Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ładowanie akumulatora na biwaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2022 - 13:32

A co można zrobić? Ograniczenie prędkości?

Tak jest w innych krajach EU.
Albo ograniczenie prędkości.
Albo zakaz robienia fali.
Ale to są kraje bardziej rozwinięte motorowodniacko. W PL za dużo było by cwaniakowania. Przykład niedaleko mnie 2 jeziora małe, na obu jeden gość ma ośrodki z rowerami. Załatwił w starostwie jakieś pozwolenia i po obu lata 90km/h wożąc gości ośrodków. Rozmawiałem z nim jak to możliwe że ja nie mogę pływać pontonem z 15KM okazuje się że ma papier na ratownictwo wodne w razie jak ktoś by z roweru wypadł...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#42 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2022 - 21:14

No widzisz - jak to można sobie jeziora po części sprywatyzować, a niby państwowe.

Widać równiejszy, a Ty tylko równy.


  • Tresor lubi to

#43 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 styczeń 2022 - 21:33

Tak jest w innych krajach EU.
Albo ograniczenie prędkości.
Albo zakaz robienia fali.
Ale to są kraje bardziej rozwinięte motorowodniacko. W PL za dużo było by cwaniakowania. Przykład niedaleko mnie 2 jeziora małe, na obu jeden gość ma ośrodki z rowerami. Załatwił w starostwie jakieś pozwolenia i po obu lata 90km/h wożąc gości ośrodków. Rozmawiałem z nim jak to możliwe że ja nie mogę pływać pontonem z 15KM okazuje się że ma papier na ratownictwo wodne w razie jak ktoś by z roweru wypadł...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

ćwiczeniami strażackimi załatwiano w strefie ciszy mapowania na spalinach, także papierki służb dają duży potencjał na wodzie ich posiadaczom. 


  • Tresor lubi to

#44 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 styczeń 2022 - 22:36

Zamiast agregatu może takie cudo.

Jest to do wykonania dla każdego zdolnego manualnie faceta. Zastanawiam się czy tam nie ma jakiejś ściemy I chyba skompletuje klamoty i sam sprawdzę 



#45 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 23 styczeń 2022 - 09:10

Czytając komentarze to jest to sciema

#46 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2022 - 12:49

Czytając komentarze to jest to sciema

 

No tak . Pytanie zasadnicze ,czy na podstawie tego co widzą czy może jednak zrobili coś takiego i jeszcze nie popełnili żadnego błędu po drodze , tego nie wiemy. 

 

Ale faktem jest ,że jest to za proste aby działało. Nie mniej korci mnie aby spróbować.  


Użytkownik M a r a s edytował ten post 23 styczeń 2022 - 12:50


#47 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 styczeń 2022 - 15:49

Czytając komentarze to jest to sciema

 

Perpetuum mobile +  

Ściema to delikatne określenie.  



#48 OFFLINE   xray

xray

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjamultikonta: @biturbo, @sztangista, @turbosagi

Napisano 23 styczeń 2022 - 18:00

Zamiast agregatu może takie cudo.
Jest to do wykonania dla każdego zdolnego manualnie faceta. Zastanawiam się czy tam nie ma jakiejś ściemy I chyba skompletuje klamoty i sam sprawdzę
https://www.youtube....h?v=QOV_Js59BHY


Oj chyba się wagarowalo na lekcjach fizyki w szkole, buahahahahah

#49 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 25 styczeń 2022 - 10:48

Zamiast agregatu może takie cudo.

Jest to do wykonania dla każdego zdolnego manualnie faceta. Zastanawiam się czy tam nie ma jakiejś ściemy I chyba skompletuje klamoty i sam sprawdzę 

W uruchamianym obecnie wodnym generatorze energii, mierzyłem moc elektryczną oraz przeliczałem siłę w układzie przeniesienia energii z koła poprzez przekładnie na generator.

Słaby łańcuch urwał się jak sznurowadło, potrzebną siłę przeniósł dopiero mocny dwurzędowy. Energia mechaniczna jest pozyskiwana z energii ruchu wody, po włączeniu obciążenia koło zwalnia a na łopatach spiętrza się woda by wytworzyć siłę. Praca wynika z siły i drogi.

Tak więc by pozyskać energię z czegoś, musimy mieć coś co jest popychane i przesuwane, musi być i siła i droga. Tak na przykład moc silnika tłokowego pochodzi z siły przyłożonej do denka tłoka i wykonanego suwu tłoka w określonym czasie.

Energię możemy przetwarzać, ale nie wytwarzać.

Prądnica asynchroniczna wzbudzana magnesami trwałymi którą eksperymentator wykonał ze stabilizowanego alternatora jest kapryśnym źródłem energii i nie nadaje się do zasilania typowych odbiorników, a zwłaszcza napędów silnikowych. Twierdzę że widoczne na zdjęciu "perpetum" jest poruszane poprzez niewidoczny na filmie kabelek, po prostu z sieci.


  • M a r a s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych