Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 październik 2018 - 21:56

troszke ponad 140cm (145?)



#262 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 21 październik 2018 - 18:50

Używa ktoś płetwy madcat ? Dajcie znać jak się sprawują. I czy gumiaka 46-47 w nie wsadzę..
Pozdrawiam

#263 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 październik 2018 - 20:24

good luck w znajdywaniu informacji tego typu . zapytalem w x sklepach albo pisali, ze nei wiedza, albo ze nie maja na stanie albo sie nie odzywali. sklepy polskie, niemieckie i uk pytalem.



#264 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 22 październik 2018 - 20:39

Zamówiłem. Jak dotrą to napiszę co i jak.
  • gulf lubi to

#265 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 24 październik 2018 - 15:07

A więc. Płetwy są przede wszystkim ogrooomne :). Trzeba na basen się zapisać i trenować. Założyłem na wodery traper 46. Założyłem też na gumiaki 47... Natomiast paski są maksymalnie wyciągnięte i napięte. Mam nadzieję, że w związku z tym nie będą się odpinać . Ale to czas pokaże. Najbardziej obawiałem się , że but będzie tak wysoki z przodu , że nie wejdzie , ale na szczęście nie ma problemu. Foto dla porównania wielkości ze zwykłymi płetwami dodawanymi do belly ..

<ahref=https://zapodaj.net/...0f0a9.jpg.html>
  • gooral lubi to

#266 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 październik 2018 - 15:12

Zmierz szerokosc glebokosc i wysokosc miejsca na stope. Wsadzas stope w bucie do samego konca?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#267 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 24 październik 2018 - 15:13

Tak wsadziłem. Zmierze w wolnej chwili.
Poza tym jest to guma także nieźle się rozciąga .

Użytkownik intoxication edytował ten post 24 październik 2018 - 15:13


#268 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 październik 2018 - 20:33

Podpowiedzcie w czy trzymacie rzeczy za siedziskiem co by nie zamokly? Używam torbę z Ikei ale niestety nie jest idealnie szczelna i chociażby pompka jest nasiaknieta woda . Może jakieś silikonowe worki ? Trzymam w np podbierak także mała torba żeglarska nie da rady :(

#269 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 październik 2018 - 21:15

nie wiem jakie masz bb. ja 1 biore tylko najptrzebniejsze rzeczy. 2 na co ci pompka? 3 ja mam 2 mocowania na wedki w oparciu plecow - albo trzymam tam 2 wedki albo w 1 wedke w drugim maly podbierak (kupilem podbierak i skrocilem mu sztyce do jakis 1.2m?.

Moje podbieraki mozesz zobaczyc we wczesniejszych postach - woze jedenz worka do wazenia karpii - jest przymocowany do bb elastyczna linka i zawiniety lezy za siedzeniem w poprzek bb. Malego albo nie mam albo jest w uchwycie na wedki.

Jak plywalem visionem to wozilem tylko duzy podbierak zwiniety w rulonwzdluz bb po mojej lewej stronie.

 

Co do zarcia i betow z tylu to na visionie sie praktycznie nie dalo nic wozic - wsadzalem najczesciej batona w kieszen kurtki czy cos. woda przesiakala przez nawet worki zeglarskie bo one nie dzialaja jak sa zanuzone. Jak bralem np zapasowa kurtke to zawijalem ja szczelnie w reklamowke i zawiazywalem ja na slupel - nawet wtedy zdazalo sie ze zmokla.

 

Teraz w sg mam wiecej miejsca i siedze wyzej - kanapki trzymam albo w malym worku zeglarskim z decathlonu (najmniejszy mozliwy 4-5l? pomaranczowy) albo w pudelku kwadratowym z ikea (osobno sie kupowalo dno ja mam chyba 15x15cm i bodaj 5cm na wysokosc - z 2 kanapki wejda) poniewaz tyl nie zanuza sie w wodzie tak bardzo jak w visionie worek zeglarski z tylu dal by rade. Ale pieknem bb jest prostota i nie ma co przesadzac. Ja max biore: 2 wedki (obie za siedzeniem z czego nie uzywana mam po prawej stronie - bo jak rzucam prawa reka to czasami sie zaczepialem za wedke), podbierak szczupakowy i okoniowy (za siedzeniem) kilkanascie workow struowych z przyponami na szczupaka (w duzym kolejnym worku strunowym by nic nie zamoklo), szczypce, noz plywajacy, rozwieracz, worek strunowy ze srajtasma, bidon z woda, pudelko z kanapkami, jedno duze pudlo szczupakowe, male okoniowe, czasami kotwice (skladana kotwica 1.5kg najmniejsza mozliwa linka nawinieta na plastikowy beben po kablu elektrycznym - lezy za siedzeniem) i worek zeglarski z kurtka za siedzeniem. najczesciej nie mam kotwicy i worka zeglarskiego, czasami tez nei biore okoniowki, [podbieraka i przynet na okonia.

przynety wchodza do kieszei po lewej, kanapki etc po prawej, podbieraki i kotwica za plecy a wedki w ucheyty w oparciu.

Pomyslem moglo by byc "elastyczne wiaderko" o rozmiarach dna takich by sie je dalo wcisnac za oparcie siedzenia.

 

 

sorki mam jeszcze chosonde i zapasowe baterie zawsze ze soba,


Użytkownik gooral edytował ten post 28 październik 2018 - 21:28

  • intoxication lubi to

#270 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 28 październik 2018 - 21:21

Ja mam taki worek i trzymam go z tyłu w Keeperze, nic nie przecieka, 100% szczelności.
http://allegro.pl/Sh...item=7365060446

#271 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 październik 2018 - 21:27

Ja mam taki worek i trzymam go z tyłu w Keeperze, nic nie przecieka, 100% szczelności.
http://allegro.pl/Sh...item=7365060446

zalezy ile wazysz. keeper podemna wygladal tak:

Załączone pliki



#272 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 28 październik 2018 - 21:39

Nie miałem sytuacji, żeby zalać worek całkowicie, ale do połowy owszem i środek był suchy

#273 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 październik 2018 - 22:17

Bb z decathlonu. Po co pompka ? Chyba po to , że czuje się pewniej. Chociaż 1 raz pływając na bb stwierdziłem , że do rzeki nie wejdę. Teraz uważam inaczej. W kieszeniach bocznych mam pudełka z przynętami + ew jakas mała woda . Do niebieskiej torby z Ikei wrzucam płetwy. Pompkę. Kapok ( piankowy - w przyszłym roku wleci pneumatyczna ) , podbierak i wodery. Bb wsadzam napompowane do samochodu i rzucam torbę z ww rzeczami . Jak wsiadam do bb to torbę wrzucam na tył i płynę . No ale zawsze jest pełna wody i mnie hamuje pewnie no i później wyciekaja resztki wody w bagażniku . Wędka 1 ale też mysle nad jakimś uchwytem.
Gooral - jakbyś pływał to zrób mi poproszę fotki jak to masz rozmieszczone.

Dzięki i pozdrawiam

#274 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 październik 2018 - 22:25

Jak zlapiesz gume w bb to pompka ci nie pomoze. Ja zamiast torby z ikea nosze wlasnie worek karpiowy/podbierak szczupakowy i w nim przenosze bety nad wode. W drodze jest reklamowka nad woda podbierakiem.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#275 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 październik 2018 - 22:38

Fota 2 pokazuje echo i podbierak ( normalnie jest tak samo zwiniety tylko za siedzenuem. Widac tez wedke w uchwycie (uchwyt widac na fotce 1 w oparciu). Załączony plik  Screenshot_2018-10-28-21-32-43.jpeg   97,94 KB   15 Ilość pobrań09434f77f1a7c6f198224f9fa1a6ab56.jpg

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • gulf i intoxication lubią to

#276 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 październik 2018 - 22:44

Dzięki . Koniecznie muszę mieć coś co nie przemaka i nie nasiąka -guma/ folia . Z tego co widzę karpiowe takie nie są niestety. Faktycznie pompkę odpuszczę. płetwy mam już bez elementów materiałowych także też nie będą ciekły w bagażniku.

#277 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 październik 2018 - 23:03

Cieknac ci bedzie i tak woda z roznych zakamarkow bb. Podbierak taki czy taki tez bedzie cieknal. Ja mam zawsze na podlodze w vanie i podloga mokra zawsze.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • intoxication lubi to

#278 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 październik 2018 - 13:15

Dzięki . Koniecznie muszę mieć coś co nie przemaka i nie nasiąka -guma/ folia ...

dry bag.jpg

Ja tego używałem na kropasy , nie przepuści wody na 100%  . Niestety nie wiem jaki jest największy rozmiar w sprzedaży .



#279 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 październik 2018 - 15:30

takie worki nie przepuszczaja wody jak sie je polewa woda - jak leza w wodzie i jest szansa, ze czasami je sciskasz (wypuchane powietrze rozluznia material na "zakretach" to lubia puscic. ja mam 4ry takie worki - na pokladzie lodzi nigdy mi nic nie zmoklo na keeperze conajmniej 2 razy.



#280 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 29 październik 2018 - 16:49

Podpowiedzcie w czy trzymacie rzeczy za siedziskiem co by nie zamokl

"Worek Żeglarski Szczelny" - z decathlonu. - Jak największy 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych