Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Suzuki DF25 Vtwin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   esoxx87

esoxx87

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjamultikonto ( @crizz100 )

Napisano 05 styczeń 2022 - 17:16

Najlżejsza 25tka to yamaha gwh nowa konstrukcja chyba z 2019, na wtrysku z funkcją troll control, mam 20koni to ten sam silnik i do trolla świetnie się nadaje, poza telepaniem rumplem, to nie zauważyłem wad. Co do silników na gaźniku to zawsze się spotykałem z opinią że za bardzo pod trolling się nie nadają, na pewno przy silnikach sterowanych komputerem obroty można zmieniać z dużą dokładnością więc prędkość łatwo się dostosowuje.


Tak wiem że jest taka Yamaha pływałem taka kolegi, tam nie trzęsie się rumpel , tam on "napi..ala" jakby człowiek miał atak padaczki. Mimo że bardzo lubię yamahe to szybko mi przeszła chęć na ten silnik.
Co do gaźników to pierwsze słyszę co by niby miało im dolegać przy trollingu? Chyba kolega doczytał bzdury o silnikach 2t że się do trola nie nadają, bo akurat 4t na gaźniku są idealne do tego celu. Najlepiej taki 5 czy 6km jeden cylinder bajka, wolno płynie w trolu , praktycznie nic nie pali, no ale przy większej łodzi trzeba by było mieć dwa silniki.

#22 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 04 sierpień 2022 - 16:30

Osobiście mam problem z suzuki df25 V2 z 2008r pali na pół sznurka lecz na wyższych obrotach bardzo przerywa i nie może zebrać się na obroty. Gaźnik wyczyszczony dwa razy i nadal to samo. Może ktoś podpowie co może być powodem? Dzięki wielkie :)

#23 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2022 - 19:29

Trzeba by było zajrzeć głębiej , najprawdopodobniej coś nie tak z tym gaznikiem dalej. Podstawa mierzyłeś kompresję ?

#24 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 05 sierpień 2022 - 17:40

Cewki - - - > modul

#25 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 11:34

Dzięki za pomoc :) To jest silnik który kupiłem bardzo niedawno i nie byłem z nim jeszcze nad wodą. Okazało się że na biegu jałowym ma zabezpieczenie które odcina zapłon przy dodaniu gazu... Na biegu jest ok. Lecz pojawił się problem z obrotami... Mianowicie jak zaczynam dodawać gazu silnik przez kilka sekund dławi później idzie noramanie. Na biegu jałowym jest ok. Dzieje się tak za każdym razem jak dodaje gazu ( im wolniej tym gorzej. Potrafi nawet zgasnąć)

#26 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 09 sierpień 2022 - 18:52

Za niskie obroty na luzie

#27 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 10 sierpień 2022 - 09:10

Większość silników na gaźniku ma takie objawy , to nie jest wyścigówka , płynnie zwiększac obroty i pływać

#28 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 17:36

Podkręciłem wolne obroty i nic się nie poprawiło niestety.... Przesyłam filmik może ktoś podpowie :) 



#29 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 19:43

Cewki - - - - >modul

#30 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:22

Cewki - - - - >modul


Totalna bzdura.... Tylko i wyłącznie gaźnik , miałem taki silnik

#31 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:25

Większość silników na gaźniku ma takie objawy , to nie jest wyścigówka , płynnie zwiększac obroty i pływać

Dla mnie to brzmi jak totalna bzdura..
Womaly spec od silników więc pewnie wie co mówi

#32 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:40

Totalna bzdura.... Tylko i wyłącznie gaźnik , miałem taki silnik

No to gaznik - bo miales taki silnik:)

Tak naprawde wrozenie z fusow, silnik wolne trzyma, gore ma - srodek slaby. W teori gaznik - latwo to wyeliminowac, w momemcie kiedy sie dusi daj mu strzykawka paliwo do gardzieli gaznika i tyle, aczkolwiek dziwne to bo skoro pompka dobrze podaje na wolnych i na wysokich to ja bym sie tu tak nie czepial ale tak zdecydowanie od gaznika bym zaczal i yo rozumiem ze posiadacz uczynil i szuka dalej... Swiece zmienione?

Użytkownik womaly23 edytował ten post 11 sierpień 2022 - 10:43


#33 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 20:32

Świece zmienione, gaźnik wyczyszczony dwa razy..... W gardzieli gaźnika są dwie dysze. Pierwsza podaje strumień paliwa tylko w momencie jak zaczynam dodawać gazu, a później paliwo leci tylko z drugiej. Przy wolnym dodawaniu gazu odniosłem wrażenie, że właśnie w momencie jak pierwsza przestaje podawać paliwo silnik zaczyna się dusić dusić, chyba że dodam raptownie dużo gazu lub dam manetkę szybko na zero i znowu dodam gazu ( pierwsza dysza znowu przez moment psiknie paliwem)

Pytanie czy pierwsza dysza ma podawać paliwo cały czas czy tylko przez pierwszy moment po dodaniu gazu od "zera" 

 

PS w spodzie gaźnika ( tam gdzie pływak) są dwie dysze obok siebie. Jedna wyżej druga niżej. Ta ustawiona wyżej  jest zaślepiona gumką pytanie czy tak ma być  


Użytkownik WHT edytował ten post 11 sierpień 2022 - 20:35


#34 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 22:56

Tak, ale gumke wyjmij, wykrec dysze i ja "wyczysc"

#35 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 13 sierpień 2022 - 11:12

Dla mnie to brzmi jak totalna bzdura..
Womaly spec od silników więc pewnie wie co mówi

Nie znasz się to nie zabieraj głosu, ja silników gaźnikowych 4t miałem w rękach kilkadziesiąt więc mówię ze swojego doświadczenia a nie " bo tak mi się wydaje"
Poza tym nie ma możliwości żeby istniał problem z układem zapłonowym wyłącznie w momencie dodawania gazu a później się cudownie naprawiał. Tym bardziej że pływa z maksymalnymi obrotami i na biegu jałowym też pracuje - więc tutaj nie trzeba byc geniuszem żeby stwierdzić że nie ma takiej możliwości.
A dlaczego się dławi a no dlatego że nie dostaje paliwa tyle ile powinien, na gaźnikach są montowane takie małe pompki które mają wstrzyknąć ta brakującą ilość ale działa to różnie.
Żeby nie być "bajkopisarzem" jak to tutaj jest popularne - czyli nie mam pojęcia ale się wypowiem, wrzucam fotkę swojego silnika który miałem

Załączony plik  Screenshot_20220813-121538_Gallery.jpg   85,68 KB   12 Ilość pobrań

Użytkownik highvoltage edytował ten post 13 sierpień 2022 - 11:17


#36 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 13 sierpień 2022 - 20:10

W tym silniku akurat pompki nie ma, a rola tej pomki przypsieszajacej tez ma zupelnie inne zadanie o ile dziala to mozna powiedziec ze jest ok ale generalnie to wiecej z nia problemow w postaci cieknacego paliwa niz pożytku... Skoro uklad zaplonowy wykluczasz to rownie dobrze mozna wykluczyc gaznik bo wg Ciebie dostaje cudownego uzdrowienia tj na wolnych chodzi, srodka brak, gora siedzi az milo... Nie mozna wykluczyc obu opcji, ale w tych klikudziesieciu silnikow ktore przeszly przez twoje rece nigdy nie trafiles na problem z elektryka.

WHT - tak ta gumka musi byc, nikt ci nie kombinowal regulacja pkywaka?

#37 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów

Napisano 13 sierpień 2022 - 22:01

Bardzo szybko ludzi oceniasz ;)
To powiedz mi które to te silniki że trzeba na raty gazu dodawać, będę wiedział których unikać.
U nas na wodzie się z takim nie spotkałem, w robocie tez mamy parę sprzętów i jedynie w przecinarkach do asfaltu trzeba "na raty" Ja rozpędzać ale taki fachowiec na pewno wie czemu.
Motocykli też dużo na gazniku i jakoś nikt gazu na raty nie daje ;)

#38 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 14 sierpień 2022 - 01:15

W silniku zaburtowym na gaźniku zwiekszasz obroty płynnie , nie zero jedynkowo. To jest cała tajemnica i nie ma co szukać usterki tam gdzie jej nie ma.

Użytkownik highvoltage edytował ten post 14 sierpień 2022 - 01:24


#39 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 07:43

W silniku zaburtowym na gaźniku zwiekszasz obroty płynnie , nie zero jedynkowo. To jest cała tajemnica i nie ma co szukać usterki tam gdzie jej nie ma.


A na innych? Nie no ponioslo cie - silnik ma chodzic i tyle - moze chodz nie powinien zwloke miec:/

#40 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 14 sierpień 2022 - 12:27

Silnik na wtrysku to jednak trochę inna konstrukcja czyż nie ? Nic mnie nie poniosło tylko silniki na gaźniku tak mają że jak im się da opór gaz odrazu to potrafią mieć na chwilę zadyszkę. Przede wszystkim to silnik musi być rozgrzany wtedy pracuje zdecydowanie lepiej, na zimnym silniku jest to nagminne. Natomiast jak się doda gazu płynnie to nie ma tego problemu bo paliwo dopływa równomiernie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych