Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkówka Rozemeijer'a???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 październik 2005 - 23:39

Czy Rozemeijer ma w swojej aktualnej ofercie jakiś 6-stopowy, jednoczęściowy kijek? Jeżeli nie to czy możecie polecić coś innego w przystępnej cenie?

#2 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 październik 2005 - 23:51

Generalnie myslalem o premierku musky PM60HF, ale jest trochę za mocny.

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 październik 2005 - 05:24

najlezsza jerka roze to jerk&buck
sa tez wedki roze do jigowania vertykalnego (oznaczone jako vertical jigging), z uchwytami pod stala szpule jak i pod multi, o cw. do 16, 21 i 28 gramm, nominalnie, bo faktycznie mozna nimi rzucac wiekszymi wabikami
do obejzenia tu: http://www.angel-uss.../shop/index.htm i tu: http://www.raven.nl/index.html

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2005 - 08:47

@Urso,

myślę, że przy tej długości, dobry będzie ten PM60HF.
Jest to mocny kij i obsłużysz nim większość przynęt jerkowych.
No chyba, że szukasz czegoś tylko do np. slidera 10.

Podobno byłeś w Usa i nie przywiozłeś sobie jakiejś super jerkówki?

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2005 - 09:44

@Sebek

Nie wiem czy Urso wracal statkiem...a wejscie na poklad samolotu z wedka w tubie ponad 180 cm chyba jest niewykonalne. :unsure:

Guzu

#6 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2005 - 10:02

Jerkówki nie przywiozłem, bo narazie się tylko zastanawiam :D A tube 1.80m udalo mi sie załadowac na pokład samolotu bez żadnych dodatkowych opłat i na szczęście po drodze nic się z nią nie stało :D

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2005 - 10:04

@Urso

Wziales jako podreczny czy poszla na bagaz?



#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2005 - 10:22

@Guzu,

wszystko co mieści się w granicach luku bagażowego nad siedzeniami można spokojnie przewieźć samolotem.
A nawet jeżeli przewoźnik nie zgadza się na wejście z czymś takim na pokład to wystarczy nadać na bagaż.
Warunek to wytrzymałe opakowanie, dzięki któremu możemy być pewni, że nie uszkodzą nam czegoś podczas pakowania do samolotu.

#9 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2005 - 10:23

Poszła na bagaż. W lufthansie jest tak, że jeżli nadajesz tylko jedną torbę na bagaż - tubę o dowolnej długości możesz dołączyć gratis. inaczej sytuacja wygląda jeżeli tuba jest oddawana jako nadbagaż. Nie chcą przyjąć nic co jest dłuższe niż 1,50m lub 1,60m, dokładnie nie pamiętam.Trochę dziwna sytuacja, ale tak mnie poinformowali przdstawiciele lufthansy. Dlatego musiałem się upchnąć tylko w jedną torbę :D

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2005 - 10:25

@Seb

Friko mi opisywal sytuacje z Niemiec i wogole nie bylo to takie proste.

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze podreczny, to loteria. Tzn czasem sprawdzaja czy spelnia wymiary (nie jest wiekszy niz iles tam na iles tam). Czasem nie.

Chlopaki na Ebro mieli Bazooke Pro. Ale to inny kaliber niz 1 wedka.

Z trzeciej strony pamietam opisy Pepego z jego i Bertusa doswiadczen z wozeniem kijkow. Zdecydowanie nie jestem sklonny sprawdzac czy tak sie da.

Sam obecnie pracuje nad rozwiazeniem w moim odczuciu optymalnym...ale na pewno nie pod wzgledem finansowym B)

Guzu



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2005 - 10:28

Poszła na bagaż. W lufthansie jest tak, że jeżli nadajesz tylko jedną torbę na bagaż - tubę o dowolnej długości możesz dołączyć gratis.


Ostatnio moj kolega z pracy przywiozl rower sobie (z Brukseli do Barcelony). To byl lot Vuelling. Tam nie ma sprawy z wymiarami. Tylko waga musi pasowac. No i musisz byc w stanie sam to przemieszczac :o
W Ryanair za ten sam rower jest doplata 25€, wowczas oczywiscie sie DA :unsure:

Widac, ze co przewoznik to inne regulacje.

Guzu


#12 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2005 - 10:43

@Guzu,

...Widac, ze co przewoznik to inne regulacje...

- też mi się tak wydaje.
Podam na swoim przykładzie lotu do Egiptu.
Miałem tubę z zapakowanymi dwoma wędkami, do Sharm leciałem egipskimi liniami lotnicznymi w jedną i w drugą stronę.
Na lotnisku w Polsce nie pozwolili mi zabrac tuby na pokład bo powiedzieli, że jest za duża (prawda jest taka, że spokojnie mieści się do schowka nad siedzeniami) i musiałem nadać ją na bagaż.
W drodze powrotnej na egipskim lotnisku, pozwolili mi bez żadnego problemu zabrać tubę do środka (żartując przy tym, że mam fajną bombę!!!).
Z tego wynika, że każdy z przewoźników lub każde z lotnisk robi sobie co chce.

#13 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2005 - 10:45

Chyba znalazłem kijek, który by mnie interesował do bardzo sporadycznego łowienia :D
Cabelas Fish Eagle® II Musky Cast GMU625
12-30lb, 6'2'', 1-3oz za $79.99
http://cabelas.com/cabelas/en/templates/product/horizontal-i tem.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A&am p;_DAV=MainCatcat20166&id=0011747112344a&navCount=5& amp;podId=0011747&parentId=cat20372&navAction=push&a mp;catalogCode=IF&rid=&parentType=index&indexId= cat20372&hasJS=true

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2005 - 10:51

@Urso,

myślę, że to dobre rozwiązanie bo dwa lata temu identyczne kije sprowadziłem moim kolegom.
Dobra jerkówka, dobrze się nią rzuca.
Nie jest co prawda rewelacyjnie wykończona i uzbrojona ale do miotania jerkami w zupełności wystarczy.

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2005 - 11:01

3 oz :huh:

To chyba nie do Sliderow. Pamietam kijek, ktory Sebek zamowil zeszla zima z BPS. Opisany chyba do 1 oz a Slidery lataly po calych szkierach z niego w Szwecji B) :mellow:

62 i 3 oz to chyba do mocno sporadycznego lowienia Jak bedziesz chcial jakiegos kapiacego sie plazowicza sciagnac z wody to urzadzenie jak znalazl :mellow:

Guzu




#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 październik 2005 - 11:57

Urso. A możesz napisać:
1. Do jakich przynęt?
2. Pod jaki kręciołek?

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2005 - 12:08

Na razie zastanawiam się tylko, ale na początek pewnie fatso i slidery 10 i 12. Multi to C3 i może Curado 201BSF w przyszłości.

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 październik 2005 - 20:36

Witaj,
No to w Twoim przypadku kupiłbym coś lżejszego. Wszystkie wędki z serii muskie o mocy 20-30 lb oraz cw. powyżej 3 oz. to po prostu ogromne armaty, na ogrmone przynęty i na ogromne ryby. Dzisiaj dla przykładu widziałem w jerku Premiety st.croix muskie. O rany! Mój PM (Pete Maina), który wydawał mi się niesamowicie mocną wędką wygląda przy tym jak muchówka :D

Urso, kup sobie coś delikatniejszego. Co? Wg. mnie wystarczy coś do 2oz, mocy 20lb. W europejskiej skali około 80 - 100g. Rozemeijer będzie dobry, zarówno jednoczęściowy jak i ten najnowszy, którego recenzję znajdziesz na stronie. Jeśli chesz wydać troszkę więcej to możesz popatrzeć również na HM62 slider. Miałem okazję na niego przez 3 dni łowić na zlocie. Uważam, że to świetnie wykonana wędka, zwłaszcza pod slidera 10cm. Pięknie się ładuje, oddaje świetnie moc. Polecam! Poza tym wykonana z bardzo dobrych komponentów, nieporównywalnie lepszych niż rozemeijer. Tylko cena!
Poza tym znajdziesz jeszcze kilka innych. W każdym razie do takich jerków raczej odpuściłbym sobie tak mocne konstrukcje. One są raczej do specyficznych warunków.

Pozdrawiam
Remek


#19 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 październik 2005 - 22:26

Widzisz Remek, problem w tym, że zależy mi na długość 6' i żeby kijek był w jednym kawałku. Dłuższymi kijami poprostu nie lubię łowić i kompletnie mi nie zależy na tym, że prawdopodobnie z dłuższego dalej poleci. Dla mnie najważniejsza jest przyjemność czerpana z łowienia. Długo rozglądałm się za kijkiem np pod slidera (w przystępnej cenie) i nie dłuższym niż właśnie 6'. Kupiłem fenwicka HMX, 10-25lb, 1/4-1 1/4oz. Niestety producent opisał go na wyrost. Od biedy można nim połowić 46 gramowym sliderem, ale zacząłem się rozglądać za czymś mocniejszym. MOżesz zasugerować mi jakiś słabszy kijek niż wskazany wyżej cabelas, a mocniejszy niż mój fenwick, który będzie w jednym kawałku i nie będzie dłuższy niż 1,8m?

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 październik 2005 - 07:18

quantum hypercast jerk, do 120 gram, model 2004, lub wersja piketime special edition (ze specjalnie skracanym dolinkiem) do kupienia na www.jerkbait.com, marc ma je w bardzo dobrej cenie, swietne kije




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych