Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uszkodzenia po wichurze-kto płaci za szkody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:12

Witam,mam problem i nie wiem gdzie się poradzić.Rano wichura porwała mi z podwórka trampolinę i uszkodziła samochód sąsiada na ulicy.I nie wiem czy szkoda powinna być pokryta z AC samochodu czy ja jestem zobowiązany zapłacić?Może ktoś z kolegów ma jakąś wiedzę na ten temat?

#2 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:17

Przy założeniu niedbalstwa z Twojej strony (brak odpowiedniego zabezpieczenia Twoich rzeczy) można pokusić się o dochodzenie szkód od Ciebie.

Kwestia oceny czy do niedbalstwa doszło - w mojej prywatnej ocenie można byłoby przyjąć, że tak - o wichurach było dość głośno więc ciężko by się bronić faktem, iż było to nieprzewidziane.



#3 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:24

Trampolina jest ogromna.Wszystko pochowałem,nikomu nic nie odfrunęło tylko moja trampolina 3x3m.Nii do przewodzenia sytuacja

#4 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:30

Raczej Twoja wina. I pewnie sąd też tak zdecyduje, lepiej sprawę załatwić polubownie z sąsiadem. 



#5 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:30

Jak doszłoby do jakiejś sprawy sądowej kwestia jak dla mnie dość mocno ocenna - jakbyś wykazywał, że była np. przymocowana jakimiś śledziami, linkami etc. sprawa może i do wybronienia.



#6 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:39

Jak nie była zabezpieczona, to będzie Twoja wina.

#7 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:50

Ja mam ubezpieczenie na różne przypadki, ciekawe czy takie coś też by objęło? Temat jest mi znany. Jeśli nie było zabezpieczone tak jak koledzy piszą to raczej ciężko będzie przed sądem udowodnić, że zrobiłeś wszystko by coś takiego się nie stało. Dojdą koszty sądowe, naprawa szkody, odsetki bo sądy raczej się nie śpieszą no i wróg w postaci sąsiada.


  • coma lubi to

#8 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 17 styczeń 2022 - 12:55

Trampolina jest ogromna.Wszystko pochowałem,nikomu nic nie odfrunęło tylko moja trampolina 3x3m.Nii do przewodzenia sytuacja

 

Niestety przy silnych wiatrach te trampoliny latają nawet przez kilka działek i płotów. 

Niestety wina Twoja - załatw sprawę z sąsiadem, mój kolega miał podobny przypadek. Niestety to Twoja trampolina wleciała na jego samochód a nie odwrotnie. 


Użytkownik Okonhel edytował ten post 17 styczeń 2022 - 12:56


#9 ONLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 styczeń 2022 - 13:35

Masz ubezpieczenie domu? Sprawdź u ubezpieczyciela. Dzieci sąsiadów grając w piłkę - uszkodziły lusterko w moi aucie na moim podjedzie (piłka im przeleciała). Ubezpieczenie domu sąsiada to pokryło. Był tez przypadek, ze kot w nocy siedział na masce i pies sąsiada chciał go dorwać i podrapał błotnik i kawałek maski - tez poszło z ubezpieczenia domu. Sprawdź co masz w ubezpieczeniu, albo pogadaj ze swoim brokerem. A jeżeli nie masz ubezpieczenia to cytując klasyka .. na przyszłość " Trzeba było się ubezpieczyć"  ;/



#10 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 17 styczeń 2022 - 14:06

miałem podobna sytuację rok temu. trampolina sąsiada, dach mój. próbowała z OC zawodowego (jest prawnikiem i w miejscu zamieszkania ma "kancelarię"). ale ubezpieczyciel oczywiście tylko zapewne sie pod nosem zaśmiał i zapłaciła z kieszeni własnej. nawet nie pytał, czy była zakotwiona, czy nie. 


Użytkownik fonix edytował ten post 17 styczeń 2022 - 14:09


#11 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 17 styczeń 2022 - 14:48

Ubezpieczenie domu Twojego z rozszerzeniem o odpowiedzialność cywilną (OC) - sprawdź polisę swoją na dom jeżeli posiadasz lub ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym jako odrębna polisa.
  • przemo_w i eRKa lubią to

#12 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 styczeń 2022 - 15:10

Ubezpieczenie domu Twojego z rozszerzeniem o odpowiedzialność cywilną (OC) - sprawdź polisę swoją na dom jeżeli posiadasz lub ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym jako odrębna polisa.

Potwierd,am jak masz OC w ubezpieczeniu domu a zwykle jest to ubezpieczyciel wyplaci . Ubezpieczenie domu podskoczy o 50 zl

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 styczeń 2022 - 15:46

Dom niestety wynajmowany na czas pandemii i raczej nie ubezpieczony.Trudno,jakoś się dogadamy mam nadzieje.Dzięki.

#14 ONLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 17 styczeń 2022 - 18:23

Oc w życiu prywatnym, OC sprawcy. Sprawdź czy masz taką polisę. Często jest przy czymś jako dodatek, np przy domu, mieszkaniu. Nawet jak zrobi auto że swojej polisy ( czego nie powinien zrobić) to jego ubezpieczalnia może wystąpić z regresem do ciebie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   Jaroch

Jaroch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaBuk
  • Imię:Slawek
  • Nazwisko:Jaroch

Napisano 17 styczeń 2022 - 20:58

Potwierd,am jak masz OC w ubezpieczeniu domu a zwykle jest to ubezpieczyciel wyplaci . Ubezpieczenie domu podskoczy o 50 zl
Nie podskoczy jeżeli zmienisz towarzystwo ubezpieczeniowe.. inne towarzystwa na dzień dzisiejszy nie widza szkód tak jak to się ma w przypadku pojazdów .
A jak kolega pisze zgłaszasz z ubezpieczenia domu, jak masz znajomego agenta na pewno Ci pomoże , natomiast z sąsiadem dogadaj się i dobrze się zastanów czy to była trampolina czy może jakiś element stały twojego domu uderzył w samochód sąsiada.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik Jaroch edytował ten post 17 styczeń 2022 - 21:03


#16 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 17 styczeń 2022 - 21:36

HALO!!!!
PRZECIEŻ NIE WIADOMO CZYJA TO TRAMPOLINA!!! :)

#17 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 17 styczeń 2022 - 22:47

HALO!!!!
PRZECIEŻ NIE WIADOMO CZYJA TO TRAMPOLINA!!! :)

:D  :D  


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 17 styczeń 2022 - 22:49


#18 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2022 - 02:54

Jeżeli idziemy scenariuszem, że nie wiadomo czyją to trampolina to możesz jeszcze zapytać właściciela domu od którego wynajmujesz. Być może on ma polisę na dom z OC i być może to jego trampolina... :-)

#19 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 07:22

A może właśnie zacznij od przeczytania umowy na najem domu. Może tam jest coś o odpowiedzialności.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#20 ONLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 18 styczeń 2022 - 15:37

Czasami nawet w umowie o prowadzenie konta masz oc w życiu prywatnym i nawet możesz tego nie zauważyć bo pobierają za to jakieś symboliczne grosze

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych