Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
710 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 08 październik 2019 - 09:20

Za te pieniądze lepiej nie będzie. Moje obecne różni się od caperlana brakiem pompowanego siedzenia i wagą (6,6kg deklarowana). Ile waży nasiąknięte nie wiem. A nowe kosztuje 1100zł.

#382 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 09 październik 2019 - 01:34

Obawiam się, że błąd w ocenie.
Nikt nie spartolil.
Pewnie dostępne były i takie i takie w ChRL. Wzięli te tańsze... Albo niedługo wprowadza ulepszony produkt jako wyższa półka :)

Przemyślany, dopasowany i do końca dopracowany produkt w atrakcyjnej cenie to niczyj cel, to czyjś błąd.
Tak to dziala

Wygląda to tak jakby ktoś wręcz specjalnie to spartolił, ilość materiału jest  ewidentnie za mała i balon wyłazi, nie rozumiem jak w dobie projektowania na komputerze tak to wyszło (o zamku nie wspominając). Dec ma już w ofercie balony - może chodzi o to by to na tych balonach zarobić. Miejsce dobrane idealnie by wchodził tam wszelki brud i piasek - to się zaraz będzie przecierać i tracić szczelność.

 

A co do cyt: "Przemyślany, dopasowany i do końca dopracowany produkt w atrakcyjnej cenie to niczyj cel, to czyjś błąd.
Tak to dziala"

 

Całkowita zgoda - w dłuższej perspektywie firma musi upaść. Dec robił jeszcze całkiem niedawno dobrej jakość produkty, całkiem trwałe w doskonałych cenach a od kilku lat jest coraz gorzej. Ostatnie lata chwilami tragedia z towarem, choć bywają ciekawe modele jak to pływadło.


Użytkownik Stary Baca edytował ten post 09 październik 2019 - 01:35


#383 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 09 październik 2019 - 04:27

Ważne że jest że w ogóle można kupić zapas. A pytanie mam do użytkowników caperlana - jak to rozwiązanie z szelkami od góry? środek ciężkości jest rzeczywiście przesunięty bliżej pleców? Wygodne to to?

#384 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2019 - 13:28

2020 coraz blizej.

 

Porownanie, jeszcze nie widzialem takich fotek w sieci,  Flatform vs Fishcat 4.

Czyli platforemka vs klasyczny belly boat.

 

Jako ciekawostke techniczna dodam, ze srodek jest zbudowany podobnie jak deski SUP. Producent zaleca pompowanie srodkowej komory do cisnienia 1 Bar. 

 

Testy wodne tego pomaranczowego czegos w moim wykonaniu dopiero po nowym roku.

 

m6k1LW5qwQ6hbh-M1kmZ23qQn-rNQwHcv7gVOYMx


  • Paweł J, gulf i maykel lubią to

#385 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 09 październik 2019 - 14:10

Ważne że jest że w ogóle można kupić zapas. A pytanie mam do użytkowników caperlana - jak to rozwiązanie z szelkami od góry? środek ciężkości jest rzeczywiście przesunięty bliżej pleców? Wygodne to to?

Wygodne.



#386 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 październik 2019 - 21:35

2020 coraz blizej.

 

Porownanie, jeszcze nie widzialem takich fotek w sieci,  Flatform vs Fishcat 4.

Czyli platforemka vs klasyczny belly boat.

 

Jako ciekawostke techniczna dodam, ze srodek jest zbudowany podobnie jak deski SUP. Producent zaleca pompowanie srodkowej komory do cisnienia 1 Bar. 

 

Testy wodne tego pomaranczowego czegos w moim wykonaniu dopiero po nowym roku.

 

m6k1LW5qwQ6hbh-M1kmZ23qQn-rNQwHcv7gVOYMx

nie laduje mi sie twoja fotka.

Chodzi ci cos jak te zielone seven bass czy jak im tam? co to taki ala precel? na aliexpresie sa kopie (originaly? ;) kazdego (wliczajac SG). MZ glowna zaleta (dla niektorych zmarzluchow i ew lowcow sumow) to dupal nad woda. Z mojego skremnego doswiadczenia wynika, ze w wodzie manewrowosc duzo wieksza i wiatr jakby mniej pcha. cos za cos.

Ps mam watek w obserowowanych a 0 powiadomien na maila przychodzi..


Użytkownik gooral edytował ten post 09 październik 2019 - 21:35


#387 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2019 - 22:07

nie laduje mi sie twoja fotka.
Chodzi ci cos jak te zielone seven bass czy jak im tam? co to taki ala precel? na aliexpresie sa kopie (originaly? ;) kazdego (wliczajac SG). MZ glowna zaleta (dla niektorych zmarzluchow i ew lowcow sumow) to dupal nad woda. Z mojego skremnego doswiadczenia wynika, ze w wodzie manewrowosc duzo wieksza i wiatr jakby mniej pcha. cos za cos.
Ps mam watek w obserowowanych a 0 powiadomien na maila przychodzi..


Pomarańczowe flatform flex
Marka 7 bass

#388 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 15 październik 2019 - 17:44

Witam. Czy dla początkującego flaot tubera Alpha Trooper z decathlonu będzie w sam raz? Do zestawu przewiduje pletwy również z decathlonu caperlan. Pływać mam zamiar po 20ha zbiornikach. Jakie macie odczucia/doświadczenia z tą "dętką"?

#389 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2019 - 18:17

Witam. Czy dla początkującego flaot tubera Alpha Trooper z decathlonu będzie w sam raz? Do zestawu przewiduje pletwy również z decathlonu caperlan. Pływać mam zamiar po 20ha zbiornikach. Jakie macie odczucia/doświadczenia z tą "dętką"?

Zdecydowanie polecam dołożyć do modelu za 799 zł, unikniesz rozczarowań, lepiej się "prowadzi".
  • Przemek_M lubi to

#390 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 15 październik 2019 - 20:28

Zdecydowanie polecam dołożyć do modelu za 799 zł, unikniesz rozczarowań, lepiej się "prowadzi".


Mowa o FLTB-5 z Decathlonu czy czegoś podobnego w tych pieniądzach?

#391 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2019 - 20:43

Mowa o FLTB-5 z Decathlonu czy czegoś podobnego w tych pieniądzach?

Dokladnie tak. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

#392 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2019 - 11:33

2xdrozsze ale czy 2xlepsze dla nowicjusza? Dętka,płetwy i kamizelka to już zakup ponad 1000zl...

#393 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2019 - 11:50

Ja kupiłem właśnie Alpha Trooper i płetwy Caperlana. Ogólnie jestem jak na razie bardzo zadowolony :)

Tylko płetwy jak dla mnie mogłyby być nieco dłuższe, bo podczas płynięcia pod silny wiatr nieco "brakuje napędu" momentami ;)

 

Za ten piniondz to polecam. Zaworki zapasowe też są dostępne w Decathlonie po chyba nieco ponad 8 zł.

 

Pompkę tylko warto kupić inną, bo ta z kompletu jest nieco za mało wydajna. Ja akurat miałem już w domu taką, co pompuje w obu kierunkach ruchu tłoka i napompowanie fotela trwa chwilunię dosłownie.



#394 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2019 - 13:40

2xdrozsze ale czy 2xlepsze dla nowicjusza? Dętka,płetwy i kamizelka to już zakup ponad 1000zl...

Zależy jaki jesteś duży. Ja miałem Keepera (bliźniacza konstrukcja do Troopera), przy 90kg siedzi się w wodzie, pozycja jest mało komfortowa, jakoś tak nisko nad wodą, plecy mnie bolały po 3h. W FLTB-5 siedzi się wyżej, produkt jest lepiej wykonany, bardziej stabilny, lżej się płynie. Torby z zestawu są rewelacyjne, genialnie zaprojektowane. Moim zdaniem płetwy i pomka z zestawu Alpha Trooper są do wymiany, warte w sumie kilkadziesiąt złotych (realnie). Wg mnie warto dołożyć, ale to subiektywna opinia.
  • Darek P i jbk lubią to

#395 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 16 październik 2019 - 13:57

tańsze pływadełka to nie tylko gorsza jakość, ale też problem jest z ich sprzedażą. Z tym pływadełkiem od caperlana ze sprzedażą w razie niespełniania oczekiwań (czego nie życzę oczywiście), raczej nie powinno być problemu. 



#396 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2019 - 14:13

Zależy jaki jesteś duży. Ja miałem Keepera (bliźniacza konstrukcja do Troopera), przy 90kg siedzi się w wodzie, pozycja jest mało komfortowa, jakoś tak nisko nad wodą, plecy mnie bolały po 3h. W FLTB-5 siedzi się wyżej, produkt jest lepiej wykonany, bardziej stabilny, lżej się płynie. Torby z zestawu są rewelacyjne, genialnie zaprojektowane. Moim zdaniem płetwy i pomka z zestawu Alpha Trooper są do wymiany, warte w sumie kilkadziesiąt złotych (realnie). Wg mnie warto dołożyć, ale to subiektywna opinia.

 

U mnie waga 82 kg. Do wody moje dupsko ma jeszcze baaardzo daleko ;) Nogi zanurzone mam tylko nieco poniżej kolan, a tyłek nawet nie dotyka wody.



#397 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2019 - 14:14

tańsze pływadełka to nie tylko gorsza jakość, ale też problem jest z ich sprzedażą. Z tym pływadełkiem od caperlana ze sprzedażą w razie niespełniania oczekiwań (czego nie życzę oczywiście), raczej nie powinno być problemu. 

 

Zamierzam je zajeździć do jego śmierci :)



#398 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2019 - 15:58

Zależy jaki jesteś duży. Ja miałem Keepera (bliźniacza konstrukcja do Troopera), przy 90kg siedzi się w wodzie, pozycja jest mało komfortowa, jakoś tak nisko nad wodą, plecy mnie bolały po 3h. W FLTB-5 siedzi się wyżej, produkt jest lepiej wykonany, bardziej stabilny, lżej się płynie. Torby z zestawu są rewelacyjne, genialnie zaprojektowane. Moim zdaniem płetwy i pomka z zestawu Alpha Trooper są do wymiany, warte w sumie kilkadziesiąt złotych (realnie). Wg mnie warto dołożyć, ale to subiektywna opinia.


97kg i 188cm wzrostu także ciut więcej i te parę kg może zrobić różnicę. .. Alpha trooper i caperlan jest z tego samego materiału wykonany? Chodzi mi o powłokę zew i wew balony?

#399 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2019 - 16:39

Caperlan dół ma pokryty PVC, łatwiej zadbać o czystość. Alpha w całości z cordury, która łapie syf.
Przy tej wadze nie pchaj się w Alpha Trooper bo szybko będziesz chciał zmienić, mówię z doświadczenia.

#400 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 19 październik 2019 - 22:13

Po dłuższym użytkowaniu dwóch różnych pływadełek , chciałbym stwierdzić z swoich doświadczeń iż chcąc mieć pewne i  wygodne a zarazem nie mieć problemów z "mokrym" pływadłem i problemów z uciekającymi balonami (czasami szlak mnie trafiał ucelować)  to powiem jedno , na pewno każde które jest z materiału z którego robią pontony , nie są tanie ale jeżeli chcemy się tym bawić dłużej to będziemy zadowoleni, ja wybrałem pierwsze ala vision (inna nazwa ale jeden grzyb) drugie grauwell i to będzie już gościć na dłużej , uchwyt na wędki z pierwszego tylko pomalowane rury , uchwyt echa z wykorzystaniem rurki poprzecznej gdzie zamieszczona jest siatka.

Interesuje mnie teraz jeszcze zamontować silnik , czy będzie można z tego trolingować .

Załączone pliki


  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych