Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hubert - Woblery HM

#wobleryhm

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 18 marzec 2022 - 20:31

Cześć :) 

 

           Spinning w wydaniu light i ultralight to moja ulubiona forma wędkowania, ale zdarza mi się skubnąć coś dla kolegi po kiju

 

                                                                                                 Załączony plik  8.jpg   75,38 KB   22 Ilość pobrań

 

            Woblery mają 10 cm długości i ważą nieco ponad 13 gram, wykonane zostały z balsy metodą dwóch połówek. Stelaż oczywiście pełny, drut użyty to 308 LSi o grubości 1mm czyli zwyczajnie mówiąc drut spawalniczy. Przynęta bardzo powoli tonąca.

 

                                                                                         Załączony plik  2.jpg   79,75 KB   18 Ilość pobrań

        

         Praca dość agresywna z dużymi wychyleniami na boki. Wydaje się, że kaczodzioby powinien być zadowolony  :P  jak już przyjdzie czas majowy to zdam relację czy coś na to połowił. 

 

                                                                                        Załączony plik  3.jpg   27,39 KB   17 Ilość pobrań

 

          Specjalnie pod te 3 wobasy użyty został poliwęglan 2mm i całe szczęście bo przy moim zamiłowaniu do małych przynęt leżał by dalej odłogiem  :rolleyes:

Przynęty okleiłem folią aluminiową samoprzylepną, ale najpierw pobawiłem się trochę tj. przewalcowałem folię przez moskitierę oraz dodatkowo 

dwa z nich dostały rundę walcowania na papierze ściernym o różnej granulacji (jak dobrze pamiętam 240 i 120) Hartzlack w ilości warstw dziewięć powinien zabezpieczyć te woblery na ewentualny kontakt z zębami szczupłego. Tak swoją drogą chyba czas przesiąść się na żywice i suszarkę wolnoobrotową bo samego lakierowania wyszło 9 dni  -_-

 

                                                                                         Załączony plik  4.jpg   75,1 KB   18 Ilość pobrań

 

         Malowanie to nic szczególnego, machnięte połączeniem złotego i oliwki oraz trochę czarnego. Zdjęcia nie oddają tak fajnie tego koloru, przy słonecznej pogodzie powinien ładnie odbijać światło i opalizować. Jak to się mówi: wyjdzie w praniu  ;)

 

         Pozdrawiam Hubert!



#22 OFFLINE   krystian91

krystian91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:Sabik

Napisano 18 marzec 2022 - 20:47

Robisz wobki pod brzany??

#23 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 19 marzec 2022 - 10:55

@krystian91 cześć, niestety nie robię. Jedyne doświadczenia z brzanami mam płynące z przyłowów podczas uganiania się za klenio-jaziami. MOIM zdaniem każdy nieduży (tak do 5cm) wobek o dość energicznej i drobnej pracy się nada. Moje "brzanki", które udało się przyłowić stały zazwyczaj za przelewem na szybkiej wodzie.

 

  Pozdrawiam Hubert



#24 OFFLINE   krystian91

krystian91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:Sabik

Napisano 19 marzec 2022 - 18:07

Dzięki, pozdro 😉

#25 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 21 marzec 2022 - 07:44

Cześć :) 

 

          Do kolekcji mikrusów dołączył ostatnio nowy wzrór:

 

                                                                                                       Załączony plik  7.jpg   72,69 KB   17 Ilość pobrań

 

 

           Długość 32mm, waga 2,6 g. Wykonany z balsy metodą dwóch połówek, drut użyty to nierdzewka 0,8 mm grubości, drewno impregnowane po szlifowaniu caponem, a następnie dostał dwie kąpiele w lakierze nitrocellon (lakier celulozowy nitro) w celu utwardzenia wstępnie powierzchni balsy. Następny jest podkład biały i malowanie. Bazowo jest kolor złoty, następnie po przeschnięciu obwiązany dratwą, którą trochę zmechaciłem żeby powychodziły z niej pojedyncze włókna. Przy tak obwiązanym wobku malowanie kolorem czarnym. Oczy to eksperyment - wycięte z taśmy izolacyjnej o różnych kolorach okrągłym wykrojnikiem do skóry (4mm żółta i 3mm czarna taśma) Przynęta jest pływająca, nada się do dłuższego wypuszczania na moje kleniory  ;)  na koniec 4 warstwy lakieru Hartzlack naprzemiennie góra/dół. Wskazówka dotycząca estetyki - wobler, który nie ma klasycznego tylnego oczka do mocowania kotwicy tak jak ten konkretny należy "podetrzeć" po około 10 minutach z nadmiary Hartzlacka w momencie kiedy wisi głową do góry. Nie powstanie wtedy bańka z lakieru na tyłku woblera. Odnośnie pracy przynęty - typowy "parkinson" kleniowy  :P  bardzo energiczna i dobrze wyczuwalna praca. Głębokość na jaką zejdzie to nie więcej niż 40 cm.

 

                                                                                                       Załączony plik  6.jpg   75,88 KB   17 Ilość pobrań

 

 

  Pozdrawiam Hubert


Użytkownik Kevin Kleń edytował ten post 21 marzec 2022 - 07:51

  • kolo575 i lenny lubią to

#26 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 24 marzec 2022 - 11:06

Cześć :) 

        Ostatnia sesja ustawiania urwisa

 

                                                                           Załączony plik  IMG_20220318_154121.jpg   29,38 KB   15 Ilość pobrań

 

 

         Bardziej interesujące jednak jest to jak przyroda zaczyna Nas rozpieszczać widokami  ;) przybrzeżne łąki zaczynają nabierać kolorów a ptaki wesoło koncertują

 

                                               Załączony plik  zachod za lasem.jpg   146,28 KB   15 Ilość pobrań     Załączony plik  złoć żółta.jpg   50,89 KB   15 Ilość pobrań

 

 

    Zachód słońca za lasem i Złoć Żółta uwieńczeniem krótkiej chwili nad wodą

 

 

 Pozdrawiam Hubert

 


  • lenny lubi to

#27 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 26 marzec 2022 - 09:24

Cześć :) 

 

        Obecnie pracuję nad smukłym wobkiem do wleczenia wzdłuż burty pod prąd, takim łowieniem o tej porze roku miałem fajne wyniki. Przynęta 56mm i około 3,5 gram bardzo wolno tonąca. Ostateczny wygląd tj. ster głębokości będzie niebawem.

 

                                                                            Załączony plik  56mm.jpg   62,24 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  56mm (2).jpg   55,6 KB   12 Ilość pobrań

 

   Pozdrawiam Hubert


  • _Xo i Robert_256 lubią to

#28 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 27 marzec 2022 - 17:27

Cześć :) 

      Odnośnie tego woblera z poprzedniego postu, zaszły niewielkie zmiany. Waga wzrosła do około 4g i stał się szybciej tonący, ale za to pokazał swój potencjał jeśli chodzi o twiching. Lusterkuje wyraźnie w opadzie i ma drobną pracę X czyli tak jak pierwotnie było założone, jestem zadowolony. Przynęta przy jednostajnym prowadzeniu z umiarkowaną prędkością zejdzie na około 70-80 cm, ster to poliwęglan 1mm, drut przez całość konstrukcji - grubość 0,8mm, kotwice nr 10 na kółeczkach 3,5mm, wzór pstrąga, który jest moim ulubionym mogę malować z zamkniętymi oczami, użyty został aerograf i oczywista oczywistość: żywica dwuskładnikowa czyli wobler handmade tylko w 5% ...  ;)

 

 W myśl idei, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów - poniżej film z pracy i wyglądu przynęty. Zachęcam oglądać w lepszej jakości bo ta ustawiona automatycznie przez YT dużo ujmuje 

 

 

                                                                                   

 

 

    Pozdrawiam Hubert


  • kolo575 i lenny lubią to

#29 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 10 kwiecień 2022 - 20:24

Cześć :) 

 

       Trochę się tu kurzy u mnie. Wrzucam zdjęcie z efektów malowania, opisywać szczegółowo nie będę bo wszystko jest wyżej napisane.

 

 

                                                                                  Załączony plik  Śliz.jpg   56,11 KB   17 Ilość pobrań

 

      Kolejna próba odwzorowania barw Śliza, sami oceńcie. Wydaje mi się, że wyszło bardziej realistycznie niż ostatnio  :rolleyes:

 

Pozdrawiam Hubert


  • kolo575 i lenny lubią to

#30 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 13 kwiecień 2022 - 23:48

Cześć :) 

 

Do powyższego wrzucam jeszcze film z malowania tego śliza, może komuś się przyda.

 

                                                                       

 

Pozdrawiam Hubert.


  • kolo575 i lysy69 lubią to

#31 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 15 kwiecień 2022 - 17:10

Cześć :)

 

 

Wesołych świąt Panie i Panowie!

 

Załączony plik  Wesołych świąt.jpg   59,19 KB   17 Ilość pobrań


  • lenny i markus383 lubią to

#32 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 23 kwiecień 2022 - 20:21

Cześć! :) 

  Ostatnie zabawy z klasycznymi woblerami, następne będą już smużaki. 

 

Załączony plik  1.jpg   63,43 KB   18 Ilość pobrań

 

   Wobler już prezentowany kilka postów wyżej, tym razem wersja pływająca. 50mm długi i 4.5g ciężki, żywica.

 

Załączony plik  2.jpg   69,44 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  3.jpg   69,44 KB   17 Ilość pobrań

 

 Pozdrawiam Hubert

   


  • kolo575, Gapn i Jabberwokie lubią to

#33 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 25 kwiecień 2022 - 14:13

Cześć :) 

 

      Zezowaty owad mojego autorstwa zaczyna się roić  :rolleyes:  wiem, że jeszcze chwila potrwa zanim u mnie zacznie się na dobre owadowa wyżerka ale...

 

Załączony plik  1.jpg   59,58 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  2.jpg   61,31 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  3.jpg   53,71 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  4.jpg   84,01 KB   13 Ilość pobrań

 

  Zbroić się trzeba  :D

 

Pozdrawiam Hubert


  • _Xo i lenny lubią to

#34 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 14 maj 2022 - 10:46

Cześć :) 

   

    Trochę urwisów mi uciekło z pracowni...

 

Załączony plik  urwisy 1_edytowano.jpg   84,02 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  urwisy 2.jpg   81,1 KB   12 Ilość pobrań


  • lenny i topolek78 lubią to

#35 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 16 maj 2022 - 14:40

Dokładka ślizów do twicha ...

   Załączony plik  IMG_20220423_181049_edytowano.jpg   77,91 KB   10 Ilość pobrań


  • lysy69, _Xo i topolek78 lubią to

#36 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 18 maj 2022 - 18:39

5cm | 4.5 gram | pływający

dodaję efekt ostatniego malowania...

 

Załączony plik  1.jpg   44,38 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   61,05 KB   10 Ilość pobrań

 

Jeszcze dla grona osób zaglądających do mojego wątku, proces tego malowania w formie wideo. Może komuś się przyda :

 

                                                       

 

Pozdrawiam Hubert

 


  • lysy69, lenny i markus383 lubią to

#37 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 23 maj 2022 - 16:23

      Cześć!  Dzisiaj trochę retrospekcji  :rolleyes:  odkopałem starsze zdjęcia, datowane na 2017 rok. Trzy z tego typu woblerów nadal u mnie w posiadaniu, jeżdżą ze mną już raczej jako talizmany szczęścia chyba, że mam pewność, że w wodzie nie ma zaczepów to sobie popływają czasami. Jeszcze wtedy opisywałem woblery nanosząc na bok jego wagę po uzbrojeniu... nie wiem czemu, chyba żeby wywnioskować czy doleci do miejsca docelowego w łowisku...  :P

    Drzewo lipowe, wkrętki wklejane w korpus, stery 1mm grubości, poliwęglan, malowane sprayem w puszce i pędzlem, około 5cm i 4g bardzo powoli tonące.

 

 

Załączony plik  1.jpg   53,21 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  2.jpg   26,39 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  3.jpg   35,81 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  4.jpg   39,61 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  5.jpg   43,1 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  6.jpg   40,82 KB   10 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Hubert


  • lenny lubi to

#38 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 24 maj 2022 - 19:25

           Siema! Ukończyłem właśnie składać materiały odnośnie tworzenia własnej formy silikonowej, dwuczęściowej. Wszystko amatorsko i w warunkach domowych bez użycia specjalistycznego sprzętu. Można zamieszczać informację z tego posta w inne wątki o charakterze poradnika co by objaśnić początkującym osobom chociaż trochę temat odlewania, u mnie żywica zaczęła się dzięki użytkownikowi @Hesher, dzięki  :)

 

                                                                                     

 

                                                                                     

 

Pozdrawiam Hubert


  • lenny lubi to

#39 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 29 maj 2022 - 12:17

   5 cm, 4,5g, pływający, malowanie - pstrąg potokowy. Niewielki kleń wyrwany chytrej rzece  :rolleyes:

Załączony plik  1.jpg   90,63 KB   9 Ilość pobrań



#40 OFFLINE   Kevin Kleń

Kevin Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Hubert

Napisano 14 czerwiec 2022 - 13:59

Cześć!

 

     Wobler 3cm, 3g, pływający, materiał - balsa, metoda dwóch połówek, stelaż przez całość korpusu, głębokość nurkowania - 30cm, malowanie przez owiniętą dratwę na korpusie.

 

           Załączony plik  jb.jpg   58,51 KB   11 Ilość pobrań


  • teki77 i lenny lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych