Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Savage Gear


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 maj 2023 - 10:05

Korba jest wkręcana w tym SG8 ?

 

 

Tak



#22 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 maj 2023 - 09:01

Korzystając z "promocji" na kołowrotki Savage Gear w sklepie Drapieżnik, kupiłem sobie model SG8 3000 FD. Przeznaczyłem go do lekkiego spinnningu (klenie, okonie, itp.)

Moje pierwsze wrażenia:
- bardzo lekki - katalogowo 216 gramów (Ryobi Zauber tej samej wielkości katalogowo waży 305 gramów)
- mały - wielkość 3000 to odpowiednik 2500 u innych producentów
- dobrze spasowany - brak niepotrzebnych luzów
- brak szumów i innych "przeszkadzajek"

I teraz kilka uwag natury ogólnej (to moja subiektywna opinia):
- fajna, lekka maszynka
- ten model (SG8), wg mojej opinii, nie nadaje się do cięższego łowienia (stąd pewnie sporo negatywnych opinii osób, które zajechały kołowrotek), jest za delikatny
- nie jest wart 550-600 zł, ale 260 zł za taki kołowrotek z zapasową szpulą to dobra cena

Tylko że model 4000 to maleństwo.
Gdzieś na forach napisali że te sg8 to jest to samo co Cadence.
Też kupiłem model bez H. Przyda się za te kasę do UL albo do spławika. Chodzi ładnie, nic nie szumi, nic nie bije, zwija ładnie równo plecionke

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 28 maj 2023 - 09:03


#23 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2023 - 07:53

No ja mam kilka drugi sezon. Nie kręcę dużo, max tak z 8godz/tydzień. I ja jakoś nie narzekam. Cenowo nie porównujmy do kilka razy droższych. Shimano w tej samej cenie co sg6 jest dużo gorsze (bo wylądujemy na Saharze max i to bez drugiej szpuli). Jak doliczyć szpulę to już mamy na sg8.

jesli chodzi  o moce hamulców to ma ze dwa razy mocniejszy niż cenowy odpowiednik flagowców. Do tego więcej łożysk i niska waga. 

Oczywiście mam tylko modele 6 i 8 2500 i 4000. Na 2500 na UL na razie największe to szczupaki ok 70cm i bez najmniejszych problemów. Fakt na sumy mam Penna  :D

 

Zajrzałem tu bo słyszałem że wszyscy narzekają, tylko gdzie są ci wszyscy? Myśle, że to niezłe kołowrotki w dobrej cenie (jak to przy wchodzeniu na rynek). Dlatego właśnie kupiłem. I jak to przy konkurencji z droższymi zaraz się znajdzie wiele „niezależnych” negatywnych opinii.  
 

No i jeszcze ważne: łowię normalnie, czyli dla większości cienko. Jeśli SG 6 4000 ma w opisie 9kg hamulec (Sahara ma mniej) to nie ma sensu na niego nawijać plecionki grubszej niż pe1,2-1,5. Nie sądzicie? Coś puścić musi, i na sznurze 2,5 i wędce 45g wyrzutu … zapewne będzie to kołowrotek, niezależnie od producenta.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 29 maj 2023 - 07:59


#24 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 październik 2023 - 13:07

Używa ktoś może sgs6/8 wielkości 6000 jak się sprawuje ?

#25 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 styczeń 2024 - 22:37

Używa ktoś może sgs6/8 wielkości 6000 jak się sprawuje ?

Nie używałem, ale kupiłem (czekam na dostawę) SGS8-8000. Zaryzykowałem. Kupiłem zamiast kolejnego Penna Slammera 560 na wody Norwegii. Podobna wielkość.

Może jednak ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem i wypowie się, zanim ja to uczynię.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 18 styczeń 2024 - 22:38


#26 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 01 luty 2024 - 14:51

Po okazyjnej cenie zakupiłem SGS6/6000.

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. 

Wyrób chiński, ale moje morskie Penny, Okuma Raw II również chińskie i złego słowa nie mogę powiedzieć.


  • Darek_W lubi to

#27 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 30 marzec 2024 - 16:00

Nie używałem, ale kupiłem (czekam na dostawę) SGS8-8000. Zaryzykowałem. Kupiłem zamiast kolejnego Penna Slammera 560 na wody Norwegii. Podobna wielkość.

Może jednak ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem i wypowie się, zanim ja to uczynię.

Zamówiłem w zeszłym roku i bardzo fajnie spasowany. Miałem rozmiar 4000 nie przerażał ciężarem i pracował bardzo fajnie. Niestety nie łowiłem i odesłałem ale po dzisiejszych obniżkach chyba fajna propozycja.



#28 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 07 kwiecień 2024 - 19:03

Jako ciekawostkę podpowiem tylko, że sg najwyraźniej postanowiło nie kontynuować swojej przygody z tworzeniem kołowrotków o stałej szpuli. Wysnuwam taki wniosek na podstawie przeglądnięcia katalogu, w którym nie ma ani jednego takiego kołowrotka. Multiki w katalogu są, ale młynków ze stałą szpulą brak. Może to wskazywać na jeszcze większe promocję i obniżki cen w sklepach, gdy te będą chciały się pozbyć magazynowych zalegaczy.


  • seba666, Umbra i Darek_W lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych