Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

MJ Rod Blanks

blank mjrodblanks

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 październik 2021 - 20:15

Nowe blanki, szczególnie będę obserwował dłuższe modele pod jazia,klenia. Cenowo też fajnie się prezentują


  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 październik 2021 - 20:22

Wrzuć jakiś link, bo jak na pierwszy post to dość mało informacji...

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 październik 2021 - 21:38

https://www.fishingc...om.pl/blanki/mj
  • Friko i HubertMar lubią to

#4 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 26 październik 2021 - 22:10

Faktycznie ciekawa propozycja w tych dluzszych modelach.
Szkoda tylko ze nic o uzytych materiałach nie napisano..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2021 - 07:44

O,  to widzę że trzeba będzie odwiedzić FC i pomacać na miejscu :)



#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 październik 2021 - 19:16

O,  to widzę że trzeba będzie odwiedzić FC i pomacać na miejscu :)

Obmacaj i napisz co to za cudo :) .



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 październik 2021 - 13:49

Załączony plik  Blanki_MJ.jpg   116,71 KB   41 Ilość pobrań

 

Byłem w Fishing Center, powyginałem, porozmawiałem z Irkiem - więc zdaję krótką relację.

 

Blanki są z tego samego źródła co wcześniejsze Mizuki. Zresztą potwierdzają to wrażenia organoleptyczne - widać identyczny lakier, wykończenie itp. W sumie można powiedzieć że obie serie się w tym momencie uzupełniają - w Mizuki są modele UL / L w tym wklejki a w MJ blanki mocniejsze od L w górę.

 

Ogólnie na sucho blanki robią dobre wrażenie i to abstrahując od ich ceny. Dobrze leżą w ręku - spora zbieżnośc na pewno pomaga w dobrym wyważeniu. Wagi bezwględne macie podane w załączonej tabelce. Łącza dwuczęsciówek są dobrze spasowane  - technicznie a la Lamiglas czy Batson tzn. bez  loomisowej "buteleczki" / overwrapu na końcówce częsci szczytowej. Co do materiału trudno mi powiedzieć, pewnie jest to jakiś blend różnych mat grafitowych - na sucho blanki sprawiają wrażenie szybkich i dosyć sprężystych ale to częściowo jest na pewno też skutek ich sporej zbieżnosci.

 

To co zwraca uwagę i jest cechą wyróżniającą to są bardzo spinningowe, szczytowe ugięcia. Jeśli ktoś lubi i poszukuje blanków które będą pracowały, uginały się od pierwszej przelotki a nie startowały gdzieś głębiej - to blanki MJ wybitnie utrafią w gust takiej osoby. Zwłaszcza model MJ80M-2 jest tutaj przykładem  - szczytówka pracuje niemalże jakby to była jakaś mocna wklejka, od samego koniuszka, chociaż blank jest oczywiście klasycznie tubularny.  Pod obciążeniem blanki oczywiście wchodzą w głębsze ugięcie, pracują, dolniki są dosyć mocne (znowu konsekwencja zbieżności). Irek obiecał że wrzuci zdjęcia z ugięć blanków to będzie można objrzeć z boku jak to wygląda dokładnie.

 

Z takich rzeczy, które na świeżo mogę zanotować zanim ulecą z głowy to to że najmocniejsze blanki: MJ66H-2 i  MJ80H-2 - cechuję się nieco głebszym, mniej szczytowym ugięciem od pozostałych, co biorąc pod uwagę ich potencjalne zastosowania ( dwuczęściowa jerkówka, lekka swimbaitówka) jest niegłupio pomyślane.



#8 OFFLINE   RafalKisiel

RafalKisiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKisielany Żmichy
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kisieliński

Napisano 16 grudzień 2021 - 11:56

Oglądałem i potwierdzam, że to ciekawa propozycja, a największe wrażenie robi lekkość tych blanków w tym poziomie cenowym, osobiście wziąłem Mizuki 244cm, bo ten blank już dawno chodził mi po głowie pod moje kleniowo-okoniowe łowienie na Liwcu. Kiedy wziąłem go do ręki, byłem zachwycony i dokładnie tego oczekiwałem od tego blanku, ale też wiem, że z MJ'a można spokojnie budować, bez strachu, że to papierowe blanki
  • MaleX i Fatso lubią to

#9 ONLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 09 styczeń 2023 - 12:38

Uszanowanie. 

 

Czy ktoś budował już kij na blanku MJ80MH-2 i może podzielić się informacjami znad wody?

Zastanawiam się też czy set na przelotkach KL od 25 będzie dobrym pomysłem czy raczej postawić na KL-H i zaczynać od 25H



#10 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 styczeń 2023 - 15:49

Ja mam kij na MJ80M-2. To chyba po prostu ciut słabszy braciszek tego MH. Zrobiłem go od 25H i jest cacy (na sucho, ale jest tylko pod plecionkę i nie bawiłbym się niższymi przelotkami. Jeśli już, to startowa raczej 30.). MH też bym robił od 25H. To są blanki (zwłaszcza ten MH) do kołowrotków rozmiaru Shimano 4000 i start od małej i niskiej przelotki nie ma sensu.


  • MatB lubi to

#11 ONLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 09 styczeń 2023 - 16:22

Ja mam kij na MJ80M-2. To chyba po prostu ciut słabszy braciszek tego MH. Zrobiłem go od 25H i jest cacy (na sucho, ale jest tylko pod plecionkę i nie bawiłbym się niższymi przelotkami. Jeśli już, to startowa raczej 30.). MH też bym robił od 25H. To są blanki (zwłaszcza ten MH) do kołowrotków rozmiaru Shimano 4000 i start od małej i niskiej przelotki nie ma sensu.

 

Dzięki! 



#12 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 styczeń 2023 - 16:48

Na zdrowie  ;)



#13 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 kwiecień 2023 - 19:15

Panowie, a ma ktoś z Was kijek na nowych blankach XUL MJ Blanks?

#14 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 kwiecień 2023 - 20:31

Ja mam tego do 1g w torzitach


  • pawello lubi to

#15 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 17 kwiecień 2023 - 22:04

Mógłbyś coś o nim napisać?

#16 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 kwiecień 2023 - 23:19

Blank bardzo fajny, ale realnie myśle że jest bardziej do 2-3g niż do 1g. Dosyć szybki jak na swoją delikatność. W boju za bardzo go nie sprawdziłem, bo łowiłem nim tylko raz i to na trout area więc nie określę jak się zachowuje przy bardziej klasycznym łowieniu z konkretnymi gramaturami główek ligowych. Miałem zestaw torzitów z demontażu, a cena blanku nieduża więc z ciekawości kupiłem i poprosiłem kolegę o uzbrojenie. Moim zdaniem bardzo fajny blank do dłubania okoni na lekko, białorybu i trout area(pod gumkę). Używał jej pewnie nie będę za często bo szafa z wędkami xul, sul, ul się nie domyka a czasu mało :D


Użytkownik Karpiu95 edytował ten post 17 kwiecień 2023 - 23:19

  • pawello lubi to

#17 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 18 kwiecień 2023 - 07:44

Blank bardzo fajny, ale realnie myśle że jest bardziej do 2-3g niż do 1g. Dosyć szybki jak na swoją delikatność. W boju za bardzo go nie sprawdziłem, bo łowiłem nim tylko raz i to na trout area więc nie określę jak się zachowuje przy bardziej klasycznym łowieniu z konkretnymi gramaturami główek ligowych. Miałem zestaw torzitów z demontażu, a cena blanku nieduża więc z ciekawości kupiłem i poprosiłem kolegę o uzbrojenie. Moim zdaniem bardzo fajny blank do dłubania okoni na lekko, białorybu i trout area(pod gumkę). Używał jej pewnie nie będę za często bo szafa z wędkami xul, sul, ul się nie domyka a czasu mało :D

 

Hej, a masz/miałeś może w ręku kije Matagi do 1g? Ciekawy jestem porównania MJ i Matagi :)



#18 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 18 kwiecień 2023 - 08:31

Również jestem bardzo ciekawy porównania, Blanki matagi do 1 g posiadam ale szukam nadal wedki idealnej :)

#19 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 18 kwiecień 2023 - 08:49

Zarówno matagi tr56 do 1g jak i TWA do 1g są delikatniejsze od tego blanku MJ :) 

MJ jest trochę mocniejszy, bardziej dynamiczny i ma mocniejszy dolnik


  • pawello lubi to

#20 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 18 kwiecień 2023 - 21:17

Zarówno matagi tr56 do 1g jak i TWA do 1g są delikatniejsze od tego blanku MJ :)
MJ jest trochę mocniejszy, bardziej dynamiczny i ma mocniejszy dolnik


Pod koniec lat 90-tych napisałem taki humorystyczny tekst o łowieniu na spinningi o cw opisanym w decygramach i muchówki w klasie 1-2
Ja pierdziu my już tu jesteśmy 🤣
  • Hesher lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mjrodblanks

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych