Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt na wędki do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sportingf

sportingf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 październik 2021 - 22:40

Co myślicie o takiem prototypie uchwytu ?

Aluminium ścianka 3mm , pianka EVA 40mm , uchwyt kulowy ABS . Całkowicie ręczna robota no poza wycinaniem pianki na ploterze termicznym , 

Pływałem w ślizgu 43 km/h i nic nie drgnęło , wędki sztywno osadzone. Możliwość wymiany pianki ale cały sezon eksploatuję i na razie nie ma śladów zużycia . 

Zależało mi na skonstruowaniu pewnego , stablinego i trwałego uchwytu. Waga około 260g . Koszt spory jak na chińskich konkurentów ale dla mnie liczy się jakość , trwałość i estetyka wykonania.   

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  u2.jpg   61,08 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u1.jpg   46,6 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u5.jpg   43,98 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u8.jpg   43,14 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u3.jpg   42,19 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u7.jpg   41,04 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u6.jpg   49,32 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  u4.jpg   48,68 KB   18 Ilość pobrań

Użytkownik sportingf edytował ten post 08 październik 2021 - 22:44

  • carlus75 i niko333 lubią to

#2 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 09 październik 2021 - 23:39

Używam od tego sezonu, faktycznie są stabilne i wygodne w użyciu.

http://fox-boats-sho...OLNIKI-MALY/868

http://fox-boats-sho...YTOWKI-MALY/867

 

Zasmucę Cię jednak, niestety to nie jest prototyp, a Ty nie jesteś wynalazcą :( 

Ale głowa do góry, dobra robota :highfive: 



#3 OFFLINE   sportingf

sportingf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 październik 2021 - 09:00

Źle się wyraziłem, to jest prototyp mojego nowego uchwytu. Udoskonaliłem sobie coś co rzeczywiście jest już wymyślone, ale mnie nie satysfakcjonuje. To jest wersja na fale i do szybkiego przemieszczania się w innych warunkach niż jeziorko w strefie ciszy. Ja jestem "ulepiony z tej gliny" co preferują rzemiosło i dlatego post zamieściłem w kategorii "hand made".   Idea uchwytu jest taka : ma utrzymać do 4-ch wędek i w żadnym wypadku nie mają utonąć :-) Pozdrawiam i dziękuję chociaż za słowa otuchy.    

Załączone pliki

  • Załączony plik  u10.jpg   80,92 KB   15 Ilość pobrań

  • marek_moto i drChlubicz lubią to

#4 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 10 październik 2021 - 14:30

Źle się wyraziłem, to jest prototyp mojego nowego uchwytu. Udoskonaliłem sobie coś co rzeczywiście jest już wymyślone, ale mnie nie satysfakcjonuje. To jest wersja na fale i do szybkiego przemieszczania się w innych warunkach niż jeziorko w strefie ciszy. Ja jestem "ulepiony z tej gliny" co preferują rzemiosło i dlatego post zamieściłem w kategorii "hand made".   Idea uchwytu jest taka : ma utrzymać do 4-ch wędek i w żadnym wypadku nie mają utonąć :-) Pozdrawiam i dziękuję chociaż za słowa otuchy.    

Czy pływasz w ślizgu z wędkami zamocowanymi dokładnie jak na zdjęciu?

Pytam dlatego, bo widać że wędki z dzielonymi rękojeściami  są luźne, a i ta z pełnym korkiem nie wygląda na przyciśniętą przez ten naciąg i np kołowrotki mogą się obijać o siebie podczas ślizgu.



#5 OFFLINE   sportingf

sportingf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 październik 2021 - 16:30

Wcześniejsza wersja z rozstawem 60mm pomiędzy dolnikami powodowała obijanie się kołowrotków przy dużych podskokach, teraz przy 75 mm jest git. W kolejnych wycięcia robię pod konkretne już wędziska i wyprofilowane tak aby wędki wkładane były na wcisk (ala ósemka) , szczególnie na morze. To rozwiązanie jest uniwersalne tylko dla wszystkich moich wędek w tym również matchowych, zmieniam tylko mocowanie uchwytów na łodzi jak chcę połowić na spławik. Wszystkim innym co zażyczyli sobie uchwyty wykonałem konkretnie pod ich paramery sprzętowe.  



#6 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 12 październik 2021 - 13:15

Tak z ciekawości, ile wyszedł Cię uchwyt? Dużo drożej niż dostępne w masowej sprzedaży?

#7 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2021 - 19:33

Super robota !



#8 OFFLINE   sportingf

sportingf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 październik 2021 - 21:30

Tak z ciekawości, ile wyszedł Cię uchwyt? Dużo drożej niż dostępne w masowej sprzedaży?

Hej, nie było mnie chwilę więc przepraszam za opóźnienie. A więc materiały na kpl jeden uchwyt wyniosły [6,25+17,5+15,70+(2x1,8)+3,2+10] =56,25 zł , robocizna [sam wykonałem] = 0 zł . 

Załączone pliki



#9 OFFLINE   sportingf

sportingf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 październik 2021 - 21:30

Super robota !

Dziekuję 



#10 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2021 - 08:51

Co myślicie o takiem prototypie uchwytu ?
Aluminium ścianka 3mm , pianka EVA 40mm , uchwyt kulowy ABS . Całkowicie ręczna robota no poza wycinaniem pianki na ploterze termicznym ,
Pływałem w ślizgu 43 km/h i nic nie drgnęło , wędki sztywno osadzone. Możliwość wymiany pianki ale cały sezon eksploatuję i na razie nie ma śladów zużycia .
Zależało mi na skonstruowaniu pewnego , stablinego i trwałego uchwytu. Waga około 260g . Koszt spory jak na chińskich konkurentów ale dla mnie liczy się jakość , trwałość i estetyka wykonania.


Dobra robota!
Gdybyś zdecydował się wdrożyć prototyp do masowej produkcji z chęcią zakupił bym komplet. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych