Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale jaja ... zaczyna się odbieranie obwodów rybackich PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 kwiecień 2022 - 16:04

To codzienność. SSR najczęściej jest rekrutowana wśród wędkarzy. Strażnik PSR - przesiaduje w rybaczówce związku. Więc wizualnie to związek kontroluje i jednych i drugich:)


Użytkownik eRKa edytował ten post 22 kwiecień 2022 - 16:05


#42 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 22 kwiecień 2022 - 21:03

A mnie zastanawia jedno ( i zastanawiało od początku gdy WP ogłosiły ,że będą zabierać wody PZW) co w sytuacji gdy wykupiłem zezwolenie na dany okręg – pod dane łowisko/łowiska ( tylko one mnie interesują) a np. w czerwcu albo w maju WP wezmą i ta wodę przejmą ? Dodam jeszcze ,że znam dwa przypadki fajnych łowisk należących do stowarzyszeń/kół i zarząd nie tyle jest przerażony nie czy ale kiedy WP zabierze im ta wodę.

W tej decyzji chyba napisano, że tegoroczne zezwolenia są honorowane

#43 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 kwiecień 2022 - 21:29

Są ale.....
Jeśli nie należysz do okręgu Bielsko a wykupiłeś zezwolenie roczne to dla RZGW jesteś jakiś nie taki bo według nich łowić nie możesz

#44 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 23 kwiecień 2022 - 20:01

Są ale.....
Jeśli nie należysz do okręgu Bielsko a wykupiłeś zezwolenie roczne to dla RZGW jesteś jakiś nie taki bo według nich łowić nie możesz

Witam.

Wysłałem w tym względzie do RZGW Kraków pisemne zapytanie z racji tego iż jestem sam zainteresowany bo znajduję się w takiej sytuacji - na razie mam potwierdzone z sekretariatu że zapytanie doszło i zostało odebrane.

Pozdrawiam.



#45 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 kwiecień 2022 - 21:04

Niektórzy mają problem ze zrozumieniem prostego teksu. Przecież tam jest napisane jak byk, że dokonano zarybienia niezgodnego z operatem a nie że Amerykanie zrzucili jak stonkę. Odebranie uprawnień jest zasadne i powinni jeszcze przysolić parę baniek kary bo przecież tego się już nie da usunąć a będzie a raczej ekspandować na sąsiednie wody.


  • eRKa lubi to

#46 OFFLINE   dyrek68

dyrek68

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaAlwernia
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2022 - 21:56

Znaczy, że idioci z okręgu maja fakturę na czebaczka i próbowali ją rozliczyć, bo jakoś nie mogę zrozumieć A może chodzi o ilość, jakoś czy cholera wie o co. Narybek taki czy taki, poczytajcie czym można zarybiać a czym nie i spróbujcie zrozumieć. Znam płytką parę hektarową wodę, którą zgodnie z operatem można zarybiać sumem



#47 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 kwiecień 2022 - 22:39

Witam.
Wysłałem w tym względzie do RZGW Kraków pisemne zapytanie z racji tego iż jestem sam zainteresowany bo znajduję się w takiej sytuacji - na razie mam potwierdzone z sekretariatu że zapytanie doszło i zostało odebrane.
Pozdrawiam.


Ja też i otrzymałem maila iż.....
Łowić nie mogę ale mogę się domagać zwrotu opłaty od PZW Bielsko (jak by mi to miało w czymś pomóc 🤔)
Dzwoniłem do Bielska, rozmawiałem z dyrektorem okręgu.
Mi się na razie nie śpieszy bo będe tam w czerwcu najwcześniej więc się coś już może wyjaśni ale jak coś kasę oddadzą

#48 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 kwiecień 2022 - 22:50

Niektórzy mają problem ze zrozumieniem prostego teksu. Przecież tam jest napisane jak byk, że dokonano zarybienia niezgodnego z operatem a nie że Amerykanie zrzucili jak stonkę. Odebranie uprawnień jest zasadne i powinni jeszcze przysolić parę baniek kary bo przecież tego się już nie da usunąć a będzie a raczej ekspandować na sąsiednie wody.


Sytuacji dokładnie nie znamy (bo niby skąd) ale co do zasady to takowe żadko bywają 0-1kowe
To czy materiał zarybieniowy był "zanieczyszczony" czebaczkiem itp badziewiem tego nie wiem ale nie podoba mi się podejście RZGW do wędkarza
Bo ogłaszają najpierw że mają zamiar przejmować wody od PZW, wprowadzać ogólnokrajową opłatę itp a następnie "znajdują" się papiery na potwierdzenie tych założeń.
A potem dzielą ludzi na tych co mogą i takich co nie mimo iż kasa jest dokładnie taka sama.

#49 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 kwiecień 2022 - 05:07

Ja też i otrzymałem maila iż.....
Łowić nie mogę ale mogę się domagać zwrotu opłaty od PZW Bielsko (jak by mi to miało w czymś pomóc )
Dzwoniłem do Bielska, rozmawiałem z dyrektorem okręgu.
Mi się na razie nie śpieszy bo będe tam w czerwcu najwcześniej więc się coś już może wyjaśni ale jak coś kasę oddadzą

Nic Ci nie oddadzą bo ta zorganizowana grupa przestępcza podjęła sobie uchwałę, że opłata wniesiona nie podlega zwrotowi bez względu na cokolwiek. Jak się to ma do polskiego prawa i tego całego RODO? Przerabiałem temat na własnej skórze kiedy moje ZO zastawiło taką pułapkę, sprzedając online pozwolenia na jezioro a jak się zapłaciło to się dowiedziałem, że trzeba osobiście jechać do ZO i tam wykupić za kolejne 150 zł drugie pozwolenie. Tak działa grupa przestępcza. DO LIKWIDACJI TO BAGNO!


Użytkownik Robert edytował ten post 24 kwiecień 2022 - 05:22

  • eRKa lubi to

#50 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 kwiecień 2022 - 05:20

Sytuacji dokładnie nie znamy (bo niby skąd) ale co do zasady to takowe żadko bywają 0-1kowe
To czy materiał zarybieniowy był "zanieczyszczony" czebaczkiem itp badziewiem tego nie wiem ale nie podoba mi się podejście RZGW do wędkarza
Bo ogłaszają najpierw że mają zamiar przejmować wody od PZW, wprowadzać ogólnokrajową opłatę itp a następnie "znajdują" się papiery na potwierdzenie tych założeń.
A potem dzielą ludzi na tych co mogą i takich co nie mimo iż kasa jest dokładnie taka sama.

Nie wiem jaki masz interes w powielaniu tej fałszywej teorii jakoby nieprawidłowości stwierdzono bo ktoś gdzieś widział nieprawomyślną rybę. Nieprawidłowości musiały być w papierach bo inaczej PZW by się wyłgało 20 x. Podejście RZGW do wędkarzy jest prawidłowe bo w naszym interesie jest zarybianie zgodnie ze sztuka a nie pod widzi mis się które zarżnęło nie jedną wodę. Jedyną winą RZGW jest to, że po zmianie ustawy  regulującej przejmowanie obwodów tylko przez kilka lat nadzorowano zarybienia a potem robiono to wyrywkowo. Trzeba się cieszyć, że zabrali się za to co jest ich psim obowiązkiem.



#51 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 kwiecień 2022 - 07:08

Jak wół z prosięciem.
Jak widzę kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
No nic to, jak zechcesz przeczytaj pomału raz jeszcze a jak nie zrozumiesz zrób to ponownie
Lub nie
Mi to w sumie już wszystko jedno

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 kwiecień 2022 - 08:00

Składka nie jest opłatą za łowienie. Niepojęte dla statystycznego członka  :)



#53 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 kwiecień 2022 - 13:29

Składka nie jest opłatą za łowienie. Niepojęte dla statystycznego członka  :)

 
W PZW nie ma czegoś takiego jak opłata za łowienie bo nie daj Boże ktoś by się mógł domagać zwrotu, bo np. ryb nie ma albo zakaz łowienia itp. wynalazki.


  • eRKa lubi to

#54 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 kwiecień 2022 - 15:51

Cytując za PZW BIELSKO

"Opłaty PZW za wędkowanie w Okręgu Bielsko-Biała w roku 2022"

jeśli przyjmując że wędkowanie=łowienie to takie stwierdzenue błędem chyba nie jest ?

#55 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 25 kwiecień 2022 - 05:30

Wszędzie są te zapisy o opłacie za wędkowanie...



#56 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 kwiecień 2022 - 06:26

Będzie a w zasadzie jest 2głos
RZGW stoi na stanowisku iż wypowiedzenie umów jest skuteczne ( maila dostałem)
Natomiast PZW Bielsko ( rozmowa tel) iż zaskarżenie decyzji RZGW do sądu skutkuje zawieszeniem tejże do czasu rozpatrzenia sprawy
I bądź tu mądry

"Skuteczne" nie oznacza, że "ostateczne" i "niezaskarżalne", a dopóki nie stanie się "ostateczne" jest z mocy prawa niewykonalne do momentu rozstrzygnięcia przez wyższą instancję.



#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 kwiecień 2022 - 07:43

Członek jest siłą napędową i suwerenem - chce. to ma opłatę zamiast pracy i składki, i do pary administracyjną czapę do obsługi. Czemu więc członek jest niezadowolony z własnego wyboru :rolleyes: ? 



#58 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 kwiecień 2022 - 16:58

"Skuteczne" nie oznacza, że "ostateczne" i "niezaskarżalne", a dopóki nie stanie się "ostateczne" jest z mocy prawa niewykonalne do momentu rozstrzygnięcia przez wyższą instancję.


Problem bedzie wtedy jak się trafi straż państwowa (okręgowa chyba nie) a jak wszędzie także i tam są mądrzy i mądrzejśi

#59 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 maj 2022 - 20:35

Jaja to będą teraz: https://www.pzw.org....C7_enLGjH-Z5_os

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

#60 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2022 - 21:23

SSR Żywiec również opublikowało oświadczenie : https://www.facebook...505190363073629

 

Oświadczenie w sprawie użytkowania obwodów rybackich rzeki Soły" . . .
W związku z licznymi telefonami oraz wiadomościami od wędkarzy zawszywszy na fakt, iż nie otrzymaliśmy żadnej informacji z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowej Straży Rybackiej czy właściwego ministerstwa uprzejmie informujemy, iż obecnie Użytkownikiem Rybackim obwodów rzeki Soły numer 2 oraz numer 3 jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej i zezwolenia wydane przez PZW Bielsko-Biała w naszej ocenie są obowiązujące na wyżej wymienionych obwodach rybackich.

  • zeralda lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych