Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wątek wydzielony z tematu Jez.Żarnowieckie - XIII zlot castingowy a martwe ryby


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 11 sierpień 2022 - 21:12

Zartuje. Ale 20 lodek przez kilka dni to jest intensyfikacja nakladu polowowego o kilkaset procent w stosunku do normy- czyli kilka lodek dziennie, a czasem mniej. Natomiast tych rybakow bym jakos mocno nie demonizowal. To co oni maja wystawione to jest bardziej folklor niz rybolowstwo.
  • tlok, Sławek Oppeln Bronikowski i hi tower lubią to

#42 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 sierpień 2022 - 09:13

Cóż XIII Zlot Castingowców wczoraj się zakończył.

Ryb było mało.Parę ryb nie było klasyfikowanych bo na spina i troll nie były uwzględniane ale bawimy się tak jak ktoś lubi.

3 duże-126,123,115/dwie ryby 120+ na imprezie wędkarskiej to chyba tak jeszcze nie było,no ja w każdym bądź razie nie słyszałem/

4 sztuki 90+

4 sztuki 80+

3 sztuki 60+

i parę 50.

Łowiono bardzo,bardzo grubo/Michał na treningu przed imprezą złowił życiówkę 116-BRAWO

Te największe to rekordy życiowe.

Do tego dwie walki z kolosami przegrane-Sławek Kubasiewicz nie dał rady życiówce 120+,spadła po trzecim odejściu.

Pogoda tropikalna,niestety i to miało duży wpływ na brania.

Atmosfera była wspaniała bo tworzyli ją uczestnicy i niech Koledzy się wypowiedzą jak było.

Już za rok gramy dalej bo 126 to nowy rekord Imprezy.



#43 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 16 sierpień 2022 - 13:00

No to fajnie połapali.
  • Paweł J lubi to

#44 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 sierpień 2022 - 16:25

No to fajnie połapali.

A Ty nie byłeś?

#45 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 sierpień 2022 - 16:35

Cóż XIII Zlot Castingowców wczoraj się zakończył.

Ryb było mało.Parę ryb nie było klasyfikowanych bo na spina i troll nie były uwzględniane ale bawimy się tak jak ktoś lubi.

3 duże-126,123,115/dwie ryby 120+ na imprezie wędkarskiej to chyba tak jeszcze nie było,no ja w każdym bądź razie nie słyszałem/

4 sztuki 90+

4 sztuki 80+

3 sztuki 60+

i parę 50.

Łowiono bardzo,bardzo grubo/Michał na treningu przed imprezą złowił życiówkę 116-BRAWO

Te największe to rekordy życiowe.

Do tego dwie walki z kolosami przegrane-Sławek Kubasiewicz nie dał rady życiówce 120+,spadła po trzecim odejściu.

Pogoda tropikalna,niestety i to miało duży wpływ na brania.

Atmosfera była wspaniała bo tworzyli ją uczestnicy i niech Koledzy się wypowiedzą jak było.

Już za rok gramy dalej bo 126 to nowy rekord Imprezy.

 

 

 

Wiadomosci Wedkarskie napisaly w internecie: ,, Na  XIII zlocie castingowcow w Zarnowcu, juz pierwszego dnia padla piekna ryba- szczupak 126 cm!''. Zalaczony screen. Nie mam powodow aby nie wierzyc w prawdziwosc przekazu. Dwuznacznosc jezyka polskiego w tym wypadku - niezamierzonym jak sadze- okazala sie strzalem w kolano organizatorow. Chcialbym zapytac o liczbe zgonow ryb na calych zawodach? Z ciekawosci pytam, aby uzupelnic syatystyki. I z uprzejmoscia - ktorej zabraklo, gdy pod Twoim gawel postem na fejsbuku, zwrocilem uwage na panujace warunki meteo, a co za tym idzie kondycje i mozliwe sniecia ryb oraz to, ze warto w jasny i zdecydowany sposob uczulic na ten fakt uczestnikow zawodow. Tak aby sesje foto byly robione blyskawicznie.  Bo jednak nie kazdy jest domyslny, zwlaszcza w kraju gdzie bez nakazu i zakazu nic nie dziala. Zapytalbym o interesujace mnie kwestie poprzez fejsbuka, ale po mocno prymitywnej odpowiedzi z twojej strony, zablokowales mnie na FB, po czym urzadziliscie sobie z kolegami roast w komentarzach, nie dajac mozliwosci podjecia merytorycznej dyskusji. Brawo za odwage !  Okazuje sie,Załączony plik  szczupak zlot ww zarnowiec.jpg   82,53 KB   29 Ilość pobrań ze moje przewidywania sprzed kilku dni nie byly bezzasadne. Dzis napisal do mnie na FB czlowiek , ktorego nie znam i na oczy nie widzialem. Pozwole sobie zacytowac:  

 

Hej

Chłopaki z łużyckiej pokazali mi twój komentarz na profilu Pawła Rajcy i te gówniane komentarze reszty tej [ słownictwo ].

Mianowicie byłem wczoraj z kumplem połowić na Żarnowcu

I na wodzie spotkałem 4 martwe szczupaki

2 były tak grubo ponad 120

Jeden około metra i jeden może blisko metra

Dzień wcześniej odbywały się zawody i widziałem że połapali ładne ryby a te zdechłe to było widać ze świeżą sprawa

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć ale mam świadków z łódki oraz Andrzeja wiznera, dodatkowo ratownicy WOPR też to widzieli

Chciałem coś napisać ale niestety nie mam w znajomych tego pana i nie mogę komentować.

Wk…ia mnie fakt że jako ludzie z pasją i pewna wiedzą postępują jak [ słownictwo ] ... Potem zrzucają wszystko na rybakow.

Bo to wędkarze najwięcej są odpowiedzialni za fakt że tego szczupaka jest tam coraz mniej.

Kto normalny w takiej temperaturze trzyma rybę dłużej niż 1 min poza woda.

A wiemy doskonale że tam nie ma pojedynczego haczyka tylko jest para kotwic i też wychaczenie takiej ryby poza woda trochę trwa plus sesja zdjęciowa itp

Czekanie na sędziów....

No to ta ryba musi zdechnąć nawet jak odpłynęła i wydawało się że jest wszystko wporzadku.

 

Chciałbym nagłośnic tę sprawę.

 

 

 

Zdaje sobie sprawe z tego, ze w momencie gdy nacisne ,,wyslij'', zyskam kilku smiertelnych wrogow. Trudno. Jestem ichtiologiem, zamieszkalem blisko Zarnowca i nie bede z zalozonymi rekami patrzyl na sytuacje, do ktorej mam szereg uwag. Jesli sponsorzy oraz ,,nazwiska'' wedkarskie w Polsce chca sie kompromitowac biorac udzial w tego rodzaju performansach, to ich sprawa. Ale moja sprawa sa ryby plywajace w tym jeziorze. Pobralem luski od 5 ryb 120-132 cm, ktore mialem okazje podebrac w tym roku. To byly ryby 11-15 letnie. Kazda ryba 120 cm z plusem jest swieta i trzeba sie z nia obchodzic jak ze swietoscia, bo inaczej nie dorosnie do 130 cm i wiecej- a ma szanse i warunki!!!! Najwiekszy szczupak jakiego kiedykolwiek zlowili w Zarnowcu rybacy mial 24 kg , wiec przy kondycji tych ryb, trzeba go oceniac na conajmniej 140 cm. Jesli wymordujemy 120 cm ryby, ktorych sila rzeczy nie ma w jeziorze setek, to skad maja sie brac ryby po 130 cm i wieksze? Jako wedkarze dzialamy bardzo selektywnie, a biorac pod uwage masowosc zjawiska, dzialamy skutecznie eliminujac z wody duze sztuki. Nie da sie w nieskonczonosc drzec kotow z gmina i rybakami, szukajac jeleni, nie patrzac sobie na rece.

 

Ja chce lowic w tym jeziorze wielkie ryby, przewodnicy ktorzy z tego jeziora zyja, chca zeby ich klienci lowili wielkie ryby, gmina chce zeby wedkarze lowili wielkie ryby i kupowali nietanie pozwolenia. Zatem apeluje zeby uruchomic szare komorki i raz na zawsze zapamietac, ze im wiekszy szczupak, tym latwiej go zamordowac niechcacy, a w warunkach gdy woda ma 20 pare stopni, a powietrze 30, to morderstwo w rekach nieswiadomego wedkarza jest niemal pewne.

 

Nastepnym razem jak bedzie upal w czasie zawodow, to napijcie sie wodki jak normalni ludzie i dajcie tym rybom spokuj. Albo nacieszcie sie nimi tak, zeby przezyly. Da sie. 


Użytkownik Friko edytował ten post 17 sierpień 2022 - 15:19


#46 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 16 sierpień 2022 - 18:42

Ciekaw jestem odpowiedzi kolegi gaweł na post kolegi bigos. 



#47 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2022 - 18:48

Tylko czy odpowiedź na bardzo poważne oskarżenia, oparte na wiedzy podstawowej dotyczącej rozsądnego i etycznego zachowania wobec złowionej ryby, nie popartej dowodami a tylko domniemaniami, doniesieniami "życzliwych" i przypuszczaniami ma sens?


Użytkownik BOB edytował ten post 16 sierpień 2022 - 18:49

  • gaweł lubi to

#48 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 16 sierpień 2022 - 18:59

Czyli kolega bigos chce zrobić gównoburzę , coś mi się nie wydaje. Fakt dowodów twardych brak, tym bardziej sprawa niesmaczna. Zgodzę się tylko z tym że parcie na lajki na FB itp jest duże. Tylko ludzie z takim wędkarskim doświadczeniem powinni sobie darować.



#49 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 sierpień 2022 - 19:02

Wiadomosci Wedkarskie napisaly w internecie: ,, Na  XIII zlocie castingowcow w Zarnowcu, juz pierwszego dnia padla piekna ryba- szczupak 126 cm!''. Zalaczony screen. Nie mam powodow aby nie wierzyc w prawdziwosc przekazu. Dwuznacznosc jezyka polskiego w tym wypadku - niezamierzonym jak sadze- okazala sie strzalem w kolano organizatorow. Chcialbym zapytac o liczbe zgonow ryb na calych zawodach? Z ciekawosci pytam, aby uzupelnic syatystyki. I z uprzejmoscia - ktorej zabraklo, gdy pod Twoim gawel postem na fejsbuku, zwrocilem uwage na panujace warunki meteo, a co za tym idzie kondycje i mozliwe sniecia ryb oraz to, ze warto w jasny i zdecydowany sposob uczulic na ten fakt uczestnikow zawodow. Tak aby sesje foto byly robione blyskawicznie.  Bo jednak nie kazdy jest domyslny, zwlaszcza w kraju gdzie bez nakazu i zakazu nic nie dziala. Zapytalbym o interesujace mnie kwestie poprzez fejsbuka, ale po mocno prymitywnej odpowiedzi z twojej strony, zablokowales mnie na FB, po czym urzadziliscie sobie z kolegami roast w komentarzach, nie dajac mozliwosci podjecia merytorycznej dyskusji. Brawo za odwage !  Okazuje sie,attachicon.gif szczupak zlot ww zarnowiec.jpg ze moje przewidywania sprzed kilku dni nie byly bezzasadne. Dzis napisal do mnie na FB czlowiek , ktorego nie znam i na oczy nie widzialem. Pozwole sobie zacytowac:  

 

Hej

Chłopaki z łużyckiej pokazali mi twój komentarz na profilu Pawła Rajcy i te gówniane komentarze reszty tej choloty.

Mianowicie byłem wczoraj z kumplem połowić na Żarnowcu

I na wodzie spotkałem 4 martwe szczupaki

2 były tak grubo ponad 120

Jeden około metra i jeden może blisko metra

Dzień wcześniej odbywały się zawody i widziałem że połapali ładne ryby a te zdechłe to było widać ze świeżą sprawa

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć ale mam świadków z łódki oraz Andrzeja wiznera, dodatkowo ratownicy WOPR też to widzieli

Chciałem coś napisać ale niestety nie mam w znajomych tego pana i nie mogę komentować.

Wk…ia mnie fakt że jako ludzie z pasją i pewna wiedzą postępują jak debile... Potem zrzucają wszystko na rybakow.

Bo to wędkarze najwięcej są odpowiedzialni za fakt że tego szczupaka jest tam coraz mniej.

Kto normalny w takiej temperaturze trzyma rybę dłużej niż 1 min poza woda.

A wiemy doskonale że tam nie ma pojedynczego haczyka tylko jest para kotwic i też wychaczenie takiej ryby poza woda trochę trwa plus sesja zdjęciowa itp

Czekanie na sędziów....

No to ta ryba musi zdechnąć nawet jak odpłynęła i wydawało się że jest wszystko wporzadku.

 

Chciałbym nagłośnic tę sprawę.

 

 

 

Zdaje sobie sprawe z tego, ze w momencie gdy nacisne ,,wyslij'', zyskam kilku smiertelnych wrogow. Trudno. Jestem ichtiologiem, zamieszkalem blisko Zarnowca i nie bede z zalozonymi rekami patrzyl na sytuacje, do ktorej mam szereg uwag. Jesli sponsorzy oraz ,,nazwiska'' wedkarskie w Polsce chca sie kompromitowac biorac udzial w tego rodzaju performansach, to ich sprawa. Ale moja sprawa sa ryby plywajace w tym jeziorze. Pobralem luski od 5 ryb 120-132 cm, ktore mialem okazje podebrac w tym roku. To byly ryby 11-15 letnie. Kazda ryba 120 cm z plusem jest swieta i trzeba sie z nia obchodzic jak ze swietoscia, bo inaczej nie dorosnie do 130 cm i wiecej- a ma szanse i warunki!!!! Najwiekszy szczupak jakiego kiedykolwiek zlowili w Zarnowcu rybacy mial 24 kg , wiec przy kondycji tych ryb, trzeba go oceniac na conajmniej 140 cm. Jesli wymordujemy 120 cm ryby, ktorych sila rzeczy nie ma w jeziorze setek, to skad maja sie brac ryby po 130 cm i wieksze? Jako wedkarze dzialamy bardzo selektywnie, a biorac pod uwage masowosc zjawiska, dzialamy skutecznie eliminujac z wody duze sztuki. Nie da sie w nieskonczonosc drzec kotow z gmina i rybakami, szukajac jeleni, nie patrzac sobie na rece.

 

Ja chce lowic w tym jeziorze wielkie ryby, przewodnicy ktorzy z tego jeziora zyja, chca zeby ich klienci lowili wielkie ryby, gmina chce zeby wedkarze lowili wielkie ryby i kupowali nietanie pozwolenia. Zatem apeluje zeby uruchomic szare komorki i raz na zawsze zapamietac, ze im wiekszy szczupak, tym latwiej go zamordowac niechcacy, a w warunkach gdy woda ma 20 pare stopni, a powietrze 30, to morderstwo w rekach nieswiadomego wedkarza jest niemal pewne.

 

Nastepnym razem jak bedzie upal w czasie zawodow, to napijcie sie wodki jak normalni ludzie i dajcie tym rybom spokuj. Albo nacieszcie sie nimi tak, zeby przezyly. Da sie. 

Dobra nie chciałem ale muszę. Twoja ryba 125 którą się tak pod niebiosa chwaliłeś była na waszej łodzi ponad 10 minut. Do tego dwa razy wypadła ci z ręki na pokład.Świadkiem tego był .....(ochrona danych osobowych) i on mi o tym powiedział.Chciałem to dla siebie zostawić ale nie mogę znieść jak ktoś zachowuje się jak nowicjusz przy takim okazie.To że koleś napisał o dwóch wielkich widzianych z łódki Andrzeja  to dziwne bo dzisiaj to chyba nawet dziecko ma telefon komórkowy i robi foty.Dlaczego akurat teraz się takie rzeczy pisze? Ja wiem ale nie będę bawił się w pisowską propagandę.Fakt jest że widzieliśmy jedną rybę 120+ martwą na wodzie,ja osobiście.Wg mnie była to ryba sprzed jednego może dwóch dni przed imprezą/ale nie jestem ichtiologiem więc to tylko przypuszczenie/.Proszę Moderatorów o zrobienie porządku w tym temacie bo zaraz się okaże że to woda z Odry zrobiła robotę.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 sierpień 2022 - 20:23

  • gulf, Radbraw i drChlubicz lubią to

#50 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 sierpień 2022 - 20:58

Moim zdaniem emocje w tym wątku są zupełnie niepotrzebne, a główną przyczyną jest bazowanie kategorycznych stwierdzeń na podstawie domysłów. Nikomu nie powinno zależeć na urażaniu kogokolwiek. Moje stwierdzenie o „nowicjuszu” nie odnosi się do podważania czyjegokolwiek dorobku wędkarskiego tutaj o kolegę @bigosa mi chodzi, tylko na relacji innej   osoby i jednostkowego zachowania wskazanego w tej relacji. Jeżeli takie stwierdzenie Ciebie uraziło to wyrażam ubolewanie i przepraszam. Dobrze to jednak pokazuje, że nie warto opierać się na poczcie pantoflowej, ale na własnych doświadczeniach i dobrej woli.

 

Mam także głęboką nadzieję, że w duchu koleżeńskości społeczności JerkBaita, będziemy odnosić się do siebie z należytym szacunkiem. Biorąc pod uwagę udostępnianie tutaj postów szkalujących tę społeczność oraz ją wyzywającej, mam nadzieję, iż również przeprosiny w tym zakresie się pojawią.



#51 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 sierpień 2022 - 02:03

Uznaje, ze cytowanie wypowiedzi zawierajacej inwektywy skierowane pod adresem osob trzecich, nie bylo dobrym rozwiazaniem. Przepraszam tych, którzy poczuli sie dotknieci moim działaniem.

Nie jest, nie było i nie bedzie moim zamiarem dyskredytowanie organizowanych przez Pawla zawodow, lecz zwrocenie uwagi na skutki polowu szczupakow w zaistnialych podczas tegorocznej imprezy warunkach meteo. Portal prosze o nie rozpowszechnianie plotek na moj temat. Plotkujacych o refleksje nad swoim zachowaniem. Pozdro

 


  • salmon1977, bartsiedlce i Michal_ lubią to

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2022 - 06:29

w temcie wydzielonym pojawiły się dwie ostatnie wypowiedzi zainteresownaych stron - @gawła i @bigosa  - i na tym kończymy sprawę. Użytkowników bardzo proszę o powstrzymanie się od komentarzy, jakiekolwiek próby "reaktywacji" tematu na forum będą traktowane jako naruszenie regulaminu.


  • jacek71serwus lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych