Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 22 luty 2020 - 23:07

Witam, ja od roku łowię takim kijem.

Używam go do łowienia boleni i brzan ( tutaj moim zdaniem trochę za mocny, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma). Ogólnie kij o sporym zapasie mocy, świetnie trzyma ryby. Używam go od wiosny do późnej jesieni, dobrze czuć przynęty i uderzenia ryb, dobrze pracuje pod rybą.

Ale trzeba pamiętać o tej dł 3.05, trzeba lubić łowić tak długimi kijami, niesie to za sobą również kilka problemów: w trudnym terenie może być cięzko podebrać rybę ręką ( jak ktoś woli oczywiście), przemieszczenie się w trudnym terenie typu krzaczory itd to zawsze trochę cm więcej, nie wiem czym jeździsz na ryby ale mogą wystąpić problemy z transportem wędki.

Ogólnie ujmując to polecam :)



#562 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 luty 2020 - 21:01

 

Czy ktoś z forumowiczów budował sobie kij na blanku Lamiglasa SI112-2M i mógłby się w tej kwestii wypowiedzieć co to za ustrojstwo?

Pozdrawiam M.

 

 

Tego modelu akurat nie miałem, choć się do niego przymierzałem, jednak na podstawie doświadczeń z innymi wędkami z tej serii mogę powiedzieć ze materiał ten jest co prawda mega-poprawny, solidny ale jakiś taki,- dla mnie nijaki... Wiem ze słowo nijaki nie wyjaśnia nic konkretnego wiec powiem tak,- przyrównanie do podobnych konstrukcji wypada słabo (czułość, rzuty) i myślę tu także o analogicznych modelach Lamiglasa z poprzednich grafitów. Lamiglas dal w tej serii (moim zdaniem) wszystko to do czego przyzwyczaił swoich miłośników lecz niczym nie zaskoczył. 

Posiadam dwie wędki MT "z tej kategorii długości i cw" jedna z nich jest właśnie Lamiglas o identycznych parametrach ale z serii CP czyli jeszcze daleko przed 3M i ze szklanym rdzeniem.

Drugi to 15lb - 9" Sevier także konstrukcja sprzed ery nano itd. Obydwie wędki choć są specyficznymi "ustrojstwami" chętnie biorę do reki bo są nieocenione w określonych warunkach i w nich działają na 110%.

Nie chce żeby moja wypowiedz odwiodła Cie od zakupu, dlatego ze każdy materiał, nie ważne jak się nazywa, będzie w jednej konfiguracji się sprawdzał a w innej nie. Ja z tego materiału nie miałem wędki typu MT, tylko wędki o bardziej standardowych zbieżnościach. Może akurat ten MT będzie wydatkowy,- kto wie? Ale jeśli mogę coś radzić to zobacz przynajmniej gotowa wędkę nie goły blank, to powinno zmniejszyć ryzyko nietrafionego zakupu. Oczywiście najlepiej było by nim trochę połowić....

PS

Moja bardzo subiektywna ocena poza swoja subiektywnością posiada jeszcze jedna nie obiektywna cechę, a jest nią to ze wędki z tej serii nie były przeze mnie i moich kolegów używane zgodnie z ich przeznaczeniem czyli do S&S, ale jak sadze dla Ciebie nie ma to znaczenia bo także podobnie jak ja nie będziesz jej używał do łowienia S&S...

Znalazłem taki opis na stronie Art-rodu:

https://www.facebook...324765710958480
 



#563 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9473 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2020 - 21:21

Tez z załączonego linku do filmu, wygląda na dość sztywny, pracujący szczytem.  Skojarzenie z CD XLS 3,00m 8-32g


  • MarekT lubi to

#564 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 luty 2020 - 06:52

To kamera tak skraca Waldek. Zeby zobaczc prawdziwe ugiecie w holu trzeba filmowac w plaszczyznie zblizonej do prostopadlej wzgledem tej ktorej czescia jest plaszczyzna pomiedzy linka a wedka. Na pokazanym filmie kamera jest za plecami lowiacego/holujacego wedkarza, wiec plaszczyzna jest zblizona do rownoleglej do jej ugiecia. Dlatego ogladajacy ma takie wrazenie.

Filmik dotyczy modelu, ktory mialem, dlatego potrafie sobie wyobrazic, ze dla kogos w konkretnych warunkach - takich jak na filmie (chodzi o uciag, rodzaj wybieranych miejscowek) ten kij bedzie boleniowo - modelowy. Kleniowo z ograniczeniem o ktorym uczciwie pisza Tomek i Michal. Brzanowo moim zdaniem slaba opcja i nie mam tu na mysli utraty mojej rekordowej brzany, ktora pokazala absolutny KO kija.... ale to, ze mniejsze brzanowe wabie lataja z niej slabo a ich czucie oprocz kontaktu z dnem albo ryba  jest takie sobie ....

 

PS

Byc moze przedstawiony na filmie lowca lowi zgodnie z okresem ochronnym na tym odcinku,- tego nie wiem. Jednak to co widze, to ryby sa doskonalej kondycji i w ponad "normalnej" ilosciowej koncentracji.  Normalnie pogratulowalbym lowcy znalezienia miejscowki ale,- patrzac na przyrode wokol, pojawia sie u mnie pytanie,- jest to marzec/koncowka maraca i grupowanie sie boleni na potencjalnym tarlisku, czy koncowka bardzo zimnego kwietnia po cieplym lutym i marcu i stolowka juz po tarle.... Obstawiam jednak to pierwsze....

Pewnie, ze to nie miejsce na tego typu uwagi a Tomek i Michal sami uznaja co jest godne odnosnika do swojego opisu a co nie,- tak mi sie po prostu "zobaczylo"....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 luty 2020 - 07:23

  • popper lubi to

#565 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 01 marzec 2020 - 16:10

Cześć,
Może ktoś pomoże. Od ilu gram "startuje" blank PRO842 2,13m 3.5-14g? Szukam czegoś do uzupełnienia PRO843. Coś co pozwoli swobodnie obsłużyć 2-5g + gumki 2-3" oraz obrotówki 0, 1 góra 2.

#566 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 18:45

G1000 GFW842ML bez Pro zaczyna się od główki 2-2.5g + ES3”. Nie wiem na ile zmienia się wersja z Pro w nazwie.
  • Dawid.K lubi to

#567 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 marzec 2020 - 23:03

(...)

PS

Być może przedstawiony na filmie łowca łowi zgodnie z okresem ochronnym na tym odcinku,- tego nie wiem. Jednak to co widzę, to ryby są doskonalej kondycji i w ponad "normalnej" ilościowej koncentracji.  Normalnie pogratulowałbym łowcy znalezienia miejscówki ale,- patrząc na przyrodę wokół, pojawia się u mnie pytanie,- jest to marzec/końcówka marca i grupowanie się boleni na potencjalnym tarlisku, czy końcówka bardzo zimnego kwietnia po ciepłym lutym i marcu i stołówka już po tarle.... Obstawiam jednak to pierwsze....

Pewnie, ze to nie miejsce na tego typu uwagi a Tomek i Michał sami uznają co jest godne odnośnika do swojego opisu a co nie,- tak mi się po prostu "zobaczyło"....

Jedno co pewne to to że ryby łowione były jesienią i późną jesienią, co potwierdza kolejny film poniżej. Znów w roili głównej Lamiglas, tyle że SI 1162M

Nowe filmy Mateusza z boleniami łowionymi na Lamiglas SI 1162M, polecamy! 1f642.png:)
https://www.youtube....h?v=luK0w2nz2IA
 



#568 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 marzec 2020 - 07:55

Jedno co pewne to to że ryby łowione były jesienią i późną jesienią, co potwierdza kolejny film poniżej. Znów w roili głównej Lamiglas, tyle że SI 1162M

Nowe filmy Mateusza z boleniami łowionymi na Lamiglas SI 1162M, polecamy! 1f642.png :)
https://www.youtube....h?v=luK0w2nz2IA
 

Tak Mariusz, tego ze to moze byc listopad/grudzien, nie wzialem pod uwage :( teoretycznie moze tak byc,- praktycznie wie to tylko lowca.



#569 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 marzec 2020 - 13:21

Choć sam nie łowię na Odrze to poznałem kilku ludzi, dla których łowy boleniowe zaczynają się dopiero w listopadzie. Nie doszukiwałbym się tu drugiego dna.

Pozdrawiam M.



#570 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 22:04

Posiada ktoś z kolegów kij na tym blanku GP1022MH?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#571 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 18 marzec 2020 - 13:13

Mam do zrobienia lamiglasa, szukam podpowiedzi na temat naklejki.
Czy wiecie jakie lamiglas stosuje? naklejka wodna? Czy normalna? Lepiej kleic ja na polakierowany wstępnie blank czy można też bezpośrednio?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#572 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2020 - 21:22

Z naklejkami oryginalnymi Lamiglasa byl zawsze problem ale swego czasu Artur @Mr.White wynalazl fajne rozwiazanie dzieki drukarce i jakiemus programowi dzieki ktoremu mogl robic nadruki w dowolnej czcionce i kolorze na naklejkach, ktore dobrze znosily zalakierowanie i byly bardzo dobrej jakosci. Poszukaj na forum w jego watku autorskim albo sprobuj sie z nim skontaktowac, to mily i uczynny gosc,- na pewno ci pomoze.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 marzec 2020 - 21:23

  • Friko i MarcinZ lubią to

#573 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 18 marzec 2020 - 23:32

Z naklejkami oryginalnymi Lamiglasa byl zawsze problem ale swego czasu Artur @Mr.White wynalazl fajne rozwiazanie dzieki drukarce i jakiemus programowi dzieki ktoremu mogl robic nadruki w dowolnej czcionce i kolorze na naklejkach, ktore dobrze znosily zalakierowanie i byly bardzo dobrej jakosci. Poszukaj na forum w jego watku autorskim albo sprobuj sie z nim skontaktowac, to mily i uczynny gosc,- na pewno ci pomoze.

Dzięki... Już kolega Artur na początku mojej przygody w RB dużo mi pomógł.
Artur to kozak z mega wiedza.
Już sobie poradziłem z naklejkami..
Pozdro.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#574 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 19 marzec 2020 - 06:42

Dzięki... Już kolega Artur na początku mojej przygody w RB dużo mi pomógł.
Artur to kozak z mega wiedza.
Już sobie poradziłem z naklejkami..
Pozdro.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ufffff ;)
Kolejny Lami czeka w kolejce ;) 


  • MarcinZ lubi to

#575 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 marzec 2020 - 21:11

Cześć
Pytanie mam o blank na jakim budowane były fabryczne:
Lamiglas Certified PRO X96JC 6-15lb 7-21g (bordowy lakier)

Miała ta wędka odpowiednik w blankach? Ktoś kojarzy numer?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Łukasz

#576 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 23 marzec 2020 - 21:33

Cześć
Pytanie mam o blank na jakim budowane były fabryczne:
Lamiglas Certified PRO X96JC 6-15lb 7-21g (bordowy lakier)

Miała ta wędka odpowiednik w blankach? Ktoś kojarzy numer?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Łukasz

 

XSH 114 2MJ


  • Guzu, Rheinangler i snup lubią to

#577 OFFLINE   Robert1973

Robert1973

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaNDM
  • Imię:RS

Napisano 21 kwiecień 2020 - 11:26

Witam Kolegów,

prośba o kilka słów w poniższym temacie ,z góry dziękuje

 

 

 

szukam blanku 2,45 _ 2,6 m do 21 g. max do łowienia z brzegu ,czasami z łodzi .Łowię w rzece Narew Wisła.Padło na blank lamiglasa XSH992MT

 

wędka z przeznaczeniem łowienia gumami do 4 Cali.



#578 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 21 kwiecień 2020 - 18:55

Tak Mariusz, tego ze to moze byc listopad/grudzien, nie wzialem pod uwage :( teoretycznie moze tak byc,- praktycznie wie to tylko lowca.

Arek, akurat w ubiegłym sezonie łowiłem bolenie z Mateuszem. Nie wiem kiedy robił ten konkretny film (wydaje mi się, że sezon wcześniej), ale na pewno wiem, że Mariusz ma rację i na tamtym konkretnie łowisku bolenie pięknie odpalają jesienią.


  • Rheinangler lubi to

#579 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 kwiecień 2020 - 19:15

To co piszesz Dominiku i to co wczesniej napisal Mariusz dowodzi, ze zagalopowalem sie w swojej ocenie sytuacji, i ze za powstala insynuacje przepraszam.


  • Fossegrim lubi to

#580 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 lipiec 2020 - 12:27

GP1022MT czy ktoś już testował? Dużo wspólnych, cech z bliźniaczym (parametrami) CertyfiedPro?

ODŚWIEŻĘ !!!

 

Własnie zamówiłem GP1022MT ...

Co można powiedzieć o tym blanku ????







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych