Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12408 odpowiedzi w tym temacie

#11941 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2023 - 01:12

To fakt, źródło bardzo dobre :)
  • Night_Walker lubi to

#11942 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 14 styczeń 2023 - 15:32

Zmieniła się interpretacja pomiaru przynęty w OM PZW.

https://ompzw.pl/new...przynety-do-5cm
  • wujek i Night_Walker lubią to

#11943 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 luty 2023 - 16:32

Mam  pytanie do kolegow ze stolicy, czy jest szansa byśmy  jutro z siostrzanem połowili z brzegu,na stojącej wodzie bo u mnie 70 km na wschód od Wawy nadają -7/-8 stopni ale moze u Was w środku miasta bedzie cieplej i da sie połowic 



#11944 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 luty 2023 - 22:04

No niestety, ale nie. Woda stojąca zamarza u nas przy ok -2 albo i stopień mniej. Tu jest cieplej tylko na wiosnę. No chyba, że spod lodu chcecie pykać, ale za gruby to on nie będzie. Stanowczo odradzam.
Są jeszcze elektrownie i spusty ciepłej wody. Wilanów, Czajka (ta oczyszczona)

#11945 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 luty 2023 - 23:59

No niestety, ale nie. Woda stojąca zamarza u nas przy ok -2 albo i stopień mniej. Tu jest cieplej tylko na wiosnę. No chyba, że spod lodu chcecie pykać, ale za gruby to on nie będzie. Stanowczo odradzam.
Są jeszcze elektrownie i spusty ciepłej wody. Wilanów, Czajka (ta oczyszczona)

nie no spod lodu to  nie ma takiej opcji  ,młody ma jutro  urodziny  a ze napalony na wędkowanie to obiecałem mu wypad do stolicy na shoping wędkarski i potem połażenie z UL za okonkami , teraz pokazuje ze  jutro w Wawie W DZIEN -1 to moze nie zdąży skuć lodem ,,tak czy tak jedziemy ,najwyżej zostanie nam tylko szaleństwo w sklepach 



#11946 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 luty 2023 - 01:44

Miej litość dla dzieciaka i weź go jak będzie ciepło i okonki na UL będą współpracować. Tak pojedzie, pomacha godzinę i stwierdzi, że bez sensu. Ja dzieciaków od końcówki października nie zabieram bo nuda.... No chyba że to doświadczony wędkarz i wie, że czasami czekanie się opłaca a młody to tak tylko z nazwy. 



#11947 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 04 luty 2023 - 05:40

Miej litość dla dzieciaka i weź go jak będzie ciepło i okonki na UL będą współpracować. Tak pojedzie, pomacha godzinę i stwierdzi, że bez sensu. Ja dzieciaków od końcówki października nie zabieram bo nuda.... No chyba że to doświadczony wędkarz i wie, że czasami czekanie się opłaca a młody to tak tylko z nazwy. 

a to teraz nie współpracują na UL?to tym mnie zmartwiłeś Wiem ze sugerujesz się swoimi pociechami i cie rozumiem ,ale uwierz mi ,mimo ze młody stażem wędkarskim, bo dopiero od sierpnia łowi a tez i wiekiem,kończy  dzis 10 lat ,to nie ten typ, To nie w jego naturze ,jemu sie na rybach nie znudzi ,wiem co pisze ,to on jest raczej tym który bedzie zawiedziony  ze trzeba juz  wracać z ryb ,Wypadzik na rybki  zaraz po nowym roku  był tego dowodem .Stary juz siedzi pod drzewem ZNUDZONY  i pali tylko szlugi ,bo po 5 godzinach biczowania nic nie skubnęło,i uz mu sie nie chce ,juz go boli łokieć  ,nogi ,kręgosłup  i najchętniej wróciłby do domu na kanapę pod kocyk a młody nie odpuszcza , nie chce wracać .Zrobiłbym mu teraz większą przykrość tym ze nie wyskoczymy dzis nad wodę niz to ze nic nie złowimy ,i to jeszcze w jego urodziny,mógłby się na mnie obrazić :-) On  martwi sie TYLKO tym żeby przelotki nie obmarzały ,tak ze życz nam a zwłaszcza jemu taaaakiej ryby niż wytrwałości .                                                            Jaka temp teraz w Wawie,pada śnieg? bo za  3-4 godz wyjeżdżamy.



#11948 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 luty 2023 - 06:18

Serio, nie ma sensu. Co najwyżej Czajka, bo nie zamarza albo Wilanów (Żerań odpada, bo zabroniony na portach). Wisła na bank płynie bo zamarza przy ok minus 20 ale można ją olać, ryby Wam nie da. Jeszcze ewentualnie kanał w Kobiałce przy spuście wody z dopływu jednak tam przy tej aurze też rewelacji nie wróżę. Śnieg jest, właśnie wyjrzałem za okno. Jak chcecie koniecznie pomoczyć kij, to polecam Czajkę.

Użytkownik Hesher edytował ten post 04 luty 2023 - 09:32

  • korol lubi to

#11949 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 luty 2023 - 08:09

Też uważam, że Czajka.


  • Hesher lubi to

#11950 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 luty 2023 - 08:49

Jeszcze ewentualnie są dopływy do Wilanowa, w zasadzie jeden. kiedyś podobno łowny i nawet sandacze stamtąd wyjeżdżały, ja już się nie załapałem- u nas to tylko dziki. I tresowane bolenie, ale próbujcie.

#11951 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 04 luty 2023 - 08:55

Na kanale Żerańskim, w Kobiałce jest doplyw cieku Długa i tam jako ostatni kanał zamarza, i sa okonie

#11952 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 luty 2023 - 09:13

Jedźcie na Czajkę, nie ma sensu bić spod lodu. Tutaj wcale nie jest cieplej poza sezonem. Kobiałka to też dobra meta.

#11953 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 luty 2023 - 11:05

Na kanale Żerańskim, w Kobiałce jest doplyw cieku Długa i tam jako ostatni kanał zamarza, i sa okonie

 

Czy to prawda, że od jakiegoś czasu można tam dostać kwit za łowienie  przy ujściu.



#11954 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 04 luty 2023 - 11:25

Tak można dostać kwit.

#11955 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 04 luty 2023 - 11:29

Wystarczy stanac na drugim brzegu i przesunac sie nieco w prawo lub w lewo odnujscia - 50 m zachowane

#11956 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 luty 2023 - 12:54

I bardzo dobrze, tam było walone wszystko w łeb. Raz przyjechałem po przymrozkach, to typy wrzucały w przerębel zestawy na sandacze, żeby jeszcze coś wyżreć do końca sezonu. No bez kitu, Kanał zamarznięty, dziura od tego zrzutu i typy tam wrzucają gruntówki z trupkami.

PS. Polecam przeliczyć ile to jest 50m, bo jak myślicie, że rzucacie na 100, to źle myślicie do oszacowania odległości jest potrzebny punkt odniesienia. Są mapy google, to sobie policzcie te metry, zanim Was policzą mundurowi. Na innym forum kiedyś tam czytałem o rzutach 150m. Jeśli dojdziecie do 40m to już sukces.
  • Friko i MaleX lubią to

#11957 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 04 luty 2023 - 14:13

Podziwiam regularnie wędkujących w takich warunkach. Byłem dziś nad Wisłą, porzucałem i po kilku minutach plecionka przymarzała do przelotek. Nie pomagał nawet moczenie szczytówki w wodzie, gdyż przymarzała już na 2-3 przelotce. Nie wspomnę o dłoniach. Splątała mi się plecionka i musiałem uciąć spory kawałek i przywiązać krętlik i ledwo mogłem przewlec plecionkę przez oczko :) W aucie pokazywało mi tylko -2*C :) Przy niżej temperaturze musi być jeszcze lepiej :)



#11958 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 luty 2023 - 20:50

Podobno trzeba przejść na mono przy mrozku, tj. żyłkę. Piszę podobno, bo od czasu jak używam plecionek żyłki nie nawijałem. Trochę pomaga pryśnięcie (tylko takie solidne) plecionki smarem silikonowym, ale tylko trochę pomaga, szału ni ma.

#11959 OFFLINE   motorider

motorider

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 05 luty 2023 - 21:34

Viking, udało się połowić w sobotę?

#11960 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 06 luty 2023 - 05:57

Viking, udało się połowić w sobotę?

Jasne że tak mina młodego mówi sama za siebie jedyne co utrudniało łowienie to był wiatr7f09020257c229c03d747f72e75f9458.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    majunio