Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kabel echa urwany przy przetworniku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 12 marzec 2022 - 22:08

Koledzy, pacjent to wysłużone budżetowe echo, którego kabel od przetwornika został wyrwany wskutek nieszczęśliwego spotkania ze śrubą silnika (szczegóły na zdjeciu).

Czy coś z tym można zrobić, a jeśli tak - do jakiego fachowca się z tym zwrócić?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2022 - 23:50

Ciekaw jestem odpowiedzi.. mam to samo.. i mój elektronik powiedział że naprawa skuteczna ekranowanego przewodu tego typu jest niemożliwa. Tym samym mój stary lms lowranca jest bezużyteczny.. szukam przetwornika jeśli ktoś ma. Lowrance x125 to w sumie jest, tylko z gps. Na łódce mam nowszą echosondę, ale chciałbym ją wkrzesić do celów mobilnych.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 12 marzec 2022 - 23:55


#3 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 13 marzec 2022 - 13:39

Wpiszcie sobie na Youtube -  how to repair transducer cable , jest po angielsku ale nawet jak ktoś nie zna języka jest wszystko pokazane



#4 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 20 marzec 2022 - 21:59

Być może uda mi się kupić używany przetwornik.

Czy będzie pasował, jeśli nie jest od tego samego echa humminbirda?

Wtyczka do ekranu (foto) jest taka sama, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. To są budżetowe zabawki, prawie identyczne (ja mam piranhamax 150, ten drugi model to 170).

Druga sprawa: kupię kabel, który również jest uszkodzony, tyle że przy wtyczce. Mój plan jest taki, że:

1. w nabytym egzemplarzu odetnę uszkodzoną wtyczkę,

2. z mojego kabla odetne wtyczkę z kawałkiem przewodu,

3. odciętą "dobrą" wtyczkę po prostu przylatuję w miejsce odciętej "złej" i zabezpieczę, izolując termokurczem.

Zadziała to?

Jak sprawdzić "zgodność" przetworników z różnych modeli echa ?

Trzecia sprawa: jeśli w wyniku ww. operacji podłącze się nie do mojego, ale nabytego modelu - zadziała?

Model 170 będzie miał wszystko "swoje" (ekran i przetwornik). Różnić się będzie tylko kilkoma centymetrami kabla przy wtyczce i samą wtyczką, która jest identyczna.

Załączone pliki


Użytkownik croock edytował ten post 20 marzec 2022 - 22:25


#5 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 23 marzec 2022 - 13:05

Przetwornik z pierwszego zdjęcia w wątku jest wewnątrz zalany żelem elektroizolacyjnym. Umiejętnie podgrzany da się otworzyć i kabel ucięty bez problemu wlutujesz w płytkę na wzór obecnych odciętych. Ekran będzie też zachowany choć na tak małym odcinku ma to małe znaczenie. Na koniec zalewasz wszystko żelem elektro i zrobione.

 

Pisze to bo kiedyś kupiłem echo z odciętym przetwornikiem i nie będąc elektronikiem naprawiłem. Działa do dziś.


  • carlus75 i thug lubią to

#6 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 marzec 2022 - 13:10

Dzięki! Póki co próbuję kupić przez olx prsetwornik z kablem uszkodzonym w innym miejscu. Następnie chciałem połączyć te kable (lutownicą albo po prostu skręcić że sobą) i zabezpieczyć termokurczem.

Przyjrzę się temu tematowi z żelem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych