Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baitcastowe nowości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2759 odpowiedzi w tym temacie

#2681 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 styczeń 2022 - 21:39

Witam, nowa aira - 2022 daiwa silver creek air tw stream custom https://www.daiwa.co...... indeks.html

 

...... którego wirnik jest zabetonowany na amen z wałkiem i szpulą....Również kształt profilu szpulki wygląda na sztywniejszy od poprzednich wersji rozmiaru 28. Wirując szpula chybocze się w luzach łożysk ale sztywniejsza ulega mniejszej deformacji. Ze skupionym ok 10g i wędziskiem  :) jak sprężyna można będzie nieźle przyspieszyć, może być tzw. ogień. Mag-force nowej airy ma zapewne większy, dolny cw jak m-f..... Pozdrawiam   

  :blink:

 

Ale już pierwsza Presso miała wirnik na sztywno zintegrowany ze szpulą.. Wiec to w sumie nic nowego. A dlaczego tak jest to chyba już tu napisali na forum wiele razy ..

 

Kształt szpulki wygląda na sztywniejszy?   :lol:  :lol:   

 

"skupione 10g z wędziskiem"  WTF ??   :huh:   Skupione 10 gram to zapier... ze standardowego Zilliona i żyłki 0.3 mm  :D  a takie Revo X za pewnie 1/3 ceny tego nowego silver creek to już 10g skupionej masy miota gdzie chcesz a nawet dalej .... w krzaki po drugiej stronie brzegu  :D

 

twój posy @king  to castbełkot  :P

 

Miłego życzę  :rolleyes:

 

JW


Użytkownik jerzy edytował ten post 02 styczeń 2022 - 21:40

  • mifek, BOB i MietekK lubią to

#2682 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 02 styczeń 2022 - 22:34

Witam, @jerzy wiem, że pisali wiele razy :)

 

Odrzut szpuli, w efekcie tzw. odstrzał, musi być równoważony początkowym hamulcem a mniejsza szpula to mniejszy hamulec. Tatula hd w rozmiarze 34 miała by więcej fanów jak nowy zillion hd. Albo taki Bantam 100 Monster Drive. Może cisnął by jeszcze więcej :D  Pozdrawiam



#2683 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 13:33

Nowego zilliona na pewno kupię, a tranx poleci na giełde .

#2684 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 16 styczeń 2022 - 19:16

Witam, nowy zillion podobnie jak 16 revo3 beast nawija linkę dość szybko. Z przełożeniem 7,1:1 ponad 70cm/1obrót korbki. Do wobków i głęboko prowadzonych rigów brakuje małego rozmiaru z przekładnią, z wytrzymalszych materiałów ale takiego żeby zwijał linkę ok 60cm/1obrót korbki. Szczególnie w rzece pasuje jednak wolniejsza prezentacja. W wolniejszą ofiarę łatwiej chyba przycelować a zacięcie może być skuteczniejsze. Generalnie nie mam nic przeciwko offsetowym poprawkom po nietrafionym zacięciu. Wiem już, że gdzieś tam siedzi i czasami zaraz weźmie ponownie.

 

Choć shimano pary nie puszcza co nowego w nowym roku to zniecierpliwieni castingowcy i tak wiedzą swoje. Można na tym dodatkowo zarobić  :D https://jdmtacklehea... ... kołowrotki

Nowy 22 aldebaran bfs powinien mieć szpulkę mniejszego rozmiaru w porównaniu do starszych wersji, zapewne 30/22. Stare calcutty 50 mają szpulkę również średnicy 30mm ale szerszą.

Nowy mniejszy rozmiar :D Pozdrawiam  



#2685 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2022 - 11:52

https://m.youtube.co...h?v=o-r-qA15Fq4

Tatula 80

Użytkownik fonix edytował ten post 21 styczeń 2022 - 11:52


#2686 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:14

Jednak jest ;)


  • BUBUATQ, grisza-78 i lukastrance lubią to

#2687 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:28

Weź Ty daj spokój. Po filmie w casting UL zamówiłem pewnego chińczyka! a teraz to!!!??? B)  :D


  • drag lubi to

#2688 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:35

Weź Ty daj spokój. Po filmie w casting UL zamówiłem pewnego chińczyka! a teraz to!!!??? B)  :D

:D :D :D :D :P

Robert,wiesz jak jest.Jesteśmy pierdol....i i nic tego nie zmieni.Ja właśnie z czystej ciekawości kupiłem Curado BFS,głównie po to żeby zobaczyć jak się ma do Scorpiona BFS(czekam na kij do testów aczkolwiek zupełnie wstępnie robi całkiem fajne wrażenie)Teraz trzeba podpytać Mefisto kiedy nowy Aldek będzie dostępny a potem decyzja-czy właśnie on czy Aplhas Air ;) :)


Użytkownik drag edytował ten post 21 styczeń 2022 - 19:36

  • BOB lubi to

#2689 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:39

On on :) też czekam
  • drag lubi to

#2690 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:52

:D :D :D :D :P

Robert,wiesz jak jest.Jesteśmy pierdol....i i nic tego nie zmieni.Ja właśnie z czystej ciekawości kupiłem Curado BFS,głównie po to żeby zobaczyć jak się ma do Scorpiona BFS(czekam na kij do testów aczkolwiek zupełnie wstępnie robi całkiem fajne wrażenie)Teraz trzeba podpytać Mefisto kiedy nowy Aldek będzie dostępny a potem decyzja-czy właśnie on czy Aplhas Air ;) :)

Ja pierdziu! nie jestem jedyny!!! Jednak to los jest winny! nie my!!! Kupiłem sobie Samuraja 6Lb  i czy to moja wina, że zakładany do duetu Steez 103HL jednak nie bardzo pasuje a testowann  równolegle ABU LT6 nie dorasta to podepnę wspomnianego przez Ciebie Skorpiona (mam już opinię na jego temat po duecie z innymi kijkami), którego mam na szczęście. Ciekaw jestem Twojej opinii na temat Curado BFS. Dla zabicia czasu kupiłem chińczyka, ale nie powiem którego. Niech ludziska pooglądają film i sami coś wybiorą ;)  :D


  • drag lubi to

#2691 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:09

Ja pierdziu! nie jestem jedyny!!! Jednak to los jest winny! nie my!!! Kupiłem sobie Samuraja 6Lb  i czy to moja wina, że zakładany do duetu Steez 103HL jednak nie bardzo pasuje a testowann  równolegle ABU LT6 nie dorasta to podepnę wspomnianego przez Ciebie Skorpiona (mam już opinię na jego temat po duecie z innymi kijkami), którego mam na szczęście. Ciekaw jestem Twojej opinii na temat Curado BFS. Dla zabicia czasu kupiłem chińczyka, ale nie powiem którego. Niech ludziska pooglądają film i sami coś wybiorą ;)  :D

Scorpiona to masz nawet jeśli dobrze pamiętam kupionego ode mnie :)

Skrobnę coś w odpowiednim wątku w temacie Curado jak tylko wspaniała ;)  PP dostarczy kupionego specjalnie do jego testowania kija-wklejkę od Mekamila.

Cudów się nie spodziewam,przypuszczam że możlwości Curado BFS będą mocno zblizone włąśnie do Scorpiona.Czyli trochę gorzej od Aldka i Calcutty BFS.

Aczkolwiek,na razie to tylko gdybanki.Na razie,to na pewno,w mojej subiektywnej opinii Curado ładniejszy od Scorpiona i hamulec ładniej terkocze ;)

Jedyny na pewno nie jesteś,całkiem sporo podobnie "skrzywionych" tu jest :) .


Użytkownik drag edytował ten post 21 styczeń 2022 - 20:10

  • BOB lubi to

#2692 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 21:10

Witam, większość nowości '22 zmniejszyła średnicę szpuli, np. tatula 80 32mm, zillion hd 34mm, aldebaran bfs 29mm! W aldebaranie bfs zmniejszono jednocześnie szerokość szpuli do 19mm!!! Większą średnicę szpuli ma tylko bantam 150 35mm ale zmniejszono jej szerokość do 19mm i jednocześnie oddalono szpulę od okrągłego wodzika. Nowy metanium schallow ma płytszą szpulkę a nowy silver creek air zawężoną i dodatkowo wypłaconą w porównaniu z poprzednikiem '21 gekka bijin air. Wszystkie nowe szpule od shimano, tj. aldebaran bfs, bantam 150 i metanium schallow mają pocienione profile ścianek mgl III.

Poniżej szpulka silver air 28/21 i 40m/PE 0,6 (do aldebaran bfs 29/19 i 45m/6Lb) 

tec04.jpg

 

Nowe mniejsze rozmiary szpul :D Pozdrawiam



#2693 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 24 styczeń 2022 - 10:18

Ciekawe ile bedzie ważyć szpulka w nowym Aldebaranie 51 BFS jak ktoś kupi prosze napiszcie ile waży szpula, ja kupie dopiero na maj coś go.



#2694 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 styczeń 2022 - 11:38

U Mefisto na stronie już nowy Aldek jest ale niestety na zamówienie.,więc nie ma jak poprosić o zważenie szpulki.Trzeba gapić w neta i czekać aż ktoś pokaże. Na filmie widać że sporo mniejsza od poprzedniej jeśli chodzi o rozmiar.

#2695 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 24 styczeń 2022 - 14:43

Spokojnie, na dokładkę ma pocienione ścianki.



#2696 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 25 styczeń 2022 - 10:12

Obstawiam 6 gram i oby tak było to bedzie coś.



#2697 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 27 marzec 2022 - 19:44

Witam, rekordowo niski moment bezwładności szpulki '22 aldebaran bfs wg lurecafentu! https://youtu.be/Om27oilNAz0 Pozdrawiam



#2698 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 19:40

Ma ktoś z użytkowników steeza a tw hlc ? Możecie coś o nim napisać?

#2699 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 23 czerwiec 2022 - 21:18

Daiwa Z 2020 w limitowanym kolorze 6c8df2001cee923192a02f669c03a438.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#2700 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 26 czerwiec 2022 - 13:07

2,5 kpln




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych