Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baitcastowe nowości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2755 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 16 styczeń 2020 - 10:25

Bantam, Metanium 2020... panelem bocznym, chcą za oko złapać miłośników okrąglaków;)...

#2322 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 15:46

Witam, w Yokohama/Japan trwają wędkarskie targi.

 

Daiwa prezentuje dwa multiplikatory.

Pierwszym jest Steez Air 500 z szpulką o średnicy 28mm i wadze 6,6g.

Drugą nowością f-my jest 2020Tatula SV, która ma korpus mniejszy od poprzedniego wariantu z 2016 roku.

 

Shimano prezentuje trzy multiplikatory.

Pierwszy to 20Conquest DC 100 z najlepszym, komputerowym układem hamulcowym i-DC5 oraz pocienionym, lżejszym korpusem. Usprawnienia programów, niezmiennie mają na celowniku większe przyspieszenia szpuli i wydłużenia czasu obracania się jej.

Drugi to Exsence DC SS, który komputerowy układ hamulcowy ma od Curado DC. Dodatkowo w programie zmodyfikowano ustawienia oznaczone 1-3 dla PE plecionek. 1-3 są także dla nylonowych żyłek. Ustawienie oznaczone literą F pasuje do fluorokarbonu. 17Exsence DC ma 32 ustawienia a Exsence DC SS tylko 4.

Trzeci to 20Metanium. Nowość jest wariantem 18Bantam ale szpulę ma od 19Atares, oznaczaną MGL III. Wałek szpuli 20Metanium pasuje tylko do 18Bantam, łożyska szpuli nie mają o-ring Silenttune. Kółko zamachowe przekładni nowości jest z mosiądzu. Okrągły, palcowy panel 20Metanium i 18Bantam jest dobry dla oka ale także z gwintem i można go bezpośrednio wkręcić. Wkręt precyzyjnie osiuje wałek i jednoczesne jest trwały pod warunkiem utrzymania gwintów w czystości, np. patyczkiem higienicznym. Korpus 20Metanium jest z stopu mg. New nie przerzuci 19Antares ale także 18Bantam.

 

Abu Japan prezentuje Ambassadeur 6600CA po fabrycznym tuningu, z bocznymi panelami z mosiądzu. W najbliższym czasie zapowiada wznowienie reprodukcji Ambassadeur 2500C.

Transcendentalny ABU znowu będzie chodził jak zegar, bzikował casting, przenosił w nowe stulecie i tak zapewne bez końca.

 

JDM do najbiedniejszych nie należy. Ceny ma najwyższe ale pomimo tego nie budzą one chyba z g o r s z e n i a. Pozdrawiam


  • golsyl, gaweł i SkiDivPL lubią to

#2323 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 19 styczeń 2020 - 14:08

Witam, nie wspomniałem jeszcze jednego i prostuję by nie powodować żadnego zgorszenia o b y c z a j o w e g o.

 

Shimano prezentuje, na wędkarskich targach w Jokohamie, nie trzy a cztery multiplikatory.

Czwartym jest SLX DC z uproszczonym, komputerowym hamulcem rzutowym i-DC4, który ma cztery ustawienia bez dedykacji tego co można nawinąć na szpulkę. New SLX DC nie przerzuci New 20Metanium. Pozdrawiam 



#2324 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 22 styczeń 2020 - 09:23

https://translate.go...oduct/reel/5922

 

Zastanawia mnie od ilu gram będzie można efektywnie nim rzucać:) wygląda zgrabnie jak to shimano:)



#2325 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:13

Korpus 20Metanium jest z stopu mg. New nie przerzuci 19Antares ale także 18Bantam.

 

 

Pisząc "przerzuci", ma kolega na myśli odległość rzucania? Jeśli tak, to skąd taka deklaracja? Podparta relacjami testerów czy domysłami internetowych teoretyków?

 

Stawiam dobrą flaszkę na to, że nowy Metanium będzie śmigał dalej od Bantama, mimo że ten to świetny multiplikator, jednak nie w kategorii "przerzucanie". Stary Metanium śmigał (śmiga) dalej od Bantama, więc jeśli układ sił się zmieni, to znaczyłoby, że w fazie projektowej i produkcyjnej nowego sprzętu coś poszło nie tak. No chyba że Shimano wpadło na genialny pomysł, żeby ograniczyć zasięg rzutowy jednego ze swoich multiplikatorów, który jest kojarzony ze wspomnianym "przerzucaniem"...

 

Akurat Bantam to nie najlepszy przeciwnik w kategorii zasięg rzutu, bo w tym temacie sporo oferowały np. Casitas MGL i Chronarch MGL, więc rozczarowanie byłoby spore, gdyby nowe Metanium straciło atut, jakim jest "dalekosiężność" - kosztem np. mocniejszej przekładni i bardziej kompaktowej obudowy. Ja nie umawiałem się na taką zamianę, przyklepałem jedynie: zdolności rzutowe jak w poprzednim modelu (co najmniej), waga bez zmian, mocniejsza przekładnia  ;) Coś czuję, że nie tylko ja miałem taką umowę... Tegoroczna wiosna zapewne rozkwitnie nowymi modelami Metanium, więc niedługo będzie można nie tylko gdybać, ale i "przerzucać". Jak wcześniej wspomniałem - dobra flaszka. 



#2326 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:59

W nowym modelu wodzik jest znacznie bliżej szpuli więc z tą „dalekosiężnością” chyba nie będzie tak kolorowo jak w poprzedniku.
Załączony plik  C39EBAFE-0818-4E7A-9358-D5C4EBC10877.jpeg   79,1 KB   34 Ilość pobrań

#2327 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 23 styczeń 2020 - 02:15

Moze i nie bedzie....przekonasz sie (?) 😏😏😏
Zobacz o ile mniejszy jest od poprzedniej generacji 😱
Tak jak patrze na niego z gory to bardzo przypomina mi curado e51.
  • Jarek M lubi to

#2328 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 14:15

Witam, na wszystko musi być  n o r m a. Normy nie mogą się jakkolwiek wykluczać. Wiedza i doświadczenie zwykle zwiększa ich zbiór.

 

Castingowe przerzuci to odległość ale tego kryterium jako jedyne nie można zaakceptować. Przerzuci to opinia na podstawie informacji o porównywanych multikach.

 

Nie znałem zawodów 16metanium vs 18bantam, w których ten pierwszy śmigał dalej :) 

Szpula 20metanium jest 3mm węższa od 18bantam. To inna kategoria wagowa. Węższa jest bardziej wszechstronna. Dalekim rzutom sprzyja nie tylko sztywność ramek ale także ich ciężar. 18bantam cięższy o 40g od 16 i 20metanium lepiej nadaje się do wymuszania dystansu ale multiki mają SVS wirówkę, która do bicia rekordów odległości jest akurat nie najlepsza. Kółko przekładni nowego metanium jest z mosiądzu ale jej zębnik od bantama. Wymiana kółka aluminiowego na mosiężne nie zmienia mocy przekładni ponieważ jej przełożenie momentów obrotowych jest takie same. Kółko z mosiądzu będzie natomiast trwalsze od kółka z aluminium. Kółko aluminiowe może się szybciej poluzować, przekładnia straci sprawność i w efekcie zmniejszy się szybciej obrotowy moment.

 

Aby do wiosny :D  Pozdrawiam



#2329 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 02 luty 2020 - 17:03

018_REVO_ULTRACAST_BF8_02_c0_sq.jpg

 

https://www.purefish...ast-bf8bf8.html

 

Pozycja dla fanów terkotki hamulca walki. jest wstawiony fabrycznie... 

 

 


  • Bułka lubi to

#2330 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 03 luty 2020 - 21:59

Witam, błędy trzeba poprawiać, przynajmniej na dostateczny :) 

Łożyska na wałku szpuli 20metanium mają jednak Silenttune o-ringi. Poniżej zdjęcie łożyska podtrzymującego szpulę 3 gen. MgL III 20metanium

img_feat_silent_tune.png

Podczas siłowych rzutów łożyska multika obracają się z prędkością co najwyżej średnią, dla siebie. Na skutek ciepła z tarcia rozszerzają się termicznie. Nie ma jednak takiej przynęty, która podczas zarzucania może je zatrzeć. Z uwagi na możliwą, wielokrotnie większą prędkość łożysk szpuli od zwykle używanej, tzw. górny zakres cw multika jest nieograniczony.

Rzadko używa się grubych plecionek ale szarpanie np. 100Lb również nie prowadzi do gwałtownego zniszczenia łożysk i multika. Natomiast niespodzianie można złamać wędkę.

New 20metanium z plecionką chyba nawet 20Lb można będzie jeszcze bezkarnie i wielokrotnie odstrzelić każdy górny zakres cw :D 

 

News z najwyższej półki są na lata. Ciekawe, który nowy myśliwiec 5 gen. F-35A :)  z JDM, przyleci do nas pierwszy.

 

Wszystkie nowele trzeba dyskutować w szerokim gronie, bez niepoprawnej s e g r e g a c j i w orzekaniu. Pozdrawiam



#2331 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 06 luty 2020 - 11:39

Na to czekałem 🧐
Załączony plik  005tI1C4ly1gbiis0wbbzj30qo0qowh3.jpg   85,68 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  005tI1C4ly1gbiis0wfx9j30qo0qotb2.jpg   79,08 KB   27 Ilość pobrań
  • Wudarek, Bułka i Xiaou lubią to

#2332 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 luty 2020 - 12:01

2100zł to jeszcze nie tak źle  ;)


  • Andan lubi to

#2333 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 06 luty 2020 - 12:37

2100zł to jeszcze nie tak źle ;)


+ opłaty 😉
  • Andan i woblery L.E. lubią to

#2334 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 07 luty 2020 - 09:35

Macie rację kwota na kartce to jest japońska kwota netto. Należy doliczyć pozostałe koszty.

#2335 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 07 luty 2020 - 10:52

2700-3200zł w naszym wypadku.W zależności czy sami ściągniemy czy sklep.



#2336 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2020 - 20:51

Dla mnie niestety Daiwa skończyła się wraz ze zmianą koncepcji obudowy i tym "małym" szczegółem na foto.

Co mi po dobrodziejstwach genialnych ergonomicznie uchwytów w wędkach Steez lub Megabass Stealth skoro zawijam dłoń pod kołowrotkiem na takim smukłym uchwycie i palec trafia mi na to "coś" - porażka.

Przypomnijcie sobie proszę co tam było, albo czego nie było w starych Steez, czy choćby nawet Zillion :(

 

84e86cd4f9ca9.jpg



#2337 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2020 - 21:03

A ludzie mają dylemat między "okrągły', a "płaski"... Szacun za wychwycenie takich niuansów. Czas rozsądzi, czy to słuszna droga. Osobiście mógłbym mieć taki "upośledzony" multiplikator. I zapewne jestem zbyt ułomny, żeby wychwycić takie szczegóły ;)


  • drag i S.N. lubią to

#2338 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2020 - 21:09

Przy Steez trzymam pazur między palcem serdecznym i środkowym (obejmuję) i nie da się tego przeoczyć kiedy wskazujący zamiast zawinąć się pod, to trafia na ten bezsensowny róg. Dlatego zbieram stare Steez :)


  • maykel lubi to

#2339 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 07 luty 2020 - 21:29

Zapowiadam wam, że „stere” powrócą...

😎
  • S.N. lubi to

#2340 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2020 - 21:33

Przy Steez trzymam pazur między palcem serdecznym i środkowym (obejmuję) i nie da się tego przeoczyć kiedy wskazujący zamiast zawinąć się pod, to trafia na ten bezsensowny róg. Dlatego zbieram stare Steez :)

Rozumiem, ergonomia jest sprawą w dużej mierze subiektywną! Ale nie rozumiem zastępowania wersji CT SV starszą wersją Steeza - SV lub nie. Subiektywnie, to dla mnie dwie różne ligi. SV w wersji CT (szczególnie z odpowiednimi łożyskami) jest  pierwszą szpulką w tej koncepcji, która zrobiła na mnie duuuuże wrażenie. Mam na myśli lekkie przynęty. Szybciej porównałbym ją z Aldebaranem bfs niż innymi Steezami.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych