Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12408 odpowiedzi w tym temacie

#3841 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 17:38

rano był pan na skuterku ale marudził że nie bierze


Ja już w tym roku zaliczylem tam dwa male jazie. Pan na skuterku zawsze narzeka

#3842 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 marzec 2017 - 18:51

Ja już w tym roku zaliczylem tam dwa male jazie. Pan na skuterku zawsze narzeka

 

Mucha czy spin?



#3843 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 marzec 2017 - 18:55

Mucha czy spin?

Spin


  • _Junak_ lubi to

#3844 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2017 - 09:37

. Problem Wisły jest wielotorowy, praktycznie wszystkie plagi jakie można sobie wyobrazić ją dotknęły i mamy to co mamy. Zwałki, piaskarnie wykończyły dno, a wędkarze i opad dopełnili reszty.

 

Tak , tak , tak. :)

W krótkim okresie czasu Wisłę dopadły wszystkie "plagi egipskie" :( .Zbyt wiele czynników negatywnych w zbyt krótkim czasie .


  • wujek, jacekp29 i grzesiekp. lubią to

#3845 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 marzec 2017 - 13:24

Prawda jest taka że gdyby Wisła w większości miała głębokość 4-10m i twarde, zaczepowe dno to ryba by była bez względu na wędkarzy, kłusowników i kormorany. Taka specyfika tej rzeki że na kilka km sa 2-3 miejsca gdzie jest więcej ryby, ktora do tego jest łatwa do namierzenia i złowienia. Reszta to połacie piachu gdzie mało co jest i nie zanosi sie żeby coś sie zmieniło.
  • beton007, Flame, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#3846 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 18 marzec 2017 - 14:59

Zwróćcie uwagę, że trzeci rok z rzędu nie mamy typowego wiosennego przyboru - takiego z prawdziwego zdarzenia, że woda pod wały podchodzi, a nie to co teraz, że ledwo główki zalewa. To, plus piaskarnie, niski poziom wody cały rok powoduje, że Wisła się strasznie wypłaszczyła. Zasypało doły, a nowych za bardzo nie wymywa. Ubywa rybie tarlisk i to jest według mnie jeden z głównych powodów braku ryb. Pamiętacie ile jeszcze 25 lat temu było w Wiśle kiełbi? Teraz jakby zniknęły.

Kormoranów kiedyś nad Wisłą też nie było. Długo tak można wymieniać.


  • wujek, Pisarz.......ewski Piotr i grzesiekp. lubią to

#3847 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 marzec 2017 - 15:20

Ja z góry przepraszam, to nie prowokacja, ale jak się do tego ma plan zrobienia z Wisły autostrady wodnej? Pogłębią, kamienie sypną, może ryb będzie więcej...
Ech, chyba dobre czasy to już były i nie wrócą.

#3848 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 18 marzec 2017 - 15:49

Piaskarnie to piach wybierają...locja -przesuwanie ścieranego pyłu.

Użytkownik darek1 edytował ten post 18 marzec 2017 - 15:56


#3849 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 marzec 2017 - 17:29

Ja z góry przepraszam, to nie prowokacja, ale jak się do tego ma plan zrobienia z Wisły autostrady wodnej? Pogłębią, kamienie sypną, może ryb będzie więcej...
Ech, chyba dobre czasy to już były i nie wrócą.

Trochę po cichu na to liczę że odnowią stare umocnienia, sypną troche opasek i główek. Wisla i tak sobie z tym poradzi a kamieni trochę sie przyda.

Użytkownik wujek edytował ten post 18 marzec 2017 - 17:31

  • Mariano Mariano i Qcyk lubią to

#3850 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 marzec 2017 - 17:36

Prawda jest taka że gdyby Wisła w większości miała głębokość 4-10m i twarde, zaczepowe dno to ryba by była bez względu na wędkarzy, kłusowników i kormorany. Taka specyfika tej rzeki że na kilka km sa 2-3 miejsca gdzie jest więcej ryby, ktora do tego jest łatwa do namierzenia i złowienia. Reszta to połacie piachu gdzie mało co jest i nie zanosi sie żeby coś sie zmieniło.

Jest mala luka w powyzszym. Plywalem z Warszawiakami po torunskiej Wisle. Wedlug nich duzo glebsza rzeka. Praktycznie kazda farta ma ponad 4 metry i wiecej. Dolow jest sporo takich 7-8 metrow a i 10 sie znajda. A ryby jak na lekarstwo :( to chyba jednak nie kwestia plytkosci warszawskiej Wisly :/
  • pampi lubi to

#3851 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 18 marzec 2017 - 18:01

Moim zdaniem to na pierwszym miejscu jest masakrowanie zimowisk i tarlisk przez wędkarzy i to latami , tak na każdej rzece do tego kłusole w tych samych miejscach. Ryby to nie grzyby po deszczu nie rosną . Niestety musimy zdawać sobie sprawę że  95% wędkarzy zabiera to co złowi :( . Widać to teraz na kanale jak jest masakrowana ryba  na 1000 wędkarzy ryby wypuszcza 5 .Co dziennie wychodzi z wody kilkaset kilogramów ryby.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 18 marzec 2017 - 18:13

  • Pisarz.......ewski Piotr i pomelo (maciekd) lubią to

#3852 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 18 marzec 2017 - 18:21

Ciekawe, dlaczego tak sypie piachem na warszawskiej,na toruńskiej wahań poziomu jest wielokrotnie więcej przez zaporę we Włocławku,a każdy przybór nawet niewielki powoduje ,przemieszczanie się piachu,mimo wszystko  toruńska jakby głębsza.



#3853 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 marzec 2017 - 19:28

Głebokość moze nie jest na tyle istotna co dno, ale fakt że wiekszość ladnych ryb złowiłem na grubej wodzie stad napisałem o głębokość. Im wiecej grubej wody tym lepiej bo ryba ma więcej miejsc gdzie może stać. U nad jest tak że w jednym wiekszym dole jest wiekszość ryb na danym odcinku. Z tego co słyszałem na torunskiej jest trochę więcej ryby a to że nie jest łatwa do złowienia może właśnie wynikać z większej ilości miejsc.

#3854 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 18 marzec 2017 - 19:59

Myślę, że nie ma sensu porównywać Wisły warszawskiej z toruńską czy bydgoską, tak samo jak nie ma sensu porównywać Wisły warszawskiej z np. krakowską. Jakby inne rzeki.

Do wujek: jeszcze jedna różnica - na toruńskiej nie ma rybaków, na mazowieckiej wokół Warszawy już są.



#3855 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 marzec 2017 - 20:10

Głebokość moze nie jest na tyle istotna co dno, ale fakt że wiekszość ladnych ryb złowiłem na grubej wodzie stad napisałem o głębokość. Im wiecej grubej wody tym lepiej bo ryba ma więcej miejsc gdzie może stać. U nad jest tak że w jednym wiekszym dole jest wiekszość ryb na danym odcinku. Z tego co słyszałem na torunskiej jest trochę więcej ryby a to że nie jest łatwa do złowienia może właśnie wynikać z większej ilości miejsc.

Może jest więcej może jest mniej. Ciężko porównać. Jedno jest pewne - niestety tendencja jest dokładnie ta sama. Czyli ryb jest coraz mniej. I nawet nie chodzi o moje wyniki ale generalnie nie spotkałem nikogo kto by twierdził ze jest lepiej niż 5 czy 10 lat temu.



#3856 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 marzec 2017 - 20:14

Z tego co słyszałem na torunskiej jest trochę więcej ryby a to że nie jest łatwa do złowienia może właśnie wynikać z większej ilości miejsc.

I jeszcze jedno :)  Zapraszam do Piernikowa - mogę Cie zabrać na łódkę i wtedy zobaczymy czy u nas jest tragedia czy może jeszcze nie aż tak wielka. Pisze poważnie i bez złośliwości - zawsze fajnie powędkować z kimś nowym :)



#3857 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 20:19

O 18.01 padły w tej dyskusji słowa, do których wystarczy dodać politykę PZW i mamy wszystko na temat rybostanu polskich wód...

#3858 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 18 marzec 2017 - 20:19

 Kiedyś łowiłem tylko z brzegu,od 4 lat, tylko z wody wyniki podobne.Wielu ludzi myśli że z wody łatwiej,podpałka kupują pływadła i jest rozczarowanie,bo z brzegu mniej zabiegu a wyniki podobne,owszem można trafić ładne ryby ale trzeba poświęcić masę czasu na rybałkę,ale Królowa poza rybami daje niezapomniany klimat przygody niekoniecznie związanej tylko z rybami.


Użytkownik Zack edytował ten post 18 marzec 2017 - 20:28


#3859 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 marzec 2017 - 23:50

I jeszcze jedno :) Zapraszam do Piernikowa - mogę Cie zabrać na łódkę i wtedy zobaczymy czy u nas jest tragedia czy może jeszcze nie aż tak wielka. Pisze poważnie i bez złośliwości - zawsze fajnie powędkować z kimś nowym :)


Dzieki za zaproszenie ale nie czuję potrzeby udowadniania czegokolwiek i komukolwiek. Poza tym za dobrze znam Wisle i wiem ze szansa połowienia z doskoku jest marna wiec to by niczego dodowodziło.

Użytkownik wujek edytował ten post 18 marzec 2017 - 23:51


#3860 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 marzec 2017 - 07:09

Dzieki za zaproszenie ale nie czuję potrzeby udowadniania czegokolwiek i komukolwiek. Poza tym za dobrze znam Wisle i wiem ze szansa połowienia z doskoku jest marna wiec to by niczego dodowodziło.

Nie chodziło mi o udowadnianie czegokolwiek komukolwiek. Bardziej o zobaczenie dla samego siebie i Ciebie gdzie jest gorzej. Dla Ciebie byłby to wypad z doskoku ale jak byś powiedział co potrzeba to by się znalazło - typ dna głębokość itp itd ;) To tylko celem wyjaśnienia bo na sile nie będę przekonywał aczkolwiek zaproszenie pozostaje otwarte  ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych