Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 marzec 2007 - 22:29

Jestem nowy wiec witam wszystkich forumowiczow .
Ubieglej wiosny zrobilem sobie prezent w postaci Lamiglasa x86mts 7-17g 3,05m, taka kleniowka na duza nizinna rzeke. po zlozeniu wedki okazalo sie ze od 7-mej przelotki blank wyraznie jest wygiety w lewa strone i do ostatniej 10 ucieka od osi ok. 7mm . Zadzwonilem do goscia ktory go sprowadzil , a on na to
idz chlopie na ryby potestuj jak by co masz wieczna gwarancje
Pomyslalem ma chlop racje. Podczas lowienia wszystko ok. zadnych dziwnych rezonansow i innej samowolki. Znalazlem Wasze fachowe forum i prosze odpowiedziec czy:
1.jest to dopuszczalne w tej klasie sprzet
2 jest to ewidentna wada i reklamowac
3 oslabia wlasciwosci blanku
4 czy ktos z uzytkownikow spotkal sie z czyms takim
Zawszystkie sugestie dziekuje



#2 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 24 marzec 2007 - 00:02

Myślę, że takie skrzywienie nie osłabia blanku - dosyć dawno temu łowiłem kilka sezonów Power Gripem Cormorana, który miał jeszcze bardziej skrzywioną szczytówkę. Złowiłem na niego wiele ryb i nic się nie stało.
Na rynku spotyka się wędziska z taką wadą. Osobiście mnie to spotkało - zamówinego Team Dragona 2.95 10-28 g, sprzedawca ze sklepu musiał trzy razy wymieniać w hurtowni na inny egzemplarz - efekt był taki, że za każdym razem dostawał krzywą wędkę. Czwarty raz już nie próbowałem i kija nie kupiłem wogóle. Wada ta dotyka nie tylko Dragona - miałem również w ręku krzywego Batsona oraz Talona.
Dla mnie jest to ewidentna wada, która pewnie nie osłabia blanku, jednak powoduje negatywne odczucia estetyczne - u mnie w takim stopniu, że już nigdy nie kupię takiego blanku czy wedziska. Żeby było uczciwie, to producent powinien taki kij przecenić, jeżeli już wypuscił go na rynek - ale to chyba w Polsce jeszcze długo nie będzie miało miejsca.
Pozdrawiam.

  • Bolesław i Luckyguliver lubią to

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 marzec 2007 - 00:14

w dragonie mystery jig spin mam to samo aktualnie ale nie
marudze na żadne nieudogodnienia <_<

#4 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 00:14

heya witam
zycze duzo przyjemnosci na forum,napewno wielu kolegów pomoże Ci i udzieli wielu cennych rad :D

Ja dodam ,że jedna z przyczyn takiego wykrzywienia blanku,moze byc tez złe uzbrojenie lub złe ułozenie blanku w czasie zbrojenia kija,tj,maszyma lub ktoś kto zbroił wedke nie znalazł prawidłowo tzw,kręgosłopa wedki i ów kregosłop zamiast znaleść sie na dolnej lub górnej czesci blanku zalazł sie z boku blanku.co powoduje ze blank bedzie bardziej wygięty w jedna strone (szczytówka)
widziałem takie wady w tanich kijach pospolitych Firm ale lamiglasy hmmmm :unsure: nie powinno miec to miejsca,a jednak :(

http://jerkbait.pl/?p=88

tu znajdziesz wiele na temat dobrego uzbrojenia blanku.
pozdro hasior :D
  • Franc lubi to

#5 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 10:12

Falgmar,zgadzam sie z Toba w zupelnosci.Bycmoze wedka miesci sie w normie skoro taka firma puscila ja na rynek,ale przyjemnosc juz nie ta .Prosze o Wasze opinie,bo nie wiem czy producent uzna to za wade-tylko wtedy warto sie bawic w reklamacje.Nie chce stracic wedki na dlugie tygodnie,tylko po to by dostac ja z dopiskiem jest ok Czy ktos z was ma doswiadczenia z reklamacjami u lamiglasa. Dodam ze sprzet kupilem u naszego przedstawiciela tej firmy.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 marzec 2007 - 10:49

Witaj na forum, rzeczywiście wielu Tobie na pewno pooże, jeszcze więcej sobie pogada :lol: , ale dużo się tu można nauczyć.

#7 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 marzec 2007 - 14:52

Jak obejrzałem mojego X86MTS, po rozpakowaniu, to pierwsze co zrobiłem, był telefon do ŻBIKA.
Podniosłem larum, że krzywy, że szczytówka wygląda tak, jakby miała strzelić, na 4 przelotce (licząc od szczytu).
Zero
doznań estetycznych.
Mało mnie szlag nie trafił :angry:
ŻBIK stwiedził krótko- odeślij, zareklamujemy.
Nie wytrzymałem.
Już nazajutrz, byłem z nim nad rzeką i...:huh: ........od tego momentu, nie zamieniłbym go na żaden inny :lol:
Mija ładnych kilka lat a ten kijek, nadal jest, w forpoczcie moich spinningów.


#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 24 marzec 2007 - 15:12

nie mialem takiego przypadku zeby kij byl krzywy ... ale nie o to w moim poscie chodzi widze ze zaczeliscie wzmianke na temat blankow i kiji robionych na tych blankach moze ktos by napisal cos ciekawego na temat lamiglasow czym sie cechuja jak pracuja itp. przegladalem ostatnio ich oferte naprawde wyglada ciekawie zwlaszcza seria XMG50 oraz Certified Pro ..... pisze oczywiscie o blankach typu salmon and steelhead :D

#9 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 24 marzec 2007 - 15:39

Właśnie przed chwilą odebrałem od zbrojmistrza Talona Explorera 3.05 10-60 g 20lb mocy - jest prosty!!!
Wedka zrobiona pod jesienne łowy na Wiśle i drwęckie trocie. Pierwsze wrażenie super! - to nie jest sztywna pała lecz piękny, o dobrej manewrowości kij, którym będzie można komfortowo połowić zarówno większą gumą jak i sporym woblerem. Kij zbrojony w dwustopkowe Sic Fuji. Bardzo miło zaskoczyła mnie waga gotowego wędziska - jest bardzo lekkie, sądziłem, że 60 gramowy spining będzie ważył dużo więcej.
Kij zbrojony przez Pana Romana Pietrzaka z Konina - Panie Romanie - dzięki!

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 16:27

Jak obejrzałem mojego X86MTS, po rozpakowaniu, to pierwsze co zrobiłem, był telefon do ŻBIKA.
Podniosłem larum, że krzywy, że szczytówka wygląda tak, jakby miała strzelić, na 4 przelotce (licząc od szczytu).
Zero
doznań estetycznych.
Mało mnie szlag nie trafił :angry:
ŻBIK stwiedził krótko- odeślij, zareklamujemy.
Nie wytrzymałem.
Już nazajutrz, byłem z nim nad rzeką i...:huh: ........od tego momentu, nie zamieniłbym go na żaden inny :lol:
Mija ładnych kilka lat a ten kijek, nadal jest, w forpoczcie moich spinningów.



Jak bym przytym był! :mellow: :mellow:

Dwa tygodnie temu podobnie jak niegdyś @Popper wyjąlem z tuby mojego Lamiglasa Certified Pro i... pierwsze co to tel. do Żbika :angry:
Zbik na to: odeslij reklamujemy , ale nie wytrzymałem i pobiegłem nad pobliskie jezioro. Po kilkunastu rzutach wrazenie tylko jedno :huh: :huh: :huh:
Jeden z najlepszych kijów castingowych jakimi mialem do tej pory okazje łowić! Zostaje u mnie na długie lata.
Te kije sa warte kazdej wydanej złotowki.

opozd JW :D




#11 OFFLINE   adawi

adawi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 19:50

Moje spostrzezenia sa podobne akcja ,lekkosc,czulosc a jednoczesnie sztywnosc konstrukcji bardzo mi odpowiada. Hasior podsunal ciekawy artykul i cos mi sie zdaje ze problem lezy w zbrojeniu. No trudno moglo byc celujaco,ale i tak jest bardzo dobrze.niedlugo dostane certate z prywatnego importu i gazem nad wode,bedzie pieknie...mam nadzieje.
Popper czy masz juz mocniejsza wersje w /w wedeczki jak wrazenia- nie tylko estetyczne

#12 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 marzec 2007 - 20:02

Mam. Wrażenia? Cóż, niczego już nie poszukuję :lol: .
No, chyba, że zamienię młynek ze stałą, na młynek z ruchomą szpulką :huh: :o :mellow:

#13 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 marzec 2007 - 20:34

Podziwiam niektórych :huh:
Jak ja bym dostał krzywy kij,nawet tani jakiś to sprzedawcy by sie dostało i w podskokach musiał by to załatwic.
Nie wiem jak robi Żbik ,ale gość który wysyłał mi ze sklepu wędki sprawdzał zawsze wszystko od A do Z,czy przelotki prosto wklejone,czy lakier nie porysowany,skazy itp. i to wszystko przy wedkach za 200zł.
Teraz zamawiajac klasowe wędki nawet nie biorę pod uwagę ,że dostanę bubel...współczułbym dostawcy ;)

  • RomanP lubi to

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 20:45

Podziwiam niektórych :huh:
Jak ja bym dostał krzywy kij,nawet tani jakiś to sprzedawcy by sie dostało i w podskokach musiał by to załatwic.
Nie wiem jak robi Żbik ,ale gość który wysyłał mi ze sklepu wędki sprawdzał zawsze wszystko od A do Z,czy przelotki prosto wklejone,czy lakier nie porysowany,skazy itp. i to wszystko przy wedkach za 200zł.
Teraz zamawiajac klasowe wędki nawet nie biorę pod uwagę ,że dostanę bubel...współczułbym dostawcy ;)



Maciejowaty i tu dotknąłeś sedna problemu. Jak rzucisz choć raz takim Lamiglasem z wyższej półki to mu wybaczysz wszsytko !! Obfity lakier na omotkach, mało subtelny opis na blanku etc. To kij na cale życie. :D :D
pozd JW :D


#15 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 marzec 2007 - 20:51

Ale kij na całe życie może być prosty :D
Ja nie kwestionuje ,ze to fajne kijki bo ich nie używałem ,mówie tylko ,ze przy tej klasy kijach wszelkie niedoróbki są dla mnie nieakceptowalne.
To tylko moje zdanie,a Was podziwiam za wyrozumiałość.

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 20:57

Sedno problemu lezy w tym, ze kije Lamiglasa bywaja zle uzbrojone fabrycznie i jak kto chce miec pewnosc, ze wedka bedzie na pewno w 100% trafionym narzedziem do lowienia to powinien kupic sam blank a potem rozejrzec sie za zbrojmistrzem.
Dotyczy to rowniez i kijow innych producentow ale nie mam dosc danych aby cos powiedziec...

Widze, ze pojawiaja sie glosy na temat niedorobek samych blankow (chyba?)...osobiscie nigdy czegos takiego w Lamiglasie nie widzialem, jak rowniez w Batsonie, Loomisie czy Talonie.
Trudno sobie w ogole wyobrazic zeby liczacy sie na Swiecie wytworca puszczal takie buble...

Gumo

#17 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 21:01

też tak pomyslałem o TYM kupić blank i ubrac u fachowca hmmmmmm? :unsure: w sumie koszt ten sam +/- :D
a wszystko moze byc na zyczenie kolor omotek dług rekojeści uchwyt,
pozdro hasior

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2007 - 21:28

Koszt bedzie zalezny od tego, jakie elementy zostana wybrane do zbrojenia. W produkcie fabrycznie gotowym bywa, ze schodzi sie z cena tychze komponentow, zeby calosc byla w miare tania...

Pieprzyc kolor omotek... :D ...przede wszystkim kij zostanie dobrze skomponowany - wzajemne zaleznosci miedzy wyborem przelotek, ich liczby, dlugosci dolnika co wplywa na wywazenie, zdolnosci rzutowe, ugiecie, czucie,...,...,....

Gumo

#19 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 marzec 2007 - 21:29

Panowie ,
Z lamiglasem , a dokładniej ze zbrojeniem jest problem. Jednak jest to masowa produkcja. Troche się nie przykładają, może amerykański rynek jest zbyt duży ? Jedno wiem , zbroją różnie , ale awaryjnośc jest prawie zerowa. Nie moge tego powiedziec o kijkach zbrojonych w polsce - bywa różnie . Wnioski - proszę wyciagac samodzielnie. Jeszcze jedno - firma Winston (potentat - bez wątpienia najlepsze muchóweczki)- kijki fabryczne - bez problemu, kijki zbrojone w polsce ? dużo zależy od wiedzy zbrojmistrza. A wydaje się,że to jest proste.

#20 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 marzec 2007 - 21:45

Witajcie
Nie mam żadnego lamiglasa w swojej kolekcji-narazie, ale uważam, że problem nie dotyczy tylko tego producenta. Widziałem pokrzywione najróżniejsze marki. Mam kije z tzw. masówki i kije robione na zamówienie i raz tylko trafiłem na skrzywionego feedera. Wiem jedno-skrzywiony kij wedrujący do indiwidualnego odbiorcy powinien być co najmniej przeceniony i każdy nabywca musi być świadomy feleru gnębiacego ten przedmiot.
Chcielibyście jeździć (pełnopłatnym) jauarem z krzywo zamontowanym tylnim zderzakiem? :mellow:
Niby nic takiego, ale jak na niego patrzysz, to wkur...
Pzdr





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych