Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tania łódka na jezioro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 styczeń 2022 - 17:07

W tych pieniądzach doskonała.

#22 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2022 - 17:45

Pływałem taką. Nigdy więcej. Kolega miał, ja miałem wtedy ponton 280cm. Nie mógł uwierzyć jak u mnie jest stabilnie i bezpiecznie w porównaniu do jego krypy która wyglądała jak okręt przy mojej łupince...
Dość szybko sie pozbył.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 22 styczeń 2022 - 18:10

Dość szybko sie pozbył.

 

Nic się nie zmieniło od lat. Kto tanio kupuje dwa razy kupuje. Albo jeszcze inaczej jesteśmy za biedni żeby tanie rzeczy kupować.


  • Radbraw, Tresor i Kozi81 lubią to

#24 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2022 - 19:31

Ale jak to? Przecież napisał w ogłoszeniu że jest bardzo stabilna



Quent
www.elipsa.info
  • Tresor i Lukamosso lubią to

#25 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 22 styczeń 2022 - 20:18

Witam jak łajba ma stać cały rok na wodzie to poszukał bym starej ROMANY  duża ,ciężka i stabilna i co ważne wygodna, dobrze pływa na wiosłach i na małym silniku, mało atrakcyjna na zmianę właściciela ,kolega kupił taką za 1500zł, w remont (materiały włożył 1000zł) i jest z łajby bardzo zadowolony zwłaszcza że wędkuje na dużym jeziorze gdzie często dmucha .

Na tym zdjęciu jest przed malowaniem na zewnątrz i założeniem gumy odbojowej

Załączone pliki


Użytkownik perch22 edytował ten post 22 styczeń 2022 - 20:24

  • Maynard lubi to

#26 ONLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 22 styczeń 2022 - 20:22

Ostatnio rozważam zakup takiej 

 

https://www.olx.pl/d...son=observed_ad

 

lub 

 

 

https://www.olx.pl/d...html#c803db9f06

 

ewentualnie 

 

https://www.olx.pl/d...html#97dd7b75d0

 

za 2-3 tys. ciężko coś dobrego znaleźć, nawet z drugiej ręki. 

 

Może ktoś zna te produkty z linków i się wypowie?

 



#27 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 styczeń 2022 - 22:42

Ostatnio rozważam zakup takiej 

 

https://www.olx.pl/d...son=observed_ad

 

lub 

 

 

https://www.olx.pl/d...html#c803db9f06

 

ewentualnie 

 

https://www.olx.pl/d...html#97dd7b75d0

 

za 2-3 tys. ciężko coś dobrego znaleźć, nawet z drugiej ręki. 

 

Może ktoś zna te produkty z linków i się wypowie?

Zerknąłeś ile wyświetleń ma ta ostatnia łódka ?



#28 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 styczeń 2022 - 10:42

  Bardziej z tych tanich to coś takiego

www.olx.pl/d/oferta/nowa-bardzo-stabilna-lodka-lodz-wioslowa-wedkarska-CID767-IDNiC9N.html#514f6a8587;promoted

lub

https://www.olx.pl/o...karska-380x165/



#29 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 23 maj 2022 - 02:13

Jestem po pierwszym kilku godzinym pływaniu tanią łódką. Jak na razie jestem zadowolony. Jakości wykonania nie będę opisywał bo za ten pieniądz nie ma czego wymagać, ale samo pływanie jest zadowalające. Łódka na średniej fali na jeziorze 100ha bardzo dobrze sobie radziła pod falę, po skosie, czy w poprzek fali. Na łódce można spokojnie stać i wędkować bez myśli, że trzeba uważać żeby się nie wywróciła. Na pewno nie jest tak stabilna jak solar 360 i pochodne. Dodam tylko, że na zamówienie mam dodatkowo wzmocnione dno. Bez wzmocnienia średnio to widzę. Z tego co widzę podrożała o kilka stówek...
Czy bym ją kupił drugi raz ? Po pierwszym pływaniu tak, ale tylko gdyby miała być to właśnie łódka trzymana nad jeziorem, gdzie nie ma przystani i jest na dziko tak jak moja. Nie kupił bym jej, gdyby miała stać w garażu z przyczepka. Więcej napisze coś po dłuższym okresie użytkowania.
  • Maynard lubi to

#30 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 styczeń 2024 - 22:37

Więcej napisze coś po dłuższym okresie użytkowania.

 

 

Czołem! Rozważam projekt "łódki w trzcinach na dziko" i jestem ciekaw obserwacji.
Linki z tego wątku powygasały, wskaż proszę jaką dokładnie łódkę masz i opisujesz.

Pozdrawiam

Grzesiek



#31 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 25 styczeń 2024 - 15:31

Czołem! Rozważam projekt "łódki w trzcinach na dziko" i jestem ciekaw obserwacji.
Linki z tego wątku powygasały, wskaż proszę jaką dokładnie łódkę masz i opisujesz.

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Jaki budżet i czego oczekujesz od łodki?



#32 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 19:59

W myśl, która została tu wcześniej wyrażona, budżet jest taki, żeby aż tak nie bolało w razie kradzieży. Myślałem o okolicach 3kPLN.
Czego oczekuję od takiej łódki. Nie cudów. Grunt, żeby była w miarę stabilna poprzecznie, niezbyt chybotliwa i to tyle z listy życzeń. Będzie pływać tylko na elektryku, jeziorko ok. 100ha. Najczęściej będę sam, okazjonalnie z ojcem lub kolegą. Spin, a troll tylko na "przelotach". Musi zmieścić podstawowe wyposażenie łodzi i akcesoria do łowienia, nic wielkiego.
Myślałem o możliwie jak najbrzydszej, ale technicznie solidnej Romanie lub czymś podobnym, żeby nie korciło, żeby trudniej było szarpnąć to pod pachę i żeby ogólnie nikomu się nie opłacało. Drugą opcją jest jakaś taka raczej jednopłaszczowa wydmuszka, która już jako nowa jest wystarczająco brzydka i też aż tak nie korci. Jakbym trafił odpowiednią, zdrową używkę porządnej konstrukcji, to bardzo chętnie. Trafić jak dotąd się nie udało, stąd moje pytanie do użytkowników takich super budżetowych łupinek, czy to w ogóle "się da" czy strach. ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#33 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 styczeń 2024 - 20:35

Miałem taką 350x150 . Zalety : lekka szybko się wiosłowało ,sam przewracałem dnem do góry ,żeby woda się nie zbierała . Wady : stabilność . dwa razy z niej wypadłem , jak przyszedł biały szkwał to zakotwiczyłem i modliłem się do sił nadprzyrodzonych ,żeby mnie nie wypier.oliło . Naprawdę najadłem się strachu ..

Na twoim miejscu celowałbym w ponton 330-360.;)



#34 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 25 styczeń 2024 - 20:36

Łódkę używałem kilkanaście razy w sezonie w 2022. Łódka stała na wodzie prawie cały sezon spinningowy. Za swoją zapłaciłem 1800pln + winda, wzmocnienie dna u producenta(150zł i słabe). Generalnie łódka stabilna, ale wymagała kilka poprawek. Do przedniej komory powietrznej przez pęcherz dostawała się woda. Podłoga lekko się uginała. Płynąć pod większe fale było widać jej ruch. Po sezonie dałem ja do szkutnika dno dostało dwie grubsze warstwy laminatu. Teraz jest bezpiecznie w 100%. Aktualnie podstawa kosztuje 2300? Kolega ma inny model od tego producenta i nie wymagała poprawy dna.

https://ibb.co/848Tc4m
https://ibb.co/bjtRRCV

#35 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 styczeń 2024 - 21:14

za 2 koła kupisz już porządny użyawany ponton o stabilności 10 razy lepszej niż jakakolwiek łódka


  • godski, Voldemort i Kozi81 lubią to

#36 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 21:59

Miałem taką 350x150 . Zalety : lekka szybko się wiosłowało ,sam przewracałem dnem do góry ,żeby woda się nie zbierała . Wady : stabilność . dwa razy z niej wypadłem , jak przyszedł biały szkwał to zakotwiczyłem i modliłem się do sił nadprzyrodzonych ,żeby mnie nie wypier.oliło . Naprawdę najadłem się strachu ..

Na twoim miejscu celowałbym w ponton 330-360. ;)

Czyli jednak strach.  :lol:   No dobra, a jesteś w stanie pokazać palcem, jaka to dokładnie była łódka 350x150 i czyjej produkcji? Bo taka, z której się wypada, to odpada. :rolleyes: Nie mam zdrowia szarpać się z pontonem, idea jest taka, żeby odseparować się od brzegów na krótkie wypady, często przed zmrokiem, więc to składanie i przewożenie mokrego, brudnego pontonu "na dobranoc" mnie nie przekonuje.



#37 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:04

Generalnie łódka stabilna, ale wymagała kilka poprawek.

https://ibb.co/848Tc4m
https://ibb.co/bjtRRCV

Czyli dostaje się to, za co się płaci. Niewiele. Natomiast to, że jest stabilna, to pocieszające i o to co do zasady mi chodzi. Masz może albo znasz jakieś cudze nagrania z tego, jak łódka zachowuje podczas ruchu wędkarza na pokładzie? Przy wchodzeniu na łódź, przy lądowaniu ryby itp. - dużo by to pokazało.



#38 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:12

Ponton raz że stabilny to Masz większe możliwości  zwodowania . Zanim kupisz lepiej się przepłynąć taką łódką i samemu sprawdzić jej stabilność  , to tak z praktyki doradzam  ;)  



#39 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:13

Kurde nie pamiętam producenta . Chyba by buła to Mewa 350.

Ale już przserobiłem kilka łôdek w swoim życiu i gumiak wychodzi najstabilniej w kategorii seodków pływających po taniości /.

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2024 - 22:18

Kurde nie pamiętam producenta . Chyba by buła to Mewa 350.

Ale już przserobiłem kilka łôdek w swoim życiu i gumiak wychodzi najstabilniej w kategorii seodków pływających po taniości /.

Ja nie szukam środka pływającego po taniości, jeśli kupowałbym ponton, to z pewnością nowy i porządny. Ale zostawić tego nad brzegiem nie sposób. To czego szukam, ma nie grozić utratą życia przy każdym zacięciu i tyle. Jezioro jest małe, odległości śmieszne, fal wielkich tam nie ma, a ja mam w swoim ustroju silnie zakorzenione BHP.  -_- 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych