Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw do castingu do 50/60/70g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 styczeń 2023 - 14:24

Z seryjniaków mogę polecić Shimano Sustain. Mam tego do 84 gram.Prawidłowo opisany. Jak trafisz używkę powinno spiąć się z budżetem.

#62 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 07 styczeń 2023 - 15:21

Z seryjniaków mogę polecić Shimano Sustain. Mam tego do 84 gram.Prawidłowo opisany. Jak trafisz używkę powinno spiąć się z budżetem.


Raczej ciężko będzie trafić w tej kasie ten kij

#63 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 styczeń 2023 - 07:07

Czy ktoś z Was posiada Daiwa ZILLION TW HD 1000HL?
Myśle o nim intensywnie, i chciałbym podpiąć do kija w przedziale 15-65/70g
Czy ktoś może podzielić się opinią?

#64 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 17 styczeń 2023 - 09:16

Czy ktoś z Was posiada Daiwa ZILLION TW HD 1000HL?
Myśle o nim intensywnie, i chciałbym podpiąć do kija w przedziale 15-65/70g
Czy ktoś może podzielić się opinią?

Mam i polecam. Używam z kijem do przynęt o masie jak wymieniłeś. Pracuje jak masełko.



#65 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 styczeń 2023 - 09:42

Mam i polecam. Używam z kijem do przynęt o masie jak wymieniłeś. Pracuje jak masełko.


A co za kijek masz?:)

#66 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 17 styczeń 2023 - 09:55

xzoga 8 kg- do jerków i twitcha, a czasami drugi to St. Croix Tournament, tylko nie pamietam który, ale pasuje do przynęt j.w.



#67 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 styczeń 2023 - 12:58

Wałkowałem temat, wałkowałem ... i wreszcie zdecydowałem. Kij na blanku MJ80H-2 i do tego Revo Beast X. Kijem bardzo przyjemnie rzuca się np. gumami 50-60g (cięższych na razie nie mam), choć z lżejszymi (ok. 30g) też nie ma problemu. Niestety jeszcze go nie przetestowałem na rybach, na razie tylko kilkanaście rzutów kontrolnych na Kanale Żerańskim. Na rybach jednak na pewno będzie dobrze. Ten blank zdecydowanie polecam w jego zakresie rzutowym (30-80g). No i ta cena!

 

Natomiast multik ... rewelacja! Zobaczymy, jak z trwałością/niezawodnością (aczkolwiek u mnie nie będzie często w użyciu). Hamulec magnetyczny - przynajmniej w tym kołowrotku - jest boski! Ustawia się bardzo łatwo i szybko, szpulę kontroluje bardzo sprawnie i kciuk można trzymać w kieszeni  ;) . Rzuca się z niego, jak z kołowrotka spinningowego (zresztą rzucanie "nim" byłoby wręcz łatwiejsze, niż kołowrotkiem spinningowym - mniej dynksów wystaje :lol: ). Zero strachu, że zrobi się broda kanadyjskiego drwala/ptasie gniazdo/dzianina gęsto dziana :D .

Super prosto, komfortowo i bezstresowo.

 

Na razie ... polecam :)


  • BOB i bob74 lubią to

#68 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2023 - 18:31

Czy ktoś z Was może ma i używa poniższej wędki , opinie ?

 

W3 Powerstrike-T 2nd 7'3"/218cm M 20-60g 2sec
 
 
Chciałem zakupić wędkę z pracowni ale chyba takową wykonam pod ul a do cięższego łowienie pójde w seryjniaka


#69 OFFLINE   Jakub997

Jakub997

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Jakub

Napisano 09 luty 2023 - 21:28

użytkuje ktoś legend glass ? LGC711HM ? 



#70 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 10 czerwiec 2023 - 05:03

Potrzebuje multiplikator do wędki LTIC76MHF. Zastanawiam się nad SHIMANO Bantam A 151 HG. Czy da radę z jerkami i gumami do 50 max 60g ?? Nigdzie nie mogę znaleźć zakresu gramatur jaki obsługuje. Ewentualnie curado dc 201 HG ?? Coś możecie podpowiedzieć ?? :) 



#71 OFFLINE   kamilslimak

kamilslimak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 11 czerwiec 2023 - 21:45

Potrzebuje multiplikator do wędki LTIC76MHF. Zastanawiam się nad SHIMANO Bantam A 151 HG. Czy da radę z jerkami i gumami do 50 max 60g ?? Nigdzie nie mogę znaleźć zakresu gramatur jaki obsługuje. Ewentualnie curado dc 201 HG ?? Coś możecie podpowiedzieć ?? :)



Na pewno oba dadzą radę. Mam curado 201 (bez DC) i traktowałem go dużo gorzej cały rok, nic mu nie dolega. Obsługiwał też w nurcie woblery z dużym sterem (hornet 9), również bez problemu.

Użytkownik kamilslimak edytował ten post 11 czerwiec 2023 - 21:47


#72 OFFLINE   kopszmercen

kopszmercen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 17:46

Koledzy, z racji męki z dużymi gumami (20cm+) na klasycznym spinie mam ochotę spróbować casta. Na razie, po przeczytaniu sporo wątków tu i ówdzie wytypowałem młynek Curado 201 PG i ponoć fajny kijek Dragon Big Bait Jerk 30-90g (198cm). Wolałbym ten dłuższy 213cm ale ma cw 50-120g a jakiś canibal na główce 10g też czasem będzie w użyciu i boję się, że kijek za twardy. Dla spinna nie byłoby problemu, kijem od szczotki też da się rzucić ale dla multika i żółtodzioba to ponoć duży problem?Macie może jakiś inny kijek do polecenia? Wyjątkowo celuję w używki bo ponad 30 lat macham (coraz rzadziej) spinem o obawiam się, że możemy się z castem nie polubić i trzeba będzie go odsprzedać.I jeszcze jedno pytanie, na morską wodę ten Curado się nadaje?

#73 OFFLINE   kopszmercen

kopszmercen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 19:38

Koledzy, z racji męki z dużymi gumami (20cm+) na klasycznym spinie mam ochotę spróbować casta. Na razie, po przeczytaniu sporo wątków tu i ówdzie wytypowałem młynek Curado 201 PG i ponoć fajny kijek Dragon Big Bait Jerk 30-90g (198cm). Wolałbym ten dłuższy 213cm ale ma cw 50-120g a jakiś canibal na główce 10g też czasem będzie w użyciu i boję się, że kijek za twardy. Dla spinna nie byłoby problemu, kijem od szczotki też da się rzucić ale dla multika i żółtodzioba to ponoć duży problem?Macie może jakiś inny kijek do polecenia? Wyjątkowo celuję w używki bo ponad 30 lat macham (coraz rzadziej) spinem o obawiam się, że możemy się z castem nie polubić i trzeba będzie go odsprzedać.I jeszcze jedno pytanie, na morską wodę ten Curado się nadaje?


Jeszcze z kijków wytypowałem Savage SG2 50-100g (221cm) albo 50-110g (259cm) i Shimano Yasei BB Pike Casting 230cm 30-90g i chyba to shimano wezmę.

#74 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 19:59

Mam tego SG2 50-100 221cm i SG4 70-130cm 2,21cm służą jako uniwersał do jerków i gum w sytuacjach gdzie jestem zmuszony łowić z brzegu i zabieram tylko jedną wędkę.Do gum max 23cm na 5-15 gr dopale jeszcze ogarnia ale moim zdaniem wyżej kończy się komfort i kij. Ja do samych gum wolę dłuższe kije 2,40-2,59cm,ale co kto lubi. W rozsądnych pieniądzach masz SG2, SG4, Westin W3, Abu Garcia Beast X, to tak na szybko czym sam łowiłem i łowię, krótko mówiąc jest w czym wybierać. Na forum jest co czytać i masa podobnych tematów, poświęć chwilę. Pozdrawiam
  • kopszmercen lubi to

#75 OFFLINE   kopszmercen

kopszmercen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 21:09

Dzięki kolego, no to przyjmijmy kijka ok 250cm a w jaki wyrzut byś pocelował? Gum większych niż 23cm (z dociążeniem max 20g) raczej nie będę stosował, do 120(130g) wystarczy?

#76 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2023 - 12:26

Dla tych założeń Shimano Yasei Pike 250cm CW do 100g (realnie ok 120g).
  • kopszmercen lubi to

#77 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 18 lipiec 2023 - 13:05

Wałkowałem temat, wałkowałem ... i wreszcie zdecydowałem. Kij na blanku MJ80H-2 i do tego Revo Beast X. Kijem bardzo przyjemnie rzuca się np. gumami 50-60g (cięższych na razie nie mam), choć z lżejszymi (ok. 30g) też nie ma problemu. Niestety jeszcze go nie przetestowałem na rybach, na razie tylko kilkanaście rzutów kontrolnych na Kanale Żerańskim. Na rybach jednak na pewno będzie dobrze. Ten blank zdecydowanie polecam w jego zakresie rzutowym (30-80g). No i ta cena!

 

Natomiast multik ... rewelacja! Zobaczymy, jak z trwałością/niezawodnością (aczkolwiek u mnie nie będzie często w użyciu). Hamulec magnetyczny - przynajmniej w tym kołowrotku - jest boski! Ustawia się bardzo łatwo i szybko, szpulę kontroluje bardzo sprawnie i kciuk można trzymać w kieszeni  ;) . Rzuca się z niego, jak z kołowrotka spinningowego (zresztą rzucanie "nim" byłoby wręcz łatwiejsze, niż kołowrotkiem spinningowym - mniej dynksów wystaje :lol: ). Zero strachu, że zrobi się broda kanadyjskiego drwala/ptasie gniazdo/dzianina gęsto dziana :D .

Super prosto, komfortowo i bezstresowo.

 

Na razie ... polecam :)

 

Cześć

 

Czy udało ci się może powyginać kij na rybie i sprawdzić jakie realnie przynęty obsłuży?



#78 OFFLINE   kopszmercen

kopszmercen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 18 lipiec 2023 - 16:00

Dla tych założeń Shimano Yasei Pike 250cm CW do 100g (realnie ok 120g).


A co myślisz o tych dwóch Savage? Akurat jest promka

https://pleciona.pl/...110g-2sec/45550

https://pleciona.pl/...110g-2sec/45545

#79 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2023 - 22:46

Cześć
 
Czy udało ci się może powyginać kij na rybie i sprawdzić jakie realnie przynęty obsłuży?

Jeszcze nie giął się pod rybą, a rzucałem do ok. 60g. Pełen komfort.

#80 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 19 lipiec 2023 - 13:34

A co myślisz o tych dwóch Savage? Akurat jest promka

https://pleciona.pl/...110g-2sec/45550

https://pleciona.pl/...110g-2sec/45545


Niestety, nie miałem okazji obejrzeć tych wędek, choć bazując na podanych parametrach wydają się ok.
  • kopszmercen lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych