Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12410 odpowiedzi w tym temacie

#4001 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 23 kwiecień 2017 - 14:14

Całkiem możliwe. Ze dwa razy miałem wrażenie, że czuje uderzenie ogonem po żyłce. Ale jestem dziś nieprzytomny, wiec ciężko mi wyrokowac.

Czyli nie widziałeś nawet z czym masz do czynienia.

Zawsze troche szkoda jak nawet nie widać było co było na kiju i można snuć tylko domysły.

Wyobrażnia wtedy ma szerokie pole manewru i raczy nas różnorakimi wizjami domniemanej ryby.  :P


  • korol lubi to

#4002 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:09

A to zalezy wczoraj kolega miał pstrąga 60sione i chyba raczej wolalby nie widzieć jaka ryba mu spadla ;)

#4003 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:13

A to zalezy wczoraj kolega miał pstrąga 60sione i chyba raczej wolalby nie widzieć jaka ryba mu spadla ;)

Ja tam zawsze wole wiedzieć z kim miałem przyjemność ale rozumiem, że sa i tacy co wolą nie wiedzieć co było na końcu linki.

Wole żyć w śiadomości, niż dawać potem upust swojej wyobrażni.  :)



#4004 OFFLINE   alberto25

alberto25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Albert

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:40

Bylem z kolegą w okolicach bielan.pusto i woda wysoka/lekko mętna ... :)

#4005 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:49

Ja tam zawsze wole wiedzieć z kim miałem przyjemność ale rozumiem, że sa i tacy co wolą nie wiedzieć co było na końcu linki.
Wole żyć w śiadomości, niż dawać potem upust swojej wyobrażni. :)

Wolę sobie wyobrażać urwaną,zabłąkaną brzanę lub leszcza niż metrowego sandacza czy bolka...
  • w6i6e6 lubi to

#4006 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 24 kwiecień 2017 - 10:11

A to nie czas wspiąć się na wyższy poziom wędkarstwa w Polsce? Może czas zacząć chwalić się miejscówkami, może czas wybierać się na wspólne wyprawy w coraz większym gronie a nie siedzieć w krzakach ukrytym. Dzielić się doświadczeniem z młodszymi i mniej doświadczonymi. Wbijać do głów tych osób czym jest wędkarstwo i obcowanie z przyrodą?! Pokazać im jak to powinno wyglądać. Cieszyć się z tego zamiłowania i chwalić kulturą wyniesioną z niego a nie po staropolsku - to moje i nikomu nic do tego!! Czytam to forum i widzę, że jest coraz gorzej a wędkarstwo jest najgorszą cechą naszego społeczeństwa - egoizm. Owszem mam świadomość, że wejdzie tu taki rybobójca i popatrzy gdzie można jeszcze zabić, ale to nasz obowiązek pokazać światu, że my też umiemy zadbać o nasze. Wędkarstwo powinno być sposobem życia w zgodzie z naturą i drugim "kolegą" (nie wrogiem czy przeciwnikiem. Nawet na zawodach w naszym kraju nie ma tyle goryczy co na tym forum. Panowie i Panie z uśmiechem i życzliwością do siebie, a ryb będzie więcej. Jeśli chodzą za Wami to zaproś ich z wędką i pokaż jak łapiesz, techniki. Będziesz wzorem do naśladowania dla innych. To powinno być nagrodą. 



#4007 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 kwiecień 2017 - 10:20

Niech już się ta pogoda poprawi i woda opadnie :).


  • Mr.Happy i Dano. lubią to

#4008 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 kwiecień 2017 - 10:23

I sezon zasadniczy zacznie :P.


  • Dano. lubi to

#4009 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 24 kwiecień 2017 - 10:41

Nie jest źle, rybki już biorą : )

Wydaje mi się, że nie ma co popadać ze skrajności w skrajność.
Można spokojnie opisywać swoje połowy w taki sposób, aby odbiorca coś z tego wyniósł, a jednocześnie nie zdradzać konkretnego miejsca. Bo w końcu to schemat ma znaczenie, a największą przyjemność daje samodzielne odkrywanie.

Sam się nieźle wkurzyłem, jak w sezonie 2015, po tym jak z Dawidem wrzuciliśmy trochę fajniejszych rybek rozpoczęły się pielgrzymki. Pamiętam sytuacje, że ktoś mi stał niemal na plecach, rzucając w miejscu gdzie nie było szans na rybę, ewidentnie czekając, aż zwolnię miejscówkę (mogę obławiać jedno miejsce przez kilka godzin, zwłaszcza jak się zawezmę :D). Było to wyjątkowo denerwujące, bo w pobliżu było wiele innych, także dobrych. Cóż, było trzeba się wynieść w inne rejony.



#4010 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:11

Nie jest źle, rybki już biorą : )

Wydaje mi się, że nie ma co popadać ze skrajności w skrajność.
Można spokojnie opisywać swoje połowy w taki sposób, aby odbiorca coś z tego wyniósł, a jednocześnie nie zdradzać konkretnego miejsca. Bo w końcu to schemat ma znaczenie, a największą przyjemność daje samodzielne odkrywanie.

Sam się nieźle wkurzyłem, jak w sezonie 2015, po tym jak z Dawidem wrzuciliśmy trochę fajniejszych rybek rozpoczęły się pielgrzymki. Pamiętam sytuacje, że ktoś mi stał niemal na plecach, rzucając w miejscu gdzie nie było szans na rybę, ewidentnie czekając, aż zwolnię miejscówkę (mogę obławiać jedno miejsce przez kilka godzin, zwłaszcza jak się zawezmę :D). Było to wyjątkowo denerwujące, bo w pobliżu było wiele innych, także dobrych. Cóż, było trzeba się wynieść w inne rejony.

Znalazłem kiedyś miejscówkę szczupakową na ujściu Bugu, za. Meta taka, że trzeba było stanąć co do 0,5m na miejscu żeby połowić i to całkiem konkretnie. Przy podaniach przynęty dokładnie w to samo miejsce ale z innego kąta brań prawie nie było. Za trzecim razem kiedy przyjechałem jedna ekipa łowiła a druga czekała w kolejce na wale. Oczywiście ryby ponad miarę w łeb i do wora, jakimś tam marnym pocieszeniem było, że koledzy po kiju  bili zwierzaki w bliżej 60 cm a mniejsze puszczali. Oczywiście miejsce zostało gruntownie oczyszczone ze szczupaka.



#4011 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:45

Dzisiaj udało mi się wyskoczyć nad Wisłę w moich okolicach i pomachać trochę kijem, choć zimno i wiatr nie pozwolił mi pobyć za długo nad wodą. Mimo kiepskiej pogody o dziwo coś tam udało się wydłubać: najpierw krótkiego bolka, a potem zameldował się ładny, ok.40 cm jaź.



#4012 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:32

Panowie czy woda na Wiśle bardzo się podniosła od wczoraj ?

#4013 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:35

Panowie czy woda na Wiśle bardzo się podniosła od wczoraj ?

http://monitor.pogod...hydro/152210010



#4014 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:44

Nie wiem jaka była wczoraj ale do zeszlotygodniowej napewno w górę. Dzisiej bylem pospacerować w okolicy CW to tylko jeden kamień było widac na rafach po drugiej stronie z 3 kormoranami bo wiecej nie mogło się na nim pomieścić. Tak, że całkiem fajna woda.

#4015 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:57

Woda trochę poszła w górę, ale w ciągu kilku dni niewiele, max ze 20 cm. Jak na tą porę roku cały czas jest niski poziom wody, fajnie jakby na majówkę przyleciało trochę, ale raczej nic z tego.



#4016 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:00

Dzis byłem godzina machania muchówką w porcie Sum i nic. 



#4017 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:14

Poszło co najmniej pół metra w górę. Tak pokazują w internecie.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

#4018 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:23

Poszło co najmniej pół metra w górę. Tak pokazują w internecie.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

O tej porze roku , to woda powinna być jeszcze pod wałami i powoli opadać :)  , a tu ledwie stare główki przelewa. :(

Naprawdę wysoka woda , mogła by wiele zmienić .


  • w6i6e6 i Qcyk lubią to

#4019 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 22:49

Zalać stawy hodowlane, co pozwoliloby choc troche odciazyc populacje dzikich ryb?



#4020 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 06:25

Bardziej dno poprzestawiać, a ryba by odpoczęła gdyby przez sezon był sredni stan wody, jest wtedy wszędzie i nigdzie. Pozalewane rafy i przelewy i dupa z łowienia.

Użytkownik wujek edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 06:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    GBP