Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2007 - 19:50

Mi sie marzy płaskodenna aluminiowa łódź, z krzesełkami obrotowymi. Taką ma mój kolega z Łodzi. Łajba jest dzielna, szybka i bardzo wygodna, z podestem do rzucania muchówką :D I właśnie taką sobie zrobie.

#22 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 kwiecień 2007 - 19:57

smialo mozna sie wyciagnac i siedzisz na foteliku z oparciem a poza tym widzialem jak chlopaki stawali na catamaranie na tych 2 uchwytach pod nogami . no ale nie wotpie ze ludz jest wygodniejsza i wogule nie da sie porownac z niczym a tak z innej beczki to moje marzenie i mam nadzieje ze nie dalekie to: http://media.trackermarinegroup.com/tracker/images/TPT175TXW F0907_PB_07_700.jpg

Załączone pliki

  • Załączony plik  troca.jpg   61,54 KB   132 Ilość pobrań


#23 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 kwiecień 2007 - 20:01

Też ładna :D Moja będzie troszke inna, ale forma zachowana.

#24 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 kwiecień 2007 - 20:10

na taką mnie nie stać :( :( :( a szkoda B) może kiedyś B) B) B)

#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 05 kwiecień 2007 - 09:51

a ja już 2 sezony łowię z pontonu i w tym dorobiliśmy się dużej łodzi.

No tak, ale na nowym lowisku, zwlaszcza bez bazy?? :wacko:
Sa duze pontony, 3,60...da sie w tym zyc. Niezbyt wygodnie, ale sie da.


#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 kwiecień 2007 - 10:05

No te katamarany są naprawdę super. Proponowałbym jeszcze polookać za kajakami wędkarskimi sit on top tutaj są za ok 500e - firmy BiC - tej od żółtych długopisów. Z tych kajaków można łowić nawet na morzu przy brzegu.

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2007 - 10:10

Byl dostepny swego czasu filmik w internecie, jak facet ciagnie na Ebro suma z Belly Boata... :lol: ...ubaw po pachy, nawet go wyciagnal...
Ciekawe co by bylo jakby trafil sie potwor i postanowil nagle zanurkowac, mogloby byc tak, jak na Szczekach z beczkami-balastem... :D

To moze byc ciakawa sprawa na niektore wody, np. takie gdzie jest bardzo grzaskie podejscie i ciezko lowic w spodniobutach a wprowadzono zakaz polowu z jednostek plywajacych.

Kazde rozwiazanie ma swoje plusy...lodz, zwlaszzca taka, jak na linku to lowienie z blyskawicznym przemieszczaniem...ponton, zwlaszzca taki ze sztywna podloga to likwidacja klopotow z transportem lodki, dochodza niedogodnosci ze skladaniem (nie zaryzykowalbym trzymania go bez szczegolnego nadzoru nie tylko nad woda ale i wyciagnietego z wody)
Belly to maxymalne wtopienie sie w srodowisko, polaczone z aktywnoscia (trzeba caly czas pedalowac).

Gumo

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 kwiecień 2007 - 13:57

.....To moze byc ciakawa sprawa na niektore wody, np. takie gdzie jest bardzo grzaskie podejscie i ciezko lowic w spodniobutach a wprowadzono zakaz polowu z jednostek plywajacych........
Gumo

A może to już jest jednostka pływająca.
Czy bella w świetle np. naszych przepisów nie wymaga rejestracji?
Znając wyczyny naszych konstruktorów prawa można się spodziewać różnych interpretacji :mellow:


#29 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:53

ciekawe czy koło pompowane ratunkowe np dziecięce też by potraktowali jak łódź słabo troche ze trzeba rejstrować :angry:
  • ewertas lubi to

#30 OFFLINE   Kornel81

Kornel81

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 12:15

Witam

Zastanawiam się czy zaopatrzyć się w taką zabawkę jak belly boat.

Jeżeli ktoś używa lub uzywał , prosze o opinie.

Chciałbym się też dowiedzieć co jest mi jeszcze do tego potrzebne do kompletu , pletwy , spodnie jakieś czy coś.
Pytam bo nie mam pojęcia jak wygląda taki komplet gotowy do łowienia, komfortowego łowienia.

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

#31 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:31

mam nadzieję, że trochę pomóc może Prezes tego jeziora

#32 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:28

Na lato do zabawy w okonia przy trzcinach dobre. Do porzadnego lowienia - niezbyt. Alo poczytaj jak Argrabi radzi.

#33 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 29 styczeń 2008 - 16:09

Miałem zamiar kupić, spróbowałem na pływadełku od kolegi Pawła nizinnego i nie kupię. Według mnie nadaje się toto na małe zbiorniki osłonięte od wiatru, gdy powieje robi się średnio, komfort łowienia taki sobie- ponton (nawet z miękką podłogą) jest wygodniejszy. Nauka pływania przebiegała u mnie tak samo jak w artykule- czyli było zabawnie, hol jedynego szczupaczka- zrobił ze mnie małą karuzelę.

#34 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 29 styczeń 2008 - 16:11

Miałem kiedyś pływadełko i fajnie mi się z tego łowiło ale to był zwykły round boat . Gdybym miał kupić jeszcze raz to nabyłbym wersję w siedziskiem nad wodą i używał tylko w oddychających gaciach ze względu na zdrowie. Pływa się tym powoli i cicho , można podpłynąć na 3 m do dużych kleni , ale do dłuższych wycieczek nie polecam bo bolą nogi od płetw , dla mnie max 6 godzin na wodzie . Zaletą jest duża stabilność i komfort wędkowania.

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2008 - 18:42

Było już na forum x razy, użyj opcji szukaj

#36 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 30 styczeń 2008 - 14:58

Bell-ik to jak dla mnie mistrzowska sprawa. Oczywiście sprawdza się to ustrojstwo w określonych warunkach: małe zbiorniki wodne, ewentualnie zatoki na większych jeziorach. Na otwartą (głęboką) wodę bym się tym nie odważył wypłynąć. Ja posiadam U boat-a czyli bell-ika w kształcie litery u czy jak kto woli podkowy. Ma on tą przewagę nad zwykłym okrągłym bell-ikiem, że jest dużo stabilniejszy (mi sie jeszcze nie przytrafiło, żebym podczas holu ryby zaczoł się obracać czy mieł tego typu problemy). Mojego bell-ika używam praktycznie wyłącznie podczas uganiania się z mucha ewentualnie ze spinem za szczupłymi po płyciznach.

#37 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 styczeń 2008 - 16:01

a ja łowiłem na tym (albo w tym) przy 4 st. B na otwartym morzu. Raz to były takie warunki ze sie fala przeze mnie przelewala. Grunt to żeby zbyt silnego wiatru od lądu nie było, bo łydy moga nie wytrzymac. Ryzyko takie samo jak na środku jeziora. Jak pierdnie to klops - 100-200 m w wodzie 8 stopni do brzegu jak najszybciej sie umie :wacko: . Oczywiście kamizelke asekuracyjna polecam. Ale gdy piekna pogoda - ech fajnie

#38 OFFLINE   Kornel81

Kornel81

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 16:33

A może ktoś z Was poleci jakis konkretny sprzęt/model ?

I co do tego jeszcze musze dokupić ?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 30 styczeń 2008 - 16:58

Jeśli chodzi o o sam kształ to polecam raczej belly-ka w kształcie litery U niz okrągłego (bardziej stabilny) do tego będziesz potrzebował jeszcze płetwy no i jakieś portki. Jeśli bedziesz łowił w ciepłej wodzie to polecam wszelkiego rodzaju oddychajace kalotki natomiast do łowienia w nie sprzyjających warunkach pogodowych zdecydowanie lepsze są neopreny (niektórzy twierdzą, że oddychające są również ciepłe ale juz kilka krotnie koledzy w oddychających dawali drapaka z wody jesienią a ja w neoprenach nie odczuwałem dyskomfortu termicznego. Pozdrwiam

#40 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 luty 2008 - 09:33

Łowię z belly ładnych parę lat, z czego dwa intensywnie. Myślę, że rózne opinie biorą się z racji użytkowania różnych modeli. Używam U-boata firmy Caddis, głównie na niewielkich jeziorkach, ale także na sporej zatoce dużej wody. Nie miałem nigdy problemu ze stabilnością, czy obracaniem przez holowaną rybę, to mogło się zdarzyć jedynie w dętce.. Lekka praca nóg utrzymuje na łowisku przy wietrze, nie jest to utrudnieniem, no chyba że naprawdę duje.. W maju i czerwcu pływałem często po kilkanaście godzin, bez problemu, oczywiście w neoprenach. W tym czasie robiłem wycieczkę 2-3km, łowiąc głównie okonie. To wspaniałe uczucie, jest się wtopionym w jezioro, belly wogóle nie płoszy ryb, ani uklei, ani okoni..Komfort bajeczny!
Jeśli chciałbyś pływać nieco szybciej, spróbuj V-boat np.Outcast, tam siedzi się również wyżej, mniej zanużonym w wodzie. Przyda się również to podczas połowów muchówką.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych