Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - zatrucie 2022


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
432 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 10 sierpień 2022 - 13:31

Szanowni koledzy współczuję Wam w takiej sytuacji ale jak się dowiedziałem to powiem tak chodź detektywem nie jestem to ten cały mezytylen można nabyć za 1412pln za 2.5 L. Firma Pol-aura ma min. oddział w Zabrzu. Z tamtad do kanału Gliwickiego daleko nie jest a potem kanał idzie do Odry (tak na szybko przejrzałem mapę gdyż nie znam tych okolic. Może by szanowne służby sprawdziły kto w ostatnim czasie nabył owa substancje lub coś pójść tym tropem. Albo ktoś chciał zutylizowac owa substancje w rzece.
  • oland i schindler lubią to

#22 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 10 sierpień 2022 - 15:15

Wlasnie przeczytalem ze juz bobry padaja ! To ja nie wiem jakie stezenie to musialo byc. Rece opadaja...



#23 Guest_dusiołek_*

Guest_dusiołek_*
  • Guests

Napisano 10 sierpień 2022 - 15:20

Właśnie "life" w TV pan Deca, prezes wód polskich powiedział, że poprzez PZW miałby być wprowadzony zakaz połowu ryb przez wędkarzy w rzece Odrze, w celu ochrony pozostałych ryb żyjących w rzece Odrze !!!  :)



#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 sierpień 2022 - 16:29

A ja mam nadzieję, że zażądają odszkodowania od truciciela ,takiego, że już nawet nie pomyśli o tym.

 

Kto niby zażąda - my, czyli PZW?! Shitstorm to i owszem! Myśmy są od trzaskania.. w sieci i wodzie  :)


  • Ide52 lubi to

#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 18:44

https://www.onet.pl/...q9hymd,79cfc278
Nikt nic nie wie. Ani czym, ani zakres....wody polskie na totalnym luzie. Słabo to wygląda, a jakie ryby padły, o rety!

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

#26 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 sierpień 2022 - 19:25

Nikt nie wie, bo nie chce wiedzieć
https://www.malgorza...lulozowych/amp/
  • gumowy i Mateusz95s lubią to

#27 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 10 sierpień 2022 - 20:37

Firma Pol-aura ma min. oddział w Zabrzu. Z tamtad do kanału Gliwickiego daleko nie jest a potem kanał idzie do Odry (tak na szybko przejrzałem mapę gdyż nie znam tych okolic. Może by szanowne służby sprawdziły kto w ostatnim czasie nabył owa substancje lub coś pójść tym tropem. Albo ktoś chciał zutylizowac owa substancje w rzece.

Sugerujesz, że z Zabrza trucizna popłynęła Kanałem do Odry i dopiero kawał od Opola zaczęła truć? Jakoś mi się to nie składa...

 

Inna sprawa, że obrazki z netu przerażają. Równie mocno jak mała intensywność działań służb odpowiedzialnych za ochronę tego co nas otacza. 
 



#28 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 10 sierpień 2022 - 20:54

Nie wiem dokładnie jak to poszło ale coś w necie wyczytałem że już od kanału Gliwickiego coś było nie tak jak bym miał bliżej to bym sprawdził gdzie zaczyna się ta cała tragedia przecież zatrucie miec swój początek.

#29 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 10 sierpień 2022 - 20:59

Koledzy z Mazowsza może jeszcze pamiętają jak na Wiśle w okolicy Kozienice poszła gorąca woda w okresie zimowym to też ryby padały ale od Kozienice w dół rzeki bo przecież czy to trucizna czy gorąca woda nie pójdzie na rzece w jej górny odcinek.

#30 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 sierpień 2022 - 21:03

Koledzy z Mazowsza może jeszcze pamiętają jak na Wiśle w okolicy Kozienice poszła gorąca woda w okresie zimowym to też ryby padały ale od Kozienice w dół rzeki bo przecież czy to trucizna czy gorąca woda nie pójdzie na rzece w jej górny odcinek.

Padła, ale to ryby stricte z ciepłego kanału a nie z samej Wisły. Woda się bardzo szybko miesza, a ryba, która padła to ta, co była w okolicy zrzutu cieplejszej wody z chłodzenia bloków. 


  • michal7709 lubi to

#31 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 sierpień 2022 - 21:26

Jestem z Zielonej Góry i Odra od wczoraj też tu umiera. A skoro nie przyducha to tylko zatrucie.


A czy to nie jest tak, że śnięte ryby, które pojawiły się na odcinku w ZG, pochodzą z dużo wyższych odcinków, gdzie stężenie tej substancji było wysokie? Po prostu spłynęły z prądem? To jest wręcz niewiarygodne żeby na tak dużym odcinku i na całym jego obszarze doszło do skażenia, wskutek którego ryby zdychają. A może jednak... Ogromna katastrofa.

Użytkownik asafa edytował ten post 10 sierpień 2022 - 21:40


#32 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 10 sierpień 2022 - 22:27

Pierwsze zgłoszenie na temat martwych ryb pochodzi z Jaz Lipki. Powyżej znajduje się oczyszczalnia ścieków w miejscowości Brzeg między Wrocławiem a Opolem.
  • michal7709 lubi to

#33 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 10 sierpień 2022 - 22:31

Nie wiem dokładnie jak to poszło ale coś w necie wyczytałem że już od kanału Gliwickiego coś było nie tak jak bym miał bliżej to bym sprawdził gdzie zaczyna się ta cała tragedia przecież zatrucie miec swój początek.

Na Kanale Gliwickim coś się działo wiosną, ryb padło sporo na odcinku "katowickim". Tutaj to już inna "bajka", nie ten czas i odległość. Rozmiar też dużo większy.

Głośno o tym, że winny mezytylen. Ale kto puścił? Po wynikach poszukiwań sprawcy widać, że chyba ma zostać niewykryty. Śwagier wujka czy cóś...



#34 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 10 sierpień 2022 - 22:58

A czy to nie jest tak, że śnięte ryby, które pojawiły się na odcinku w ZG, pochodzą z dużo wyższych odcinków, gdzie stężenie tej substancji było wysokie? Po prostu spłynęły z prądem? To jest wręcz niewiarygodne żeby na tak dużym odcinku i na całym jego obszarze doszło do skażenia, wskutek którego ryby zdychają. A może jednak... Ogromna katastrofa.

Dzisiaj pływałem po Odrze i zbierałem zdechłe ryby w Pomorsku koło Zielonej Góry. Przepłynąłem ze znajomym jakieś 15 tam. Śmiało mogę powiedzieć że było to ponad 200kg ryb. Od najmniejszych do metrowych sandaczy i szczupaków, brzan ok 90cm pięknych kleni, leszczy i boleni. Wedkuję 35lat i zapewniam cię że te ryby zdechły nie dalej jak 2 dni temu a duża część miała jeszcze czerwone skrzela lub była ledwo żywa. Woda jest czarna i strasznie śmierdzi. 


  • rybarak, michal7709 i chlodnica lubią to

#35 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 sierpień 2022 - 04:10

Firma Jack-Pol buduje jakąś oczyszczalnie i ma pozwolenie z wód polskich na zrzut wody...I ta woda ktora dostaje się do Odry jest czarna. Info było na tuOlawa.pl

#36 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 05:36

To jest straszne ale nie ma się co gorączkować kto, co i jak bo to nie ważne. Polskie państwo do tego zachęca. Co było w przypadku Warty? Wiadomo kto to zrobił i właściwie bez konsekwencji, sankcje i tak są dużo niższe niż koszty utylizacji czy dbania o instalacje zakładowe. Zakład dalej stoi i produkuje sprawa przycichła więc jest po sprawie.
W Skandynawii jakby to się przydażyło to wtedy byłoby inaczej, ale nam bardzo daleko szczególnie mentalnie.
  • rybarak, Maciej W. i Paavo lubią to

#37 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 sierpień 2022 - 06:23

Tak.. Ten kraj zbyt wiele wybacza  :(

Kilkanaście lat temu było zatrucie Bugu.. że niby siano zgniło nad brzegami..



#38 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:26

Przyduchę na Bugu można było traktować w kategoriach klęski żywiołowej. Wahnięcia wody latem, w czasie sianokosów, wywołały łańcuch nieszczęśliwych w skutkach zdarzeń. To była katastrofa dla rzek, ale trudno kogokolwiek obwiniać z imienia i nazwiska. W przypadku Odry mamy do czynienia i z konkretnymi winowajcami i z ich świadomymi działaniami. I czytając o karze więzienia do lat pięciu mdli mnie, bo skończy się to zapewne rokiem w zawiasach. A tacy ludzie powinni być przykładnie ukarani. Firma powinna być puszczona z torbami, winni powinni być obłożeni grzywną, której nie będą w stanie spłacić do końca życia, a owe pięć lat więzienia winno być dodatkiem. Media należałoby uczulić by nagłośniły zasądzoną karę. Wtedy, być może, podobni troglodyci zastanowiliby się, czy warto ryzykować podobne praktyki. Niestety, zapewne sprawa będzie zamieciona pod dywan, podobnie jak w przypadku Brosa w Poznaniu. Decydenci przyrodą w Polsce chętniej wycierają sobie gębę, niż o nią dbają. Duby smalone zamiast merytoryki. Media też wolą pokazać karetkę z rannym pasażerem autobusu, niż zajmować się jakimiś śniętymi rybami, czy martwym bobrem. O ekooszołomach można zapomnieć. Ci są potrzebni jedynie do politycznych ruchawek, albo wydębienia pieniędzy od upatrzonego inwestora. Odrą płynie trucizna, a wszyscy nabrali wody w usta. Ale, niestety, tej nieskażonej.

#39 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:33

To prawda że zieloni są opłaceni i afery robią o żabki trzy a o całej rzece nie ma mowy puki ktoś nie sypnie kasą.

Ludzie się nie zmienią  chyba że zapłaci ktoś, to punkt widzenia zależy od ilości zer  :doh:



#40 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:42

W piątek popołudniu będę w Bielinku i Osinowie... już się boję. 

 

Oby woda z Warty pomogła. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych