Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon HM 80 260cm cw.5,5-21.5 g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 10 sierpień 2012 - 23:40

Witam , co myślicie o kiju z tematu Dragon HM 80 260cm cw.5,5-21.5 g do zastosowania na sandała ? - przynęty to gumy do 8 cm na 12 g - średnie wobki coś 8 cm max sporadycznie 10 cm

#2 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 11 sierpień 2012 - 13:23

nikt nic nie.wie

#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 sierpień 2012 - 13:30

nikt nic nie.wie

Coś kolega w gorącej wodzie kompany ;)
Jest okres urlopowy do tego część osób pewnie jest na rybach, a nie przed komputerem.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość B)

Ja niestety nie pomogę gdyż nie miałem styczności z tym kijem, a na rybach nie jestem bo pada :unsure:

Sory za offtop

Pozdrawiam
Piotrek

#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 13:36

... a na rybach nie jestem bo pada :unsure: ...



Tfardym tsza być nie miętkim :mellow: . Ja bym poszedł nawet w oberwanie chmury, a muszę pracować. :wacko:


#5 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 11 sierpień 2012 - 14:11

panowie mogę nabyć tego kija ale nie wiem czy będzie dobry i dlatego zależy.mi na odp , kij jest dedykowany pod kropka ale czytałem że jest dość sztywny czyli by pasowało ale to w teori nie wiem jak od strony praktycznej .

#6 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 sierpień 2012 - 14:33

Kolega łowi hm80 o takim wyrzucie ale 2,45m i nazywa się (wędka oczywiście) chyba River Runner czy jakoś tak. On to kupił pod sandacze na płytkie zaporówki i jest zadowolony.
Ja jak tym gumą połowiłem przez 10 min to stwierdziłem, że koledze pasuje bo wstydzi się przyznać, że nie trafił z zakupem za 1000zł.
Moim zdaniem się nie nadaje, ale tamten ma 2,45, nie 2,6.

#7 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:41

Teraz mam kija awaryjnego 2.6 m i jak dla mnie jest idealny ma wyrzut niby do 18 g ale oceniam go ciut wyżej ale mogę się mylić , lecz wracam do sedna ta HM 80 jeżeli chodzi o długość jak dla mnie to wiem na pewno będzie idealnie , lecz czy nie będzie za delikatny ? , woda to głównie rzeka nie duża nizinna Nysa łużycka .

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:51

Witam , co myślicie o kiju z tematu Dragon HM 80 260cm cw.5,5-21.5 g do zastosowania na sandała ? - przynęty to gumy do 8 cm na 12 g - średnie wobki coś 8 cm max sporadycznie 10 cm

Na Nysę Łużycką akurat.


#9 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:58

[quote]
Witam , co myślicie o kiju z tematu Dragon HM 80 260cm cw.5,5-21.5 g do zastosowania na sandała ? - przynęty to gumy do 8 cm na 12 g - średnie wobki coś 8 cm max sporadycznie 10 cm
[/quote]
Na Nysę Łużycką akurat.

[/quote]
I w takim razie raczej sobie go sprawię , dam znać.


Update:

Nabyłem , czekam na przesyłkę dalej się okaże :D

#10 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 04 wrzesień 2012 - 22:04

I się mleko wylało , niestety z bólem muszę stwierdzić że jak dla mnie w/w model pod sandała guma 3 10 g się nie nadaje czucie perfekcyjne gorzej z zacieńciem spadł mi już sandał kolejne nie zacięte , natomiast w mojim odczuciu za mały power w dolniku aby wciąć się w sandała , ale to kijek pod kropki się łódziłem niestety przegrałem szukam innego pod sandała - natomiast wyciągłem trochę okoni szczupaków ale mniejszych tu sprawuje się bez zarzutu czucie jest mega , lekki można machać całymi godzinami .

#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 wrzesień 2012 - 05:17

Wolałeś kupić jakąś używkę na forum jak w HM-a się pchać.Mało pewnie nie kosztował :mellow: .

#12 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:46

Wolałeś kupić jakąś używkę na forum jak w HM-a się pchać.Mało pewnie nie kosztował :mellow: .

Mało nie , ale mam fajny patyk pod kropki i jak się rozpytywałem czy da radę to większość potwierdzała że tak :wacko:

#13 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 05 wrzesień 2012 - 23:17

River Runner 2.45 to doskonała wędka! 2,60 będzie za długa, chyba że masz sokoli wzrok i będziesz skupiał się na plecionce. Jesli łowisz z opadu to max główka będzie 14-15g a więc o nurcie czy głębi zapomnij!

#14 OFFLINE   rekin175

rekin175

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 06 wrzesień 2012 - 19:19

River Runner 2.45 to doskonała wędka! 2,60 będzie za długa, chyba że masz sokoli wzrok i będziesz skupiał się na plecionce. Jesli łowisz z opadu to max główka będzie 14-15g a więc o nurcie czy głębi zapomnij!

A możesz powiedzieć jak długo łowisz nią sandacza i jak wygląda to u ciebie z zacięciem czy nie ma problemu , jeżeli mowa o długości 2.6 mi akurat to leży łowię z brzegu , następnie czy długość kija może przekładać się na parametry takie jak zacięcie szybkość ?.

#15 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:01

Ja obecnie używam na sandacza HM80 Midnight Express oraz HM69 Sensor. River Runner to w zasadzie wędka na pstrąga ale jednak dośc uniwersalna bo dobrze skostruowana. RR2.60 to super kij ale nie na sandacze - no chyba że chcesz łapa w nocy na płyciznach na woblery. Kolega ma River Runner 2.60 ale casting więc trudno o porównanie. Jeśli spinning byłby zrobiony na tym samym blanku co cast to ta wędka jest za delikatna jako spin - nie wyczujesz podbic i opadu. Z zacięciem nie będzie żadnego problemu tylko z czuciem brania. Z opadu nie używa się wędzisk dłuższych niż 245, a jeśli ktoś używa to znaczy że nie ma pojęcia o tej metodzie.

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:15

O rany! Ale dużo się dzisiaj nauczyłem! :huh: Fiu fiu... Całe szczęście, że akurat nie mam dłuższej wędki niż 2,60 m chociaż nie raz i nie dwa, przydałaby się. Do lawirowania gumami i woblerami po najgorszych kamieniskach z dala od brzegu. Czyli jakby nie patrzył do jakiejś tam formy opadu, trochę bardziej urozmaiconej względem raz, dwa, trzy ..... leży, raz, dwa, trzy..... leży... ;) Poza tym najlepiej łowi mi się wędkami krótszymi i w zasadzie najchętniej z multiplikatorem, wiec jestem kryty

Uogólnienia i stereotypy rulez!!! Chyba z rozpędu kupię HMa :mellow: Nie boczyć się proszę, tylko unikać 'prawd' w wędkarstwie. Proszę. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#17 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:32

Oczywiście że nie ma obowiązku łowienia według typowych zasad, ale takie zasady istnieją ponieważ często wynikają z praw fizyki. Tak więc jeśli ktoś podbija kijem 3m to jego działanie nie jest zabronione ale sensu w nim nie ma.....

#18 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:58

Oczywiście że nie ma obowiązku łowienia według typowych zasad, ale takie zasady istnieją ponieważ często wynikają z praw fizyki. Tak więc jeśli ktoś podbija kijem 3m to jego działanie nie jest zabronione ale sensu w nim nie ma.....

No właśnie dlaczego nie ma sensu? Co tu ma fizyka do gadania? Możesz mi wyjaśnić?


#19 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 wrzesień 2012 - 00:48

Oczywiście! To co najważniejsze to funkcjonowanie wędki jako dźwigni w kontekście wyrzutu i uciągu ale przede wszystkim jest to układ rezonansowy co najbardziej odczuwamy podczas łowienia (nie mówimy o plastikowej rurce w rękojeści bo to fikcja marketingowa) tylko o układzie reznansowym złożonym z blanku, napiętej w różnym stopniu plecionki (czy też żyłki) obciążonej przynętą. W takim przypadku to co odczuwamy na rękojeści zależy przede wszystkim (w kolejności) od: długości blanku i jego sprężystości (sztywności statycznej). Aby to wyjaśnic musimy zwrócic uwagę na jeden parametr a inne określic jako costans. A więc dla blanku o określonym module wibracja charakterystyczna dla brania lub gwałtownego zaczepu będzie tym bardziej odczuwalna im blank jest krótszy, a w dalszej kolejności cięńszy i bardziej sztywny. Obciążenie powinno odpowiadac dynamice wędki co jest chyba jasne, a więc możliwości przenoszenia obciążeń w granicach uniemożliwiających uszkodzenie. Branie czy uderzenie w twardą gałązkę to transjent złożony z częstotliwości od 7 do 20Hz. Praktycznie będzie najbardziej odczuwalny za pomocą wędki od 160 do 230cm przy założeniu że obciążenie przynęty mieści się w przedziale od 10 do 50g. Jeśli użyjemy kija 3m to te informacje czyli drgania zostaną prawie całkowicie wytłumione przez blank w jego górnej części. Oczywiście mało precyzyjnie ale mniej więcej dla blanku z tego samego materiału zakładając długośc 2.10m = 100% przekazania rezonansu, przy długości 3.0m będzie to około 20% DOZNAŃ!

#20 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 wrzesień 2012 - 08:21

Oczywiście mało precyzyjnie ale mniej więcej dla blanku z tego samego materiału zakładając długośc 2.10m = 100% przekazania rezonansu, przy długości 3.0m będzie to około 20% DOZNAŃ!

A skąd te procenty?
A to z jakieś proporcji liczyłeś, czy badania jakieś?

I zasadnicze pytanie. W wędce do opadu chodzi przed wszystkim o drgania, tak? Tak wynika z Twojego wywodu.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych