Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 lipiec 2022 - 08:38

Taki piękny prosiaczek połakomił się na małą cykadkę :

 

Załączony plik  2.jpeg   184,44 KB   86 Ilość pobrań

 

Linów u mnie jak na lekarstwo i właśnie spełniłem marzenie mojego dzieciństwa o złowieniu takiej pięknej ryby choć nie spodziewałem się ,że będzie to na spining :)

 

 



#82 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 13 lipiec 2022 - 15:03

Taki piękny prosiaczek połakomił się na małą cykadkę :

 

attachicon.gif 2.jpeg

 

Linów u mnie jak na lekarstwo i właśnie spełniłem marzenie mojego dzieciństwa o złowieniu takiej pięknej ryby choć nie spodziewałem się ,że będzie to na spining :)

Ciekawy jestem co sobie pomyślałeś po zacięciu jak już miałeś kontakt z przeciwnikiem. Bo łowiąc okonie i szczupaki to w 90% można określić co tam mamy na końcu żyłki a tu proszę piękny lin . 



#83 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 lipiec 2022 - 18:14

Miałem już przyłowy białorybiu w postaci karpi w tym ok 9 kg:) , leszczy i to nieraz fajnych łopat , płoci kilo plus i określiłabym to jako coś pomiędzy agresywną płocią a fajnym młodym karpiem :)
Natomiast z całym szacunkiem do przeciwnika napiszę, że był bardzo waleczny ;)

Użytkownik sero1975 edytował ten post 13 lipiec 2022 - 18:15

  • M a r a s lubi to

#84 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2022 - 11:59

Rano postanowiłem wybrać się na klenie i ewentualnie okonie w miejscówki niedaleko mojego domu. Okonie z kleniami zawsze w taki upał lubią chować się pod mostem, pod którym często łowię, dlatego udałem się tam na samym początku. Po dwóch godzinach machania wyjąłem jedynie jednego klenika 30+ i dwa okonie 20+ i zanotowałem jedno branie. Nie wiem czy czasem drastyczny spadek wody nie ma tutaj wpływu na braku ryb w tym miejscu. Ryb nie było widać praktycznie w ogóle, a jeszcze przed paroma dniami stało tam mnóstwo kleni i okoni :(. Tak czy owak poszedłem dalej brzegiem i po wyjęciu jeszcze jednego okonia (największego koło 30 cm) miałem delikatne skubnięcie na gumkę Perch'ik Feeler, które zaciąłem. Ryba od razu wlazła w brzeg, między trzciny, co mnie mocno zadziwiło... Woda na Warcie powoli staje się tak niska, że bez problemu wszedłem w to miejsce i po chwili grzebania w trzcinach wyłonił się węgorzyk :). Ryba może nie byłą jakichś pokaźnych rozmiarów, bo mierzyła mniej więcej 80 centymetrów, ale przyłów w postaci węgorza strasznie mnie ucieszył :).

 

Sprzętowo: kij Mikado Chubster 305cm 3-15g, Shimano Ultegra 2500 z plecionką Dragon Invisible Clear 00,6mm

 

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 22 lipiec 2022 - 12:03


#85 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 10 sierpień 2022 - 22:48

... uderzenie w szerszenia było solidne.. Załączony plik  1660041016212.jpg   22,39 KB   52 Ilość pobrań

Wysłane z mojego Hammer_Energy_2 przy użyciu Tapatalka

#86 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 12 sierpień 2022 - 08:45

Wiślane sandaczysko na niżówce. Ewidentnie ganiał drobnicę co skłoniło mnie do kilku rzutów w to miejsce. Niestety wyniku się nie spodziewałemPlus taki, że sandacz trze się jeszcze w warszawskiej rzece. 9855e139a468987f5de4c03e663fc6e4.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • hm62 lubi to

#87 OFFLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 12 sierpień 2022 - 17:57

Miałem też dwa takie ostatnim razem przy wiślanym brzanowaniu, po drugim odpuściłem miejscówce, bo szkoda tych maluszków, generalnie uważam że sandacz to bardzo delikatna ryba. W przypadku takiego przyłowu najlepiej rybę jest wyhaczyć w wodzie, jeśli to możliwe bez dotykania dłonią.

Kolego rafcik87, bez urazy ale nie udostępniaj tutaj zdjęć takich maluszków, bo raz że rybka nie spełnia wymogów forum, a dwa że w ogóle mocno niewymiarowa...i ciężko uznać to za przyłów.

Pozdrawiam, życząc spotkania z jego dziadkiem 😉
Adam W. (Wacha)
  • MARCUS i marienty lubią to

#88 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2022 - 07:53

Kolejny wyjazd na rybki typowo za okoniem. Kolejny raz "mam jazdę" na tej samej okoniowej "wykałaczce", Abu Garcia Carabus Extreme, chociaż to określenie po tym co ten kij w tym sezonie wyholował to lekka obraza majestatu 🤣
Tym razem 5 centymetrowego fishchaser'a minimaster zagryzł 70 centymetrowy zębaty skurczybyk. Nieprawdopodobne jest to, że taka wędeczka jest w stanie zapewnić w miarę jako taką kontrolę nad rybą w trakcie holu. Ta wędka ma u mnie dożywocie a z czasem kupię drugą na zapas bo ewidentnie uwielbia pracować ciężko 🤣 a kiedyś na każdego przychodzi kres.
Ale żeby nie było, okonie też były ale jadły słabo.

Załączone pliki


Użytkownik scOOtt edytował ten post 02 październik 2022 - 08:11


#89 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 23 październik 2022 - 15:20

Kolejny wyjazd z garbusy i tym razem niespodzianka w postaci pięknego karpia który zassał fishuntera różowego.Najbardziej cieszy zestaw na jaki został złowiony). Robinson diaflex do 8g, stradic FL2500, plecionka siglon 0,5 i fluorocarbon 0,18.Powoził ponton ponad 30 min.Ot taka niespodzianka))Załączony plik  IMG_20221023_154259.jpg   36,44 KB   45 Ilość pobrań

Użytkownik piter v edytował ten post 23 październik 2022 - 15:28


#90 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 październik 2022 - 15:59

Poniekąd piękny garbus 😉
  • Krzysiek Rogalski, HaDe i michal7709 lubią to

#91 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2022 - 17:33

Odrzański amur, ryba prawidłowo zapięta na przednią kotwiczkę w paszczy .Trochę potańcował 103cm, generalnie dziś się działo.

Załączone pliki



#92 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 listopad 2022 - 18:24

Odrzański amur, ryba prawidłowo zapięta na przednią kotwiczkę w paszczy .Trochę potańcował 103cm, generalnie dziś się działo.

 

GRATULUJE !

 

Rekord galaktyki i okolic w kleniu !



#93 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 listopad 2022 - 08:42

Miałem kiedyś takiego na Wiśle na wobler, pstryknięcie i jazda. Ryba chciała odgonić woblera bo chyba się tarły w tym miejscu. Kilka razy pstrykał i w końcu się wpiął za bródkę. Jak zobaczyłem płetwę i grzbiet to pierwsza myśl że mam metrowego bolenia. Dopiero jak zobaczyłem pysk to czar prysł, ale ryba mega silna.



#94 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 listopad 2022 - 14:05

W poszukiwaniu listopadowych brzan na mojej warciańskiej miejscówce wczoraj trafiła mi się taka paskuda mierząca 122cm i ważąca spokojnie ponad 20 kg :).

Przyznam szczerze, że przez dobrych kilka minut myślałem, że mam na kiju bolenia na rekord Polski  ;)  :).

No, ale trochę się rozczarowałem. Tak czy owak - fajne, mocne, zdecydowane branie na widelnice Piotrka Matusiaka wleczoną po dnie. A sam hol? Taka jazda, że szkoda gadać. W szczególności dwa pierwsze odjazdy w dół rzeki był tak konkretne, że pomyślałem - "jeżeli to byłaby brzana to chyba będzie rekord Świata" ;) ;) ;). Ale po tym jak ryba zaczęła się już po jakichś 2-3 minutach wykładać przy powierzchni wiedziałem, że to nie brzana. Bardziej mi pasowało właśnie na wielkiego bolenia...

Mimo wycieńczającej walki, konkretnie się rozczarowałem, widząc po dziesieciu czy może nawet piętnastu minutach co leżało pod moimi nogami....

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 21 listopad 2022 - 14:24


#95 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 21 listopad 2022 - 14:18

W poszukiwaniu listopadowych brzan na mojej warciańskiej miejscówce wczoraj trafiła mi się taka paskuda mierząca 122cm i ważąca spokojnie ponad 20 kg :).

Przyznam szczerze, że przez dobrych kilka minut myślałem, że mam na kiju bolenia na rekord Polski  ;)  :).

No, ale trochę się rozczarowałem. Tak czy owak - fajne, mocne, zdecydowane branie na widelnice Piotrka Matusiaka wleczoną po dnie. A sam hol? Taka jazda, że szkoda gadać. W szczególności dwa pierwsze odjazdy w dół rzeki był tak konkretne, że pomyślałem - "jeżeli to byłaby brzana to chyba będzie rekord Świata" ;) ;) ;). Ale po tym jak ryba zaczęła się już po jakichś 2-3 minutach wykładać przy powierzchni wiedziałem, że to nie brzana. Bardziej mi pasowało właśnie na wielkiego bolenia...

Mimo wycieńczającej walki, konkretnie się rozczarowałem, widząc co po dziesieciu czy może nawet piętnastu minutach leżało pod moimi nogami....

Aleee sezon.....ale fakt "paskudne" rozczarowanie



#96 OFFLINE   Peterx

Peterx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKalnikòw
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2022 - 09:50

Amur 114 cm przyłów przy okoniach. Przynęta w pysku.
Wędka daiwa luvias do 6g, stradic 2500 i plecionka 0.06

Załączone pliki



#97 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 listopad 2022 - 09:57

Amur 114 cm przyłów przy okoniach. Przynęta w pysku.
Wędka daiwa luvias do 6g, stradic 2500 i plecionka 0.06

Niezła jazda musiała być :) Gratulacje, że udało się ją wyholować.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 listopad 2022 - 09:57

  • Peterx lubi to

#98 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 10:13

Piękny. Na okonie zabierasz taką matę? 😄
  • hi tower, robert2844 i Małkociniak lubią to

#99 OFFLINE   Peterx

Peterx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKalnikòw
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2022 - 11:01

Siedzieliśmy na nocy i kumpel miał w aucie zestaw😉

#100 OFFLINE   Peterx

Peterx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKalnikòw
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2022 - 11:03

Łowiliśmy z pontonu. Z brzegu by nie było szans.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych