Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jedna opłata - wszystkie akweny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
597 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2022 - 18:21

Przemo mam powoli dość bycia sponsorem pzw ,49 prezesów okręgu, 49 dyrektorów biura, 49 skarbników,49 księgowych, 49 ichtiologów, nie wiem ilu pracowników ale pewnie ze 2 w każdym biurze co daje 98, składki etaty zusy, powiedzmy brutto 7000zl, robi się sumka 2400000/ miesięcznie. Dołóżmy zarząd główny, prezesów kół i ich diety, skarbników.... ja już wolę iść pod tą rynnę.

Tomek ja to w pełni rozumiem ale pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do wędkarzy ze swojego koła i okręgu za to że nie przychodzą na zebrania sprawozdawczo- wyborcze przez co nie wybierają odpowiednich ludzi na delegatów.
Delegaci wkółko ci sami głosują czy to w Okręgu czy w ZG na tych samych ludzi przy korycie.
Ciężko jest zrozumieć ludziom że jeśli chcą zmian to muszą zacząć u siebie w Kołach.
Jak można coś zmienić jeśli 5% wędkarzy przychodzi na zebrania wyborcze i to jest 4% tych u władzy i 1% chcących coś zmienić.
Ps. A później płaczą jak to jest źle. Pomijam internetowych znawców co nawet nie wiedzą jak funkcjonuje stowarzyszenie jakim jest PZW i nie mających zielonego pojęcia jak wygladają zarybienia i że gospodarstwo zarybieniowe to nie market gdzie wchodzisz i mowisz: poproszę 1 tonę karpia, 1 tonę szczupaka itd...
Kolejny minus to co będzie ze stowarzyszeniami które działają zostawiając serce i kupę nerwów żeby coś zdziałać bo oni też dzierżawią od WP.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 21 styczeń 2022 - 18:27


#22 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 21 styczeń 2022 - 18:59

Nie chodzi tu ani o PZW, ani o zezwolenia ale o etaty w nowo utworzonym resorcie.


  • Darek P, rybarak i Krzysiek P lubią to

#23 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:06

Ja to wszystko rozumię tylko w obecnych czasach pzw w takich strukturach nie ma prawa bytu.. za dużo ludzi zrobiło się do utrzymania a "piniendzy" na utrzymanie i ochronę wód coraz mniej...walczy jeszcze jeden "wyklęty" wędkarz z krakowskiej Wisly.Zebrania w kołach nic nie zmienią tylko delegaci na zjeździe krajowym mogą coś zmienić ale sami siebie nie odwołają z dobrze płatnych stołków.Dużym szacunek mam dla tych wszystkich małych ludzi na dole pilnujących tarlisk itd
  • mons lubi to

#24 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:09

Jeżeli ten nowy twór będzie miał mniej etatów o polowę i więcej pójdzie na ochronę i zarybienia...jestem za.
  • Jozi i Pickerel lubią to

#25 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:14

Jeżeli ten nowy twór będzie miał mniej etatów o polowę i więcej pójdzie na ochronę i zarybienia...jestem za.


A wierzysz, że tak będzie? Jb jest apolityczny, więc tylko napisze że nie w pełni ufam obecnie panującym i ich poczynania sledzę z pewną obawą ;)

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:14

Powtórzę i przypominam.. Każde bez wyjątku stowarzyszenia zakłada, ze jego działalność oparta jest na pracy społecznej członków i nie jest prowadzona w celach komercyjnych  - można sprawdzić. A opieka nad powierzoną wodą - w naszym wypadku - nie sprowadza się się jedynie do nawalania rybek - też można sprawdzić. Jak nie chcecie się paprać pracą społeczną, to musicie płacić bez mazania się i temu podobnych chlipen schlochen. Obsługa kosztuje, i nigdzie nie ma nic na krzywy ryj!  Skoro sami nie chcecie albo nie dorośliście parać się zarządzaniem i gospodarowaniem, to należy zbiorowo rzucić te p...one legitki i zdać się na państwowy garnuszek..

Tak w ogóle - przytoczę tu wiecznie aktualne motto z Wesela, do którego systematycznie zmierzamy, a które jest naszą przyszłością.

 

Miałeś chamie złoty róg.. :)



#27 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:20

Pożyjemy zobaczymy.

#28 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:29

Ja to wszystko rozumię tylko w obecnych czasach pzw w takich strukturach nie ma prawa bytu.. za dużo ludzi zrobiło się do utrzymania a "piniendzy" na utrzymanie i ochronę wód coraz mniej...walczy jeszcze jeden "wyklęty" wędkarz z krakowskiej Wisly.Zebrania w kołach nic nie zmienią tylko delegaci na zjeździe krajowym mogą coś zmienić ale sami siebie nie odwołają z dobrze płatnych stołków.Dużym szacunek mam dla tych wszystkich małych ludzi na dole pilnujących tarlisk itd

Tomku a kto wybiera delegatów na zjazd krajowy?
Wybierani są z Władz Okręgów a Ci z okręgu przez delegatów z Kół.
Wybory zawsze zaczynają się od samego dołu! Jeśli zwykli wędkarze wybiorą mądrze to leci dalej jak domino.
Tak po prostu działają stowarzyszenia tzn tak to wygląda od strony prawnej.

#29 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:38

Przemo mam powoli dość bycia sponsorem pzw ,49 prezesów okręgu, 49 dyrektorów biura, 49 skarbników,49 księgowych, 49 ichtiologów, nie wiem ilu pracowników ale pewnie ze 2 w każdym biurze co daje 98, składki etaty zusy, powiedzmy brutto 7000zl, robi się sumka 2400000/ miesięcznie. Dołóżmy zarząd główny, prezesów kół i ich diety, skarbników.... ja już wolę iść pod tą rynnę.

Tiaa w WP nie będzie ichtiologów, opłaty przyjmą się same, ryby na zarybienia ukulamy sobie z błota i rozwiozą je żołnierze z WOT-u, a pracownicy w tej nowej komórce rybackiej będą pracować za lajki na jerkbaicie.

Przeczytajcie sobie wątek o Łojewku w "Wieściach znad wody".

Użytkownik Mysha edytował ten post 21 styczeń 2022 - 19:59


#30 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2022 - 19:43

Sprawa na chwilę obecną dotyczy tylko WP , zobaczymy co dalej.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

7 min 12 sek nagrania "zmniejszenia opłaty, aby była niska i dla wszystkich dostępna". Ja już w swoim życiu przerabiałem socjalizm. Nic dobrego (lepszego niż dotychczas) z tych rozwiązań nie będzie. Będzie tylko gorzej. Odgórne (centralne) sterowanie przez polityków sprawami wędkarstwa skończy się katastrofa dla rybostanu naszych wód. Jedyna z tego radość że być może nastąpi zmierzch PZW, choć nie był bym tego taki pewien.


  • Night_Walker, Jopek1971, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to

#31 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:03

Na ten moment niewiele informacji można odszukać, wykaz wód jest śmiesznie mały według tego zarządzenia i w praktyce to wody podlegające pod 4 RZGW. Wykaz wód pewnie będzie powiększany nowymi rozporządzeniami. 

 

Druga sprawa, ma ktoś jakieś zdanie na temat tego dyrektora, pierwsza myśl to kolejny leśny dziadek od zajmowania stołków, w dodatku w ujęciu kamery podobny do Dionizego już byłego. 

Tu streszczenie jego teczki ze strony wody.gov.pl

Dyrektorem nowego departamentu jest Janusz Wrona, od wielu lat związany z gospodarką wodną i rybacką, od 2003 roku jest pracownikiem administracji, pełnił m.in. funkcję Dyrektora Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

 

Wszystkie info co uchwalili to zaledwie 3 załączniki do poczytania na stronach 4 RZGW, których wody podlegają pod ten nowy Wodny Ład. 

https://bialystok.wo...a-nasze-lowiska

 

 Na ten moment, dla większości z Nas to twór poza zasięgiem codziennych wędkarskich potrzeb z racji na zasób wód. 

 

I ta nazwa "RYBACKI" , gdzie co chwila mówią w kontekście wędkarstwa. 


Użytkownik Qamil edytował ten post 21 styczeń 2022 - 20:05

  • Elendil lubi to

#32 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:17

Nic ciekawego z tego nie będzie.Zniesienie karty wędkarskiej, a jak przestrzegać wymiarów ochronnych nie znając ich.Wędkuję na wodach WP i powiem wam że nie jest ciekawie.Zarybienia na prawie 50 km rzeki w tym roku wpuszczono 400 szt narybku pstrąga .Rzeki górski na które do tej pory były dodatkowe opłaty teraz dopuszczono tylko nakaz używania przynęt sztucznych.

 Żadnego zniesienia karty wędkarskiej to nie będzie. Karta to karta, a członkostwo w związku to inna bajka. Wymiary ochronne są ustanowione ustawą, bądź rozporządzeniem. Tego nikt nie ma zamiaru znosić. Gdyby jeszcze na początek wprowadzić tak na trzy lata - zakaz zabierania ryb, a później urealnić limity to miało by sens. Ale jeśli tylko zmiana chętnych do kasy wędkarzy, to nic, ale to nic się nie zmieni.


  • Jopek1971 i Intro lubią to

#33 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:18

Przemo mam powoli dość bycia sponsorem pzw ,49 prezesów okręgu, 49 dyrektorów biura, 49 skarbników,49 księgowych, 49 ichtiologów, nie wiem ilu pracowników ale pewnie ze 2 w każdym biurze co daje 98, składki etaty zusy, powiedzmy brutto 7000zl, robi się sumka 2400000/ miesięcznie. Dołóżmy zarząd główny, prezesów kół i ich diety, skarbników.... ja już wolę iść pod tą rynnę.

 Przesadziłeś - tyle okręgów już nie ma.



#34 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:20

***** PZW


Użytkownik strary edytował ten post 21 styczeń 2022 - 20:21

  • patu lubi to

#35 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:28

Tomek ja to w pełni rozumiem ale pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do wędkarzy ze swojego koła i okręgu za to że nie przychodzą na zebrania sprawozdawczo- wyborcze przez co nie wybierają odpowiednich ludzi na delegatów.
Delegaci wkółko ci sami głosują czy to w Okręgu czy w ZG na tych samych ludzi przy korycie.
Ciężko jest zrozumieć ludziom że jeśli chcą zmian to muszą zacząć u siebie w Kołach.
Jak można coś zmienić jeśli 5% wędkarzy przychodzi na zebrania wyborcze i to jest 4% tych u władzy i 1% chcących coś zmienić.
Ps. A później płaczą jak to jest źle. Pomijam internetowych znawców co nawet nie wiedzą jak funkcjonuje stowarzyszenie jakim jest PZW i nie mających zielonego pojęcia jak wygladają zarybienia i że gospodarstwo zarybieniowe to nie market gdzie wchodzisz i mowisz: poproszę 1 tonę karpia, 1 tonę szczupaka itd...
Kolejny minus to co będzie ze stowarzyszeniami które działają zostawiając serce i kupę nerwów żeby coś zdziałać bo oni też dzierżawią od WP.

 Szanowny Kolego. Rozróżnij - bycie wędkarzem, a bycie działaczem. To zupełnie dwie różne sprawy. Przeciętny Kowalski traktuje wędkarstwo tak jak ono powinno być traktowane - jako formę rekreacji. Po co ma znać statut? Po co ma chodzić na zebrania? Dostał w starostwie kartę, opłacił składkę w kole - idzie nad wodę po relaks. A jak przy okazji coś złowi to większa frajda. A co to za frajda być działaczem? Comiesięczne zebrania w kole, sprawozdania, plany pracy i co tam jeszzce... Co to ma wspólnego z wędkarstwem??? 

 

Statut, regulamin, okresy , wymiary ochronne, limity połowu ksiązeczki na które zaczyna kieszeni brakować. Zobacz jak to nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości. Idziesz na prywatne łowisko - robisz opłatę, regulamin w kilku - kilkunastu punktach, możesz łowić. Jak coś przeskrobiesz - dostajesz wilczy bilet. Proste zasady bez narzutu biurokracji od najniższego szczebla. 

 

Stowarzyszenia przetrwają nienaruszone - to mniej niż % wód w ich gestii.


  • nalewator i konopaa lubią to

#36 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:30

Pan dyrektor zna się na robocie.
https://wiadomosci.o...-to-nie/xc9hqyj
  • Ferret, Krzysiek P i eRKa lubią to

#37 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:32

7 min 12 sek nagrania "zmniejszenia opłaty, aby była niska i dla wszystkich dostępna". Ja już w swoim życiu przerabiałem socjalizm. Nic dobrego (lepszego niż dotychczas) z tych rozwiązań nie będzie. Będzie tylko gorzej. Odgórne (centralne) sterowanie przez polityków sprawami wędkarstwa skończy się katastrofa dla rybostanu naszych wód. Jedyna z tego radość że być może nastąpi zmierzch PZW, choć nie był bym tego taki pewien.

 Katastrofa zaczęła się w momencie gdy propagowano teorie o przebłyszczeniu wód. Aktualnie bardzo modne jest "podziwianie natury" będąc na rybach. 


  • Aries lubi to

#38 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:33

Tiaa w WP nie będzie ichtiologów, opłaty przyjmą się same, ryby na zarybienia ukulamy sobie z błota i rozwiozą je żołnierze z WOT-u, a pracownicy w tej nowej komórce rybackiej będą pracować za lajki na jerkbaicie.

Przeczytajcie sobie wątek o Łojewku w "Wieściach znad wody".

Ichtiolodzy bedą ale pewnie mniej niz 50 -ciu, opłaty zrobisz  przez telefon  , teraz jest ponad 2500  skarbników w kołach ,  kleją jakieś bzdurne przestarzałe  znaczki a za lajki nikt pracowac nie musi.


  • strary i eRKa lubią to

#39 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:35

Okręgów faktycznie jest 42 a nie 49.Niewiele to zmienia.



#40 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:35

Nowy "porządek" zajrzy we wszystkie dziedziny naszego życia. I nie ma co się łudzić, że będzie lepiej.
Umowy będą z czasem wygasać, a jak ktoś zechce to takową wypowie dla dobra klasy panującej.
Dostaliśmy wezwanie do zapłaty, kogoś to ruszyło, grube miliony.
Coś czuję że ten temat otrzyma kłódkę.
  • MaleX, Biesan i Night_Walker lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych