Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jedna opłata - wszystkie akweny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
597 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:50

Ichtiolodzy bedą ale pewnie mniej niz 50 -ciu, opłaty zrobisz przez telefon , teraz jest ponad 2500 skarbników w kołach , kleją jakieś bzdurne przestarzałe znaczki a za lajki nikt pracowac nie musi.


To jest moje pozwolenie z WP. Opłacam je 3 rok. Dzieje się to tak: robię przelew, pani fakturuje moją wpłatę, wysyłają mi ją pocztą razem z fakturą i już po 5-7 dniach mam papier wielkości A5 który sobie składam na 2 części. Powinienem jeszcze sobie wydrukować rejestr. I tak wygląda to w praktyce. Zarybienia były w tamtym roku pierwszy raz. Na jedną wodę poszło 400 szt. jesiennego pstrąga, na drugą 600 sztuk. Plus wpuszczono suma na Narew. Nic więcej. Przez 2 lata.

Załączone pliki


Użytkownik Mysha edytował ten post 21 styczeń 2022 - 20:54


#42 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2022 - 20:59

"Specjalista ds. pozyskiwania i dystrybucji funduszy"  i tu będzie kończył i przydzielał m.in dzierżawy wód wedle jasnych procedur. 

   

 

 

Pan dyrektor zna się na robocie.
https://wiadomosci.o...-to-nie/xc9hqyj



#43 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:03

Cóż tu napisać.
Zbliża się bieda, więc zwiększona ma być dostępność do ryb. Tak to odbieram.
Lepsze to niż zjadanie promowanych już robaków.
O nieefektywnościach i pionowej strukturze już wspominałem. To było oczywiste, że w końcu właściciel zauważy, sensownie uargumentuje i zdobędzie trochę etatów.

A jak będzie? Tak samo badziewnie. Już na starcie 250 to z 10x za mało. Impreza nie będzie się spinać, rybek będzie wciąż ubywać



#44 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:14

W filmie Kowalczyka jakiś Pan się wypowiadał czemu na tą chwilę nie jest możliwe by była jedna opłata pzw na cały kraj. Jak dobrze pamiętam było to w filmie poniżej.
Może WP się to uda, tylko ciekawe jak rozwiążą sprawy typu dopłata do trolla, kraina pstrąga itp. Na to chwilę tego nie widzę..
https://m.youtube.co...h?v=TQB8k_mYbQg

A na jakiej postawie ma być dopłata do trola a nie np do łowienia na grunt? Jest to metoda jak każda inna, różnica jest tylko taka że siedzących na brzegu boli dupa.



#45 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:23

Społeczny model wędkarstwa się nie sprawdził. Można by oczywiście dać PZW kredyt zaufania, pytanie tylko czy starczy nam wszystkim życia żeby doczekać pozytywnych zmian, w związku zmiany zachodzą w takim samym tempie jak w kościele katolickim, jak dla mnie nie ma nic do stracenia
  • kkonrad, eRKa i Crazy_Pike lubią to

#46 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:34

Szanowny Kolego. Rozróżnij - bycie wędkarzem, a bycie działaczem. To zupełnie dwie różne sprawy. Przeciętny Kowalski traktuje wędkarstwo tak jak ono powinno być traktowane - jako formę rekreacji. Po co ma znać statut? Po co ma chodzić na zebrania? Dostał w starostwie kartę, opłacił składkę w kole - idzie nad wodę po relaks. A jak przy okazji coś złowi to większa frajda. A co to za frajda być działaczem? Comiesięczne zebrania w kole, sprawozdania, plany pracy i co tam jeszzce... Co to ma wspólnego z wędkarstwem??? 
 
Statut, regulamin, okresy , wymiary ochronne, limity połowu ksiązeczki na które zaczyna kieszeni brakować. Zobacz jak to nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości. Idziesz na prywatne łowisko - robisz opłatę, regulamin w kilku - kilkunastu punktach, możesz łowić. Jak coś przeskrobiesz - dostajesz wilczy bilet. Proste zasady bez narzutu biurokracji od najniższego szczebla. 
 
Stowarzyszenia przetrwają nienaruszone - to mniej niż % wód w ich gestii.

Tak tak idźmy dalej drogą płacę i wymagam. Tyllo nie płaczcie że jest źle.
Przypomnę tylko że jeśli należysz do stowarzyszenia to masz obowiązek wypełniać założenia statutu. A tam jak drut stoi udział w np zebranich, zawodach itd.

#47 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 21 styczeń 2022 - 21:35

;)

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 21 styczeń 2022 - 21:38


#48 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:13

Tak tak idźmy dalej drogą płacę i wymagam. Tyllo nie płaczcie że jest źle.
Przypomnę tylko że jeśli należysz do stowarzyszenia to masz obowiązek wypełniać założenia statutu. A tam jak drut stoi udział w np zebranich, zawodach itd.

 Kolego - ale tak naprawdę do tej pory nie było żadnej alternatywy. Albo związek, albo kłusowanie. Towarzystwa, to marginalna sprawa, podobnie wody prywatne. Chcesz wędkować - zapisz sie do związku. A jak się zapisałeś to masz - bez urazy "wypełniać założenia statutu". To nie mój wybór, lecz narzucone mi obowiazki. Wyboru nie było.

 

Powtórzę, nie każdy musi być działaczem...


  • Adam K. lubi to

#49 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:16

A nie pisałem, że będzie inaczej a nie koniecznie lepiej za te 250 PLN. No chyba, że docelowo będzie to 250 miesięcznie.

#50 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:18

A nie pisałem, że będzie inaczej a nie koniecznie lepiej za te 250 PLN. No chyba, że docelowo będzie to 250 miesięcznie.

 Docelowo powinno być za zabierane ryby.


  • Kamil Z., Aries i ZlapSeRybe lubią to

#51 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:35

Jak się nie mylę to większość wód ,które mają pod sobą  Wody Polskie jest zakaz trollingu !



#52 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 21 styczeń 2022 - 22:51

Jak się nie mylę to większość wód ,które mają pod sobą  Wody Polskie jest zakaz trollingu !

to pozamiatane ...



#53 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 styczeń 2022 - 23:08

to pozamiatane ...

Bydgoszcz ,Białystok tak na szybko przed chwilą znalazłem 



#54 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 styczeń 2022 - 08:16

Cóż tu napisać.
Zbliża się bieda, więc zwiększona ma być dostępność do ryb. Tak to odbieram.
Lepsze to niż zjadanie promowanych już robaków.
O nieefektywnościach i pionowej strukturze już wspominałem. To było oczywiste, że w końcu właściciel zauważy, sensownie uargumentuje i zdobędzie trochę etatów.

A jak będzie? Tak samo badziewnie. Już na starcie 250 to z 10x za mało. Impreza nie będzie się spinać, rybek będzie wciąż ubywać

Zbliżają się wybory... :D ( 2023)


  • Jopek1971 lubi to

#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 styczeń 2022 - 08:40

Panowie - takie dyskusje jak ta kolejny raz uświadamiają, jak łatwo w wędkarskim świecie jest nie myśleć.. ale publicznie istnieć. Wymiana argumentów jako żywo przypomina coroczna wymianę świątecznych esemesów  :) 

W skrócie to wygląda tak.. Całe lata dzbany o wielkich nazwiskach z kolorowej gazety, w ramach prowadzonej walki o rynek czytelniczy, że należy bezwzględnie ***** ***!!

Znacie to? No czytajcie dalej :) 

I dzbany na co dzień występujące w postaci szeregowego członka, ten pomysł kupiły.  Efekt jest taki, że przekazior zniknął, kultywator przeszedł do konkurencji, a wy nadal stoicie jak szeregowe członki, trzymając w rękach wszystkie potrzebne narzędzia - czekając na zbawienie które z zewnątrz nie nadejdzie  :D



#56 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 08:43

Społeczny model wędkarstwa się nie sprawdził. Można by oczywiście dać PZW kredyt zaufania, pytanie tylko czy starczy nam wszystkim życia żeby doczekać pozytywnych zmian, w związku zmiany zachodzą w takim samym tempie jak w kościele katolickim, jak dla mnie nie ma nic do stracenia

 

Jest takie mądre przysłowie:
Starego psa nowych sztuczek nie nauczysz.

Choć jest światełko w tunele, być może zarząd główny PZW się ocknie w obliczu niechybnej likwidacji i zacznie swoimi działaniami (dbałością o rybostan) szukać i zyskiwać sojuszników wśród wędkarzy (o ironio!).



#57 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2022 - 08:51

Patrząc na poziom merytoryczny tej konferencji jak i zabierających głos to będzie hooynia z patatajnią.Nie jestem zwolennikiem PZW w obecnym jego kształcie, ale jeżeli te szumnie wygłaszane acz populistyczne zmiany mają iść w tym kierunku,to dla nas wędkarzy nic dobrego z tego nie wyniknie.Ot kolejny poborca opłat nic po za tym.
  • Jopek1971 i Krzysiek P lubią to

#58 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:06

A nie pisałem, że będzie inaczej a nie koniecznie lepiej za te 250 PLN. No chyba, że docelowo będzie to 250 miesięcznie.

 

ile!? 250zł miesięcznie!?  :blink:  

 


  • Rebus i tom3 lubią to

#59 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:16

Jeżeli cały ten szum z WP spowoduje, że panowie że szczytów PZW skończą bredzić bez sensu i zaczną się zwyczajnie bać o taborety, jestem już zadowolony. Nic tak nie zachęca do zabrania się do roboty jak widmo kontroli, mam nadzieję, że zapanuje porządna sraczka, czego im serdecznie życzę.
  • Sławek77, coma i kkonrad lubią to

#60 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:34

Jeżeli cały ten szum z WP spowoduje, że panowie że szczytów PZW skończą bredzić bez sensu i zaczną się zwyczajnie bać o taborety, jestem już zadowolony. Nic tak nie zachęca do zabrania się do roboty jak widmo kontroli, mam nadzieję, że zapanuje porządna sraczka, czego im serdecznie życzę.

 Ci panowie co najwyżej pójdą na emerytury. Bo poglądów nie zmienią - patrz SOB






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych