Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Lamiglas

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 sierpień 2022 - 06:02

Nie wiem jak Ty Michale ale ja nie przestalem lowic zylka, jednak przy lowieniu sandaczy siegam po nia jedynie gdy brania sa niemrawe albo po prostu zima a okres lata nie nalezy do tej konstelacji. Jak uda mi sie polowic boleni tym blankiem/wedka to napisze o wrazeniach z zylka, bo jakos poza odleglosciowym ich lowieniem na chlapaki lepiej mi sie je lowi zylka.

Zgoda, ze intensywnosc odbioru pracy przynety/brania/zaczepu przy plecionce jest duzo wyzsza niz przy zylce, czego jak sadze nie trzeba nikomu udowadniac.

Lowienie plecionka jednak nie ma zadnego wplywu na ugiecie blanku czy plynnosc jego ugiecia w kategorii mechanicznej. Nie wiem tego na pewno ale sadze, ze w fazie projektowania blanku takze nie ma znaczenia. Jak ktos wierzy, ze sa istotne roznice w uzbrojeniu wedek "pod plecionke" i "pod zylke" to gratuluje "marketingowcowi" ktory go do tego przekonal. 

Swoja dygresje o nowoczesnych HM-ach wcisnalem by pokazac kontrast, bo jak mam wrazenie chodzilo o pokazanie roznic. Sam posluguje sie wieloma z nich i uwazam je za swietne, szczegolnie te z tak bardzo lubianym przez Ciebie wizerunkiem ptaszora. Zeby nie przerzucac sie argumentami, ktore sa chyba zbedne w tym watku powim tak "liczy sie muzyka a nie instrument,- co nie oznacza ze jest on kompletnie niewazny..." 

Jeszcze jedno nasunelo mi porownanie do opisywanego przeze mnie Lamiego X-F i to wlasnie dzieki Tobie i Twoim upodobaniom.

W swoim ugieciu przypomina mi wyzej opisywany model uncjowego Batsona RX-8, ktorego lata temu zrobil mi Romek ;) (wiesz ktory) jednak Lami bije go na glowe balansem.

 

PS

O "osobliwosci" polskiego RB i adaptacjach blankow S&S do wszystkiego co mozliwe dyskutowalismy juz nie raz...

Osobiste doswiadczenia z bialymi kreskami mam male, aczkolwiek przyjemne, natomiast te ktore dotycza ogolu np: moich klientow/pacjentow sa kiepskie,- wiec sie nie wypowiadam i nie komentuje.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 sierpień 2022 - 06:30

  • guciolucky lubi to

#662 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 27 sierpień 2022 - 21:24

Nie lowilem lamiglasami ale ciekawi mnie jak się maja blanki x factor do krakowskich sls'ow w podobnych długościach i mocach?

#663 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 sierpień 2022 - 09:09

Myślę, że odpowiedzi znajdziesz choćby w tabelach. Konstrukcyjnie, trudno będzie przyrównać SLS-y do inny niż CTS-y blanków choć ich właściwości poza "fizjonomicznymi" są zgoła inne a modele w podobnych zakresach mocy, skrajnie różne.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 28 sierpień 2022 - 09:10

  • Rheinangler lubi to

#664 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 26 wrzesień 2022 - 14:58

Może mi ktoś powiedzieć czy można gdzieś dokupic taka naklejkę opisu blanku?

Załączone pliki



#665 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 wrzesień 2022 - 19:19

Nie czytało się wątku i czeka na pampersa... :) Spytaj @Mr. White -a.

#666 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 20:55

Kuba , a widziałeś kiedy Artur był ostatnio dostępny  :D ?



#667 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 wrzesień 2022 - 21:54

Niespecjalnie :)

#668 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 październik 2022 - 15:01


Kolejna pozycja z "nowszych" Lamiglasów ISS1142L. Potrzebowałem długiej, boleniowej 10cio funtówki i trafiłem w punkt. Wędka uzbrojona w Torzite-y więc nie wiem na ile właśnie z tego powodu a na ile z właściwości samego blanku, nie ma zacięcia kleniowego czy jaziowego. Lekka, sprężysta i odpowiednio mocna wędka do łowienia boleni na przynęty do 14g. Myślę, że świetnie poradzi sobie z brzanami. Bardzo stabilna konstrukcja bez tendencji do bujania przy podaniach i prowadzeniu przynęt. Proporcje sprężystości dolnika i szczytówki, idealne z czym u Lamiglasa bywało różnie :) Wędkę można obsługiwać jedną ręką co bardzo lubię. No i cały czas jest to dalej Lamiglas.

Załączony plik  IMG_20221012_125743.jpg   77,08 KB   16 Ilość pobrań

#669 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 listopad 2022 - 15:55


Si1142LL już jako wędka. Na sucho, bardzo lekki, sprężysty, filigranowy ale choć dolnik jest wyraźnie bardziej chętny do współpracy niż w infinity to czuć, że ani bolenia ani brzany się nie ulęknie. Nie mogę się doczekać pierwszych brań ;)

Załączony plik  IMG_20221110_150142.jpg   62,13 KB   14 Ilość pobrań

#670 OFFLINE   Geciowy

Geciowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Es

Napisano 28 listopad 2022 - 18:44

Witam
Jest to moj pierwszy post. Nadarzyła sie okazja kupić za fajne pieniądze blank lamiglasa black salt Lamiglas black salt 232 7-15g. Niestety informacji o tych blankach tyle co kot napłakał. Wiem, ze jedynym dystrybutorem w Polsce był art rod, ale Blanki już dawno wyszło. Ktoś ma i podzieli się wrażeniami? Wędka uzbrojona w minimy i tutaj moje obawy jak to będzie działać z plecionka.


Użytkownik Jano edytował ten post 28 listopad 2022 - 19:37


#671 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 21 wrzesień 2023 - 23:47

Witam.
Czy ktoś łowił blankiem ISS1082M - 2.75 - 7-21 ?
Interesuje mnie głownie jak sie nim rzuca woblerami oraz jak pracuje pod rybą - i czy to suchy blank czy ma tę sprężystość ?

 


Użytkownik MarekSzulc edytował ten post 21 wrzesień 2023 - 23:48


#672 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 wrzesień 2023 - 11:54

Nie miałem tego konkretnego modelu ale jeśli spojrzysz na parametry, szczególnie na moc blanku, którą Lamiglas, skaluje na 15lb to już możesz wnioskować z jak mocnym dolnikiem mamy tu do czynienia. Biorąc pod uwagę, że kij o CW 3/4 oz zwykle dysponuje mocą 12lb to dolnik tego modelu musi być potworkowaty. Mocny dolnik nie pachnie szczególnie dobrymi właściwościami rzutowymi, oczywiście mam na myśli konkretne pizganie, nie podawanie sterówek.



#673 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 wrzesień 2023 - 12:58

Witam.
Czy ktoś łowił blankiem ISS1082M - 2.75 - 7-21 ?
Interesuje mnie głownie jak sie nim rzuca woblerami oraz jak pracuje pod rybą - i czy to suchy blank czy ma tę sprężystość ?

 

Wprost na Twoje pytanie nie odpowiem bo nie znam modelu o ktory pytasz,- ale znam "ten" model w innym "graficie" czyli LX1082M. Dla prawdy trzeba powiedziec, ze inny grafit moze nawet na tym samym mandrelu dawac nie tylko inna sprezystosc ale takze inne parametry zarowno mocowe jak i wyrzutowe, dlatego nie osmielam sie porownywac.

Moge sie za to odniesc do tego co Cie interesuje czyli "lowienie woblerami i reaktywnosc czy sprezystosc blanku" Model LX to jeden z lepszych rzutowo blankow do woblerow od 6cm i ok 5-6g wagi. Przedzial dlugosci woblerow typu minow nawet do 10m  obsluguje bezblednie, podobnie jak gumy do calkowitej masy wyrzutu mieszczecej sie w +-25g. Pisze to z doswiadczenia bo jestem od dwuch lat szczesliwym posiadaczem tego uniwersalu  i zlowielem nim mnostwo ladnych ryb,- przede wszystkim sandaczy i boleni. Odleglosci rzutowe w ww zakresach sa moim zdaniem wyraznie lepsze od podobnych wedek z wyzszych modulow grafitu. Blank LX o ktorym pisze gnie sie pieknie, progresywnie choc przyrost sily z "kazdym centymetrem" jest zauwazalny i odczuwalny, szczegolnie gdy walka z ryba przejmuje dolnik. Choc nie mam go uzbrojonego w tytanach bank po wyrzucie gasnie natychmiast i jest jak dla mnie wystrczajaco czuly by wyczuc najelikatniejsze branie.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 wrzesień 2023 - 13:04


#674 OFFLINE   Liseq

Liseq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 22 grudzień 2023 - 22:52

Witam, przymierzam się do kupna kija tylko pod woblery 6-8cm, czasami 10cm boleniowka. Natknąłem się na kij XSH1022M, ktoś ma jakieś doświadczenia z tym blankiem, nada się?

#675 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 grudzień 2023 - 23:13

Wobler 10cm w nurcie, wyraźnie ugnie sporą część szczytówki. Blank ma bardzo mocny dolnik, pozwalający holować duże ryby. W moim odczuciu wędka na tym blanku fajnie obsługuje woblery z zakresie 5-8cm i raczej w górnej długości, nie powinny to być sdr-y. Szczytówka nie ma zbyt szybkiego przyrostu mocy zatem predysponuje do łowienia średnich i dużych ryb na niewielkie i średnie przynęt, nie stawiające dużego oporu w wodzie. Ja miałem taki kij dawno temu i był uzbrojony, jak na obecne standardy, dość ciężko, być może uzbrojony lżej w KR-system mógłby fajnie obsłużyć większe przynęty? Niestety tego nie sprawdzałem. 



#676 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 23 grudzień 2023 - 19:20

Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z LX1022MH? Jak to sprawuje się rzutowo z przynętami 12 - 22 gr.? Mam na myśli głównie cykady boleniowe jak i sterowce. Posiadam starego Certified Pro o tej długości i mocy ale o cw. do 18 gr. Mocy w dolniku mu nie brakuje ale przydałby się "kuzyn" o zdecydowanie twardszej szczytówce. 



#677 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 23 grudzień 2023 - 20:57

Mam casta na lx1022mh, miód malina, z dołu 5g już leci, 12-22 po horyzont
  • włóczy kij lubi to

#678 OFFLINE   włóczy kij

włóczy kij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 24 grudzień 2023 - 14:49

Mam casta na lx1022mh, miód malina, z dołu 5g już leci, 12-22 po horyzont

Jakich konkretnie przynęt Kolega do niego używa? Jak sprawuję się podczas holu?



#679 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 24 grudzień 2023 - 23:11

Różne różniste, wszelkie boleniowki, sterowe, top watery i oczywiście cykady, matusiaki 3 i 4 cale, keitechy 3 i 4 cale, shad teezy, też 3 i 4 cale, od 5g do 15.
Fajny mięsisty blank, nie leję się, dobrze podbija gumę, a w holu parabola.

#680 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 26 grudzień 2023 - 15:34

@para bellum
A jak z jego wyważeniem, nie leci na pysk?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych