Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12408 odpowiedzi w tym temacie

#5081 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:48

 

Pogoda nie rozpieszcza i może skutecznie demotywować.
Ale ciągłe opady prognozują podniesienie się stanu wody (z wysokim prawdopodobieństwem, że już nie opadnie).

Dlatego też się przemogłem i wyskoczyłem na godzinę - olać deszcz. Trzeba złowić Baśkę, bo może to już tegoroczny koniec.

Kilka rzutów i stanowczy odjazd. Niestety, po kilkunastu metrach opór gwałtownie maleje. Co jest? - myślę sobie.
Na zestawie siedzi krąp - jedna kotwica w pysku, druga z boku, ogona brak, pozostał kikut.

attachicon.gifP9075308.JPG attachicon.gifP9075309.JPG

Wszystkie znaki na niebie wskazywałby na dużego szczupaka, ale one zjedzone przecież. I do tego w takim nieszczupakowym miejscu z b. silnym nurtem? Ale fart.
Mógłby być jeszcze sandacz, one wychodzą na kamieniska jak jest ciemno i pochmurno, ale raczej zostawiają na niedoszłych ofiarach pasy.
Tak, czy inaczej ciekawa odmiana od gnębiących mnie sumów. Poniżej owner po przedostatniej "akcji" wąsatego stwora.
attachicon.gif1.jpg

Łowię dalej, siedzi. Tym razem zgodnie z planem. Ryba jest spora, wędruje po łowisku, trzy razy odczepiam żyłkę z zawad. Niestety ma więcej szczęścia przy próbuje podebrania. A mogłem zrobić to spokojniej, za 5 minut...

Tymczasem zegarek wskazuje 10min do końca umówionego czasu. Trzeba walczyć. Jeszcze kilka rzutów i znów jest. Tym razem nie popełniam błędu. Ryba też jest mniejsza, pod 70. Gdy chowam aparat dzwoni budzik.

attachicon.gifP9075314.JPG attachicon.gifP9075315.JPG attachicon.gifP9075316.JPG

Pada dalej.

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 

Kolego tak się narzeka na Wisłę jaka wyrybiona, ze tu nic nie pływa...To co ty przeżyjesz w 1 dzień, to ja nie miałem u mnie na sieradzkiej Warcie przez 5 lat w sumie wszystkich wypraw. Jesteś w stanie sobie to wyobrazić? Tak więc cieszcie się wiślacy, bo macie raj na ziemi. Chiałbym, żebyś pobył na mojej wodzie tak ze 2 miesiące i porównał. Jak można zmarnować wodę tego się nie da opisać. 



#5082 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:35

Łowiący na Wiśle myślą w ten sposób o kolegach łowiacych na Odrze.. Prawda jest taka że wszędzie jest dobrze.... tam gdzie nas nie ma. Swoje trzeba wychodzić i nic za darmo nie ma. A kolega Karol swoje wychodził i teraz zbiera owoce.

#5083 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:21

Kolego tak się narzeka na Wisłę jaka wyrybiona, ze tu nic nie pływa...To co ty przeżyjesz w 1 dzień, to ja nie miałem u mnie na sieradzkiej Warcie przez 5 lat w sumie wszystkich wypraw. Jesteś w stanie sobie to wyobrazić? Tak więc cieszcie się wiślacy, bo macie raj na ziemi. Chiałbym, żebyś pobył na mojej wodzie tak ze 2 miesiące i porównał. Jak można zmarnować wodę tego się nie da opisać.

Ja słyszałem że na Wiśle wystarczy z podbierakiem na brzegu stanąć i same ryby wyskakują do środka...

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
  • Skorio lubi to

#5084 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:25

...chyba elektrycznym...he he...

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

#5085 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:49

Tym niemniej porównując wyniki SF to jednak Odra zdecydowanie bardziej konkurencję "rybności" wygrywa.



#5086 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 wrzesień 2017 - 17:33

Heh. Rajem bym tego nie nazwał. Ale oczywiscie jest dużo lepiej niż na przyklad na moim Bugu. Jak się ma do tego Warta, niestety nie mam pojęcia.

Wiem za to, że na podlaskiej rzece wyniki mam zblizone. Slabsze ilościowo, lepsze wielkosciowo.

Jest jeszcze jeden element układanki . Nie tak latwo wejść na środek rzeki w nurt po pachy, podczas deszczu i zimnego wiatru...

#5087 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 wrzesień 2017 - 17:45

Po pachy cieplej ...
Wejdź w g... po uszy to Cię zimno nie ruszy.

#5088 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:01

Łowiący na Wiśle myślą w ten sposób o kolegach łowiacych na Odrze.. Prawda jest taka że wszędzie jest dobrze.... tam gdzie nas nie ma. Swoje trzeba wychodzić i nic za darmo nie ma. A kolega Karol swoje wychodził i teraz zbiera owoce.

Ja swoje wychodziłem 5 lat chodziłem żeby 2 takie brzany wyjąć. A w ogóle to chodze nad tą rzeką już 30 lat więc chodzić umiem :) Wiec kolego to nie o brak doswiadzcenia chodzi. Ale ja rozumiem twoją reakcję, mierzysz po prostu swoją miarą. NIe masz pojecia jak jest u mnie, nawet nie jesteś sobie w satnie wyobrazić, że można tak wyzerować rzekę. Ilość takich brzan na 100 km odcinku Warty okręgu Sieradz wątpię, żeby pzrekroczyła 20-30 sztuk. Co 5-10 km jedna miejscówka, gdzie uchowały sie jeszcze ostatnie sztuki, oczywiście sukcesywnie dobijane przez fachowców od smażenia. Reszta rzeki to jałowy ciek z drobnicą średnimi klenikami i trafiają się bolki, wele gatunków już bezpowrotnie wyginęło, a brzana następna w kolejce. (Dla nieznajacych tego regionu powiem, że to środkowa Warta powyżej zapory Jeziorsko, włąściwie już pozbawiona zycia jałowa). Dlatego napisałem, że na tym tle Wisła to raj. Obiecałem, że wszedzie gdzie się da bede robił reklame PZW Sieradz. Tym gnojom. 


Użytkownik Mreno edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 18:03

  • zator lubi to

#5089 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 19:30

Panowie udostępniam ogłoszenie fejsbukowego profilu SPŁAWIK ZNAD WISŁY

POSZUKIWANY, POSZUKIWANA !!!

Pół godziny temu jakieś płetwiaste bydle zabrało mi wędkę. Zwijałem drugą i wystarczyła chwila nieuwagi. Byłem o trzy metry za daleko. Gdyby ktokolwiek z łowiących na warszawskim odcinku Wisły zobaczył, znalazł, wyłowił będę dozgonnie wdzięczny za zwrot i oczywiście się zrewanżuję. Poszukiwana to teleskop karpiówka 3,9 metra z dzieloną rękojeścią. Kołowrotek z wolnym biegiem /którego kurwa nie odpiąłem/ brązowa żyłka i czerwona bombka 40 gram ... Wiem że jest ledwie promil szansy, ale spróbuję....
  • luk_80, sajdol1 i wojwys lubią to

#5090 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 20 wrzesień 2017 - 21:17

Panowie udostępniam ogłoszenie fejsbukowego profilu SPŁAWIK ZNAD WISŁY

POSZUKIWANY, POSZUKIWANA !!!

Pół godziny temu jakieś płetwiaste bydle zabrało mi wędkę. Zwijałem drugą i wystarczyła chwila nieuwagi. Byłem o trzy metry za daleko. Gdyby ktokolwiek z łowiących na warszawskim odcinku Wisły zobaczył, znalazł, wyłowił będę dozgonnie wdzięczny za zwrot i oczywiście się zrewanżuję. Poszukiwana to teleskop karpiówka 3,9 metra z dzieloną rękojeścią. Kołowrotek z wolnym biegiem /którego kurwa nie odpiąłem/ brązowa żyłka i czerwona bombka 40 gram ... Wiem że jest ledwie promil szansy, ale spróbuję....

 

Ehhhhhhhhh te bobry  :lol:  :P



#5091 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:11

Ponoć nadciągają silne opady nad południe kraju. To połowione.

#5092 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:10

Witajcie  :)

Dawno się nie odzywałem, ale to nie znaczy, że odpuściłem  :) Odwiedzam „mój” sektor przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu.

Przy zmiennym stanie wody (w ostatnim okresie) trzeba się nieźle nagłówkować, aby skutecznie „zapolować”  :D 

Ale zawziąłem się. Główny cel boleń, kleń i oczywiście Pani Basia, czyli standard „mojego” sektora :)  gdzie byłem też przedwczoraj.

Do miejscówek dostępnych przed przyborem nie mam szans się dostać, ale przecież znam ten brzeg, muszę tylko uruchomić wyobraźnię i zobaczyć nad kamieniami, wysepkami, dodatkowe strugi wody.

Widzę to, widzę i analizuję. Tu „musi” być kleń, tam bolek, tu znowu kleń, a tam … tam Baśka. Kolejność ustalona, przynęty wybrane. Mam do kija (3-18) podpięty kołowrotek z żyłką 0,20.

Rzucam małymi woblerkami sprawdzonymi już wielokrotnie, więc jeśli coś jest w tej wodzie i chce jeść to zapraszam  ;) 

Pierwsze minuty, kwadrans, godzina .. i nic. Nic nie reaguje na małe woblerki. Docieram do miejsca gdzie sięgnę dalej w nurt i nie muszę się bać o zaczepy. Zakładam większe, zmieniam, kombinuję, głębiej, płycej, szybciej, wolniej … nic. Następna miejscówka, wracam do małych woblerków, bo znowu jestem w miejscu, gdzie „musi” być kleń :)  - napływ na duże kamienie (wyspę) w dużej części już pod wodą.

W drugim rzucie zaczep (?), tak zaczep. Ulubiony wobler, więc próbuję odstrzelić, ale nie idzie L. Zrywam L Wściekam się, kur..e ale cóż, ehhh.

Zaraz, zaraz jakie ehhhh. Może to znak-sygnał do założenia plecionki i … schowania woblerów, czyli ... teraz Baśka.

Tak, to dobre miejsce. Rzut pod prąd, przed napływ i … puk, puk, puk… Pani Basiu… to ja Skorio… Pani Basiu, proszę otwierać… halo, jest tam kto ?

Rzut drugi w ten sam punkt, puk, puk, puk, … - Baśka otwieraj nie pie…, przyniosłem przekąski. I …BUM (!) i klasycznie.. zaczep, który ożywa i jest jazda :)  :)  :) mega jazda :rockon: 

Bardzo silna zawodniczka. W końcowej fazie holu, obok mnie pojawia się wędkarz („spławikowiec sektorowiec”). Jestem mocno zmęczony, ale udaje mi się samemu podebrać. Jestem pod wrażeniem jej siły, jej waleczności, jej piękna (chociaż jest mocno styrana życiem, ogon przycięty, jeden bok mocno przytarty). Pan wędkarz mówi, że dawno tu takiej nie widział. Przynętą też był zaskoczony ;) Szybka fota, miarka (72) i jeszcze fota zrobiona przez Pana :lol: (mistrza kadrowania). 

Baśka wraca do wody, a Pan wędkarz: - Wypuszcza Pan? Ja: - Tak. Pan: -No, warto. To królowa naszej rzeki.

Łza kręci się w oku - Żegnaj Królowo !!!

 

Załączony plik  Brzana 20170919_1.jpg   189,73 KB   32 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Brzana 20170919_2.jpg   201,94 KB   31 Ilość pobrań



#5093 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:14

Fajnie Ci odciął pół głowy :). Nir proszę już przypadkowych osób o robienie zdjęć. Wolę sie już pomęczyć z samowyzwalaczem
  • Qcyk i korol lubią to

#5094 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:27

Bo wg Pana Fotografa, to ryba jest królową i rzeki i zdjęcia 😆

#5095 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:28

Brawo Skorio!

Wujek, mam takie samo zdanie. Też wolę samemu, bo przy najmniej nie ma takich baboli.


  • wujek i TomaszN. lubią to

#5096 ONLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:12

Skorpio, jeszcze raz gratulacje. Było coś jeszcze potem? u mnie nic.

Wobler od Ciebie schowałem do pudełka, szkoda nim było po zmroku rzucać... jeszcze by w wodzie został :)



#5097 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:18

Skorpio, jeszcze raz gratulacje. Było coś jeszcze potem? u mnie nic.

Wobler od Ciebie schowałem do pudełka, szkoda nim było po zmroku rzucać... jeszcze by w wodzie został :)

 

Już więcej nic tego dnia  :(

Woblera trzeba używać  :D Będę jeszcze skrobał, więc rzucaj Robercie  :) Twój nowy kijaszek jest chyba stworzony do takich przynęt  :D



#5098 ONLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:23

Już więcej nic tego dnia  :(

Woblera trzeba używać  :D Będę jeszcze skrobał, więc rzucaj Robercie  :) Twój nowy kijaszek jest chyba stworzony do takich przynęt  :D

nie przetestowałem go jeszcze aż tak dobrze.

jak patrze na jedno ze twoich zdjęć, z tym Excelerem + RedArc'iem i Basią... to wiem, że sprzęt sam ryb nie łowi :D Jakoś chyba poszukam jeszcze tego 3-18, a jak nie to może 5-25g, bo RedArc nie może leżeć.



#5099 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:03

Brawo Skorio!

Wujek, mam takie samo zdanie. Też wolę samemu, bo przy najmniej nie ma takich baboli.

Żadnych zdjęć bo obcięta głowa i ogon to standard i żadnego podbierania przez obcych bo kotwica w siatce też pewna :). Tak mi gość spi...olił wiślanego zębola 90+.


  • Sylwek1981 i korol lubią to

#5100 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:50

Pogoda dzisiaj zachęcała to i  bolek się skusił ;)

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych