Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 04 kwiecień 2022 - 20:56

Tym razem Holenderski garbus 48,5cm z ostatniego weekendu marca.

Jako iż sandacze łowiliśmy głównie w nocy a szczupak ma okres ochronny trzeba było poszukać okoni. 

Kolega wytypował miejsce. Głębokość 2-3m kilkadziesiąt metrów od brzegu. Dno twarde kamieniste do tego masa skorupiaków.

Po kilku przestawieniach łodzi na prowadzonego w toni 7cm Fishuntera + 5g notuję pierwsze branie.

Po walce wydaje się że to spory okoń. Niestety ryba wypina się podczas holu w pobliżu łódki nawet się nie pokazując...

Nie poddając się wykonuję szybki rzut w to samo miejsce po czym następuje kolejne branie. Tym razem hamulec mocniej dokręcony i nie daję rybie za dużo pola do popisu.

Robi ostatni odjazd pod samą łajbę po czym po podciągnięciu do powierzchni od razu ląduje w podbieraku.

Jego ogromne cielsko dodaje mu centymetrów i mam nadzieję że przekroczy magiczną 50 na której stanęło moje PB. Niestety dużo nie brakowało ale rybka konkretnie nabita.

 

 

Załączony plik  20220328_193113.jpg   52,24 KB   38 Ilość pobrań

 

 



#42 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 kwiecień 2022 - 22:31

Nie dziwne, że nabita. To mamusia tuż przed tarłem, pełna ikry


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#43 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 kwiecień 2022 - 05:45

A może by tak okresowo dać im spokój - żeby nie jeździć do Holandii, a jeszcze później, ch.w,g?



#44 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 05 kwiecień 2022 - 06:36

A może by tak okresowo dać im spokój - żeby nie jeździć do Holandii, a jeszcze później, ch.w,g?

Nie! Niech łowią te okonie, ile wlezie. Najlepiej cały rok i jak najdalej! U nas w PZW Gd. wprowadzono okres ochronny dla okonia i całe to paprochowo-boczntorkowe tałatajstwo zaczęło z nudów jeździć na pstrągi. Jedyne szęście że teraz śledź podchodzi i mają czym wiaderka zapełniać... ;)



#45 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 kwiecień 2022 - 08:45

Tylko taka różnica że w Holandii mimo braku większych zakazów i łowieniu ryb w przedtarłowym okresie ryby będą, bo po prostu większość wraca do wody, a u nas przy wzrastającej ilości wszelkich zakazów ryb będzie ubywało bo 95% trafia na patelnie. Ostatnio pooglądałem sobie filmy z łowieniem okoni min w Szwecji też w okresie przedtarłowym, goście mówią że jest zimna woda i nie ma co liczyć na liczne brania i pyk na luzie łowią z 7 okoni między 40-48cm, a u nas Westin Poland też zorganizował jakieś zawody widać w dobrym okresie na pewnie jednym z lepszych polskich jezior i aż żal było patrzeć jak wyciągali pojedyncze rybki wielkości przynęty. Nie krytykujmy co się dzieje w innych krajach i co tam robią wędkarze bo póki co wszędzie jest lepiej niż u nas, skupmy się na swoim podwórku a jak u nas będzie lepiej to wtedy będziemy mogli pouczać innych. 



#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2022 - 09:00

Akurat w Holandii ochrona tych ryb jest dobrze uregulowana zarówno na poziomie formalno-prawnym jak i mentalnym.


  • JerryM, Profil_Nieaktywny i md30 lubią to

#47 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 kwiecień 2022 - 09:11

Holandia ma więcej wody niż Polska, o Szwecji nawet nie wspominając. A okonie w okresie tarłowym - kwiecień/maj - są pod ochroną..

Całe lata i dekady wędkarski świat jechał z rybostanem bezstresowo - po co więc nam radykalna zmiana frontu, jak przecież jest gites. Nieprawdaż ? Okonie się nigdy nie skończą - trwaj chwilo..  :)


  • rózgaś lubi to

#48 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 kwiecień 2022 - 10:01

Akurat w Holandii ochrona tych ryb jest dobrze uregulowana zarówno na poziomie formalno-prawnym jak i mentalnym.


Vispas 33E na cały kraj i close season od kwietnia do czerwca, a u nas zakaz wszystkiego czego nikt nie pilnuje i każdy ma to w dupie. Mentalności nie ma co porównywać.

Użytkownik wujek edytował ten post 05 kwiecień 2022 - 10:01


#49 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów

Napisano 05 kwiecień 2022 - 10:15

Mentalność mentalnością, ale ona nie wzięła się z kosmosu ...

Idzie z pokolenia na pokolenie, ja jakoś potrafiłem powiedzieć stop, za gnojka jak wracałem z ryb i pokazywałem zdjęcia to rodzice pytali czemu nie zabrałem jej na obiad, to mówiłem, że jak ją zabiorę kolejnych mogę już nie złowić ... oczywiście jak ktoś złowi 10 szczupaków i zabierze 1 szczupaka to nic się nie stanie, ale jak widzę 1 maja same żywcówki i zacinanie na "papierosa" to nóż się w kieszeni otwiera



#50 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 kwiecień 2022 - 07:40

Okonie remedium na pogłowie pstrąga. W sumie to lubię okonie, ochrońmy je zezwalając na połów szczupaków i sandaczy. ;) Hmmmm, pstrągów nie łowię więc...

To wcale nie jest śmieszne. W naszym okręgu na większości jezior powprowadzali jakieś zakazy łowienia do maja (nie wiem czy tylko spinn czy w ogóle) i całe mięsiarstwo rozlazło się po rzeczkach pstrągowych i trociowych. Do końca lutego na legalu mogli tłuc sandacza w Odrze ale teraz już tylko pstrąg i troć.

#51 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 07 kwiecień 2022 - 17:25

 


.....

Podsumowując udało się wyjąć 2 x 51, 3 x 50, 2 x 49.5, 4 x 48 i 46, dwanaście potężnych ryb w tak krótkim czasie.. Każdemu kto kocha łowić okonie polecam wybrać się na ten magiczny zbiornik, tyle wielkich okoni w jednym miejscu.. Myślę, że w Europie nie ma zbyt wielu wód gdzie w tak krótkim czasie można złowić pięć okoń o długości 50 cm! 1f605.png Każda osoba z ekipy zaliczyła po potężnym okoniu, były też fajne przylowy w postaci dużych szczupaków i sandaczy 1f603.png Chciałbym jeszcze raz podziękować całej ekipie za świetne spędzony tydzień czasu, poznałem świetnych ludzi 1f917.pngZapamiętam tą wyprawę do końca życia! 1f970.png1f4aa.png
 
                                               :good:

 

A jakieś średnie i maluchy się trafiały, czy przez cały wyjazd złowiłeś 12 okoni i same byki?



#52 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 17:28

A jakieś średnie i maluchy się trafiały, czy przez cały wyjazd złowiłeś 12 okoni i same byki?

Mój najmniejszy okoń na wyjeździe miał 46 cm, reszta ekipy trafiała jakieś maluchy. Ciężko w to uwierzyć, ale mnie na szczęście mniejsze omijały :D
  • malcz lubi to

#53 OFFLINE   czacha79

czacha79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 kwiecień 2022 - 22:26

Z racji pory roku łowię na małe przynęty, od 1cm do 2.5’’ - tanty, robale, larwy, rybki … piwnica może robić za sklep wędkarski ;(

Być może to wina małych przynęt, ale:
- większych przynęt nie używam ze względu na szczupaki których i tak od stycznia przyławiam w ilościach hurtowych
- inni wędkarze używają większych i też cieżko o rybę 35cm które padają ekstremalnie rzadko.. a co dopiero 40 czy 50 … raczej nie występują w tych łowiskach, bo już 20tki potrafią mieć wyraźnego garba.

Nie mamy tu tak rybnych wód jak inne rejonu kraju, głównie to płytkie rzeki które przerzucasz 1.5’’ przynętą na czeburaszce 1g … a czasem i 0.5g :D


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 18 kwiecień 2022 - 20:15

  • strary lubi to

#54 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2022 - 11:53

Kto rano wstaje , ten wykorzystuje brak wiatru. ;)

Załączone pliki



#55 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 11 kwiecień 2022 - 12:14

Po południu czasmi wiartr też ustaje.

 

Załączony plik  cedzyna 37_Easy-Resize.com.jpg   84,05 KB   52 Ilość pobrań

 

Załączony plik  cedzyna 9kwietnia37cm_Easy-Resize.com.jpg   48,76 KB   51 Ilość pobrań

 

;)



#56 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 18 kwiecień 2022 - 19:45

Leśny zakątek.

Załączony plik  IMG_20220418_154504_copy_2774x2083.jpg   96,25 KB   50 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20220418_154420_copy_2774x2083.jpg   120,15 KB   53 Ilość pobrań

#57 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 kwiecień 2022 - 20:07

Zwykle, chodzi się do lasu na grzyby, jagody ... !? ;)  :P  :D  :good:



#58 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 18 kwiecień 2022 - 20:27

Zwykle, chodzi się do lasu na grzyby, jagody ... !? ;)  :P  :D  :good:


I łowić gnfc-762ml-t oraz daiwa SV light ltd namiki ;) pozdro BOB

#59 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 kwiecień 2022 - 15:48

Dobry sex!

Załączony plik  oi1.jpg   94,35 KB   46 Ilość pobrań

 



#60 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 24 kwiecień 2022 - 17:24

Takie niedzielne 40+ ;)

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych