Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Budżetowe lekkie łowienie - okonie, białoryb i wrocławski niewymiarowy szczupak ;)

spinning xul okoń wędka kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 03 styczeń 2022 - 12:54

Widziałem dziś na OLX Kongera Mikrosa z zielonej serii za 270 zł.
Podejrzewam, że pokaże opad na 1g i 5g też raczej obsłuży.
Deklarowane cw 0.2-5g

 

O tu jest:

https://www.olx.pl/d...67-IDNbRpB.html

Ten Mikros to jedna z najlepszych okoniówek jakimi łowiłem. W odpowiednich warunkach pokaże opad 1g+2"kajtek.

Kije, które bez problemu pokazują opad takich przynęt to już specjalistyczne kije i mowy nie ma aby pocianęły więcej niż 3-4g.

Takimi kijami trzeba się nauczyć łowić bo są bardzo delikatne a na pewno nie jest dobrym wyborem kupno takiego kija jako pierwszy UL.

 

Mikrosa jako okoniówkę polecam z czystym sercem, mam ciągle trzy takie, ale nie są do sprzedania.


  • Andżej lubi to

#22 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:05

Ten Mikros to jedna z najlepszych okoniówek jakimi łowiłem. W odpowiednich warunkach pokaże opad 1g+2"kajtek.

Kije, które bez problemu pokazują opad takich przynęt to już specjalistyczne kije i mowy nie ma aby pocianęły więcej niż 3-4g.

Takimi kijami trzeba się nauczyć łowić bo są bardzo delikatne a na pewno nie jest dobrym wyborem kupno takiego kija jako pierwszy UL.

 

Mikrosa jako okoniówkę polecam z czystym sercem, mam ciągle trzy takie, ale nie są do sprzedania.

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo mi tym komentarzem pomogłeś. Przeproszę się po prostu z moją wędką, nakupuję 1,5g czeburaszek i nie będę narzekał :) A jak ją sprzedam za jakiś czas, to wezmę Mikrosa.


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 styczeń 2022 - 13:05


#23 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:27

To jeszcze napisz co to za kijek, który obecnie posiadasz.

Może nie tylko ja jestem ciekawy.



#24 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 styczeń 2022 - 13:31

To jeszcze napisz co to za kijek, który obecnie posiadasz.

Może nie tylko ja jestem ciekawy.

Berkley Urbn RS Micro Lure 0,5-4g 190cm.

Bardzo mi się "na oko" podobał, nie będę kłamał, do tego był elegancko przeceniony. Ale ten kijek to po prostu UL i nic poza tym.


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 styczeń 2022 - 13:31


#25 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:28

To skoro juz problem rozwiązany u kolegi to napisze: mialem w reku ten Blue Wind o ktorym pisalem wczesniej i to swietny kij xul za małą kase
Ale czy pokazuje od 1 gr to nie sprawdzalem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Andżej lubi to

#26 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:33

Berkley Urbn RS Micro Lure 0,5-4g 190cm.

Bardzo mi się "na oko" podobał, nie będę kłamał, do tego był elegancko przeceniony. Ale ten kijek to po prostu UL i nic poza tym.

 

Oglądałem go jakiś czas temu w Plecionie szukając wędki XUL ale wydał mi się właśnie trochę niedoszacowany jeśli chodzi o cw. 


  • Andżej lubi to

#27 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:36

a ja od siebie polecę Seike Optical. Zobaczysz opad gramowej główki a rzucisz 5-6g bez problemu. z tanich i lekkich kołowrotków to Daiwy LT, regal, legalis, ninja, w zależności od budżetu


  • Andżej lubi to

#28 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 03 styczeń 2022 - 14:56

a ja od siebie polecę Seike Optical. Zobaczysz opad gramowej główki a rzucisz 5-6g bez problemu. z tanich i lekkich kołowrotków to Daiwy LT, regal, legalis, ninja, w zależności od budżetu

 

Legalis LT fajna leciutka maszynka. W Plecionie mają na to promocję i można dokupić dodatkową szpulę (jak ja kupowałem rok temu ze szpulami było krucho).

Wersja 2000 waży 185g.


  • Andżej lubi to

#29 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 03 styczeń 2022 - 16:05

Legalis LT fajna leciutka maszynka. W Plecionie mają na to promocję i można dokupić dodatkową szpulę (jak ja kupowałem rok temu ze szpulami było krucho).

Wersja 2000 waży 185g.

mam 3 sztuki legalisa i nie zapowiada się żebym zmieniał markę do UL :D



#30 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 03 styczeń 2022 - 17:35

Rozważałem ten patyk, tylko dziwi mnie ten grubaśny dolnik. To nie jest tak, że doczepili czułą szczytówkę do kija od szczoty? jeszcze dobre słowa o Elvisie widziałem. W każdym razie, chyba trzeba faktycznie nazamawiać i zrobić sobie w domu "stację pomiarową" i pogodzić się z faktem, że kupowanie wędki wymaga wykonania roboty testera :)

 

 

Faktycznie Mikros dolnik ma gruby ale spora część wędki ładuje się nawet przy lekkich micro jigach. A ten dolnik to jest gruby na wypadek jak Ci się szczupak uwiesi - żeby Ci wędki na węzeł nie zawiązał bo wtedy mogą przelotki poodpadać, gdy węzeł zaciśnie :D


  • strary i Andżej lubią to

#31 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 styczeń 2022 - 18:27

Faktycznie Mikros dolnik ma gruby ale spora część wędki ładuje się nawet przy lekkich micro jigach. A ten dolnik to jest gruby na wypadek jak Ci się szczupak uwiesi - żeby Ci wędki na węzeł nie zawiązał bo wtedy mogą przelotki poodpadać, gdy węzeł zaciśnie :D

Wrocławski szczupak ma 49,5cm w najlepszym wypadku, bo wszystkie powyżej wymiaru dziady mięsiarze zżerają. Inaczej nie wytłumaczę, że na znanych mi kilkadziesiąt złowionych szczupaków, żaden nie miał 50cm, a do wyciągnięcia 48cm szczupaczka wystarczy wykałaczka. Niestety :(

 

A tak bardziej serio - w tym Berkleyu jest mocny dolnik (moim zdaniem ten sam, co w Berkleyu 1-8), ale nadal to pół dolnika od Mikrosa :P

Ale szczerze - ten Mikros to chyba będzie moja następna wędka. Nawet jeśli jest szpetny jak diabli.



#32 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 styczeń 2022 - 09:19

Kilka lat temu kupiłem używanego Mikrosa ze starej serii (zielony blank) i muszę przyznać, że jest to dziwna konstrukcja. Dolnik z solidnej wędy szczupakowej 30lb i szczyt odpowiednio cieńszy i spolegliwy ;). Z wyglądu dziwne to i niezbyt ładne, ale jest to naprawdę czuły blank. Pomimo, że jest to wklejka i wszystko widać na szczycie, to dodatkowo bardzo czułe jak na wklejkę. Łowiąc okonie, a czasami białoryb, nie miałem potrzeby ciągłego obserwowania szczytówki, żeby zobaczyć branie. Każde puknięcie było fajnie przenoszone do ręki. Jak komuś nie przeszkadza z wyglądu, to polecam ;)


  • strary, Okonhel i Andżej lubią to

#33 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 16:06

Wiedziałem, że ostatnio gdzieś widziałem Mikrosa w nowoczesnym wydaniu, gdzieś pod koniec filmu jest ;)

 


  • Andżej lubi to

#34 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 12:16

Te "nowoczesne" Mikrosy to np. Herakles Area Elisium Botton i Seika (Tubertini) Vertix. Te pierwsze są w dwóch wersjach, czyli albo z zamontowanym uchwytem (jak przy bolonce), albo bez uchwytu - żeby umożliwić zamontowanie kołowrotka w dogodnym miejscu, taśmą. Jeśli człowiek odrzuci uprzedzenia do nietypowego dolnika, to się mocno zdziwi. 


Użytkownik Iluzjonista edytował ten post 07 styczeń 2022 - 12:17

  • strary, Przemek_M i Andżej lubią to

#35 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 grudzień 2022 - 23:02

Pozwolę sobie odgrzać temat bo jestem na etapie poszukiwania wędziska pod białoryb.

Czy może ktoś miał do czynienia z poniższymi kijkami i zechciałby sięwypowiedzieć czy będą się nadawały pod microjigi z zamiarem połowu białorybu?

Nie ukrywam, że z racji połowu z brzegu chyba im dłuższa tym lepiej?

 

FLAGMAN AREATA 1.88 0.4-3.5 g

MITCHELL EPIC R 210/0-5g

DAIWA SILVER SPOON UL 2,30M, 0,5-5g



#36 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 grudzień 2022 - 07:49

Milem areata do 2.5g, całkiem ładnie wykonany, o ładnej akcji, ale trochę za krótki i niezbyt czuły

#37 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2022 - 09:46

Pozwolę sobie odgrzać temat bo jestem na etapie poszukiwania wędziska pod białoryb.
Czy może ktoś miał do czynienia z poniższymi kijkami i zechciałby sięwypowiedzieć czy będą się nadawały pod microjigi z zamiarem połowu białorybu?
Nie ukrywam, że z racji połowu z brzegu chyba im dłuższa tym lepiej?

FLAGMAN AREATA 1.88 0.4-3.5 g
MITCHELL EPIC R 210/0-5g
DAIWA SILVER SPOON UL 2,30M, 0,5-5g

Areata do 3,5g powinien ładnie miotać lekkie przynęty. Powiem szczerze, Katsudo Slim do 9g rzuca zaskakująco dobrze lekkimi przynętami i wersja tego kija do 5g może okazać się ciekawa, zakładając, że to podobnie ulepiona wędka.

Użytkownik Andżej edytował ten post 12 grudzień 2022 - 09:47


#38 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 23:27

Może niepotrzebnie ,ale cały czas coś mi mówi, że łowiąc z brzegu powienienem kupić kijek co najmniej dwa metry, a takich jak na lekarstwo...



#39 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 grudzień 2022 - 23:32

Napisz do Kamila z forum miał kije do 2 gram . Mam i polecam.

#40 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 grudzień 2022 - 05:52

Może niepotrzebnie ,ale cały czas coś mi mówi, że łowiąc z brzegu powienienem kupić kijek co najmniej dwa metry, a takich jak na lekarstwo...

Zerknij na Seika Mimik do 4g. Niestety ja nie mam ale widziałem filmiki z łowienia okoni, pstrągów białorybu. Może się nada. Jest w długości 2.2 i chyba 2.4.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spinning, xul, okoń, wędka, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych