Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting do średnich jerkow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 21:20

witam

zastanawiam sie nad kupnem jednej z ponizszych wedeczek:

Dragon Ultima Cast 1,98m 40-80g

lub
Dragon Guide Select Jig & Jerk 70 Cast 1,98m 18-70g

Ktos juz moze nimi lowil i moze podzielic sie wrazeniami, ewentualnie fotka pokazujaca jak wedeczka pracuje pod obciazeniem?

Szukam kijka pod srednie jerki 35-70gr, lubie kije szybkie i czule ale nie sztywne paly, dlugosc ok 1,95 - 2m w jednym skladzie

niestety zmuszony jestem kupowac wysylkowo i nie mam mozliwosci "pomacania" sprzetu

wiem ze kije dragona sa super czule ale maja czesto zanizony CW, posiadam GS Bandit Cast 5-25 ktory najlepiej pracuje z przynetami do 35gr i boje sie czy ten ultima cast 80 gr nie bedzie zbyt sztywny

do tej pory lowilem Kongerem Impact Cast Pro Jerk 30 - 80g z ktorego bylem bardzo zadowolony, lecz po dwoch sezonach i tysiacach rzutow wedka jest w stanie wstepnego rozkladu (kruszacy sie korek, wymieniona jedna z przelotek, uszkodzony uchwyt multika) i potrzebuje godnej nastepczyni :)

pozdrawiam

Rafal

Użytkownik yaro edytował ten post 16 listopad 2012 - 21:25


#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2012 - 23:17

Ja bym proponował przede wszystkim krótszy. Chyba, że 2 metry mierzysz lub jerkujesz z łodki stojąc na ławce lub na podeście.
I jeśli kijek nie ma byc uniwersałem tylko konkretnie pod Jerki.

#3 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 13:26

lowie z lodki i 2m jest w sam raz, nie narzekam ale jak masz jakies ciekawe propozycje krotszych to chetnie obejrze

#4 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 18 listopad 2012 - 18:29

Proszę, to czego szukasz.
http://www.multiplik...hp?topic=9378.0
W tym przedziale cenowym co podałeś.
A tego Jig & Jerk niedawno kupił @Logan z zalinkowanego forum. Zapytaj może dorzuci swoje trzy grosze i ułatwi wybór.
Pozd.

#5 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 20:17

Proszę, to czego szukasz.
http://www.multiplik...hp?topic=9378.0
W tym przedziale cenowym co podałeś.
A tego Jig & Jerk niedawno kupił @Logan z zalinkowanego forum. Zapytaj może dorzuci swoje trzy grosze i ułatwi wybór.
Pozd.


ladny kijek, gdzies mozna znalezc wiecej na temat tych blankow?

tak btw moze mi ktos wyjasnic jak to mozliwe ze kij opisany do 35g jest polecany jako 40-80 a nawet 120 pociagnie???
podobnie tabele w poscie Optymalny zestaw: kije opisane jako 42g polecane do przynet 90g??
serio troche sie gubie. mam kije penn, rzucalem kilkoma fenwickami i zwykle sa troche zanizone cw, powiedzmy 10-15g , ale zeby dwukrotnie?
w serii GS dragona tez lepiej zalozyc przynete 10g ciezsza ale powyzej tego wedka mocno sie gnie/gasnie przy rzucie a prowadzenie za ciezkiej przynety tez jakos nie jest takie samo
jak ktos moze mi to troche wyjasnic to bylbym bardzo wdzieczny

dzieki

Rafal

#6 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 18 listopad 2012 - 22:09

Wystarczy, że przytniesz blank. To zwiększy jego cw.
Poszukaj w sieci na temat tego blanku jest trochę opini.
Pozd.

#7 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 23:30

ok, to ma sens w przypadku blanku ale co z wedkami opisanymi do 1,5 uncji ktore sa polecane do przynet 90g?

na przyklad te st. croix w poscie optymalny zestaw. jezeli one sa do 90g to do ilu bylby tournament walleye 3/4 - 3 uncji?

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 13:56

w kwestii niedokladnych opisow problem moze byc prosty, lub zlozony z kilku faktorow ... rozne wedki maja rozne przeznaczenia i np. taki hot shot o katalogowym cw. 3oz raczej tyle nie rzuci, poniewaz nie zostal do tego zbudowany i juz mamy rozbiezne dane, faktem jest takze, ze niektorzy producenci opisuja poszczegolne modele niedokladnie lub nawet niechlujnie, do tego dochodzi, ze opisy europejskie roznia sie znacznie od amerykanskich i japonskich ... itd itp

wracajac do wedek z wisconsin, jezeli znajdziesz i przeczytasz watek slawka oppeln bronikowskiego o st.croix (w forum rodbuildingowym) to dowiesz sie z niego, ze nowsze modele st.croix sa opisane znacznie dokladniej niz starsze modele, w duzej mierze znajdujace sie w katalogu o optymalnych zestawach

co jeszcze moge napisac, to to, ze opisy znajdujace sie w katalogach zamieszczonych w dwoch pierwszych watkach tego podforum, opieraja sie na faktach i doswiadczeniach uzytkownikow, a nie na danych katalogowych drukowanych przez producentow lub znajdujacych sie holograficznych nalepkach, i tym samym zachecam (jak zwykle) do pojscia do sklepu, do wziecia wedki do reki i przekonania sie samemu ile wedka moze, co potrafi i czy 'lezy', natomiast goraco odradzam zakup kija na podstawie wertowania oferty sklepow online, parametrow etykietek i zdjec ugiecia kija (bez roznicy jak dobrej jakosci sa te fotografie)
  • joker lubi to

#9 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 14:15

Zgadzam się ze zawsze lepiej wszystko sprawdzić organoleptycznie ale nie zawsze istnieje taka możliwość (brak danych wedek w sklepie/kraju) i stad powstał ten post. Nie każdy sklep może sobie pozwolić na magazynowanie setek modeli wedek dlatego często zdajemy się na opinie osób które miały okazje używać danego sprzętu, a z tego co piszesz to w przypadku wedek St. Croix to kompletna loteria, co nie powinno mieć prawa bytu przy firmie tej klasy
Widać bez macania się nie obejdzie :) dzięki za naswietlenie tematu Pitt!
A wracając do tematu: ktoś miał okazje pobawić się tymi kijami dragona z pierwszego postu?


#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 14:18

st.croix to zadna loteria, wystarczy zmienic paradgmat ... loteria ma inne logo B)

#11 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 listopad 2012 - 10:54

Witam!

Polecam GuideSelect SkionnerCast - używałem, sprzedałem i na wiosnę wracam do tego kijaszka, pozdrawiam!

#12 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 11:07

Myślałem o Skinner Cast ale wole coś jednoskladowego.
Jaki zakres przynet obsługiwał Ci ten kijek? Mocno ma zaniżone cw? Jak pracował pod większa ryba?
Wydaje mi się ze Ultima będzie podobnie pracować
A tak z ciekawości: na co zamieniles Skinnera?

#13 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 listopad 2012 - 11:14

.

Użytkownik PILOT edytował ten post 22 listopad 2012 - 11:20


#14 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 listopad 2012 - 11:20

Po prostu sprzedałem i teraz wracam do niego najprawdopodobniej. Obsługiwał od slidera 10 do jacka 70g - teraz chcę zeby mi służył podobnie ale do fatso 14s - jeszcze się będę dowiadywał czy można o tyle przekroczyć cw tego kija - na priv dam ci linka do fotek ultima cast - kij jest ten umiarkowanie szybki

#15 OFFLINE   yaro

yaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 11:25

Dzięki serdeczne Pilot! Szybkie kije lubię, ważne tylko żeby był lekki i pracował pod ryba.

#16 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:40

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie Ultima Cast 40 - 80g , jak ten kij radzi sobie z jerkami z górnego cw. i czy daje radę, a może jest już zbyt "miękki" do prowadzenia tych jerkow. Z wcześniejszych wpisów na forum trudno o takie info, a kilka osób już go 'testowało'. Będę wdzięczny za każda wiadomość.

#17 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:50

Ta Ultima śmiało obsługuje i 90g (jeśli chodzi o rzut) a z ich prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów. "zbyt miękka"? to szpada :)

(wiem co pisze bo mam już drugi taki kij :rolleyes: )



#18 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:58

Dzięki, wiem ze kolega ma ten kij bo wyczytałem na forum i miałem nadzieję na taką odpowiedz. Wiec można powiedzieć że takie jerki dalej "szarpiemy" ,a nie "ciagniemy" tym kijem.

#19 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2014 - 22:04

Kiedy szarpniesz np Slidera 12S szczytówka nie zachowa się jak kołek ale lekko się podegnie (tylko szczytówka) Przy braniu jest czym zaciąć. Przecież jerki nie stawiają w wodzie podczas prowadzenia specjalnie dużego oporu. Kij wygnie się na odcinku może 1/3 jak pociągniesz w trollu woblera schodzącego do 6m



#20 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2014 - 22:14

Tak wiem, chodziło mi tylko o to czy przy tych gramaturach nie ma to wpływu na pracę jerka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych