Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór TV :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2021 - 07:11

Cześć. 

Jest temat o wyborze smartfona - więc pomyślałem, że założę podobny - odnośnie TV. 

Zastanawiam się nad zmianą TV - do tej porty był/jest Samsung QLED - w chwili obecnej rozważam TV tylko z matrycą OLED i nie Samsung - tej marce już podziękuję.

Wpadł mi w oko Sony XR-65A84j - oglądałem go w MediaExpert - na materiale nie demonstracyjnym jednak nie zrobił na mnie aż takiego wooow jak to opisują w internetach.

Czy ktoś kto użytkuje TV Oled mógłby coś zaproponować co będzie najodpowiedniejszym wyborem w relacji cena jakość ?


Użytkownik scOOtt edytował ten post 25 październik 2021 - 07:12


#2 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 październik 2021 - 07:37

Mam sony i jak ktoś obcy spojrzy na ekran to mówi co za wyraźny obraz...😁

#3 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 25 październik 2021 - 07:57

Ogladałem sony a kupilem LG. Raz ze znajomi z tv sony mieli nieprzyjemne przejscia z serwisem dwa ze system operacyjny tzw goły android powoduje ogromny bałagan w odostepnianymi na serwerze mediow plikami multimedialnymi. Podlaczenie chociazby usb z filmami powoduje sporo zachodu z ich znalezieniem. Ale Moze cos poprawili w tamtym roku ? W kazdym razie w zarzadzaniu terescia zewnetrzna Samsung wygrywa. Ale ze chcialem tez oleda czego ani chwili nie załuje bo obraz zleta i super czern to kupilem LG. System jest uporzadkowany i łatwy dostep do wszystkiego

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 25 październik 2021 - 07:57


#4 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 25 październik 2021 - 17:33

Cześć.
Jest temat o wyborze smartfona - więc pomyślałem, że założę podobny - odnośnie TV.
Zastanawiam się nad zmianą TV - do tej porty był/jest Samsung QLED - w chwili obecnej rozważam TV tylko z matrycą OLED i nie Samsung - tej marce już podziękuję.
Wpadł mi w oko Sony XR-65A84j - oglądałem go w MediaExpert - na materiale nie demonstracyjnym jednak nie zrobił na mnie aż takiego wooow jak to opisują w internetach.
Czy ktoś kto użytkuje TV Oled mógłby coś zaproponować co będzie najodpowiedniejszym wyborem w relacji cena jakość ?

Kupiłem 4 lata temu TV Sony w Sonycenter. Topowy model z Android, płaciłem ponad 12k. Od tego czasu poznałem co znaczy zawieszenie się tv co najmniej raz w tygodniu, niespodziewane resety czy niedziałający pilot. Serwis nie stwierdził problemu
Żeby było śmieszniej obraz bardzo ładny.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 25 październik 2021 - 18:33

Kupuj cokolwiek, do świąt będzie jeszcze coś w sklepach. Po nowym roku jakieś 9 miesięcy będzie problem z elektroniką, w tym poważny z tą produkowaną nie w europie. Kupujcie ludziska, przecież tv tak jak komorke i samochód trzeba wymieniać co roku, bo co ludzie powiedzą.
  • Aries lubi to

#6 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 25 październik 2021 - 18:38

Ja gdy brałem tv z racji tego że trochę kosztował przedłużyłem gwarancję na 5 lat. Na szczęście nie musialem korzystać, 7 rok już leci LG i fajny pilot z kursorem oprócz standartowwgo dostałem .

#7 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 25 październik 2021 - 19:48

Miałem jakiegoś samsunga. Po kilku latach padła matryca. Na OLX okazało się, że nie tylko u mnie.... W cholere tych samych modeli z uszkodzoną matrycą. Kupiłem sony, bo ich było mało na OLX jako uszkodzonych :D

#8 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 25 październik 2021 - 19:59

Dobry sposób wyboru, wypróbuje w przyszłości.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#9 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 25 październik 2021 - 21:11

Ja mam od dwóch tygodni Sony 65x90J. Póki co bardzo sobie chwalę.

#10 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2021 - 21:43

Kupuj cokolwiek, do świąt będzie jeszcze coś w sklepach. Po nowym roku jakieś 9 miesięcy będzie problem z elektroniką, w tym poważny z tą produkowaną nie w europie. Kupujcie ludziska, przecież tv tak jak komorke i samochód trzeba wymieniać co roku, bo co ludzie powiedzą.

A zastanawiasz się czasem co ludzie pomyślą na temat tego co piszesz ?

#11 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2021 - 21:47

Kupiłem 4 lata temu TV Sony w Sonycenter. Topowy model z Android, płaciłem ponad 12k. Od tego czasu poznałem co znaczy zawieszenie się tv co najmniej raz w tygodniu, niespodziewane resety czy niedziałający pilot. Serwis nie stwierdził problemu
Żeby było śmieszniej obraz bardzo ładny.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

No właśnie. Top modele katalogowe na 2020r kosztują teraz połowę ceny. Obraz raczej diametralnie się nie różni między modelami na 2020 a 2021r.

#12 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 25 październik 2021 - 22:03

No właśnie. Top modele katalogowe na 2020r kosztują teraz połowę ceny. Obraz raczej diametralnie się nie różni między modelami na 2020 a 2021r.

ale polityka sony sie nie zmienia

robią  nadal szajs telefony

a TV sony robiło dobre jak były kineskopy

teraz to Sony bierze matryce od innych a podstawa obrazu w tv jest matryca przeciez

 

wiec po co przepłacać lepiej kupic cos tanszego zwłaszcza że jak pisałem kilku znajomych miało przykre przejścia z serwisem Sony i to właśnie z TV.

to że był kłopot z serwisem  to jedno ale to ze kazdy z nich trafił ze swoim  TV do serwisu to zupełnie oddzelna  sprawa żle świadcząca o marce



#13 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 25 październik 2021 - 22:30

ale polityka sony sie nie zmienia

robią  nadal szajs telefony

 

posiadam Sony Xperia XZ1, po kilku latach będę się z nim z żalem żegnał......tak jak poprzednio z Nokią 735 z Windowsem......kupiłem właśnie przed chwilą LG V30, stary flagowiec, ma być jednak nówka sztuka.....są różne preferencje, szajs to prędzej dowolny telewizor :rolleyes: polecam nie oglądać, sam stosuję się do tego od dobrych 5 lat, same plusy.....to jest pralka.....mózgu B)


  • Aries i biturbo lubią to

#14 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 25 październik 2021 - 22:36

posiadam Sony Xperia XZ1, po kilku latach będę się z nim z żalem żegnał......tak jak poprzednio z Nokią 735 z Windowsem......kupiłem właśnie przed chwilą LG V30, stary flagowiec, ma być jednak nówka sztuka.....są różne preferencje, szajs to prędzej dowolny telewizor :rolleyes: polecam nie oglądać, sam stosuję się do tego od dobrych 5 lat, same plusy.....to jest pralka.....mózgu B)

no jeśli z telefonem z Widowsem żegnałeś się z żalem to faktycznie Sony mógł Ci pasowac


  • cristovo lubi to

#15 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 październik 2021 - 03:12

Ja od 8-9 lat użytkuje jakiegoś samsunga. Kupiłem go za jakieś 1800-1900PLN.
Telewizor działa bez zarzutu, nawet upadek na ziemię z szafki mu nie zaszkodził, nic się nie połamało, ekran nie popękał, tylko lekka ryska na boku.



#16 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 26 październik 2021 - 06:07

Mam LG oled-a. Miałem plazme i oled to jedyny sensowny (jakość obrazu) wybór.

#17 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2021 - 06:23

Kiedyś jak jeszcze siedziałem w temacie to się czytało to i owo. Była flagowa plazma Panasonic, jest flagowy QLED Samsunga i jedyne zdanie, które sobie wyrobiłem nt. flagowych produktów jest takie, że są drogie i tyle...  Reprodukcja obrazu faktycznie jest na wysokim poziomie ale różnice są tak minimalne między półką niżej, że chyba nie warto przepłacać.

Co do technologii OLED. Owszem matryce produkowane są przez LG - niemniej jednak ta sama matryca w dwóch różnych TV a obraz może wyglądać zgoła odmiennie. Za to odpowiada już procesor i szereg innych "uszlachetniaczy". 

LG odrzuciłem głównie z powodu dość dużej awaryjności - raportowanej bynajmniej na zagranicznych forach.

Sony generalnie ma największe, zaraz po Panasonicu doświadczenie w produkcji CPU do TV.

I właśnie nad tymi dwoma markami się zastanawiam. Ponieważ one, a szczególnie Panasonic, wokół którego jest najmniejszy marketing, kładą nacisk na jak najwyższą jakość obrazu.

Panasnic HZ1000 w 65 calach kosztujący rok temu ~10k - teraz kosztuje 6.1k PLN. I jest to bardzo polecany model. Sony A8 również z ponad 10k zeszło do 7k. 

Elektronika tanieje - wiadomo technologia OLED jest jeszcze droga ale wydaje mi się głupotą wydawać 8-10k na TV z 2021 roku - różnice są na tyle małe, że spokojnie powinien dać radę model z 2020r.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 26 październik 2021 - 06:26


#18 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2021 - 06:45

 

LG odrzuciłem głównie z powodu dość dużej awaryjności - raportowanej bynajmniej na zagranicznych forach.

 

 

Mógłbyś tę myśl nieco rozwinąć? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc,  że na zagranicznych forach nie raportują, zatem pozostają nam polskie fora? Ja nie narzekam na LG i jego awaryjność i raczej chwalę za bezawaryjność. Jakość obrazu to rzecz dla każdego inna i fajnie to widać na echosondach - moje oko najlepiej czyta obraz z Humminbirda, ale kto inny lepiej widzi na Lowrance czy Garmin. Mam na mysli barwy i ich zestawienie w porównywalnych matrycowo modelach. 

Osobiście sie wyleczyłem z telewizorów.  Kiedyś kupowałem coraz to nowsze modele, masa kasy szła na te zmiany. Aż odkryłem, że nie potrzebuję mieć ultra obrazu i całkiem mi dobrze z tym.
A ile kasy na wędkarstwo więcej w kieszeni zostało. Zdecydowanie wyszło mi, że jak mam tracic kilka tysi na telewizorze w rok czy dwa, to mogę za tą różnicę pojechać na jakąś niezłą wyprawę wędkarską w miejsce, gdzie są ryby i jest ich duzo. Widoki, które oferuje mi wtedy przyroda są zdecydowanie wyższej jakości niż telewizory. Ot taka mała dygresja.
Ale wypowiadam się w swoim imieniu i nie krytykuję chęci i możliwości posiadania wypasionych TV.
 


  • Aries i scOOtt lubią to

#19 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 październik 2021 - 07:09

scOOtt, nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale zmień książki lub czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze LG to największy producent matryc na świecie, dodatkowo robi matryce dla wielu półek cenowych. Porozbieraj kilka lub kilkaset monitorów i tv, a zdziwisz się kto jest producentem większości. LG robi świetne matryce, większości instalowane również w laptopach. Po drugie, sony dla swoich tv stosuje swoje matryce, jedynie czasem tani segment uzupełnia zakupami. Obok tych firm jest jeszcze toshiba, rewelacyjne i trwałe matryce które po prawie 10 latach świecą jak nowe. Co do samsunga to też się nie zgodzę. Moja rada, poszukaj informacji na elektrodzie, tam często piszą coś ludzie, którzy zaglądali do środka sprzętu. Ja rozebrałem tylko kilkaset monitorów, laptopów i kilka tv

Użytkownik Matteoo edytował ten post 26 październik 2021 - 07:12


#20 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2021 - 07:37

scOOtt, nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale zmień książki lub czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze LG to największy producent matryc na świecie, dodatkowo robi matryce dla wielu półek cenowych. Porozbieraj kilka lub kilkaset monitorów i tv, a zdziwisz się kto jest producentem większości. LG robi świetne matryce, większości instalowane również w laptopach. Po drugie, sony dla swoich tv stosuje swoje matryce, jedynie czasem tani segment uzupełnia zakupami. Obok tych firm jest jeszcze toshiba, rewelacyjne i trwałe matryce które po prawie 10 latach świecą jak nowe. Co do samsunga to też się nie zgodzę. Moja rada, poszukaj informacji na elektrodzie, tam często piszą coś ludzie, którzy zaglądali do środka sprzętu. Ja rozebrałem tylko kilkaset monitorów, laptopów i kilka tv

Jesteś zwykłym pieniaczem, z którym nie mam zamiaru dyskutować. Pokazałeś swoje oblicze w wątku o telefonach. W powyższej wypowiedzi również pokazałeś, jaką masz wiedzę...

Jedyne w czym jesteś dobry to lanie wody.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 26 październik 2021 - 07:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych