Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 24 sierpień 2022 - 17:20

Pływanie we mgle :D po prostu bajka.

Załączony plik  20220824_093519.jpg   22,87 KB   33 Ilość pobrań



#682 OFFLINE   otua

otua

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 wrzesień 2022 - 20:41

Pytanie do posiadaczy belly z Decathlonu czy konieczne jest żeby przez ten otwór za siedziskiem i otwory w podłodze wlewała się woda? Czemu to ma służyć?

 

Osobiście uszczelniłem podłogę wszystkie łączenia otwory fabryczne i szwy sąsiadujące z nią  oraz  zakleiłem  otwór przy dziobie.

Za Ulow Liquid Patch - Łatkę w Płynie PVC do pontonu 400 ml .

Całą operacię powtórzyłem trzy razy.

Teraz  jest dobrze.

Wcześniej nie dało się pływać na silniku.


  • Pat92 lubi to

#683 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 wrzesień 2022 - 07:53

Ogólnie gdyby zamysłem tworzenia belly było to aby to miało silnik to myślę, że od razu wrzuciliby jakąś pawez czy coś.. Ludzie zaczęli to dorabiać chcąc z belly robić mały ponton, co już znacząco mija się z celem. Gdzieś na francuskim forum kiedyś przeczytałem, że domyślnie ten otwór miał być do tego, że wlewającą się woda rozkłada lepiej środek ciężkości i poprawia sterowność. Uważam, że projektują to ludzie którzy się na tym znają i gdyby nie był potrzebny to by go nie było. Ja osobiście używam tego plywadla i w niczym mi ten otwór nie przeszkadza. Ale używam go tam gdzie nie chce mi się zrzucać Łodzi i służy mi jako coś do łowienia na szybko bez zbędnej ilości gratów. Nie wiem co ludzie widzą w tym aby podjechać nad wodę i zamiast pontonu rozkładać belly tyle samo czasu co ponton 😅

#684 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 03 wrzesień 2022 - 06:59

Ogólnie gdyby zamysłem tworzenia belly było to aby to miało silnik to myślę, że od razu wrzuciliby jakąś pawez czy coś.. Ludzie zaczęli to dorabiać chcąc z belly robić mały ponton, co już znacząco mija się z celem. Gdzieś na francuskim forum kiedyś przeczytałem, że domyślnie ten otwór miał być do tego, że wlewającą się woda rozkłada lepiej środek ciężkości i poprawia sterowność. Uważam, że projektują to ludzie którzy się na tym znają i gdyby nie był potrzebny to by go nie było. Ja osobiście używam tego plywadla i w niczym mi ten otwór nie przeszkadza. Ale używam go tam gdzie nie chce mi się zrzucać Łodzi i służy mi jako coś do łowienia na szybko bez zbędnej ilości gratów. Nie wiem co ludzie widzą w tym aby podjechać nad wodę i zamiast pontonu rozkładać belly tyle samo czasu co ponton

Zgadzam się w 100%. Ja również kupiłem belly na krótkie wypady nad wodę 2-3h wędkowania. Rozłożenie belly z Decathlon to 5-8 min.
Ma być lekkie i kompaktowe, przynajmniej w moich założeniach.

Jeśli chcę z silnikiem, to biorę ponton, ale muszę mieć zdecydowanie więcej czasu na wędkowanie niż wspomniane 2-3h... ;)

Poza tym nieraz belly niosę na plecach w trudno dostępne miejsca. Nie wyobrażam sobie ciągnąć dodatkowo silnik ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#685 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 03 wrzesień 2022 - 12:55

Silnik do pływadełka to 2.5 kg w wersji 18 lb lub 3.6 w wersji 24lb

https://pescapromo.i...tboard-motor-vx

Bateria litowa to 6 kg 50Ah( takiej używam)

Bez problemu można przenieść na znaczną odległość a poprawia komfort łowienia

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#686 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 wrzesień 2022 - 17:58

a jak wyobrazasz sobie przeniesienie pływadełka, płetw, pudełek z przynetami, wedki oraz dodatkowo aku i silnika jednocześnie do np. przystanku oddalonego o 2-3 km? juz wędka jest problemem jak masz zajęte ręce innymi gratami:( 

to typowa sytuacja przy spływie rzeka...



#687 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 03 wrzesień 2022 - 18:25

Generalnie to dla chcącego nic trudnego, ale to chyba nie o to chodzi w tej zabawie 😏 mam kolegow z belly, jeden zabiera ze sobą masę przynęt, kamizelkę wędkarska z dodatkowymi przy etami, duzy podbierak drugi natomiast ma highridera, bierze aku i echo, kamizelkę pneumatyczna i standardowe graty do wędkowania, obaj marudzą, że jest za ciężko i dalej niż 100m od samochodu nie chcą iść 😅 ja za to biorę belly na plecy, wyselekcjonowany zestaw przynęt, jedna wędkę bo wiem co chce łowić, płetwy i mały podbierak i mogę gnać z tym i kilometr pomimo, że już sam ten minimalny zestaw waży swoje..
Nie wyobrażam sobie do tego jeszcze wziąć aku i silnika bo po prostu jak mam być na wodzie upocony to nie ma ju przyjemności. A do Belly wybiera się zazwyczaj małe jeziora bądź wie się dokładnie jaki rejon/miejscówkę chce się obłowić..

Ale są ludzie którzy twierdzą, że z Belly zrobić mały ponton jest fajnie i sobie radzą, myślę, że skoro im to odpowiada to okej. Każdy od sprzętu oczekuje czego innego i ile osób tyle opinii :)
  • Biesan, biker1 i Przemek_M lubią to

#688 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 03 wrzesień 2022 - 20:53

Nie chce mi się nikogo przekonywać że zabranie małego silnika i akumulatora nie nastręcza problemów. Łówcie jak chcecie. Ale nie piszcie że się nie da. Najmłodszy nie jestem,na jedno z łowisk mam około 500 metrów od parkingu i po drodze mam wysoki wał, nad wodę nie docieram zapocony bo dodatkowe 8 kg ( a może być mniej) nie jest cieżarem przy odpowiednim rozłożeniu ciężaru męczące. W zamian nie męczę się zmieniając miejscówki,robię to szybko.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#689 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 10 październik 2022 - 09:03

Planuje zakup belly wraz z płetwami i woderami. Mam kajak wędkarski, ale szukam czegoś na małe leśne jeziorka gdzie belly powinno być jeszcze bardziej mobilne. Belly już wybrałem Seven Bass Rockstar 135, chyba najbardziej mobilne jakie znalazłem. Teraz mam pytanie czy krótkie wodery jak tu LINK i do tego płetwy wystarczą. Czy jednak muszą być dłuższe bo tyłek w takich będzie mokry ?Waga moja około 93 kg a belly ma siedzenie pompowane. Szukam czegoś maksymalnie mobilnego kilka przynęt 1 wędka bez kotwicy itp.

Użytkownik qmichalq edytował ten post 10 październik 2022 - 09:03


#690 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 10 październik 2022 - 09:17

Nie wystarczą wodery. Trzeba mieć spodniobuty/śpiochy. Przez siedzisko przelewa się czasem woda więc tyłek trzeba zabezpieczyć.
P.S. spokojnie weźmiesz dwie wędki na spacer do lasu jak będziesz chciał

#691 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 październik 2022 - 12:10

Sprawdź, przed zakupem belly, czy mocowanie poprzeczki tacki na linkę jest jednocześnie rozpórką pływaków. Jeśli drążek jest tylko nośnikiem tacki to belly nie będzie wygodne, komory będą miały tendencję do zbiegania i powstanie dyskomfort na wysokości ud. Nie wiem czemu projektanci notorycznie robią błąd nie zaślepiajac brzegów mocowań poprzeczek tak aby rozpierały komory... wkurzające to strasznie.
  • Biesan lubi to

#692 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 październik 2022 - 22:06

Zakupiłem dzisiaj zeck belly cat basic. Kiedyś miałem savage gear high rider 170. Muszę przyznać że mimo iż zeck jest tańszy i podejrzewałem że będzie gorzej wykonany, to jestem mile zaskoczony. Pływaki o większej średnicy, naprawdę duże torby na przynęty, dmuchana podłoga, która nie jest zintegrowana z balonami wpływa na lepsze składanie plywadla. W zestawie uchwyt na echo i wędkę oraz torba dobrej jakości do której bez problemu wchodzi złożone belly. Jestem bardzo zadowolony.
  • biker1 lubi to

#693 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 06 styczeń 2023 - 10:23

15 godzin na belly w Odrze, tuż przed jej zniszczeniem... 
Można podejrzeć trochę mojego sprzętu


  • Negra, Polspin i Dano. lubią to

#694 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 00:01

Ta czerwona wędka co to? To chyba abu garcia z tytanowymi przelotkami które dość często pękały? Milem ten kij i żałowałem ze go sprzedałem. Mega fajny kijek co to za model?

#695 OFFLINE   najtek556

najtek556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 26 marzec 2023 - 10:36

Cześć,
Mam belly sg150 (żałuje ze nie kupiłem 170 z wiosłami) i mam pytanie czy próbowaliście moze używać składanego wiosła kajakowego na belly?

#696 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 08 maj 2023 - 10:48

Panowie jakim klejem przyklejacie gadżety do pływadeł, mój pływacz to OUTCAST FISH CAT 4 DELUXE i chciałbym ciut do niego dołożyć. Za siedziskiem chce dołożyć ze dwa kółka, i do balonów z przodu do tej części gumowanej.

#697 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2023 - 15:40

spróbuj przyszyć:) serio:)

kleisz tylko do pływadeł wykonanych z takiego materiału jak ponton i tymi samymi klejami co pontony...


  • daniel. lubi to

#698 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 08 maj 2023 - 16:56

W sumie to do tego materiału za siedziskiem to przyszyje, dobry pomysł.
Z przednimi się zastanowie. Dziękuję za poradę..

#699 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 lipiec 2023 - 09:49

Koledzy, wrzutka jednej z moich rzecznych wypraw - tym razem SKAWA! 



#700 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 27 sierpień 2023 - 18:58

Cześć

Jaki silnik polecicie kupić do sg 170?
Warunkiem jest tolerancja słonej wody.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych