Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

multiplikator z terkotką hamulca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 17:45

witam znawców multiplikatorów, mam pytanie które może być uznane za herezję albo dziwactwo ale czy są multiplikatory średniej wielkości które mają terkotkę hamulca tak jak w kołowrotkach o stałej szpuli. Przyznam że nie jestem na bieżąco z tym sprzętem ale jakiś czas temu szukałem i znalazłem tylko takie z terkotką korbki ( jak kręcę korbką to terkocze ) do szału mnie to doprowadzało więc zrezygnowałem. Mam parę wędek castingowych ale ze względu na brak terkotki hamulca stoją i się kurzą. Bardzo lubię wręcz kocham ten dźwięk terkotki hamulca jak ryba odjeżdża, bez tego dźwięku walka jest jakaś bez sensu. Wiem że multiplikator jest lepszy od kołowrotka o stałej szpuli ale bez terkotki nie chcę łowić 



#2 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2022 - 18:12



Albo "drag click kit" :)

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 styczeń 2022 - 18:14

Może w linku coś będzie.

https://www.google.p...u7a-N0oGyVXGuU6

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2022 - 18:22

Aldebaran BFS, Skorpion BFS, Law's Super Duty 300, Shimano  Exence  DC


 tyle chyba fabrycznych u mnie. Można również dodać samemu


Użytkownik BOB edytował ten post 28 styczeń 2022 - 18:24


#5 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 28 styczeń 2022 - 19:42

Dorzucę jeszcze skromne Ryoga :)



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2022 - 19:42

Aldebaran BFS, Skorpion BFS, Law's Super Duty 300, Shimano  Exence  DC


 tyle chyba fabrycznych u mnie. Można również dodać samemu

I Daiwa Z oczywiście.



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2022 - 19:43

witam znawców multiplikatorów, mam pytanie które może być uznane za herezję albo dziwactwo ale czy są multiplikatory średniej wielkości które mają terkotkę hamulca tak jak w kołowrotkach o stałej szpuli. Przyznam że nie jestem na bieżąco z tym sprzętem ale jakiś czas temu szukałem i znalazłem tylko takie z terkotką korbki ( jak kręcę korbką to terkocze ) do szału mnie to doprowadzało więc zrezygnowałem. Mam parę wędek castingowych ale ze względu na brak terkotki hamulca stoją i się kurzą. Bardzo lubię wręcz kocham ten dźwięk terkotki hamulca jak ryba odjeżdża, bez tego dźwięku walka jest jakaś bez sensu. Wiem że multiplikator jest lepszy od kołowrotka o stałej szpuli ale bez terkotki nie chcę łowić 

Tylko nie spodziewaj się tak głośnego terkotania jak w stałej szpuli. Jest dużo ciszej.



#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2022 - 19:45

Zapomniałem o Zetce!!! (tutaj jest cichutko) :o  Ale w Law's terkotka jest przyzwoicie głośna ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 28 styczeń 2022 - 19:47


#9 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 28 styczeń 2022 - 19:48

Daiwa Z2020, steez CT, zillion sv tw 1000. Z shimano jeszcze Antares mgl2019. I chyba któreś CC też mają. A co do Drąg Click System. To mocno odradzam montaż, w multiplikatorach Shimano. O ile w Daiwach wszystko było w porządku, to po zamontowaniu w Shimano hamulec stracił jakieś 60-80% siły hamowania. W Antaresie DC MD pomimo dokrecenia na maksa hamulca bez wysiłku wyciągałem linke ręką. Niewiele lepiej było w Tranxach, znajomy mówił że u niego w Metanium DC to samo się dzialo

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#10 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 20:19

Dodam jeszcze Steez A.



#11 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 29 styczeń 2022 - 06:35

Morethan PE SV, Calcutta Conquest BFS, Aldebaran BFS, Daiwa Z2020HL, Ryoga 2020HL, Silver Creek Air TW, Gekkabijin Air TW

#12 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 styczeń 2022 - 08:22

Curado BFS,Johnco Ares ;) (chińczyk).



#13 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1050 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2022 - 09:39

Kastking Zephyr. Średniej wielkości, choć BFS, bo szpulka ledwie ośmiogramowa. Chyba najtańszy z tekoczących, bo za dwie stówki z ogonkiem.

#14 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 11:36

bardzo dziękuję za uaktualnienie wiedzy o multiplikatorach, ale zapomniałem dodać że mam zamiar go użyć do trollingu więc raczej okrąglaki. Napisałem w dziale o baitcastingu bo tu są znawcy multiplikatorów. Wydaje mi się że odpowiedni byłby jakiś ABU C3 6501, Okuma san juan 101 lub Daiwa Millionaire Classic 250 i 300 . 

Jaką maja terkotkę te modele nie ma pojęcia, chodzi mi o głośność. Może ktoś z kolegów ma taki konkretnie model i mógłby coś napisać         


  • DeepRunner lubi to

#15 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 29 styczeń 2022 - 12:10

No właśnie miałem pisać o 6500/6501... Jedyny słuszny wybór to okrągłe Abu a tu wszyscy rozpisują się o jakichś dziwnych, spłaszczonych konstrukcjach :). Może nie najnowocześniejszy, ale najładniejszy :).

#16 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 12:18

Kastking Zephyr. Średniej wielkości, choć BFS, bo szpulka ledwie ośmiogramowa. Chyba najtańszy z tekoczących, bo za dwie stówki z ogonkiem.

 

Im bardziej go rozbierałem, tym bardziej nie widziałem w nim terkotki. Można takową zainstalować, ale oryginał jest w interesującej nas kwestii bezgłośny. 


Użytkownik Iluzjonista edytował ten post 29 styczeń 2022 - 12:51


#17 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 29 styczeń 2022 - 12:31

Abu 6500 ma klikera, ale na szpuli. Hamulec nie ma terkotki (bo i po co?).



#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2022 - 15:53

bardzo dziękuję za uaktualnienie wiedzy o multiplikatorach, ale zapomniałem dodać że mam zamiar go użyć do trollingu więc raczej okrąglaki. Napisałem w dziale o baitcastingu bo tu są znawcy multiplikatorów. Wydaje mi się że odpowiedni byłby jakiś ABU C3 6501, Okuma san juan 101 lub Daiwa Millionaire Classic 250 i 300 . 

Jaką maja terkotkę te modele nie ma pojęcia, chodzi mi o głośność. Może ktoś z kolegów ma taki konkretnie model i mógłby coś napisać         

Tobie chodzi o terkotke do trolla z uchwytu czyli załączaną dźwignią a nie taką jak w stałej szpuli. Z powyższych mam ze 3 Okumy San Juan i wszystkie maja terkotkę. Abu C3 i C4 występują z terkotką lub bez. jak dla mnie lepsza. Mocniejsze bebechy i rama aluminiowa. 



#19 OFFLINE   krkrzysztof

krkrzysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 16:17

Do trolla ale wędki nigdy nie wtykam w uchwyt ale trzymam w ręce, żeby czuć pracę przynęty,  wykonuję też jakieś dodatkowe ruchu wędką żeby udziwnić, uatrakcyjnić pracę przynęty. Poza tym cały czas obserwuję echo żeby kontrolować dno i zaczepy no i oczywiście zaciąć rybę. Interesuje mnie terkotka   taka jak w kołowrotku ze stałą szpulą i głośna bo lubię ten dźwięk w czasie walki



#20 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 styczeń 2022 - 18:08

Niektórzy różnie interpretują. Tobie chodzi o terkotkę, która zadziała w momencie oddawania linki ale nie przy zwijaniu, prawda?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych