Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymiana korbki w Kołowrotku Twin Power 2015- oryginał czy zamiennik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 12 kwiecień 2022 - 08:19

Witam. Mam pewien dylemat: w trakcie wypadu na bornholmskie trocie zdarzył mi się pewien wypadek. Poślizgnąłem się na kamieniu i wygiąłem korbkę od mojego TP4000 2015. Udało mi się ją wyprofilować tak aby dało się łowić ( delikatne przegięcie nadal jest) ale efekt jest - mówiąc krótko - wizualnie wątpliwy.. Jest poryty metal i profil nieco inny. Teraz mam dylemat: zająć się szlifowaniem i polerką tej korby czy kupić nową od Shimano czy poszukać zamiennika? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Jest sens inwestować w coś np. z Ali czy jest to tandeta i całkowicie nie warto?

#2 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 12 kwiecień 2022 - 09:51

Miałem podobny problem, moja korba od Tp 15 byla mocno wygięta i obdarta. Wyprostowałem ją a następnie wypolerowałem usuwając zarysowania, korbka zmieniła kolor ale jest w pełni funkcjonalna. Możesz również kupić korbę od byle jakiego Shimano produkowanego po chyba 2010 r. Najtaniej chyba będzie od stradica.

#3 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 12 kwiecień 2022 - 12:29

Też coraz bardziej skłaniam się ku renowacji tej starej. Orientujesz się gdzie można kupić koby od kołowrotków Shimano? W Mefisto jest ich raptem kilka…

#4 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 12 kwiecień 2022 - 19:50

Odezwij się do mefisto jest w stanie sprowadzić od każdego modelu Shimano. Możesz również zapytać w każdym sklepie, który sprzedaje Shimano. Najlepiej wagowo wypada korba od vanquisha, ja sobie kupiłem kilka w różnych rozmiarach i używam ich w młynkach od 1000 do 4000…

#5 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 12 kwiecień 2022 - 20:12

Też coraz bardziej skłaniam się ku renowacji tej starej. Orientujesz się gdzie można kupić koby od kołowrotków Shimano? W Mefisto jest ich raptem kilka…


Rzuć hasło na giełdzie

Myślę że coś na pewno się znajdzie
.nie tak dawno temu była od stradica 4000

#6 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 11:33

Kup u Mefisto korbę od Stradica FL C3000. Dokładnie taką miałem w swoim TP 15 4000 PG. Fajny, poręczny knobik (nie jest taki wielki jak ten od Stradica FL 4000, który w teorii byłby pierwszym wyborem) i korba nie jest łamana jak w TP 15. 



#7 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 14 kwiecień 2022 - 10:24

A macie Koledzy jakiekolwiek doświadczenie z korbkami z Ali?? Dają radę czy szmelc i nie warto zaprzątać sobie głowy?

#8 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 14 kwiecień 2022 - 11:25

Mam korby z alie do multików, jakoś dobra ale cena porównywalna do orginałów w obecnych czasach wiec ja bym się w to nie bawił…




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych