Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 styczeń 2022 - 10:49

Hs1122h fotelowo wymiata. Piękne ugięcie, moc jest. Na pomorskich rzekach od lutego będę katował. Na morze za mocny. Jeżeli sprawdzi się rozważam także budowę o oczko słabszego 😉

Użytkownik 'mat edytował ten post 21 styczeń 2022 - 10:50

  • wojciiech i MarcinZ lubią to

#622 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2022 - 19:08

Panowie. Czy jest możliwe aby składy tego samego blanku różniły się odcieniem ? Czy takie sytuacje u Lamiglas-a zdarzały się ?

#623 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2022 - 16:18

Raczej to możliwe - widziałem blanki Lamiglasa w wyprzedaży w Art - Rodzie ze względu na różnice odcieniu szczytówki i dolnika.
  • S.N. lubi to

#624 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 luty 2022 - 13:56

Panowie. Czy jest możliwe aby składy tego samego blanku różniły się odcieniem ? Czy takie sytuacje u Lamiglas-a zdarzały się ?

 

U Seekera to bylo nagminne :D 



#625 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 07 maj 2022 - 21:28

Koledzy potrzebuje opinie z testów o blanku lamiglasa g1000 gp1022m bodajze ostatni wypust opis 7-21g 260cmc12lb.Czy nada się pod brzegowe wędrówki za bolkiem i kleniem na ciężej.Bede używał woblerów od 4-10cm w wadze od4do 10gram i czasem gum 12gram plus 4cale.Czy jest jakaś wieksza znaczaca różnica miedzy modelem gp902 do14g który bardzo mi pasuje w akcji itp.Parametrami poza długoscia bardzo podobne.Jesli guma to razej spokojne prowadzenie beż ostrych podbic raczej spokojnie dryf i chustanie na spokojnie.

#626 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 07 maj 2022 - 21:29

Polecam lamiglas infinity 2,8 m do 25 gr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#627 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 maj 2022 - 22:42

Koledzy potrzebuje opinie z testów o blanku lamiglasa g1000 gp1022m bodajze ostatni wypust opis 7-21g 260cmc12lb.Czy nada się pod brzegowe wędrówki za bolkiem i kleniem na ciężej.Bede używał woblerów od 4-10cm w wadze od4do 10gram i czasem gum 12gram plus 4cale.Czy jest jakaś wieksza znaczaca różnica miedzy modelem gp902 do14g który bardzo mi pasuje w akcji itp.Parametrami poza długoscia bardzo podobne.Jesli guma to razej spokojne prowadzenie beż ostrych podbic raczej spokojnie dryf i chustanie na spokojnie.


Pod bolenia nada się jak najbardziej
Kleń raczej na większe przynęty, albo normalnej wielkości :)
Czyli 4-7cm

Modelu gp nie znam

#628 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 08 maj 2022 - 12:55

Czyli powinien byc ok tymbardziej że więcej poleży niż połowi bo3-4razy w sezonie ale warto sprawdzić.A dluzszy niż 260cm niejest mi potrzebny .A czucie i ugiecie jak wygląda i szczyt jest dosyć zywy czy sandaczowa szpilka?

#629 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 czerwiec 2022 - 16:16

Poszukuję informacji na temat blanku/wędziska zbudowanego na blanku Lamiglas G1000 GP1022MT

.

Parametry, jak:

-długość 2.6m ,

-cw. 7-18g.

-moc 8-17lb

akcja X-fast,

mogą wskazywać, że jest to bliźniacza konstrukcja, do dawnego modelu, na którym zbudowano fabryczną wędkę o symbolu X86MTS,, czy też blanku o znaczeniu  XSH 102 2MT (CertyfiedPro).

Ktoś może potwierdzić lub rozwiać moje domysły i nadzieje z tym związane? 

https://www.art-rod....00-pro-graphite


Użytkownik Jano edytował ten post 07 czerwiec 2022 - 08:08


#630 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 czerwiec 2022 - 17:32

Waldek, mocny dolnik, delikatna szczytówka. Jak pokryjesz koszty wysyłki w obie strony, to mogę ci pożyczyć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • popper lubi to

#631 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 czerwiec 2022 - 17:47

Waldek, mocny dolnik, delikatna szczytówka. Jak pokryjesz koszty wysyłki w obie strony, to mogę ci pożyczyć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Dzięki Paweł. To dla mnie zbyt wiele. Nie wiem, kiedy bym zdążył przetestować kijek.

Jak zbroiłeś? Znaczy....... Przelotki jakie?



#632 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 czerwiec 2022 - 19:29

Ja też mam to w domu ...

http://jerkbait.pl/t...-ja-nie/page-22


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 czerwiec 2022 - 19:43

  • popper lubi to

#633 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 czerwiec 2022 - 16:55

Waldek, zrobiłem "tradycyjnie"w sic, od Y30 , bo akurat miałem set z połamanego CD. Rękojesć ATC AREO bo akurat miałem zajawkę na tubkę z grafitu a uchwyt polubiłem po eksploatacji w innej wędce.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#634 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 czerwiec 2022 - 18:42

Dziękuję Paweł.

#635 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 czerwiec 2022 - 20:16

Powodzenia Waldek!!!

Mysle, ze szczegolnie dla troche starszych uzytkownikow Lamiglasow serie G 1000 Pro czy X-Factor sa i beda interesujace, gdyz w nich Lamiglas umiecil znane i lubiane w swoim czasie modele blankow.

Obecne wypusty idealnymi kopiami nie sa, co potwierdzaja Panowie z Art-Rod, ale ta innosc jest jednak na plus tych z obecnej oferty, bo jakies tam niedoskonalosci ulubiencow zostaly poprawione przede wszystkim materialowo i wykonawczo. 

Osobiscie takze udalo mi sie znalezc to czego szukalem bez skutku przez pare ladnych lat i w przyszlym tygodniu blank wyladuje na warsztacie  ;) wiec nebawem naciesze sie nim :)


  • popper i guciolucky lubią to

#636 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 czerwiec 2022 - 22:04

Arek, będę wdzięczny jeśli podzielisz się wrażeniami, najlepiej w tym wątku...

#637 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 czerwiec 2022 - 06:25

Nie jest tajemnica czego latami i bez powodzenia szukalem (RR 9" 8-12lb) Poszukiwany przeze mnie blank czy wedka uzytkowo nie pasowal do swojego opisu katalogowego, no - moze  poza dlugoscia  :lol:

W efekcie byla to taka 15 lb-owka, moze nawet z plusem jak to niektorzy uzytkownicy uwazaja (glownie przez mocna i grubsza szczytowke). Dla mnie osobiscie byla to wlasnie 15-lb-owka z nieco za mocna szczytowka.... W serii X-Facktor jest taki blank, ktorego opis jest identyczny a jednak podaja juz w tabelce ze to blank 8-15lb a szczytowka jest nieco ciensza. Parametry te moga w praktyce oznaczac calkiem inny blank, dlatego postanowilem to skonfrontowac. Rozmawialem z Tomkiem z Art-Rod i pytalem o ten blank. Pytalem Tomka o to bo on wlasnie mial kiedys poszukiwanego przeze mnie RR-a i nawet tu na jerku go opisywal. To wlasnie Tomek mowil mi, ze blank jest prawie identyczny. Roznica polega glownie na subtelniejszej szczytowce.

Na peno skrobne pare slow jak juz go bede mial w rece :) na co juz sie nie moge doczekac :rolleyes:  


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 czerwiec 2022 - 06:28


#638 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 czerwiec 2022 - 10:25

Skrobnij, skrobnij, Twoje doświadczenia (przemyślenia) bardzo dużo wnoszą.Pozdrawiam.
  • popper lubi to

#639 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 czerwiec 2022 - 17:13

W celach poznawczych, kupiłem blank SI1142LL, niespecjalnie wyobrażałem sobie co to może być, nieco sugerowałem się możliwym podobieństwem do XSH1142L czy LL, które bardzo lubię... Dzisiaj pobawiłem się nowym nabytkiem i banan nie schodzi mi z twarzy:) Blank jest ulepszoną, lżejszą, o niebo lepiej zbalansowaną i delikatniejszą wersją Lki certyfited pro albo wydłużoną i ciut szybszą wersją RR 90ML. Szczególnie szczytówka jest tu wyraźnie cieńsza i subtelniejsza. Najbardziej cieszy mnie fakt, że nie jest to blank na obecną modłę suchego chrustu z pałowatym dolnikiem tylko finezyjny, sprężysty i oddychający kij, który nie będzie trzymał sdr-ów w nurcie :) Naprawdę coś fajnego, prawdziwy długi LL, teoretycznie nie mam luki w arsenale L ale chyba długo nie będzie czekał na ubranie. Gdybym decydował o nazwie to RR96MLPRO jest tu symbolem, który dużo lepiej pozwoliłby mi podjąć decyzję i wyobrazić sobie z czym to się je. Reasumując, szczerze polecam każdemu kto potrzebuję długiego, lekkiego, doskonale zbalansowanego, klasowego i komfortowego lajta.

#640 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 27 lipiec 2022 - 08:21

Ktoś już testował LX 1082m i byłby w stanie powiedzieć co ten kij może?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych