Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aerograf na akumulator opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 sierpień 2012 - 17:57

Witam wszystkich serdecznie,
Robię zapasy na zimę i wyposażam swój profesjonalny warsztat... mieszczący się w piwnicy :D. Nie mam w nim światła i źródła energii więc muszę kombinować i tutaj z pomocą przychodzą cuda techniki na akumulator. Ze światłem poradziłem sobie kupując lampę warsztatową z LED aku, pozostała kwestia aerografu...
Na allegro znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/aerograf-k830-kompresor-akum-double-action -i2547927229.html
Proszę o Wasze opinie na temat aero, bo nie chcę kupować bezużytecznego szrota. W końcu dwie stówy drogą nie chodzą


#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 19:03

Profesionalne aero to nie jest :D ...ale do malowania woblerów wystarczy. Jeśli chodzi o ten pseudo kompresorek to może być ciężko. Wątpię aby ten kompresor miał zbiornik wyrównawczy, bardziej wygląda na pompkę akwariową :D Na Twoim miejscu kupiłbym sam aerograf i do tego używany kompresor plus małą przetwornicę samochodową z 12v na 230v.

Możesz również poszukać na allegro pompki do młynków ciśnieniowych które są zasilane napięciem 24v. Posiadają dosyć duża moc przy swoich małych gabarytach. Do takiej pompki musiałbyś zrobić zbiornik wyrównawczy ciśnienie. Zbiornik możesz zrobić ze starej gaśnicy samochodowej. Myślę że zmieściłbyś się w kwocie 60zł :D


Pozdrawiam,
Slider

#3 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:12

A do czego podłączyć przetwornicę? (To że jestem laikiem w temacie - to mało powiedziane :/)

#4 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:16

akumulator żelowy?

#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:19

A do czego podłączyć przetwornicę? (To że jestem laikiem w temacie - to mało powiedziane :/)


Np, do akumulatora samochodowego :D

Jeśli masz dwie lewe ręcę to polecam:
http://allegro.pl/kompresor-12v-do-aerografu-i2580662576.htm l

i do tego jakiś akumulator 12v

#6 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:21

Bez przesady, kwasiak i przetwornica. Nie wiem co to za wynalazek ten kompresor ale od biedy da się malować czymś co się nazywa inhalator http://allegro.pl/listing.php/search?string=pari+boy&cat egory=0&sg=0.

#7 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:18

Chyba jednak zaryzykuję z tym wynalazkiem z allegro. Musze jutro przebuchtować piwnicę w poszukiwaniu gniazdka... tak dla spokoju ducha :D

#8 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 23:37

zawsze jest opcja z puszką ze sprężonym powietrzem :D

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 sierpień 2012 - 08:03

Chyba jednak zaryzykuję z tym wynalazkiem z allegro. Musze jutro przebuchtować piwnicę w poszukiwaniu gniazdka... tak dla spokoju ducha :D



skoro masz tam swiatlo to... i gniazdko mozna szybko zalatwic :D

#10 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 09:14

Nie ma światła tylko lampke LED na akumulator ;)

#11 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 29 sierpień 2012 - 12:24

Jeśli masz dwie lewe ręcę to polecam:
http://allegro.pl/kompresor-12v-do-aerografu-i2580662576.htm l



Kolega używa takiego i jest OK. Jego aerograf to Łukowiak. Tylko z tego co pamiętam nie jest przeznaczony do pracy ciągłej. Chyba 20 min i przerwa na stygnięcie.


#12 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 sierpień 2012 - 15:07

Powalczę o ten kompresorek na akumulator, a jak nie uda mi się go wylicytować to kupię zestaw z allegro. Raz kozie śmierć. Tak czy tak nadchodząca zima bedzie spędzona w piwnicy :mellow:
Macie może jakiś fajny sklep, w którym mozna kupić relatyenie niedrogo farbki do aero?
Od siebie szczerze polecam sklep galeria koloru, który mieści sie w Wawie, ale mają też sprzedaż wysyłkową. Można za grosze poważnie wzbogacić gamę kolorów do malowania srayem, ja jestem stałym klientem i sobie chwalę, szczególnie zestawy farbek samochodowych Auto K.

#13 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 30 sierpień 2012 - 06:00

No faktycznie zakładka tanie farby jest niezła. Czy używałeś tych
AutoK z domaluxem, nie gryzło się? I czy innych z tej kategorii używałeś? Bo 400ml farby za 4 czy 5 zł....

Doczytałem na stronie producenta, że jest to 2-coat paint: Acrylic resins czyli chyba farba akrylowa. Więc domalux nie powinien jej szkodzić.

#14 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 sierpień 2012 - 08:53

Używałem głównie Auto K i muszę Ci powiedzieć,że są naprawdę świetne, masz ogromny wybór odcieni (szczegónie metalików :mellow: ) i przy malowaniu wobków można się nieźle wyżyć. Dodatkowo w sklepie stacjonarnym można trafić motipy i analogiczne do nich spraye po 2-4 złote. Ostatnio kupiłem chrom za trójkę a wczesniej fajną miedź z efektem flip-flop za czwórkę. Jak malowałem wobki, to żadna Auto K nie gryzła mi się z podkładem i lakierem. Bogu dzięki za graficiarzy :mellow:

#15 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 sierpień 2012 - 09:00

A i jeszcze jedna uwaga, tanie farby z zakładki na stronie nie są dostępne w sklepie stacjonarnym (jest część farb 100 ml Auto K/Motipów, można sobie pogrzebać i wybrać to co jest na miejscu), ale można odebrać zamówienie złożone przez Net w sklepie i odpadają koszty wysłki. Ja tak robię bo pierwszym razem się naciąłem (nie było zestawów metalików).

#16 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 30 sierpień 2012 - 10:54

witam
Używam podobnego kompresorka na akumulatorek z allegro. Malowałem nim ok 40 woblerów przy jednym ładowaniu i nadal działał. Jest cichy i do woblerów moim zdaniem wystarczający. Jak na razie pomalował ok 100 woblerow ale zobaczymy jak będzie się sprawował po roku.
I jescze mam pytanie.
Mam w piwnicy 24v prąd zmienny a przetwornice na 220V są z prądu stałego na zmienny. Pytałem się o transformator ale powiedzieli mi ze w piwnicy może coś nie wytrzymać i odradzają. Znacie jakis inny sposób na uzyskanie 220V.
pozdrawiam

#17 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 11:49

witam
Używam podobnego kompresorka na akumulatorek z allegro. Malowałem nim ok 40 woblerów przy jednym ładowaniu i nadal działał. Jest cichy i do woblerów moim zdaniem wystarczający. Jak na razie pomalował ok 100 woblerow ale zobaczymy jak będzie się sprawował po roku.
I jescze mam pytanie.
Mam w piwnicy 24v prąd zmienny a przetwornice na 220V są z prądu stałego na zmienny. Pytałem się o transformator ale powiedzieli mi ze w piwnicy może coś nie wytrzymać i odradzają. Znacie jakis inny sposób na uzyskanie 220V.
pozdrawiam



Kup zwykłą przetwornice o mocy 2KW. Często potrzebuje wyjść z lampami studyjnymi lub generatorami świetlnymi w plener i trzeba do czegoś lampy podłączyć :unsure: Kupiłem dwa duże żelowe akumulatory 240ah od jakiegoś dresiarskiego bmw które razem dają mi 24V i do tego przetwornicę o wysokiej wydajności. Sprzęt super, tylko czasem trzeba przerabiać aby było lepsze chłodzenie przetwornicy żeby dłużej podziałała. Możesz również poszukać w demobilach wojskowych przetwornic tanie i zaje..... możesz katować jak tylko się da i nic się jej nie stanie <_<

Tylko musisz się upewnić czy dana przetwornica jest na AC czy na DC. Jak masz zmienny to możesz dać mostek prostowniczy z baterią kondensatorów i będziesz miał prąd stały :D

#18 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:04

witam
Używam podobnego kompresorka na akumulatorek z allegro. Malowałem nim ok 40 woblerów przy jednym ładowaniu i nadal działał. Jest cichy i do woblerów moim zdaniem wystarczający. Jak na razie pomalował ok 100 woblerow ale zobaczymy jak będzie się sprawował po roku.
I jescze mam pytanie.
Mam w piwnicy 24v prąd zmienny a przetwornice na 220V są z prądu stałego na zmienny. Pytałem się o transformator ale powiedzieli mi ze w piwnicy może coś nie wytrzymać i odradzają. Znacie jakis inny sposób na uzyskanie 220V.
pozdrawiam


Namówiłeś :D a czy dysza 0,3 (która jest w zestawie) nie bedzie za duża do cieniowania wobków ok 4-10 cm?
Przypominam się jeszcze w sprawie pytania o namiary na jakieś w miarę nidrogie farby do aerografu, z góry dzięki.

#19 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 30 sierpień 2012 - 14:08

Przypominam się jeszcze w sprawie pytania o namiary na jakieś w miarę nidrogie farby do aerografu, z góry dzięki.


Ciężko przebić to co podałeś :D. Ale ja czasem kupuję małe puszki lakierów nitro. To są chyba pojemności 100ml kosztują 4-5zł.
Do aero trzeba je rozcieńczyć bo są konsystencji miodu. Dostępne w podstawowych kolorach.


#20 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 sierpień 2012 - 14:25

Jeszcze poprawka odnośnie Auto K- mają 150 a nie 100 ml.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych