Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Corona Fishing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 grudzień 2021 - 09:33

Jak zwykle mam problem z przełożeniem myśli na tekst. Mogłem darować sobie kwestię wyglądu. Chodziło mi tylko o to, że niepotrzebnie generuje to dodatkowe koszty, średnio przekładając się na wartość użytkową. Więcej ryb się raczej nie złowi. Jeżeli weźmiemy pod uwagę lepsze samopoczucie właściciela, to koszt projektu ma drugorzędne znaczenie. :) I nie ma w tym sarkazmu, bo sam to przerabiałem. Na razie mi przeszło.

 

Nadal zadziwia mnie fenomen tego wędziska. Co ma w sobie, że wyceniono go na taką kwotę? Ciekawi mnie jakie ceny osiągnie na rynku wtórnym - i to będzie dla mnie wyznacznikiem jego wartości. 

 

Cieszę się, że również poddajesz w wątpliwość zastosowanie Recoili na zwiększenie czułości wędziska. Jako praktyk! 



#202 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 09:55

U mnie było -13, biała pierzynka ziemię przykryła, drapieżnika łowić się nie da więc pozostaje dyskusja wędkarska, jednym słowem klepanie w klawiaturę :) :) .
Recolie, sici, hardloye, tytany itp. komponenty, no cóż każdy zbroi jak chce, jak komu pasuje.
Ja mam swoje zdanie, że kij za 3,5 koła uzbrojony w recoile z gadką o większej czułości druciaków słabo brzmi, bo dlaczego szczyt jest uzbrojony w torzite a nie w recoila, jeżeli ten ma takie cudowne właściwości (czułość).No niech mnie ktoś oświeci, że cienki Bolo jestem i tego nie rozumiem.....
Pomijam różnicę w cenie i wygląd, skupiam się na trwałości. Jeszcze w kiju lekkim rzędu 8lb czy stricte pod żyłkę jestem w stanie je zaakceptować, natomiast już pod plecionkę absolutnie nie....
Ale jak są chętni taką kasę zapłacić i są z tego zadowoleni to szanuję ich wybór, kupujący natomiast powinni uszanować moje zdanie z wątpliwego zakupu tegoż produktu za taką kasę :D :D .

W moim przypadku te recoile to był argument za ,nie twierdzę że są w jakikolwiek sposób lepsze od torzite ale tak jak to pisałem wcześniej nadały temu kijowi odrobinę nostalgii, minął miesiąc od tego zakupu i nadal jestem z niego mega zadowolony.
Nie czuje w żaden sposób potrzeby uzasadnienia kupna tego kija szczególnie przed jakimiś " randomami" z forum ( to nie tyczy się Ciebie Jozi, gdyż swoje argumenty poparłeś jakimiś konkretami i nie ukrywam że masz w wielu kwestiach rację ) gdyż na sprzęt w samym to listopadzie wydałem grubo ponad 10 tys zł a efekty w postaci ryb są coraz bardziej mizerne .
Lubię pogadać o sprzęcie ale lubię też mieć jakieś ku temu podstawy, by dyskutowac o konkretnych modelach a nie na zasadzie, nie wiem, nie widziałem ale skrytykuje tak dla zasady, bo tylko głupiec wydaje takie pieniądze na kij ,jak przecież może kupić w to miejsce kilkanaście Jaxonow i łowić dużo więcej ryb niż ten z drogim szpanerskim sprzętem ,nie twierdzę że tak nie jest .
Jak mówi "łysy" ryby lowi przede wszystkim wędkarz i ma święta rację, ale są też ludzie którzy lubią drogie zabawki i niby dlaczego mieliby z nich rezygnować, skoro stać ich na nie i sprawia im to przyjemność.
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik phantom72 edytował ten post 22 grudzień 2021 - 10:03


#203 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 10:55

A gdzie kolego widzisz, ze ktoś pisze o kilkunastu jaxonach? Za 3.5k masz w zasięgu prawdopodobnie 99% wedek z rynku w podobnych parametrach (bo porównywanie tego wynalazku z wędkami na rekiny nie ma jakiegokolwiek sensu), z czego te 2k tańsze mogą przewyższać technologicznie to owe cudo korona fiszing, na które się tak uparłeś.

Masz tez na forum ileś tam % osob majętnych, po których wydanie 3.5k na wędkę splywa jak po kaczce i jako jedyny właściwie, od miesiaca zachwycasz sie w tym temacie jaki to nie jest świetny kij. Wiec albo coś jest na rzeczy czytaj nie jest to taki świetny kij, albo sa dużo lepsze, no ale niektórzy kupują rzeczy tylko dlatego, że są drogie, a niekoniecznie dobre.
  • Jozi, grzegorz197503 i Gnat lubią to

#204 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 11:00



A gdzie kolego widzisz, ze ktoś pisze o kilkunastu jaxonach? Za 3.5k masz w zasięgu prawdopodobnie 99% wedek z rynku w podobnych parametrach (bo porównywanie tego wynalazku z wędkami na rekiny nie ma jakiegokolwiek sensu), z czego te 2k tańsze mogą przewyższać technologicznie to owe cudo korona fiszing, na które się tak uparłeś.

Masz tez na forum ileś tam % osob majętnych, po których wydanie 3.5k na wędkę splywa jak po kaczce i jako jedyny właściwie, od miesiaca zachwycasz sie w tym temacie jaki to nie jest świetny kij. Wiec albo coś jest na rzeczy czytaj nie jest to taki świetny kij, albo sa dużo lepsze, no ale niektórzy kupują rzeczy tylko dlatego, że są drogie, a niekoniecznie dobre.


W którym momencie zauważyłeś te wielkie zachwyty? Napisałem raz swoje spostrzeżenia na temat tego kija I jakoś wielkich zachwyty w nich nie widzę, za to wielki bol dupy u co niektórych użytkowników to i owszem .

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik phantom72 edytował ten post 22 grudzień 2021 - 11:21

  • popper i Adrian Tałocha lubią to

#205 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 11:36

Ja nazwałbym to koleżeńskimi podpowiedziami i tłumaczeniem pewnych rzeczy a nie bólem dupy...
  • MaleX, Grzesiek i Krzysiek Rogalski lubią to

#206 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 grudzień 2021 - 11:40

A ja nie, bo jak gościa stać na patyk za 3,5k to ma prawdopodobnie pojęcie co kupuje, albo zachciankę. W jednym i w drugim przypadku "dobre rady" są psu na budę.


  • elmo lubi to

#207 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 11:48

Nie będę od nowa czytał wątku, ale szło od pytania o sensowność kija, poprzez wymianę za i przeciw, aż do wyliczenia czemu kij jest użytkowo gorszy od zbrojonych w przelotki inne niż druciaki. Jak ktos pyta i dostaje odpowiedź, a z tego ciągnie się dyskusja to jest to dla mnie po prostu rozmowa a nie ból dupy rozmówców ;)
  • MaleX, Krzysiek Rogalski i Tomasz eS lubią to

#208 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 22 grudzień 2021 - 12:54

Koledze wpadł w oko ten kijek, zapytał o niego, poczytał i kupił i jest zadowolony.

Na teraz chyba tyle dyskusji wystarczy.

Fajnie, że ktoś zakupił ten kij bo teraz ktoś kto się będzie nad nim zastanawiał, będzie miał okazję zapytać kogoś kto już nim łowił...
  • elmo, mario70 i kanu lubią to

#209 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 22 grudzień 2021 - 14:37

Przypomnę pytanie kolegi:

Nie znalazłem żadnego wątku na temat tego patyka ,chodzi mi o mocniejszy model autorski Corona Fishing Atut Zed, model AT250MF2.
Ktoś może jest szczęśliwym posiadaczem tego kija , lub ewentualnie miał możliwości pobawić sie nim w sklepie i podzieli sie wrażeniami?
Ja niestety mieszkam zbyt daleko by udac sie do w/w sklepu w celu osobistej weryfikacji , anie ukrywam ze chetnie sprawiłbym sobie ten patyk na święta.



EFEKT- kilka stron osob ktore nie były proszone do odpowiedzi. Właściwie pierwszy post w odpowiedzi czyli @mohave ogarnął temat.
Chłop wybrał sobie Świąteczny prezent, pytal o POSIADACZY TEGO KIJA, a zalała go lawina "dobrych rad"

Koledze @phantom72 zycze super wynikow na ten kijek / lub radosci z posiadania.
I najwazniejsze - zycze czasu na lowienie (czesto Ci co ich stac, to nie maja kiedy - bo zarabiają)

Wszystkim pozostalym - Wesolych Swiat! Nie psujmy sobie prezentów ;)

#210 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 grudzień 2021 - 18:28

A mnie się marzy elitka santkroja w dwoch składach 213 cm, do 18 gramów, ale funduszy brak  :huh:



#211 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 grudzień 2021 - 19:57

Phantom72 , cóż...ważne, że jesteś zadowolony. Rzeczywistość jaka jest taka jest . Kij za 3,5 tyś na drucianych przelotkach, blanku no name . Czyli 75 % składowych wędki z czego przelotki można bez trudu założyć lepsze a najlepszy blank na rynku bez trudu ubierzesz na wypasie za czterocyfrową kwotę mniej .
Mimo wszystko życzę aby to był ten Twój gral.Klient nasz Pan , CF to kapitalni sprzedawcy.

#212 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 22 grudzień 2021 - 20:06

tu nie chodzi o przelotki,nie ważne co się mówi,ważne że się mówi...


  • Fatso i saitt lubią to

#213 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 grudzień 2021 - 20:23

W moim przypadku te recoile to był argument za ,nie twierdzę że są w jakikolwiek sposób lepsze od torzite ale tak jak to pisałem wcześniej nadały temu kijowi odrobinę nostalgii, minął miesiąc od tego zakupu i nadal jestem z niego mega zadowolony.
Nie czuje w żaden sposób potrzeby uzasadnienia kupna tego kija szczególnie przed jakimiś " randomami" z forum ( to nie tyczy się Ciebie Jozi, gdyż swoje argumenty poparłeś jakimiś konkretami i nie ukrywam że masz w wielu kwestiach rację ) gdyż na sprzęt w samym to listopadzie wydałem grubo ponad 10 tys zł a efekty w postaci ryb są coraz bardziej mizerne .
Lubię pogadać o sprzęcie ale lubię też mieć jakieś ku temu podstawy, by dyskutowac o konkretnych modelach a nie na zasadzie, nie wiem, nie widziałem ale skrytykuje tak dla zasady, bo tylko głupiec wydaje takie pieniądze na kij ,jak przecież może kupić w to miejsce kilkanaście Jaxonow i łowić dużo więcej ryb niż ten z drogim szpanerskim sprzętem ,nie twierdzę że tak nie jest .
Jak mówi "łysy" ryby lowi przede wszystkim wędkarz i ma święta rację, ale są też ludzie którzy lubią drogie zabawki i niby dlaczego mieliby z nich rezygnować, skoro stać ich na nie i sprawia im to przyjemność.
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Super że rozumiesz o co mi chodziło :)  :) .

Ja również nie dyskredytuję zakupu kija za 3,5 koła na recoliach, tylko uświadamiam że według mnie to słabe przelotki do połowu na plecionkę jak również do jego ceny, ale kto bogatemu zabroni :lol:  :lol:  :lol: .

Nostalgia jest mi jak najbardziej znana i absolutnie recoilowo nieobca :)  :) .

Poniżej potwierdzenie:

Załączony plik  Unitra.jpg   73,53 KB   25 Ilość pobrań

 

Pełnoletnie:

1.Amplituner Elizabeth 1976 rok

2.Magnetofon deck MDS 442 1987 rok

3.Gramofon G-601Fs gdzieś 1980 rok

 To nostalgia, powrót do korzeni jak przy recoilach, muza na nich ostro zasuwa...

No to torzitowo:

Załączony plik  Yamaha.jpg   44,37 KB   25 Ilość pobrań

Yamaha 

Nostalgia to piękna rzecz, to fakt niezaprzeczalny tylko jakich pieniędzy warta?

Według mnie każdych, moja Pani twierdzi że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy i ja w pełni podzielam to zdanie :)  :)  :)  :) .

Dyskutować można zawsze, zawsze przedstawiać i bronić swojego zdania, byle się nawzajem nie obrażać....

 

Pozdrawiam :)  :) .

 

Ps. Amplituner z magnetofonem kosztował śmieszne pieniądze, gramofon reaktywowałem po 20-stu latach leżakowania na strychu.


Użytkownik Jozi edytował ten post 22 grudzień 2021 - 20:32

  • Krzysiek Rogalski i Maciej 77 lubią to

#214 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 grudzień 2021 - 20:24

Phantom72 , cóż...ważne, że jesteś zadowolony. Rzeczywistość jaka jest taka jest . Kij za 3,5 tyś na drucianych przelotkach, blanku no name . Czyli 75 % składowych wędki z czego przelotki można bez trudu założyć lepsze a najlepszy blank na rynku bez trudu ubierzesz na wypasie za czterocyfrową kwotę mniej .
Mimo wszystko życzę aby to był ten Twój gral.Klient nasz Pan , CF to kapitalni sprzedawcy.

O blank niech Cię głowa nie boli :)  :)  :)  :) .


  • boguslaw lubi to

#215 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 grudzień 2021 - 21:24

O blank niech Cię głowa nie boli :) :) :) :) .


Mnie nie boli , domyślamy się wszyscy co to za produkcja .Zresztą co tutaj tajnego . CF to nie Rodmas aby Phenix robił dla nich blanki , tak samo przy całej tej nachalnie ściągniętej z St.Croix opisowej stylówy ich blanków tam nie będzie...Przyjrzyjmy się naszemu podwórku... hmm 😉

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 22 grudzień 2021 - 21:33


#216 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 grudzień 2021 - 18:10

A mnie się marzy elitka santkroja w dwoch składach 213 cm, do 18 gramów, ale funduszy brak  :huh:

 

 

Głowa do góry.

Może w Nowym Roku uda Ci się zorganizować odpowiednie środki finansowe, a i zawsze można mieć nadzieję, że trafi się jakaś atrakcyjna cenowo okazja nabycia wędki, o której marzysz  :highfive:  


  • FRS1985 i Mariusz1000 lubią to

#217 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 27 grudzień 2021 - 17:13

A czy posiada któryś z kolegów wędkę z serii Dzika Rzeka? Mnie interesują te extra-fasty do 21g, szczególnie model DZ274MXF2 Czasy obecnie ciężkie ale może do wiosny da się trochę grosza odłożyć na nową zabawkę. 



#218 OFFLINE   krzysiek1995

krzysiek1995

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 styczeń 2022 - 22:13

Cześć,

 

W tym tygodniu dotarła do mnie wędką PF240MLMF. Natomiast wcześniej chciałem kupić St.Croix PS76MLF2, ale z uwagi na problem z dostępnością zdecydowałem się dołożyć kilka groszy i wybrać produkt Corony Fishing. Kijek jest pięknie wykonany. 

Wędka na sucho leży mi w dłoni idealnie. Na pierwsze testy nad wodą niestety trzeba poczekać do lutego  :(

Liczę że kijek da mnóstwo radości podczas łowienia kropków.

Na ten moment do wędki podpięty jest kołowrotek Daiwa EM MS 2506H. Cały zestaw jest idealnie wyważony. 


  • popper, Jozi i włóczy kij lubią to

#219 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 17 styczeń 2022 - 19:02

Cześć,

 

W tym tygodniu dotarła do mnie wędką PF240MLMF. Natomiast wcześniej chciałem kupić St.Croix PS76MLF2, ale z uwagi na problem z dostępnością zdecydowałem się dołożyć kilka groszy i wybrać produkt Corony Fishing. Kijek jest pięknie wykonany. 

Wędka na sucho leży mi w dłoni idealnie. Na pierwsze testy nad wodą niestety trzeba poczekać do lutego  :(

Liczę że kijek da mnóstwo radości podczas łowienia kropków.

Na ten moment do wędki podpięty jest kołowrotek Daiwa EM MS 2506H. Cały zestaw jest idealnie wyważony. 

Mam i ja. Mój to najmocniejszy model ale nie kupiłem go na pstrągi i teraz czekam do maja żeby na bolkach go wypróbować. 

Załączone pliki


  • popper i krzysiek1995 lubią to

#220 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 styczeń 2022 - 19:19

Cześć,

 

W tym tygodniu dotarła do mnie wędką PF240MLMF. Natomiast wcześniej chciałem kupić St.Croix PS76MLF2, ale z uwagi na problem z dostępnością zdecydowałem się dołożyć kilka groszy i wybrać produkt Corony Fishing. Kijek jest pięknie wykonany. 

Wędka na sucho leży mi w dłoni idealnie. Na pierwsze testy nad wodą niestety trzeba poczekać do lutego  :(

Liczę że kijek da mnóstwo radości podczas łowienia kropków.

Na ten moment do wędki podpięty jest kołowrotek Daiwa EM MS 2506H. Cały zestaw jest idealnie wyważony. 

A czemu ma nie leżeć w ręce jak ulał?

Bo to pewnikiem składał dobry polski rodbuiler, który czyta jerka i właściwe wnioski wyciąga :)  :)  :) .


  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych