Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 marzec 2022 - 17:18

*
Popularny

Bardzo miło mi otworzyć ten wątek tak pięknym przyłowem :).

Któryś już dzień z rzędu wybrałem się na okonie, ewentualnie klenia w to samo miejsce, gdyż w poprzednich latach udawało mi się otwierać mój wędkarski sezon niezłymi rybami. Jednak w tym roku woda nie obdarowała mnie niczym szczególnym. Jedynie trafiały mi się od czasu do czasu okonie nie większe niż 20 cm... Dziś po wyjęciu pierwszego okonka z napływu na filar mostu, rzucałem w to miejsce jeszcze kilkakrotnie zmieniając jedynie przynęty. Gumkę (Prospin - Jętka 2,5cm) spuszczałem z nurtem na filar, napływ skręcając jedynie luz na plecionce. Po którymś rzucie myślałem, że uwadziłem, bo brania jako takiego nie było. Poczułem tylko jakby jakaś trawa napłynęła na przynętę, ale po lekkim, odruchowym szarpnięciu "uwad" ożył. Hol przebiegał w miarę spokojnie, co tym bardziej nie zwiastowało tak dużej ryby. Po dłuższej chwili 116 cm jesiotr wylądował na brzegu :).

 

Załączony plik  IMG_4012.jpg   95,91 KB   125 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_4014.jpg   102,21 KB   124 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4015.JPG   75,82 KB   120 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_4017.jpg   109,72 KB   117 Ilość pobrań

 

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                            :good:



#2 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2022 - 18:44

Stary, Twoje wędkarskie przygody przypominają mi powiedzenie mojej babci: Wlazł na gruszkę, rwał pietruszkę :-)
Tylko czekać co dalej, trzymam kciuki.

Połamania!


Użytkownik Ferret edytował ten post 15 marzec 2022 - 18:45


#3 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 marzec 2022 - 22:26

Stary, Twoje wędkarskie przygody przypominają mi powiedzenie mojej babci: Wlazł na gruszkę, rwał pietruszkę :-)
Tylko czekać co dalej, trzymam kciuki.

Połamania!

Wielkie dzięki! Mam nadzieję, ze to nie ostatnia tak fajna niespodzianka w tym roku, bo w sumie jakby nie było dopiero od niedawna na dobre zacząłem sezon wędkarski.


  • pawkudz lubi to

#4 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 17 marzec 2022 - 14:20

Niezły przyłów, jeżeli dobrze kojarzę, to już nie pierwszy jesiotr u Ciebie na wędce? Zarybiali Wartę kiedyś tym gatunkiem?


  • misiek4107 lubi to

#5 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 marzec 2022 - 12:17

Niezły przyłów, jeżeli dobrze kojarzę, to już nie pierwszy jesiotr u Ciebie na wędce? Zarybiali Wartę kiedyś tym gatunkiem?

Na spinning w ostatnich latach złapałem już kilka jesiotrów. Trzy w zeszłym roku na Warcie. Z czego jeden wyjęty na kleniowy zestaw prawie w tym samym miejscu co ten sprzed trzech dni...

Z tego co wiem, to Warta była kilkakrotnie zarybiana jesiotrem w ostatnich dziesięciu latach w ramach programu  przywrócenia jesiotra do naszych rzek. Myślę jednak albo jestem niemal pewnie, że jesiotrów w Warcie w Koninie i okolicach jest sporo przez ciepłe kanały w Gosławicach, które mieszczą się pod Koninem. Tam w jeziorach i kanałach jesiotra jest na prawdę dużo. Owe kanały i jezioro Gosławskie połączone z Wartą jest kanałem Warta-Gopło, na którym od lat łowione są jesiotry głównie metodą gruntową. Podobno najlepsze brania na tym kanale wędkarze mają w miejscu, w którym kanał Warta-Gopło wpada do Warty właśnie. Sam niedawno od znajomego dostałem zdjęcia złowionych tam jesiotrów. Niekiedy nawet padało kilkanaście sztuk jednego dnia. Same ryby o wadze 3 i 4 kilogramów. Niestety zdjęcia nie nadają się do publikacji, gdyż wszystkie jesiotry były zabierane i zabijane :(. Wiem też o sytuacji sprzed kilku lat, w której jedna osoba w przeciągu trzech wypadów na jeden z ciepłych kanałów w Gosławicach złowiła i zabrała 54 jesiotry  :(. Wszystkie wyjęte metodą gruntową na wędzony boczek i pellet. Natomiast największy jesiotr z moich okolic o jakim słyszałem wyjęty został na siatkę podczas tzw. "odłowów kontrolowanych" w 1997 roku na jeziorze Pątnowskim i ważył 70kg.

Także myślę, że od jakiegoś czasu jesiotra w naszych wodach jest więcej niż mogłoby się co niektórym wydawać. Niestety z tego co sam słyszałem ryby te bardziej traktowane są nie jako trofea wędkarskie, a raczej jako ryba typowo konsumpcyjna. I to taka z górnej półki  :(.


  • Filip14 i S.N. lubią to

#6 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2022 - 14:19

Taka kaleka mi się na twisterka przy łowiła . :(

Najprawdopodobniej miała spotkanie z wydrą ?!  :blush:

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski, Night_Walker, malinabar i 4 innych osób lubią to

#7 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 18 marzec 2022 - 14:28

Taka kaleka mi się na twisterka przy łowiła . :(
Najprawdopodobniej miała spotkanie z wydrą ?!  :blush:

Jakby ich więcej ostatnio, więc bardzo prawdopodobne. Tzn wyderek, nie fajnych płoci :)
Z tydzień temu cała rodzinka najpierw wygoniła mnie z miejscówki, a potem odprowadziła z pół kilometra, nie pozwalając w spokoju połowić :D
Dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć co do zwierzaków, z jednej strony niesamowicie pocieszne i ciekawskie, z drugiej ja łowić chciałem :)
  • wujek, Pisarz.......ewski Piotr, Kuballa44 i 2 innych osób lubią to

#8 OFFLINE   Dzudik

Dzudik

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 marzec 2022 - 18:42

Prospin Baits mają profil na FB. Wrzuć tam fotki

#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 marzec 2022 - 10:07

Jakby ich więcej ostatnio, więc bardzo prawdopodobne. Tzn wyderek, nie fajnych płoci :)
Z tydzień temu cała rodzinka najpierw wygoniła mnie z miejscówki, a potem odprowadziła z pół kilometra, nie pozwalając w spokoju połowić :D
Dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć co do zwierzaków, z jednej strony niesamowicie pocieszne i ciekawskie, z drugiej ja łowić chciałem :)

Wydry są świetne, wiem że inne odczucia mają koledzy znad małych rzeczek pstrągowych ale w Wiśle zupełnie mi nie przeszkadzają. Jest ich tak mało że w dużej rzece nie robią dużych szkód. 


  • Night_Walker, Pisarz.......ewski Piotr i korol lubią to

#10 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 10:36

Wydry są świetne, wiem że inne odczucia mają koledzy znad małych rzeczek pstrągowych ale w Wiśle zupełnie mi nie przeszkadzają. Jest ich tak mało że w dużej rzece nie robią dużych szkód.

Zgadzam się całkowicie. Na kanale znam dwie rodziny wyderek, na Wiśle na odcinku miejskim jest chyba jedna. To nie nadwyręża rybostanu zanadto. A dodaje dużo uroku.
Gronostaje też są kozackie. Kilkanaście lat temu wracałem bulwarem, listopad, jakaś 4 rano, coś tego typu.
Wybiegł taki, cały na biało :D z żywopłotu, podbiegł na 10 metrów, stanął słupka i z pełną szybkością zwiał kilkanaście metrow w żywopłot. Postałem, popatrzyłem, idę dalej. A on za mną :D zatrzymałem się, to on stanął słupka, patrzy, patrzy, i wziuuu spowrotem w krzaki :D
No dobra, nie uciekł to może da się z nim pobawić. Sandaczowy kij w ręku był, założyłem gumę, odciąłem z główki hak, rzuciłem pod żywopłot. Wybiegł zobaczyć co to, zacząłem zwijać ekspresem. Pogonił, zatrzymał się dosłownie 3-4 m ode mnie i spowrotem szus w chabazie. Fajna zabawa :D
  • wujek, Piotr Gołąb, Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#11 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 21 marzec 2022 - 12:22

Miały być klenie

#12 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 21 marzec 2022 - 12:24

Miały być klenie

Załączone pliki



#13 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 marzec 2022 - 14:17

Pieeeękna! Ekstraklasa! Nie żałuj że to nie kleń, taka sztuka dużo lepiej buja na kiju, zwłaszcza w tak zimnej wodzie :)



#14 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 kwiecień 2022 - 17:02

Pozwolę sobie opisać dzisiejszy dzień. Bo był to mega szalony dzień.

To był dzień z cyklu "co tu się stanęło" ?! 🤔 Warunki atmosferyczne, które nam dziś towarzyszyły, fantastycznie wpisują się w tegoroczną "wiosnę" - czasem 🌞, czasem 🌧. 🌪 taki, że czapki na głowie zrywało a na dodatek 🌨. No ale to co się wydarzyło, w tym co by nie mówić trudnym, jak cały początek roku, dniu wynagrodziło nam całe trudy. Najpierw po napłynięciu na pierwszą metę, Rafał zapina coś co szybko daje się poznać jako podwodna lokomotywa, wędka zgięta w parabole, jedzie z roli jak szalona. Po chwili pięknej melodii grającego hamulca, rybka spada. Ja chwilę po zmontowaniu zestawów w drugim i trzecim rzucie zdejmuje dwa całkiem niezłe okonie. Mówię Rafał, to będzie dobry dzień. Równie szybko jak rozbudziły się nasze nadzieje, tak szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Dłuższy czas nic się nie działo. Postanowiliśmy zmienić miejscówkę. Szybko pomysł ten okazał się być strzałem 🎯. Kolejny raz Rafał zapina rybkę. Efekt ten sam co poprzednio, wędka w pół i jedzieeeeeemy. Ryba silna jak 🐎. Hol na delikatnym zestawie trwał około 10 minut. Wyglądaliśmy na pontonie w trakcie holu jak w piosence "Dancing Queen". Ryba jeździła w koło pontonu 4x, próbowała wplątać się raz w linkę od kotwicy, innym razem w silnik. Jednak spokój i opanowanie pozwoliło w końcu zaparkować ją do podbieraka. Przeciwnikiem okazał się być Pan Leszcz. Piękna, bardzo mądra ryba, w trakcie walki próbująca wszelkich możliwych sztuczek by się uwolnić. Robimy kilka fotek, mierzymy rybkę - 57cm, zbijamy z Rafałem 🖐 i łowimy dalej. Na tej samej mecie Rafał zdejmuje jeszcze 3 okonie, ja jednego, największego tego dnia - 33 cm i nastaje cisza. Zmieniamy miejsce. Znowu szybko okazuje się to być dobrą decyzją. Rafał zdejmuje szczupaczka. Ja po następnym przestawieniu podejmuję kolejnego okonia, całkiem przyjemnego szczupaczka, który przyładował w obrotowkę z siłą lokomotywy, po czym zapinam coś co w pierwszej chwili daje się poznać jak zaczep. Kiedy szykowalem się do odstrzelenia przynęty to "coś" ożyło 😳. Mówię: Rafał no to ja też mam podwodny pociąg. Pomyślałem, no nie może być lepszej okazji by przetestować delikatny Carabus Extreme. Zaczęła się jazdaaaaaa. Rybka zrobiła dwa spoooooore odjazdy, podczas których patrząc na kijek można było zaśpiewać: "parabole tańczą....." 😂. Kijek spisał się wyśmienicie. Po około 10 minutach pokazał się. To nie okoń, to nie szczupak to "kapitan planeta".... 😂 Przeciwnikiem okazał się być 73 cm sandacz, piękny, nabity, silny 🐲 Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego przeciwnika na końcu tak delikatnego zestawu. Po tym holu uznajemy z Rafałem, że mamy dość wrażeń i spłynęliśmy do brzegu.
Wszystkie rybki w doskonałej kondycji wróciły do wody.
Sprzętowo:
Abu Garcia Carabus Extreme do 4gr
Shimano Vanquish 2500S
Sunline Small Game PE 0.5
Fluorocarbon 0.22
Polsping Rega nr 1
IMG-20220410-WA0013.jpg
IMG-20220410-WA0021.jpg
IMG-20220410-WA0009.jpg
IMG-20220410-WA0019.jpg

#15 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 kwiecień 2022 - 17:21

Kolego @sc00tt - polecam zapoznać się z zasadami umieszczania zdjęć na naszym forum:

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

W szczególności pkt. 7:

Nie publikujemy zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym obowiązującym w miejscu połowu danej ryby lub naruszających regulamin danego łowiska.

 

Poza tym, zdjęcia najlepiej wrzucać na serwer Jerkbaita (nie na zewnętrzne hostingi), zgodnie z tymi wskazówkami: http://jerkbait.pl/t...zdjęć-na-forum/



#16 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 kwiecień 2022 - 17:44

Niedługo trzeba będzie zrobić donate żeby w ogóle cokolwiek wrzucić.
Skutecznie obrzydzacie ludziom dzielenie się jakimikolwiek emocjami.
Regulamin egzekwowany wybiórczo, zaczyna to wyglądać jak kółko wzajemnej adoracji.
Bez odbioru.
  • ximus i Pozer lubią to

#17 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 kwiecień 2022 - 17:47

Emocje zostały, są świetnie oddane.
Wstawianie zdjęć ryby złowionej w okresie ochronnym? Bez komentarza... (pomijając nawet regulamin naszego forum).
Bez odbioru.
  • matiazay, Pisarz.......ewski Piotr i HaDe lubią to

#18 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 10 kwiecień 2022 - 19:37

Bez tych wszystkich obrazków czytałoby się jeszcze przyjemniej. 


Użytkownik HaDe edytował ten post 10 kwiecień 2022 - 19:38

  • Mortonek lubi to

#19 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 24 kwiecień 2022 - 12:04

Dzisiejszy przyłów płoci 🙃
Załączony plik  IMG_20220424_130213.jpg   64,66 KB   63 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220424_130147.jpg   57,04 KB   63 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220424_130234.jpg   73,29 KB   66 Ilość pobrań

#20 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 26 kwiecień 2022 - 11:14

płoć, po prostu płoć ale... 40cm.

Załączony plik  IMG_20220424_174248_1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   61,41 KB   68 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220424_174239_1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   54,39 KB   69 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220424_174142_1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   70,92 KB   71 Ilość pobrań


Użytkownik Jano edytował ten post 26 kwiecień 2022 - 18:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych