Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG MQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 27 grudzień 2022 - 20:10

Ja bym nie brał większego niż BG3000 (piszę o zwykłej bg) do tej garmatury przynęt. Model 3500 jest już naprawdę ciężki.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 27 grudzień 2022 - 20:15


#42 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 28 grudzień 2022 - 00:47

Po nieudanej przygodzie z penn battlem 3 chciałbym kupić daiwa zwykła bg.
Będzie sparowana z kijem team dragon
290cm 12-42g a więc łowienie boleni dużymi cykadami rh fantomy itp plus gumy z główkami 10-35g
Jaki rozmiar brać 3000 nie wyważy mi tego kija.
Natomiast 3500 waży 400g czy jest to kawał kolowrtoka czy nada się do tego celu .

Cześć.
Jak masz już kij to super.
Udaj się z tym patykiem do sklepu podepnij kołowrotek i będzie OK lub nie.
Co oznacza wybór kołowrotka w innej wadze.

Użytkownik Szczepek2 edytował ten post 28 grudzień 2022 - 00:47


#43 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 28 grudzień 2022 - 01:01

tak właśnie mi wychodzi z opisów i filmików, problem tylko 3000 czy 4000, 3000 zgrabniejszy a przekładnia chyba ta sama. No i obawa przed szybkim przełożeniem :-)

No właśnie ja mam 4000 mq i uważam, że nie nadaje się do trolingu w gramaturach które podałeś. A filmy na YT itp. są często sponsorowane. Rób jak uważsz ja przekazuję Ci moje doświadczenia z wędkowania.
Pozdrawiam.

#44 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 08:09

Czyli BG MQ 4000 za mały/za słaby na trolla 50-80g? A "zwykłe" BG w rozmiarze 3000 (bo waga nieco powyżej 300g też by mi fajnie wyważyła kij)?



#45 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 28 grudzień 2022 - 08:12

To na co podmienić slammera 360 (365g) który się sprawdza ale jest za ciężki? Waga kołowrotka właśnie w okolicach 280-300g, kasa do 1000pln.



#46 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 grudzień 2022 - 08:43

To na co podmienić slammera 360 (365g) który się sprawdza ale jest za ciężki? Waga kołowrotka właśnie w okolicach 280-300g, kasa do 1000pln.


Używany TP4000PG. Może uda się wyrwać do tysiaka
  • saitt lubi to

#47 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 28 grudzień 2022 - 11:02

Czyli BG MQ 4000 za mały/za słaby na trolla 50-80g? A "zwykłe" BG w rozmiarze 3000 (bo waga nieco powyżej 300g też by mi fajnie wyważyła kij)?


Problemem jest wysokie przełożenie. Przy większych przynętach ciężko kręci się Daiwą.

#48 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 28 grudzień 2022 - 11:04

Ogólnie to dobry i mocny kołowrotek wytrzyma twoje trollingowanie.

#49 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 28 grudzień 2022 - 15:17

Problemem jest wysokie przełożenie. Przy większych przynętach ciężko kręci się Daiwą.

 

Otóż to, uważam, że dłuższa o 1cm korba dałaby dużo większe poczucie mocy w tym kołowrotku! Czy któryś z kolegów bawił się w zamianę korby w Daiwie BG MQ lub zwykłej BG na dłuższą? Właśnie kupiłem do tyrania na wyjazdach w morzach i oceanach zwykłą BG4000 - niestety korba od modelu 5000 nie pasuje... a Gomexus z Ali oferuje to samo co oryginał czyli 65mm tyle, że z aluminiowym power knobem zamiast gumowej Daiwowskiej "buły".


Użytkownik gladki edytował ten post 28 grudzień 2022 - 15:34


#50 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 28 grudzień 2022 - 17:44

Bez sensu, ta korba i tak fabrycznie jest długa

Otóż to, uważam, że dłuższa o 1cm korba dałaby dużo większe poczucie mocy w tym kołowrotku! Czy któryś z kolegów bawił się w zamianę korby w Daiwie BG MQ lub zwykłej BG na dłuższą? Właśnie kupiłem do tyrania na wyjazdach w morzach i oceanach zwykłą BG4000 - niestety korba od modelu 5000 nie pasuje... a Gomexus z Ali oferuje to samo co oryginał czyli 65mm tyle, że z aluminiowym power knobem zamiast gumowej Daiwowskiej "buły".


  • Biesan lubi to

#51 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2022 - 10:53

Bez sensu, ta korba i tak fabrycznie jest długa
 

Obecna korba przy szybkim prowadzeniu przynęt stawiających opór w wodzie np. woblerów męczy rękę - dłuższa istotnie ten problem zminimalizuje - pisze tu o zastosowaniu tego kołowrotka w ciepłych morzach gdzie przynęty prowadzi się bardzo szybko. Wiec proszę nie pisz, że coś jest bez sensu jeśli nie łowisz w taki sposób a w dodatku kilka osób pisze tu o tym samym problemie.


Użytkownik gladki edytował ten post 29 grudzień 2022 - 10:54


#52 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 29 grudzień 2022 - 12:06

Weź pod uwagę, że korba już jest długa i dla wielu osób już obecna długość była problemem, a co dopiero ją wydłużać. 1cm to nie jest mało.

Obecna korba przy szybkim prowadzeniu przynęt stawiających opór w wodzie np. woblerów męczy rękę - dłuższa istotnie ten problem zminimalizuje - pisze tu o zastosowaniu tego kołowrotka w ciepłych morzach gdzie przynęty prowadzi się bardzo szybko. Wiec proszę nie pisz, że coś jest bez sensu jeśli nie łowisz w taki sposób a w dodatku kilka osób pisze tu o tym samym problemie.



#53 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2022 - 17:55

Weź pod uwagę, że korba już jest długa i dla wielu osób już obecna długość była problemem, a co dopiero ją wydłużać. 1cm to nie jest mało.
 

 Nie pomagasz… jeszcze nie spotkałem osoby, która by stwierdziła, że oryginalna korba jest za długa. Co to wogóle znaczy „za długa” wizualnie nie pasuje? czy może gorzej się kręci? sorry ale to jakaś bzdura. Kołowrotek ma być sprawnym narzędziem do wędkowania - ja szukam dłuższej korby do Daiwy BG do moich zastosowań w solance. Nie masz pomysłu na dłuższa korbę? To dzięki za dyskusję, bo ja dobrze wiem czego potrzebuję.



#54 ONLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 29 grudzień 2022 - 18:13

To kwestia upodobań i przypasowania danej osobie. Sam wymieniłem na dłuższą o 1,5 mm a w quantum oryginalna była za długa i miała zły kąt.
  • GroPerch lubi to

#55 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 29 grudzień 2022 - 22:27

 Nie pomagasz… jeszcze nie spotkałem osoby, która by stwierdziła, że oryginalna korba jest za długa. Co to wogóle znaczy „za długa” wizualnie nie pasuje? czy może gorzej się kręci? sorry ale to jakaś bzdura. Kołowrotek ma być sprawnym narzędziem do wędkowania - ja szukam dłuższej korby do Daiwy BG do moich zastosowań w solance. Nie masz pomysłu na dłuższa korbę? To dzięki za dyskusję, bo ja dobrze wiem czego potrzebuję.

Uroczy jesteś ;) Szkoda, że nie zasłużyłem na dyskusję z Tobą. Mimo tego specjalnie znalazłem post osoby której nie odpowiadała długa korba w BG. wejdź w wątek Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold), str. 12, mniej więcej środek, post z 2017. A opinii o zbytniej długości korby w tym modelu spotkałem kilka. Mnie akurat taka długość odpowiada, ale jest ona wyraźnie dłuższa niż w większości kołowrotków, co warto odnotować. Dziękuje, tyle ode mnie, już nie zajmuje cennego czasu szanownego Pana.



#56 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 30 grudzień 2022 - 19:36

To kwestia upodobań i przypasowania danej osobie. Sam wymieniłem na dłuższą o 1,5 mm a w quantum oryginalna była za długa i miała zły kąt.

A gdzie kupiłeś korbę o 1,5mm dłuższą od oryginału? Na ile te 1,5mm jest odczuwalne na przyroście mocy w BG?



#57 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 styczeń 2023 - 12:43

Panowie/Panie? Czy posiadacz bg mq (moze byc bez mq) w rozmiarze 3000 lub wekszej moglby rzucic okiem na faktyczna moc kolowrotka - poprostu ciagnac za linke przy uzyciu wagi lub np podnoszac z ziemi pionowo w gore bez uzycia wedziska znana mase? - interesuje mnie czy uzytecznie da sie przekroczyc 6-7kg.



#58 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 styczeń 2023 - 01:16

Przepraszam, ze nie odpowiem na pytanie, (nie posiadam tego kołowrotka), ale zaciekawiło mnie, jaki można zrobić użytek z tej informacji? Chodzi mi o to, ze jednak z kołowrotka korzysta się, gdy jest on przykręcony do wędki….
  • saitt lubi to

#59 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 03 styczeń 2023 - 14:17

Czyli BG MQ 4000 za mały/za słaby na trolla 50-80g? A "zwykłe" BG w rozmiarze 3000 (bo waga nieco powyżej 300g też by mi fajnie wyważyła kij)?

Śmiało bierz BG3000. U mnie śmiga już 3 lata, przez ostatnie dwa ciąga woblery i gumy po 50-75g, obrotówki nr7. Chodzi cały czas tak samo, bez żadnego serwisu. Nic nie trzeszczy, nie zgrzyta. Żadnych tam wielkich oporów też nie czuję :).

Ale ja przychodzę nad wodę połowić a nie słuchać co mi tam zgrzyta czy szumi :D



#60 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 03 styczeń 2023 - 14:47

Piszesz o zwykłym BG 3000? Nie o BG MQ 3000? Też mi już  z zebranych informacji wychodzi że zwykłe BG 3000 spokojnie da radę 50-80 gram, a ten nowszy BG MQ 3000 z szybkim przełożeniem 6,2:1 jest mocniejszy (przekładnia) ale przez przełożenie nieprzyjemny do kręcenia i wkurza wędkarzy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych