Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12410 odpowiedzi w tym temacie

#8901 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 wrzesień 2019 - 22:09

Wakacje 2020 i 2021 tak w dużym skrócie :)

 

Zestawiam konkretne wyspy z aktywnością gatunków, które mam na liście i tak sobie układam plan :)
A Odre i San na pewno też się w końcu odwiedzi


  • Fossegrim i AdrianK lubią to

#8902 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2019 - 22:59

Tylko pewnie nie ze mną i Dominikiem. Wyskoczy znienacka nad Odrę na dwie godziny i zanim zdążymy Go obsztorcować, to już będzie z kobitą zdążał na zakupy. Struś Pędziwiatr to przy Tobie ptak Dodo. Powinieneś się skontaktować z Elonem Muskiem na temat transportu jego magicznymi kapsułami. Miałbyś trochę więcej czasu na rzucanie, albo zmianę przynęty. Nie nadążam. Dostaję zadyszki od samej lektury postów tego Typa.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 14 wrzesień 2019 - 23:00


#8903 OFFLINE   Gapn

Gapn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 14 wrzesień 2019 - 23:37

Nad Wisłę zazwyczaj wybieram się rano. Mam wtedy więcej czasu na łowienie i nie ogranicza mnie zachodzące Słońce. Poza tym nad wodą jest mniej wędkarzy, a tym samym łatwiej o wolne miejsce i odrobinę upragnionego spokoju. Tym razem z kumplem postanowiliśmy jednak, że wybierzemy się po południu. Trochę żeby połowić inaczej niż zwykle, a trochę z lenistwa :)
 

Obecny sezon jest dla mnie dopiero drugim sezonem łowienia w rzece. Zdaję sobie sprawę ze swojego niewielkiego doświadczenia, z drugiej jednak strony zauważam ogromny progres w stosunku do zeszłego roku. Wyniki lepsze, zarówno ilościowo, jak i jakościowo, nie wspominając już o zdecydowanie mniejszej liczbie strat. Nad Wisłą nie poruszam się już jak po omacku, coraz więcej widzę i rozumiem z tego, co dzieje się nad wodą. To wszystko jest wynikiem wielu godzin spędzonych na przedzieraniu się przez przybrzeżne krzaki, w błocie i chmarach komarów. Do poziomu średniozaawansowanego jeszcze sporo mi brakuje, ale przynajmniej wiem już, jak do niego dążyć.
 

Moje wędkarskie cele na ten rok zawierały kilka punktów. Wśród nich były dwa główne: w końcu łowić bolenie nie tylko w charakterze przyłowu, nauczyć się łowić na opaskach. Bolenie cały czas pokazują mi moje miejsce w szeregu, no może ostatnio pojawiła się jakaś iskierka nadziei. Z rozpracowaniem opasek poszło mi jednak lepiej. W zeszłym roku kilka prób łowienia w takich miejscach skończyło się kompletną klapą. Trzymałem się więc tego, co dawało efekty, czyli łowienia kleni na główkach i rafkach. W tym sezonie, powoli, ale systematycznie, opaski zaczęły się przede mną otwierać.
 

Dzisiaj dotarliśmy na wodę jeszcze w pięknym słońcu. Umiarkowany wiatr, niewiele chmur, kamienista opaska. Pod ręką dwie wędki – lżejsza na klenia, cięższa na bolenia. W zastanych okolicznościach wybór był prosty – zaczynam od kleni, bolki zaatakuję później, kiedy zacznie się ściemniać. Tym razem jednak, zamiast nieśmiertelnego woblerka, na koniec zestawu wędruje mała, biała obrotówka. Wyszedłem z założenia, że warszawskie ryby widziały już wszystko, trzeba je zatem czymś zaskoczyć ;) a i mi przyda się jakaś odmiana od balsowych cukierków. Po cichu przedarłem się przez wierzbowe zarośla, przykucnąłem pod krzakiem i zacząłem metodycznie obławiać miejscówkę wachlarzem. Na koniec wychyliłem się nieco i rzuciłem wzdłuż brzegu. Po chwili, przy samych kamieniach szarpnięcie, zacięcie i… siedzi :) Błyskawiczny, energiczny odjazd i myślę sobie „kolejny, sportowy boleń”. No i fajnie, łowienia boleni nigdy za wiele. Ryba jednak nie daje za wygraną, idzie dalej z nurtem. W zeszłym tygodniu w tym miejscu straciłem podobną po tym, jak weszła w jakieś patyki i się odpięła. Idę za nią kawałek po kamieniach, nad krawędzią wody. W końcu się zatrzymała, odzyskuję linkę, starając się jednocześnie delikatnie wyciągać rybę w wyższe partie wody. Hamulec kołowrotka i kij współpracują bez zarzutu, przyglądam się zbliżającym się ku mnie wirom. Ryba pokazuje się przy powierzchni, łagodnie błyska bokiem i już wiem, że to nie boleń, tego wzoru na łusce nie da się z niczym pomylić. Po kilku kolejnych odjazdach ląduje na brzegu (dzięki, Łukasz!). Krótka sesja, miarka wskazuje 56 cm i rekord życiowy w kategorii: kleń :) A to dopiero początek dzisiejszego łowienia… Muszę częściej bywać nad Wisłą po południu :)
 

SG Parabellum 3-16, 279; Techron 0,08 + metr fluorocarbonu.

Załączony plik  1 20190914_154540 res.jpg   59,52 KB   41 Ilość pobrań
Załączony plik  2 20190914_154949 res.jpg   146,31 KB   39 Ilość pobrań
Załączony plik  3 20190914_155046 res.jpg   69,41 KB   39 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 wrzesień 2019 - 14:19


#8904 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2019 - 07:57

Udało się przełamać :)! W końcu ! Z natury jestem dziennym łowcą, ale już w tamtym sezonie obiecałem sobie, że przycisne temat nocnych, wiślanych sandaczy. Zacząlem dość późno, bo w połowie listopada, jakieś ryby zlowilem, jednak nie były to okazy. W tym roku na jesieni postanowiłem, że będę chodził częściej. Ogólnie, ciężka rozkminia bo najczęściej łowie sam i musiałem miejsca jak i technikę wypracować samemu. No i wiadomo, w nocy "solo" niezbyt komfortowo się łowi. To już mój trzeci wypad w tym roku, wcześniej miałem pojedyncze brania, jednak ryby spadały, dziś Wisła wypłaciła. Ryba ze zdjęcia wzięła 40 minut po północy na dość płytkiej wodzie o lekkim uciagu, w okolicach grubszej rynny. Branie na krótkim dyszlu z fajnym odjazdem, do tego noc potegowala moje emocje. Mega przygoda!

Przyneta to wobler Bielika Zander. Lowilem dość grubo, wędką SG Salt 15/42 o długości 260cm,Okuma Ceymar 3,5 z pletka Adrenaline 0,18. Dawno zadna ryba mnie tak nie ucieszyła! Teraz już z górki, a jesień się dopiero zaczęła!
Załączony plik  2019_0914_23444700-01-01.jpeg   43,18 KB   38 Ilość pobrań

#8905 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:12

Też mam :)
Załączony plik  6.jpg   37,2 KB   37 Ilość pobrań Załączony plik  7.jpg   42,43 KB   37 Ilość pobrań

EDIT:
spotkałem kilka saren, stado dzików, miałem nietrafione walnięcie bolka stojąc po pas w wodzie i wyciągając z niej przynętę, inny boleń spięty no i nie wcięte branie grubego suma, którego i tak bym nie wyholował, tyle :)


Użytkownik korol edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 08:23


#8906 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:36

... i nie wcięte branie grubego suma, którego i tak bym nie wyholował, tyle :)

 

Ja sumików złowiłem kilka czy może nawet kilkanaście, ale to maluchy były i dlatego pytanko laika. Skąd pewność, że to było branie grubego suma ?


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 08:37


#8907 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:44

Bo zrobił to 5metrów ode mnie, przy powierzchni i przez chwilę go poczułem.


  • Vitus i S.N. lubią to

#8908 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:53

Niezła noc dzisiaj. U mnie też się działo, jak zwykle miały być bolenie a po 45 minutach walki skończyło się na pękniętej kotwicy... Też było gruuubo  :P


  • korol lubi to

#8909 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2019 - 09:06

A tak naprawdę się nie zapowiadało, pełnia, do tego ruchu na wodzie zero, normalnie zawsze chodziły przynajmniej jakieś bolenie a wczoraj cisza. Widać nie ma co patrzeć na warunki trzeba łowić :)
  • S.N. lubi to

#8910 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 09:48

Przed zmianą pogody dobrze biorą.

#8911 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2019 - 10:12

Może to ożywienie jest wywołane tym, że wosa podskoczyła o jakieś 20 centymetrów?
  • Ciastek i S.N. lubią to

#8912 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2019 - 10:18

Jesień jakby nie patrzeć ;)
  • Qcyk lubi to

#8913 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:57

Wczoraj Wisła okolice m. Jabłonna jeden bolo trochę mu zabrakło do forumowwgo wymiaru ale już fajnie odpasiony. Co ciekawe wrzucę go chyba do wątku z kolorami bo płetwy wręcz stalowe... A rozmiar wcale nie gigantyczny.

Użytkownik Bootleg edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 11:58

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#8914 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 wrzesień 2019 - 15:03

korol, Dawid, zdradzicie co to dla Was znaczy "nocne sandacze", tj. w jakim przedziale godzinowym dokładnie łowicie?

#8915 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 wrzesień 2019 - 15:31

A tak naprawdę się nie zapowiadało, pełnia, do tego ruchu na wodzie zero, normalnie zawsze chodziły przynajmniej jakieś bolenie a wczoraj cisza. Widać nie ma co patrzeć na warunki trzeba łowić :)

 

Łowię już kilka lat nocami i często się sprawdza że jak boleń chodzi na miejscówce to nie będzie sandaczy, a jak jest cisza to będą  ;)


  • Robert91 lubi to

#8916 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2019 - 15:43

PePe ciekawe spostrzeżenie, być może coś w tym jest :)

pomelo ja chodziłem od 22 do 1/2 rano. Chodzi o to żeby było ciemno;) Ja wybierałem środek nocy ale jak pisałem w tym temacie jestem samoukiem, więc nie warto się na mnie wzorować ;)

#8917 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 wrzesień 2019 - 16:54

Ja czasem 20-22, innym razem 22-24 lub 3-5. Zależnie od innych okoliczności.

 

Chyba najczęściej nie chlapie nic. I bywa, że sandacze i bolenie biorą wtedy na przemian. Jeszcze sumy/sumki. Jest też takie miejsce, że zwykle chlapie całą noc, a sandacze raz biorą, a raz nie. Częściej nie. Ciężko o jakąś prawidłowość.



#8918 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 17:31

to ja jeszcze zapytam jakiej wody szukacie na nocnym wyjściu? tylko nie piszcie stołowka;) łowie przed Warszawą więc nie stanowię zagrożenia dla omawianych miejscówek:)



#8919 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:29

Stołówka dobrze to określiłes, dokładnie takich miejsc szukam, musi być obok głęboka woda, czyli tam gdzie spodziewam sie tych ryb w dzień. Wtedy sobie myślę gdzie te ryby wyjdą w nocy z tych dziur i tam właśnie lowie :)

#8920 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:49

korol, Dawid, zdradzicie co to dla Was znaczy "nocne sandacze", tj. w jakim przedziale godzinowym dokładnie łowicie?


Specjalistą nie jestem, ale wieczorne/nocne sandacze to ryby które najbardziej lubię łowić i którym najwiecej czasu poświęcam :) godziny zerowania baaaaardzo zależą od miesiąca i kiedy słońce zachodzi. Ja zaczynam je łowić zazwyczaj godzinę po całkowitym schowaniu się słońca. W czerwcu wychodzą po 00, a grudniu nocne sandacze lowie już o 18 :D ( bardzo lubię ten okres bo człowiek wyspany jest w pracy) Co do sandaczy i innych ryb jest wiele teorii :) . Ja zauważyłem, że jak w nocy na miejscówce złowię klenia to znaczy, że sandacza tam nie ma i trzeba iść dalej :) coś się nie lubią te ryby :D . Jeżeli w łowisku są bolenie to średnio trzeba poczekać 40 min, od momentu jak przestaną żerować. Po tych 40 min pojawialy się sandacze, ale zawsze były to maluchy. Jeżeli bolenie nie przestają żerować to sandacz w tym czasie tam się nie pojawi.

Podkreślam, że To są tylko moje obserwacje i nie muszą być regułą :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych