Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12410 odpowiedzi w tym temacie

#3701 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 03 grudzień 2016 - 06:45

Jak nie zamarznie, to beda klenie. Jak zamarznie to dłubanie woblerów ;)


Klenie zimą w Wiśle to chyba mega trudny temat? W sumie nigdy nie próbowałem, ale skoro wczesną wiosną łatwo nie jest (przynajmniej mi) to wyrokuje że zimą dużo trudniej. Masz regularne wyniki ?

#3702 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 03 grudzień 2016 - 08:53

Co do zimy i kleni to dla mnie nie możliwe. Wiosną od kwietnia łowię je regularnie. Zazwyczaj sa ta raczej większe sztuki. Ale też praktycznie w jedym miejscu i przy stanie wody okolo 2m

#3703 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 12:40

Nie umiem łowić zimowych kleni :) Ale jeśli czas i aura pozwoli to będę się ich uczył :) 



#3704 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:10

Wrzucam parę fotek  z końcówki wakacji - opisywane rejony - kiedyś pełne wody i oczywiście rybek, takich niżówek nie było nigdy.

 

 

Załączony plik  20160831_133547.jpg   17,19 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20160831_133525.jpg   70,75 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20160831_133530.jpg   67,57 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC_1485.JPG   36,63 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC_1530.JPG   59,05 KB   4 Ilość pobrań

 

 



#3705 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:15

Mi również zapadają się pod ziemię (gdzieś w poł. października), nie ma ich i koniec. Na pewno ma na to wpływ liczebność. Jak ktoś ma wątpliwości niech zajrzy do Świata Spiningu (poł '90) , publikował tam zapiski z zeszytów p. Kaczówka, można poczytać jak brały kleksy w styczniu i lutym.. Jeszcze wcześniej ('70)   są ciekawe opisy połowów na kawałek słoninki..



#3706 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:36

Ja dziś 3 godziny znowu na pusto. Chyba zbliża się pora podsumować sezon...😣

#3707 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2016 - 16:38

Mi również zapadają się pod ziemię (gdzieś w poł. października), nie ma ich i koniec. Na pewno ma na to wpływ liczebność. Jak ktoś ma wątpliwości niech zajrzy do Świata Spiningu (poł '90) , publikował tam zapiski z zeszytów p. Kaczówka, można poczytać jak brały kleksy w styczniu i lutym.. Jeszcze wcześniej ('70)   są ciekawe opisy połowów na kawałek słoninki..

Co do liczebności klenia na odcinku warszawskiej Wisły , to jest źle z tendencją do tragedia :angry: . Co potwierdziły moje i moich kolegów z forum tegoroczne doświadczenia.

Jednak nawet w czasach kiedy tej ryby w Wiśle nie brakowało :) , a które doskonale pamiętam pomimo początków sklerozy :D , złowienie klenia na spin zimą było dużą sztuką    .Może i na słoninę było łatwiej :D , nie wiem nie sprawdzałem ;) .

Wisła to rzeka którą nazywamy królową i jak na królową przystało ma różne swoje fanaberie. Jedną z takich charakterystycznych cech jest , to że bardzo wcześnie idzie spać i bardzo późno się budzi . W końcu to królowo i wolno jej spać do woli  ;) :D .


Użytkownik pisarz edytował ten post 03 grudzień 2016 - 16:38


#3708 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 17:05

Od słoniny lepsiejsza wątróbka ;) Lubią też mormyszkę....a tę miałem okazję uskuterczniać w miejscach gdzie nurtu ze zrozumiałych przyczyn nie było. I tam będę ich pewnie szukał z ultralightem :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3709 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2016 - 17:10

 

Wisła to rzeka którą nazywamy królową i jak na królową przystało ma różne swoje fanaberie. Jedną z takich charakterystycznych cech jest , to że bardzo wcześnie idzie spać i bardzo późno się budzi . W końcu to królowo i wolno jej spać do woli  ;) :D .

100% racji, najbardziej irytująca bywa wiosna, niby ładna pogoda a woda jak w studni... w tym roku jesień całkiem do bani...ale czasy mamy takie, panie, że się cieszę bo rzeka pochowała trochę rybki przed amatorami łatwego mięsa.


  • lokoko83 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#3710 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2016 - 17:55

Od słoniny lepsiejsza wątróbka ;) Lubią też mormyszkę....a tę miałem okazję uskuterczniać w miejscach gdzie nurtu ze zrozumiałych przyczyn nie było. I tam będę ich pewnie szukał z ultralightem :)

Poszukiwanie kleksów z spinem w ręku  :good: .  Słoninę lepiej przeznaczyć dla sikorek 12.gif.



#3711 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 19:02

A wątróbkę dla spirytuałów? ;) 

Dobra Panowie, nowa forma do odlewania wobków zrobiona, teraz tylko 12h aż silikon zastygnie....więc można gonić nad Wisełkę. Ciekawe czy będą gryzły :) btw przedwczoraj sumka widziałem jak się spławił....maluch taki ze 40cm. Przepłynął ze 2 metry smużąć powierzchnię....dziwne zachowanie jak na tę porę roku. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Nie wydawał się uszkodzony w żaden sposób.



#3712 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2016 - 11:41

btw przedwczoraj sumka widziałem jak się spławił....maluch taki ze 40cm. Przepłynął ze 2 metry smużąć powierzchnię....dziwne zachowanie jak na tę porę roku. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Nie wydawał się uszkodzony w żaden sposób.

W lato tak ale raczej większe sztuki



#3713 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:14

Jest 8.55. Jadę do pracy i właśnie przejeżdżam przez Most Świętokrzyski od strony Pragi. Śnieg sypie jak zły.
Odruchowo spoglądam w prawo na rzekę, a tam łódka kawałek poniżej mostu. Grubo!
Widzę ją tam systematycznie, ale w taką pogodę to szacun. Jeśli to ktoś z forum pozdrawiam :)


Użytkownik korol edytował ten post 06 grudzień 2016 - 09:16


#3714 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:22

Jest 8.55. Jadę do pracy i właśnie przejeżdżam przez Most Świętokrzyski od strony Pragi. Śnieg sypie jak zły.
Odruchowo spoglądam w prawo na rzekę, a tam łódka kawałek poniżej mostu. Grubo!
Widzę ją tam systematycznie, ale w taką pogodę to szacun. Jeśli to ktoś z forum pozdrawiam :)

To jest właśnie ta różnica między "w pracy" i "na urlopie".



#3715 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:27

A wątróbkę dla spirytuałów? ;) 
Dobra Panowie, nowa forma do odlewania wobków zrobiona, teraz tylko 12h aż silikon zastygnie....więc można gonić nad Wisełkę. Ciekawe czy będą gryzły :) btw przedwczoraj sumka widziałem jak się spławił....maluch taki ze 40cm. Przepłynął ze 2 metry smużąć powierzchnię....dziwne zachowanie jak na tę porę roku. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Nie wydawał się uszkodzony w żaden sposób.


Pewnie robota kormorana. Pogniotł biedakowi bebechy i nie dał rady połknąć :(

#3716 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:58

Na klenie jest metoda skuteczna do tego stopnia że jak kleń zobaczy to nie daruje .Niestety skuteczna tylko w okresie kwiecień -czerwiec ,czasem lipiec jeszcze . Próbować panowie .



#3717 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:01

Na klenie jest metoda skuteczna do tego stopnia że jak kleń zobaczy to nie daruje .Niestety skuteczna tylko w okresie kwiecień -czerwiec ,czasem lipiec jeszcze . Próbować panowie .

Witamy nowego kolegę :) .

http://jerkbait.pl/t...baitpl/page-100

Może coś więcej o tej Twojej tajnej broni na kleksy , chętnie poczytamy.



#3718 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 07 grudzień 2016 - 08:53

A tymczasem jakieś roboty pod Mostem Gdańskim. Chyba pogłębiają między 1 a 2 filarem od strony Pragi.



#3719 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:03

Powiem tylko tyle że metoda jest spławikowa lub gruntowa ,lepiej na spławik . Przynęta naturalna , niestety konieczne jest łowienie na tzw przelewach a to oznacza że łowi się klenie cieknące mleczem. Każda metoda w takich miejscach to łowienie na tarlisku .Dlatego nie będę propagował przynęty . Wszystko jedna czy łowimy na spławik czy na woblera czy muchę . Przelewy to tarliska kleni ,popularność łowienia w takich miejscach doprowadziła do załamania populacji klenia ,do tego dochodzi przymykanie oka nawet na zawodach .Ustawia się zawodnik ,łowi a organizatorzy nie widzą lub udają że nie widzą . Mój rekord to 17 szt jednego wieczora i drugie tyle spudłowanych brań .Naprawdę dałem spokój kleniom ,nawet osoby wypuszczające ryby powinny odpuścić przelewy w okresie od końca kwietnia do lipca . 


Użytkownik roberto77 edytował ten post 07 grudzień 2016 - 09:07


#3720 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:23

No to po rewelacji :( .

17 szt, kleni na spinning , to byłby wyczyn :)  , Oczywiście o ile byłyby to klenie , a nie kleniki . Na spławik i przynętę naturalną , taki wynik nie powala.


  • coma i irgod lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych