Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 02 styczeń 2022 - 18:42

Jakże miło mi rozpocząć wątek z rybkami które zawsze dają mi wiele radości w pierwszej części sezonu.
Z racji piękniej wręcz wiosennej pogody postanowiłem pochodzić z lekkim sprzętem nad niewielkim zbiornikiem usytuowanym na pobliskiej rzeczce. Zaczynałem od miejsc okoniowych i nawet złowiłem jakieś rybki. Po jakimś czasie zmieniłem miejsce na takie gdzie oprócz okonia można się spodziewać fajnego jazia. Już jeden z pierwszych rzutów gumą Selecta podobną to swing impacta na czerwonej wolframowej główce daje rybę. Po chwili ląduje kojeny. Zmieniam zestaw na kij z pseudodropshotem z Cyprysową tantą. W międzyczasie pojawia się nad wodą kilku kolegów. W kilka minut doławiam dwa kolejne jazie. Tym razem już bez zdjęć. Kolega nagrywa filmiki z holu.
W tym miejscu robi się już zbyt tłoczno. Po kilkudziesięciu minutach rozmów i żartów zmieniamy we dwóch miejsce. To daje mi następne dwie sztuki. Kolega trafia jednego. W międzyczasie dołącza do nas nowy członek naszego koła. Po której instrukcji z mojej strony rzuca i łowi pierwszego swojego jazia w życiu. Dzień spędzony w świetnym towarzystwie ze znakomitymi efektami. Ostatecznie kończę z sześcioma jaziami w rozmiarze podobnym jak te na zdjęciach, siedmioma okoniami i jednym przyłowem z zębami. Oby każdy wypad w nowym roku był na podobnym poziomie. Tego sobie oraz forumowiczom życzę.

 

Załączony plik  received_631084738210846.jpeg   164,55 KB   106 Ilość pobrań Załączony plik  received_635750590980156.jpeg   96,96 KB   99 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                      :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 styczeń 2022 - 20:53


#2 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 14 styczeń 2022 - 18:35

Właściwie to nie powinienem jeszcze jeździć na ryby. Niedawna operacja, gips a potem orteza ale już naprawdę nie mogłem wytrzymać w domu. Małżonka zawiozła mnie nad rzekę i pozwoliła godzinkę powędkować. Łowiłem jedną ręką, muchówką w klasie 3AFTM długości 305cm. Muszka a właściwie nimfa jak łatwo się domyśleć to imitacja kiełża na haku nr.14. Wolałbym nic nie złowić bo jak holować i podebrać rybę jedną ręką. Szczęśliwie spotkałem kolegę Mariusza, który pomógł podebrać jazia, zrobił mi fotkę i odniósł rybę do rzeki.Przepraszam za kamuflaż na zdjęciu ale obiecałem nie zdradzać jaziowej miejscówki. 49centymetrów jazia sprawiło, że poczułem się znacznie lepiej a i ręka przestała boleć.

Tym samym mam przyjemność otworzyć wątek jazie 2022. Właśnie się zorientowałem, że wątek jazie już jest otwarty. Przepraszam za dubel i proszę o przeniesienie wpisu we właściwe miejsce.

c064f54dcbd9d7acmed.jpg


Użytkownik Zielony edytował ten post 14 styczeń 2022 - 19:28


#3 ONLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 15 styczeń 2022 - 15:47

Żeby nie było że na otwarciu wątku poprzestałem to wrzucam kolejnego jazia.
Dziś bardzo wietrzny dzień. W ciągu półtorej godziny nad wodą udało się trafić w około 20 minut aktywności ryb. Niestety dobranie do nich wymagało bardzo lekkiego łowienia więc czucia prawie nie było.
Trzy kontakty pozwoliły wyjąć dwie ryby. Dziś chętnie zagryzały keitecha 2 cale na główce wolframowej 4 mm. Co ciekawe całkiem fajnie widać było.aktywność ryb przy powierzchni. Gdy aktywność się skończyła brania ustały.

Załączone pliki


Użytkownik cobrax edytował ten post 15 styczeń 2022 - 15:48


#4 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 15 styczeń 2022 - 16:08

Pierwsza tegoroczna wyprawa, i pierwsza ryba😎
Łatwo nie było, tam gdzie ryby były w zeszlym roku, tam dzis jest 50cm wody, rzeka się dość mocno przetasowala i trzeba było zacząć caly proces od nowa..
Tak więc do wyboru było iść w górę lub w dol, padlo na górę i jakieś pół kilometra niżej znalazłem fajna prostke z równym głębokim nurtem 3h biczowania na odcinku 100m niestety nie dawały rezultatu.. Było rzucane caly czas kajtkiem 2', na koniec postanowiłem jeszcze fishuntera 5cm spróbować, bo wcześniejsze lata tez na niego siadały ryby, no i po kilku rzutach najpierw poczułem puknięcie, ale nie byłem zbytnio pewny czy to ryba.. Jeszcze kilka rzutów i konkretny jaziowy strzał, ryba od razu do powierzchni więc od razu wiedziałem że to jazior, krótki hol i w podbierKu mam piękna upasiona jaziowa świnke🙂
Ryby na bank są na zerowaniu (jeśli można to tak w zime nazwać) bo zostałem sowicie okupkany kielzowa miazga, więc trzeba probowac😎

Sprzetowo jak zawsze..
-Kijek do 5g
-mlynek 2500
-LINKA # PE 0.4
- na końcu guma fishunter 5cm w kolorze 112 na czeburaszce 4g

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:20

Dziejszy wyjazd w sumie wyszedł calkiem spontanicznie, ba nawet nie myślałem o rybach, ale pojawiło się okienko w grafiku więc myślę czemu nie.. Sprzęt w aucie tylko wsiąść i pojechać..
Nad woda widze zaparkowanego szerszenia kolegi Rafała, więc myślę sobie połowione...będzie wiecej gadania niż lowienia..
Jakos to szybko poszło i łowimy, Rafal zacina rybe i obcinka..
Łowimy dalej, a ja bez kontaktu..
Za chwilę widze Rafał znów cos ma i w podbieraku ładuje piękny jazior.. Szybkie kilka fotek, ryba do wody.
Oczywiscie wydębilem fartowna gumę i probujemy dalej ale nic z tego nie wynika w moim przypadku..
Lowilmy jakieś 10m od siebie i po chwili znów słyszę hamulec, cisnienie mi się podnosi.. Widzę po walce że to znów szczupak, podbieram koledze rybe i naszym oczom ukazuje się ryba z dwoma gumami w pysku, oczywiście Rafała gumami.
Wypuszczamy rybe i już nic się nie dzieje.
Pada propozycja by zmienić miejscowke i jedziemy 5km w górę rzeki na bardziej kleniowa metę, być może coś tam się wydarzy, woda mniej więcej podobna, w lato łowimy tam klenie, czyli przelew, długie bystrze i na końcu około 60m prostej wody o głębokości +-2m z podmyta burtą na drugim brzegu, biczujemy wode i nic..
Rafał stwierdza ze zawija na chatę(wcale mu się nie dziwię jak się obłowił) i tak się pożegnaliśmy a ja próbuje dalej.
Godzinę tak na przemian rzucałem wszystkim co miałem ale dalej nic, myślę sobie ze tu jednak chyba nie ma ryb i nagle jest szybkie krótkie pobicie..
Kilka rzutów i nic, zmieniam na fartownego kajtka którego wysepilem od Rafała, rzut i przed dnem w opadzie konkretny strzał jaziowy,harakterystyczne szarpanie poprawia mi od razu nadzieję bo wiem co na drugim końcu jest, szybki hol i w podbieraku ładuje jaź, ale jaki jaź!
Ryba ma 55cm,
Szybkie foto i do wody..
Mysle lowic czy wracać bo zimno..
Decyduje ze jeszcze pół godzinki i wracam, 5 rzutów i siedzi następny, ale sporo mniejszy+- 45cm,, daruje sobie sesje, zwracam rybie wolność i na tym czas zakończyć..
Mam nadzieję że kolega Rafał tez cos naskrobię w temacie
Sprzetowo jak poprzednio, kij do 5g,mlynek 2500,pe0.6 na końcu zielony kajtek easy shiner 2' na 3g czeburaszce

 

Załączony plik  IMG_20220119_164710.jpg   56,43 KB   47 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_20220119_151714_copy_1280x1280.jpg   119,1 KB   43 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                          :good:



#6 OFFLINE   RafalKl

RafalKl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaHR

Napisano 20 styczeń 2022 - 10:35

Witam. Po bardzo długiej nieobecności tutaj Miro zmusił mnie do wyrzucenia choćby zdjęcia. Rozpisywał się nie będę bo sam opisał to ze szczegółami 😜 Faktycznie dzień owocny ze sporą ilością ryb jak na tę porę roku i myślę, że teraz będzie z górki 😆 Pierwszy jaź w sezonie, niby 46 cm a wyglądał na sporo większego może dlatego że fotograf dobry 😎😎😎 szczupak zdecydowanie chciał sobie zrobić chyba piercing ale nie tędy droga. Dobrze, że u nas na kiju a nie u starych bereciarzy, którzy coraz częściej nawiedzają ten odcinek i twierdzą, że leszcze biorą na 15 cm gumy tylko szkoda, że za grzbiet 😶 Niestety kontroli brak
... może przede wszystkim nieudolny regulamin 🙆

Załączone pliki



#7 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 styczeń 2022 - 08:24

Nooo chłopaki.... Gratulacje!!! Wracacie wiarę i nadzieje :) :) Umiejętności, znajomość wody i determinacja podlana odrobiną szczęścia to podstawa sukcesu, zwłaszcza w tym okresie. Miejmy nadzieję, że zostanie jeszcze coś na wiosnę, bo po takiej reklamie "kormorany" i "trawlery" już zapewne grzeją silniki i w nerwowym pospiechu pakują sprzęt :)


  • Zielony, cobrax i grey lubią to

#8 OFFLINE   Rowino

Rowino

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaLbn
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:R

Napisano 25 luty 2022 - 13:31

Może nie taki potwór jak wrzucają Koledzy ale minimum forumowe spełnia. W wodzie na której go złowiłem jest duża populacja ładnych jazi lecz piekielnie trudno jest się do nich dobrać. Wczoraj i dziś miałem to szczęście i udało mi się przechytrzyć te piękne, chimeryczne i tajemnicze stworzenia.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 marzec 2022 - 16:55

W końcu i mi udało się skusić jazia🙂, zgarnął pewnie larwę od Marcina @ Cyprysa. Mocne branie że środka rzeki tuż za powalonym drzewem.

Załączony plik  IMG_20220303_160410.jpg   66,5 KB   53 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20220303_155935.jpg   44,36 KB   53 Ilość pobrań

#10 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 marzec 2022 - 14:08

Wypad z synem po powrocie z zagranicy. Przyneta kolegi z jerka Pawła Nowaka o nazwie micromaster na wolframie 4,5mm 4f23546f6f1647bd024b98429b698c17.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#11 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 27 marzec 2022 - 08:52

Spontaniczy wypad za jaziem na 2h nad Wisłę zakończył się sukcesem, jedno branie i taki oto 50siątak wpadł na wspólną sesję zdjęciową 😁😋💪💪
Załączony plik  20220325_160510-01_copy_2419x1814.jpeg   101,22 KB   50 Ilość pobrań

#12 OFFLINE   Sawiola

Sawiola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaKraina Boleni
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 27 marzec 2022 - 18:27

Jasiek z Mazowsza , pierwszy w życiu na spina 😉

40155b75c2aaffe4.jpg[/URL]

3e2a28fa52878fdd.jpg[/URL]

https://youtu.be/TT1oGNkWr2c

Użytkownik Sawiola edytował ten post 27 marzec 2022 - 19:00


#13 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 02 kwiecień 2022 - 14:41

Jazik jest właściwie niewielki, ledwie spełniający wymogi jerkbait ale, że udało mi się go złowić w taki dzień kiedy nie powinienem złowić nic to uznałem, że się taką rybką pochwalę. Przez ostatnie dwa dni pada śnieg i jest to jak na kwiecień sytuacja niespotykana. Mimo protestów małżonki pojechałem nad mały zalewik i wbrew tamu jak wygląda zaśnieżony świat postanowiłem łowić muszką. Długo czekałem na pierwsze branie a był to spory karaś. Następną rybką ył jaź ze zdjęcia a potem trafiłem jeszcze jakieś płocie. Muszka to tak zwana "Lubiarzówka". Wędka Traper GST w klasie 3

236f8026b3eec51cmed.jpg



#14 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 kwiecień 2022 - 21:16

Tak przeglądam wątek, czytam co w trawie piszczy… Myślę, a co tam- dorzucę cegiełkę! ;)
Dzisiejszy szybki wyjazd nad rzekę pod domem w celu sprawdzenia jak to wygląda po śniegu, którego na podlasiu nie zabrakło… :P Ku mojemu zdziwieniu woda kryształ! Wędka w samochodzie, idę na spacer! W sumie trwało to 2h. Około kilometrowy spacer brzegiem rzeki, kilka miejscówek, zmiany woblerków i nic… W końcu natrafiłem, na miejsce gdzie w okularach ewidentnie było widać ciemniejszą wodę i zacząłem czesać rynnę. Chyba 2-3 rzut i branie identyczne jak kiedyś wyczytałem na forum… Kij w pół i mówię cholera jakieś trawy zaczepiłem! :P Szybko okazało się, że te trawy „pompują” i mam rybę! Po nitce do kłębka i w podbieraku ląduje jazik, który był moim marzeniem od x lat… Niby kwiecień, a jednak udało się zrobić fotkę rybce na tle śniegu, białych zasp i trzcinowisk!👌

Wskoczyłem jeszcze na jedno miejsce, pomachałem z 10min i postanowiłem wrócić do domu. Zajoba nakarmiłem to i 2h wystarczyły! :D

Załączony plik  CD3DF272-795F-4446-B156-65668770892A.jpeg   90,03 KB   37 Ilość pobrań

Sprzętowo:
Młynek: Vanford C2000S
Wędka: 6th element rods-Fullerene 2.13m 1-7g
Plecionka: Sunline Siglon 0.6PE
Przynęta: Siek około 4cm z podgiętym w palcach sterem :P

Pozdrawiam! :)

#15 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 11 kwiecień 2022 - 12:07

Podniesiona woda, zalane zeszłoroczne trawy.

 

Załączony plik  jasio45_Easy-Resize.com.jpg   76,03 KB   41 Ilość pobrań

 

Kołowrotek Wind&Runner III

Żyłka shimano exage 0,16

Daiwa Balistic X 2.3 do 12g

Ala tanta z aliekspres



#16 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 11 kwiecień 2022 - 18:54

Mnie się dzisiaj trafiła parka. Najpierw grubaśna samica a następnie złoty samczur :)

d76b0acd8c0c6c2dmed.jpg

4aef83ab54dcf70amed.jpg



#17 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 12 kwiecień 2022 - 08:26

 Muszka to tak zwana "Lubiarzówka".

 

Cześć, a jak wygląda taka mucha:) Nie udało mi się znaleźć wzorów. Pozdrawiam



#18 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 12 kwiecień 2022 - 19:17

Jachu. Zapytam autora. Jeśli nie będzie miał nic przeciwko to ją tutaj wstawię. Swoją drogą to ciekawa koncepcja i z już całkiem bogatą historią. Łowi różne ryby od płotek po głowacice.


  • jachu i Aries lubią to

#19 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 kwiecień 2022 - 21:55

No i popatrz Dawid ... jeszcze płotki ona łowi. Czyli coś dla nas. :)  No nie, to mus Piotra trzeba przekonać. Przekopałem net i tylko to znalazłem, autorstwa nadredaktora Rysia https://swi.fishing....ada-sucha-muche, ale to suszki, a i tak nic nie widać. :D  Wszędzie pełno Sowyerów, Hoflandów, Szajnikówek, Cieślikówek i reszty. Niech świat pozna i Lubiarzówkę. 


  • Zielony lubi to

#20 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 13 kwiecień 2022 - 06:47

Zatem przedstawiam słynną " Lubiarzówkę". Pomysłodawcą jest mój przyjaciel Piotr Lubiarz. Początkowo wprost gardziłem tym wzorem bo jakiś taki biały jest. Jednak niezwykła skuteczność wzoru szybko mnie przekonała do tej muszki.

Receptura: ogonek to malutki pęczek pearl dubbingu, tułów z fluorescencyjnej lamety glow przewiniętej fluo żółtą żyłką. Jeżynka to obfity pęczek biało kremowego cdc nawiniętego z pętli oraz fluorescencyjna kulka. Wersja jeziorowa ma kulkę mosiężną a rzeczna wolframową. Przypuszczam, że taka muszka leżąca na dnie jest dla ryb dobrze widoczna lub wprost rażąca. Pulsujący pęczek cdc również prezentuje się wabiąco. Przyznam, że ten wzór dał mi mnóstwo ryb a szczególnie tych nietypowych muszkarsko jak karasi, leszczy, a nawet linów. Piotrek wykonuje wiele wariantów tej muszki na długich, krótkich hakach w formie mokrej muszki a nawet streamera. Polecam spróbować.

b89af5491797b7d9med.jpg

33236406bec105e3med.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych