Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting do średnich jerkow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:34

Myślę, iż to z tą niepopularnością to iluzja, Quantumy są bardzo popularne w Stanach, to poważana firma u nich. U nas na granicy pół egzotyki jeszcze. Dobry wybór.



#42 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:58

Pisząc o niepopularności, miałem na myśli ilość opinii o tym kiju pochodzących od polskich użytkowników (mówiąc szczerze, to nie tylko od polskich...). Firma Quantum jest bliska memu sercu  ;)http://jerkbait.pl/t...ięćdziesiątych/



#43 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:10

Na pewno będziesz zadowolony. Niepopularność może tylko wyjść na dobre. Mi się kojarzy na przykład z Rozemeijerem, który słabo się u nas przyjął. Zaraz odezwą się oburzone głosy fanatyków Bertusa. I bardzo słusznie, bo to świetne wędki za świetne pieniądze. Zresztą u mnie z niepopularnością podobnie jest w przypadku muzyki i ciuchów. Słowem niech żyje niepopularność! Pociechy z Quantuma. Jeśli jest tak fajny jak młynek Exo PT to szczerze zazdroszczę.

#44 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 luty 2021 - 09:38

Witajcie,

 

od kilku sezonów próbuje swoich sił z kijem Fatso Jerk Cast Heavy Duty 25-60. KIj od początku średnio mi leżał ale ostatnim czasy wręcz irytował swoją sztywnością więc zdecydowałem, że go wymienię na coś innego.

Pytanie co w zamian warto rozważyć o gramaturze w okolicach 30-80 co będzie mniej pałowate od mojego kija?

Na razie na oku mam dwa:

Dragon Big Bait Jerk 90

Dragon Concept Jerk 80H

 

Raczej skłaniam się ku pierwszemu ponieważ lubię gdy dolnik jest "pełny" czyli tej samej grubości na całym odcinku. Budżet w okolicach powyższych czyli 300-400PLN.

Z góry dzięki.

 

 

 

 



#45 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2021 - 11:31

Spróbuj Dam Optimus do 110 g. Co prawda ma split grip ale nie jest to taka typowa sztywna jerkówka, powiedziałbym nawet, że bliżej mu do mocnego do crankbaita.



#46 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 luty 2021 - 12:02

Ciekawy temat, do cięższych jerków mam Dragon Express Jerk 80 i identyczne odczucia jak kolega oldSeb tzn. kij irytuje swoją pałowatością. Pumba, czy sam używałeś tego Dama do jerkowania i z doświadczenia wiesz, że sprawdza się dobrze w zakresie 30-80 w tej metodzie łowienia?


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 10 luty 2021 - 12:03


#47 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 10 luty 2021 - 12:18

Ja niedawno nabyłem Dragon DP Concept i czuję różnicę na plus w stosunku do Team Dragona i Fatso Jerka. 

 

Nie wiem, na ile spełni wymóg mniejszej pałowatości, ale nie jest aż tak sztywny.  



#48 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 luty 2021 - 12:25

Ja niedawno nabyłem Dragon DP Concept i czuję różnicę na plus w stosunku do Team Dragona i Fatso Jerka. 

 

Nie wiem, na ile spełni wymóg mniejszej pałowatości, ale nie jest aż tak sztywny.  

Masz wersję 40-80? I zakres jest dobrze opisany (80 można jeszcze rzucać pełną parą)?



#49 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2021 - 13:14

W zeszłym sezonie używałem DAMa późną jesienią i na jerki było już trochę za późno w moich łowiskach, za to bardzo dobrze sprawdził się w precyzyjnym trollingu średnimi gumami na ciężkich główkach :) Dość nietypowo jak na jerkówkę :) W zakresie do 100 g będzie sprawdzał się dobrze, natomiast wydaje mi się, że w górnym c.w. będzie już zbyt spolegliwy w szczycie żeby prawidłowo poprowadzić takiego Big Bandita. Lżejsze jerki - w mojej ocenie będzie ok.

 

Łowiłem też trochę wymienionym wyżej Dragonem GP Concept tyle, że w wersji do 120 g. Fajna wędka ale brzydka jak noc :) To już taka bardziej typowa jerkówka, jest dosyć sztywna ale nie pałowata, blank jest dosyć "żywy". Fakt, nie wiem jak by się zachowywał pod 60-takiem bo traf chciał, że brały mi same duże które nie miały problemów z wyginaniem ;) Kijek fajnie obsługuje zakres 50 - 100 g, lżej i ciężej nie łowiłem. Kupiłbym tą wędkę jednak design to totalnie nie moja bajka, sam blank do jerkowania jest więcej niż ok.


  • Gadget i Grzegorz B. lubią to

#50 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 luty 2021 - 13:37

Ja niedawno nabyłem Dragon DP Concept i czuję różnicę na plus w stosunku do Team Dragona i Fatso Jerka. 
 
Nie wiem, na ile spełni wymóg mniejszej pałowatości, ale nie jest aż tak sztywny.

 
Rozumiem, że chodzi o wersję G.P. CONCEPT H 1.98m 40-80g? Jak się sprawdza przy mniejszych wabikach rzędu 20-25g ?

Spróbuj Dam Optimus do 110 g. Co prawda ma split grip ale nie jest to taka typowa sztywna jerkówka, powiedziałbym nawet, że bliżej mu do mocnego do crankbaita.


Ten kijek chyba ma gramaturę 70-110? Trochę się obawiam zbyt wysokiej dolnej granicy bo mam sporo jerków 25-40g.

Użytkownik oldSeb edytował ten post 10 luty 2021 - 13:42


#51 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2021 - 14:07

 
Ten kijek chyba ma gramaturę 70-110? Trochę się obawiam zbyt wysokiej dolnej granicy bo mam sporo jerków 25-40g.

Niepotrzebnie. Łowiłem w pełnym komforcie kijem Cannibalem 15 + 10 g (łącznie jakieś ~45 g). Spokojnie można jeszcze te 10 g zdjąć.


Użytkownik Pumba edytował ten post 10 luty 2021 - 14:08


#52 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 luty 2021 - 14:35

Niepotrzebnie. Łowiłem w pełnym komforcie kijem Cannibalem 15 + 10 g (łącznie jakieś ~45 g). Spokojnie można jeszcze te 10 g zdjąć.

 

Dobra to dorzucam go do listy kandydatów.

Dzięki.



#53 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 luty 2021 - 17:26

W sumie, jeśli ma służyć do jerkowania, to pałowaty powinien być. Prawdziwe walory ujawni po ciężarem większej ryby. Mam dwie jerkówki: Batsona i Dragona. Jeden i drugi pałowaty, ale pod sporym obciążeniem pięknie pracują.. No, ale u mnie jerki zaczynają się od S10F w górę. Mam parę siódemek, ale te rzucam lżejszym kijem. Mniejszych nie posiadam. Tutaj sporo zależy od operatora, wiem, bo przerobiłem temat od zera. Niewiara we właściwości kija bierze się głownie z małego doświadczenia oraz wrażeń po  wzięciu go po raz pierwszy do łapy, czasami jakże mylnych.



#54 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 luty 2021 - 10:00

Wybrałem się wczoraj do sklepu pomacać kije. Akurat tęgo DAMa nie mieli był za to G.P. Concept w obu wersjach gramaturowych.
Kijek jest świetny, dużo mniej sztywny niż mój poprzedni Fatso Jerk Cast. Ostatecznie jednak wyszedłem ze sklepu z Big Baitem w dodatku w gramaturze 50-120 😀
Co ostatecznie zdecydowało to fakt, że Big Bait wydał mi się solidniejszy konstrukcyjnie poza tym jego dolnik jest tak wyprofilowany, że świetnie leży w dłoni. Gramatura jest duża ale jakoś nie przekłada się na większą sztywność nawet powiedziałbym, że kij pracuje lepiej niż GP Concept. Dolna granica gramatury tego Big Baita jest chyba podana trochę za wysoko, testy na sucho w domu pokazały, że ciężarek 30g spokojnie ładuje wędkę.

#55 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 luty 2021 - 16:02

Masz racją. Dolna granica w mocniejszych kijach często jest zawyżana. Co prawda jak kupię patyka do np. 120g. to raczej nie będę nim rzucał przynęt o masie 20g. chociaż da się. Myślę, iż dolną granicę trzeba uznać w takich przypadkach jako pełen komfort rzutu.



#56 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 marzec 2021 - 11:53

Okuma Altera 20-50 używał ktoś .
Będzie spoko pod Jerka ciezki Twitch .

#57 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 marzec 2021 - 12:22

Łowię Alterą. Jak dla mnie łowi się przyjemnie ale trzeba mieć na uwadze, że te 50 to max do komfortowego jerkowania. Powiedziałbym, że kijek jest optymalny dla jerków w zakresie 30-45 gr.



#58 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 23 kwiecień 2021 - 21:27

Poszukuję kija typowo do jerkowania z brzegu lub pomostu. Wyrzut ok 100g, czasem trzeba będzie rzucić 120g. Priorytet mają kije 1+1, czyli osobno blank i dolnik. W oko mi wpadł Shimano Yasei Jerk 198 100g i może ktoś posiada ten kij i podzieli się wrażeniami z użytkowania? Jestem również otwarty na inne propozycje spełniające w/w warunki. :)



#59 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 kwiecień 2021 - 13:33

Kupiłem Westin w3 twitching-t do 50g ciekawy kijek pierwsze testy w majowke

#60 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 maj 2021 - 15:26

Ostatecznie jednak wyszedłem ze sklepu z Big Baitem w dodatku w gramaturze 50-120

Również kupiłem Big Baita, tylko wersję 30-90 gr. Są teraz fajne ceny na allegro na ten kijek. Brałem w ciemno, pierwsze wrażenie było pozytywne, a wczoraj przetestowałem również nad wodą i już nie mam wątpliwości, że to był dobry wybór. Nie ma problemu z przynętami około dolnej granicy (Kenart Dancer 10 cm latał wspaniale), natomiast najciężej łowiłem ok 80 gramowymi przynętami i nie były one żadnym wyzwaniem dla wędki, bez obaw rzucałem pełną parą.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych