Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Odra rzeką no kill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 22 styczeń 2023 - 12:00

Myślę Tabor'ze , że powinieneś odświeżyć swoja wiedzę na temat przyszłości elektrowni atomowych w Niemczech.
Szczególnie po tym, jak rozszczelnił się Nordstream....

Co do starorzeczy, to warto podkreślać ich znaczenie. Odciąć je od rzek, to jakby odciąć mieszkania od sypialni


Myślę, że pomijając historyczne aspekty, możemy brać przykład z Niemiec pod każdym prawie względem. My nie jesteśmy 100 lat za murzynami, my jesteśmy 100 lat za naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy. Jesteśmy po prostu zacofani. Gospodarka, sport, wędkarstwo- czarna dziura u nas.

#62 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2023 - 12:22

Myślę, że pomijając historyczne aspekty, możemy brać przykład z Niemiec pod każdym prawie względem. My nie jesteśmy 100 lat za murzynami, my jesteśmy 100 lat za naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy. Jesteśmy po prostu zacofani. Gospodarka, sport, wędkarstwo- czarna dziura u nas.


Polacy lubią kopiować niemieckie błędy. Walka z energią jądrową to jedna z największych bzdur, jakie Niemcy wygenerowali.
Atomem łatwo straszyć bezmyślne masy bez jakiegokolwiek pojęcia w temacie, powtarzając w kółko bzdury sugerujące, że każda elektrownia to drugi Czarnobyl i nie ważne, że Czarnobyl wymagał całego szeregu celowych, szaleńczych działań.
No i potem mamy historie jak tutaj - lepsze zapory na większości rzek, niż jedna elektrownia atomowa, bo elektrownia atomowa może podgrzać trochę wody. The horror! The horror!

Ale w temacie samej Odry - próbowałem łowić w wielu miejscach w okręgu Wrocław. Odra to wybitnie najlepsze łowisko, choć oczywiście punktowo, bo na zdecydowanej większości rzeki panuje relatywne bezrybie, nadal jednak to bezrybie wypadało lepiej niż Bystrzyca, Widawa, Ślęza czy większość Oławy. Odra (i może Mietków) to dla naszego okręgu być albo nie być. Obniżenie limitów zabierania ryb nic nie da, tylko no kill - bo wtedy wiemy, że jak ryba trafia do wora, to jest to kłusolstwo. Ale by nad tym zapanować, dobrze byłoby zobaczyć wsparcie dla SSR i zwiększenie nakładów na PSR. Każdego kłusola to nie odstraszy, ale przynajmniej sporą część. Marzy mi się, że nie będę się bał, że ktoś odkryje jedno z miejsc, w których łowię i je wyzeruje, bo niestety, tak do niedawna wyglądały odrzańskie realia.
  • jachu i kacperek993 lubią to

#63 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2023 - 12:23

Właśnie byłem świadkiem, jak dziad wyciągn z wody na Oławie 50+cm klenia. Gigant, naprawdę. Pomogłem podebrać, bo mnie poprosił, a ja nie przeczuwałem zakończenia. A zakończenie było takie, że kleń dostał w łeb i do wora. No kill na Odrze jest potrzebny choćby, żebym nie musiał oglądać mięsiarskich ......., dewastujących resztki ładnych ryb, jakie jeszcze w naszych wodach można trafić.

Użytkownik Andżej edytował ten post 24 styczeń 2023 - 12:56


#64 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 24 styczeń 2023 - 17:37

Właśnie byłem świadkiem, jak dziad wyciągn z wody na Oławie 50+cm klenia. Gigant, naprawdę. Pomogłem podebrać, bo mnie poprosił, a ja nie przeczuwałem zakończenia. A zakończenie było takie, że kleń dostał w łeb i do wora. No kill na Odrze jest potrzebny choćby, żebym nie musiał oglądać mięsiarskich ......., dewastujących resztki ładnych ryb, jakie jeszcze w naszych wodach można trafić.

NK jest w dorzeczu odry do bodajże kwietnia. Oława to zupełnie inna sprawa.
Bardziej skłaniam się do trochę innego rozwiązania. NK na odcinku miejskim z racji tego że ryby tutaj moim zdaniem są ochrzczone takimi substancjami jakich człowiek spożywać nie powinien. Poniżej takiego Wrocławia (Malczyc) odnowa tarlisk(starorzeczy) oraz NK na nich. Na głównym korycie niech łowią i żrą bo tego moim zdaniem nie da się zabronić. To takie minimum jakie bym wykonał po tych zeszłorocznych historiach.


  • jachu, strary i Andżej lubią to

#65 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:14

NK jest w dorzeczu odry do bodajże kwietnia. Oława to zupełnie inna sprawa.
Bardziej skłaniam się do trochę innego rozwiązania. NK na odcinku miejskim z racji tego że ryby tutaj moim zdaniem są ochrzczone takimi substancjami jakich człowiek spożywać nie powinien. Poniżej takiego Wrocławia (Malczyc) odnowa tarlisk(starorzeczy) oraz NK na nich. Na głównym korycie niech łowią i żrą bo tego moim zdaniem nie da się zabronić. To takie minimum jakie bym wykonał po tych zeszłorocznych historiach.


Mogliby jeszcze powyżej Wrocławia przekopać dostęp do pewnego starorzecza, które z Odrą jest połączone symbolicznie, ale ta symboliczność wystarczyła, by część ryb tam padła.

Długoterminowo, to jasne, że żarcia się nie zabroni. Dlatego osobiście, szukałbym kompromisu pod tytułem: rewitalizacja wędkarska Odry i no kill na mniejszych rzekach. Bystrzyca, Widawa, Ślęza mogą byč świetnymi łowiskami, z Oławą gorzej, bo tereny wodonośne blokują dostęp do ciekawych odcinków jest tam parę niezbyt przemyślanych jazów, tworzących bajzel (ten przy Parku Wschodnim - ta boczna odnoga i tak jest zarośniętym ściekiem, choć tam, gdzie woda spada do tego bocznego koryta, gdzie jest odrobinę głębiej, widziałem przyzwoitą rybę - warunki beznadziejne, a ryba urosła, wystarczyło nie tłuc jej w łeb) - ale sądzę, że dałoby się jakieś rozwiązanie wypracować.

Tymczasem, na ten moment, niestety, Odra to jedyna opcja, jak się chce sensownie połowić zimą. Zresztą, przez resztę roku też, no chyba, że ktoś jest naprawdę twardym zawodnikiem. Ja nie jestem.

#66 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 styczeń 2023 - 13:03

Koledzy, ja mam jedno pytanie w temacie Odry jako rzeki no-kill. Czy na ten moment no-kill dotyczy tylko Odry per se, czy też w skład obszaru no-kill wchodzą też jej dopływy, jak np. wspomniana Oława?



#67 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 27 styczeń 2023 - 10:44

Koledzy, ja mam jedno pytanie w temacie Odry jako rzeki no-kill. Czy na ten moment no-kill dotyczy tylko Odry per se, czy też w skład obszaru no-kill wchodzą też jej dopływy, jak np. wspomniana Oława?

To się tyczy tylko dorzecza Odry bez jej dopływów.



#68 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 27 styczeń 2023 - 12:39

kacperek993 

,, Szczególnie po tym, jak rozszczelnił się Nordstream ''   Sam się rozszczelnił 



#69 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 12:54

To się tyczy tylko dorzecza Odry bez jej dopływów.

:( Biedny kleniozaur. Nie zostanie pomszczony.

 

Odra no-kill to ciekawa opcja, ale tworzy się patologiczna sytuacja, gdzie wszystkie okoliczne rzeki i tak będące w słabej kondycji, zostaną do reszty zmasakrowane.
Łowienie na Bystrzycy czy Ślęzie jest tylko dla zawodowców, Widawa i Oława to też gruby temat.


Użytkownik Andżej edytował ten post 27 styczeń 2023 - 13:01


#70 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2023 - 13:18

kacperek993
,, Szczególnie po tym, jak rozszczelnił się Nordstream '' Sam się rozszczelnił


Spójrz jak oni żyją, spójrz ile ryb pływa w ich wodach , a ile w naszych. Dużo nam jeszcze do nich brakuje. Mamy z kogo brać przykład.

#71 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 styczeń 2023 - 11:17

Spójrz jak oni żyją, spójrz ile ryb pływa w ich wodach , a ile w naszych. Dużo nam jeszcze do nich brakuje. Mamy z kogo brać przykład.

 
No to proponuję abyś zaczął od siebie. Zabieraj wszystko co złowisz według prawa zachodnich sąsiadów.

P.S. Ten zachwyt...niesamowity. Wiesz chociaż dlaczego nam dużo brakuje do gospodarki niemieckiej? :wacko:



#72 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2023 - 12:36

No to proponuję abyś zaczął od siebie. Zabieraj wszystko co złowisz według prawa zachodnich sąsiadów.

P.S. Ten zachwyt...niesamowity. Wiesz chociaż dlaczego nam dużo brakuje do gospodarki niemieckiej? :wacko:

M.in. dlatego, że Polacy zamiast inwestować, przeżarli zgromadzony kapitał w formie megawczesnych emerytur i rozdawania kasy na lewo i prawo. A teraz nadchodzi demograficzna zapaść i koniec balangi. Niemiec zanim zaczął przeżerać, to się dobrze wzbogacił. A to, jak się wzbogacił i kiedy, to osobna historia. Nawiasem mówiąc ich przepisy odnośnie wędkowania to czysta patologia.

Ale wracając do tematu - no kill na Odrze powinien iść w parze z no killami przy ujściach dopływów. Tymczasem co z Odry wpłynie do Oławy, dostaje w łeb zanim zdąży się 2 razy obrócić. A do Oławy wpływa, bo sama Odra na tym odcinku, poodcinana śluzami, nie generuje za dobrych warunków do zimowania w wielu wypadkach.

Do tego obecny stan rzeczy jedynie zwiększy presję na Odrę, bo dopływy zostały wyczyszczone z ryby już dawno temu i nie widzę żadnych starań, by Bystrzyca, Oława, Widawa i Ślęza stały się ciekawymi łowiskami. Siedzą tam głównie cierpiętnicy z ogromnymi ilościami czasu i obławiają pojedyncze punkty na mapie, gdzie jeszcze cokolwiek pływa.

Użytkownik Andżej edytował ten post 30 styczeń 2023 - 12:52

  • MaleX lubi to

#73 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 styczeń 2023 - 12:52

M.in. dlatego, że Polacy zamiast inwestować, przeżarli zgromadzony kapitał w formie megawcsesnych emerytur i rozdawania kasy na lewo i prawo. A teraz nadchodzi demograficzna zzapaść i koniec balangi. Niemiec zanim zaczął przeżerać, to się dobrze wzbogacił. A to, jak się wzbogacił i kiedy, to osobna historia. Nawiasem mówiąc ich przepisy odnośnie wędkowania to czysta patologia.

Po całości się nie zgodzę, tematu jednak nie chcę zaczynać ponieważ nie tyczy się on wątku i poleci w kosmos.
Porównywanie nas do innych krajów jest nietrafione a porównywanie nas do Niemiec jest wysoce niestosowne.



#74 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2023 - 12:59

Po całości się nie zgodzę, tematu jednak nie chcę zaczynać ponieważ nie tyczy się on wątku i poleci w kosmos.
Porównywanie nas do innych krajów jest nietrafione a porównywanie nas do Niemiec jest wysoce niestosowne.

Jest bardzo stosowne, gdyż Polska przyjęła model maksymalnego wyzysku osób pracujących na rzecz "elektoratu socjalnego" i emerytów i szukanie winy za granicami kraju jest bezproduktywne. To nie wina Niemca, ruska czy złych eurourzędników. A spokojnie byśmy mogli tych Niemców gonić, ale było, minęło i lepiej już nie będzie.

I dokładnie to samo jest z wędkarstwem, gdzie dba się o interesy tzw. "dziadków" i egoistycznych żarłoków (którzy przy okazji generują większość wędkarskich śmieci nad wodą), a młodych wędkarzy traktuje się jak źródło forsy "na zarybienia".
To jest ten sam model i ta sama mentalność, która gwarantuje, że lepiej nie będzie. Bo żeby lepiej było, trzeba dać łowić wędkarzom, a nie karmić hordę fanów "pysznej zdrowej ryby z Odry", którzy nie są wędkarzami, tylko rzeźnikami-amatorami pozyskującymi mięcho za pomocą kija ze sznurkiem i hakiem. Gratis miłośnicy koparek i betonu z WP, LP i samorządów już zadbają, by dalej osuszać i prostować, bo za zostawienie resztek przyrody w spokoju, pieniędzy nikt nie da.


Użytkownik Andżej edytował ten post 30 styczeń 2023 - 13:41

  • DanekM lubi to

#75 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 30 styczeń 2023 - 21:06

Gonić Niemców? co to w ogóle jest. Polska przez dekady trzymana była na kagańcu carskiego ustroju. Później przyszedł czas nowych nadziei i rozwiązań polegających na prywatyzowaniu państwowych przedsiębiorstw, bo przecież nie ma sentymentu żeby na siłę wspierać ich tylko dlatego że to Polskie, w zasadzie nie ma się co dziwić przecież Polskość to nienormalność i mając tak oddanych Patryjotow z Niemieckimi orderami, to możemy gonić co najwyżej wiatr w polu.
Mam nadzieję że admin posprząta temat, bo nie daj Boże jakiś młody człowiek to przeczyta i jeszcze w tą nową wersję historii uwierzy.
A wracając do tematu Odry no kill, to tylko ładnie brzmi i nic więcej, opadł kurz po Odrzańskiej tragedii, za chwilę zagoją się rany i wszystko zostanie po staremu. Co władza PZW robi żeby poprawić rybostan? poprawia swoje wynagrodzenia zamiast wprowadzać górne wymiary i limity. W czasach gdzie wszyscy powinni oszczędzać "góra" uważa że ich to nie dotyczy.
  • strary lubi to

#76 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2023 - 22:47

Młody przeczyta i pomyśli, k... wojna skończyła się w 45 roku a te stare .... dalej żyją prehistorią... XD

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 30 styczeń 2023 - 22:49

  • Andżej lubi to

#77 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 styczeń 2023 - 23:13

Młody przeczyta i pomyśli, k... wojna skończyła się w 45 roku a te stare .... dalej żyją prehistorią... XD

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Żyć prehistorią a rozumieć swoją historię to dwie różne sprawy. Jak widać niektórzy myślą że gospodarka niemiecka jest 7 razy większa od polskiej przez 14 emeryturę. XD



#78 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2023 - 23:33

A niektórzy dalej są pod wpływem Czterech pancernych i psa oraz kapitana Klossa...

Sent from my Armor 8 using Tapatalk
  • Andżej lubi to

#79 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 30 styczeń 2023 - 23:54

Młody przeczyta i pomyśli, k... wojna skończyła się w 45 roku a te stare .... dalej żyją prehistorią... XD

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka


Idąc tym tokiem myślenia, to jak by ci ktoś nas.ał na głowę i powiedział przepraszam kolego, ale to już historia musimy patrzeć do przodu.
Właśnie w tym tkwi problem, ponieważ patrząc w przyszłość nie możemy zapominać o błędach z przeszłości i wyciągać z nich wnioski by nie popełnić ich ponownie.

Dodam jeszcze że Sami Swoi i Kevin też wywołują uśmiech na twarzy.

#80 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2023 - 01:46


No to proponuję abyś zaczął od siebie. Zabieraj wszystko co złowisz według prawa zachodnich sąsiadów.

P.S. Ten zachwyt...niesamowity. Wiesz chociaż dlaczego nam dużo brakuje do gospodarki niemieckiej? :wacko:


U nas nie wszyscy jeszcze potrafią powiedzieć- dzień dobry.
Ja się nie zachwycam, ja im po prostu zazdroszczę- nie zabierania ryb- ale poziomu życia, a mam wrażenie, że my się cofamy.
To wszystko.
  • Andżej lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych