Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FA Vertical vs Gawas Conquer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dario69

dario69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 sierpień 2022 - 08:23

Witam!
Poszukuję blanku na którym można by zbudować wędkę do cięższego verta. Kij musi obsłużyć 20 cm jaskółki na główkach 60-100g. Czułość i progresywne ugięcie w czasie holu konieczne.
100g główki to absolutny max jakiego potrzebuję.
Myślałem o blanku FA Vertical 22lb , lub któryś z Gawasów Conqer.
Lżejszą wędkę do verta zbudowaną na starym Avidzie StCroix i jestem bardzo zadowolony. Gdyby udało się znaleźć blank o podobnej charakterystyce byłoby super.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia,przemyślenia i sugestie - czekam na info.
Pozdrawiam, Darek.

#2 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 22 sierpień 2022 - 11:05

Weź pod uwagę jeszcze xzoge black buster w tym wypadku 12-15kg

Osobiście nie miałem fa vertical w rękach ale nie kombinowałbym skoro Gawas i xzoga black buster sprawdzają się do takich zastosowań zankomicie
  • Pumba lubi to

#3 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 22 sierpień 2022 - 15:24

Dodam coś od siebie, ale raczej w twoje gusta nie uderzę, dam raczej kija którego sam używam i mi się mega spisuje, fakt faktem, cena jest dość wysoka, ale jaskółki 20-25 na główce do 100g (luzik) a i wcięcie - docięcie dość mocne jak fajny zębatuszek strzeli.

 

Kraag XF 12-22lb 1.90m

Spiralne zbrojenie na uchwycie carbo - ale to dodatek dla mnie, raczej nie ma żadnego znaczenia ,kij nic nie waży.

 

T/



#4 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 22 sierpień 2022 - 15:47

Weź pod uwagę jeszcze xzoge black buster w tym wypadku 12-15kg

Osobiście nie miałem fa vertical w rękach ale nie kombinowałbym skoro Gawas i xzoga black buster sprawdzają się do takich zastosowań zankomicie

nie wiem czy nie za mocne... xzoga taka g 12kg jest opisana do 250g przy łowieniu w pionie, a kolega wyraźnie pisze, że te 100g to max... myślę, że bb nie są mocniejsze. od taki..

 

Witam!
Poszukuję blanku na którym można by zbudować wędkę do cięższego verta. Kij musi obsłużyć 20 cm jaskółki na główkach 60-100g. Czułość i progresywne ugięcie w czasie holu konieczne.
100g główki to absolutny max jakiego potrzebuję.
Myślałem o blanku FA Vertical 22lb , lub któryś z Gawasów Conqer.
Lżejszą wędkę do verta zbudowaną na starym Avidzie StCroix i jestem bardzo zadowolony. Gdyby udało się znaleźć blank o podobnej charakterystyce byłoby super.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia,przemyślenia i sugestie - czekam na info.
Pozdrawiam, Darek.

 

Darku, mam xzoga taka g60 10kg i myślę, że więcej nie trzeba... tyle, że moja jest przedłużona od dołu:( gdybyś bardzo chciał pomacać albo wypróbować to czasem bywam na Wiśle w okolicy ujścia Skawy... zwykle z g75 12kg, ale mogę zabrać też 10-tkę... zawsze lepiej pomacać gotową wędkę - będziesz wiedział czy pasuje czy też szukać coś innego... jakby co pisz priv.


Użytkownik czarny1 edytował ten post 22 sierpień 2022 - 15:48

  • Krzysiu lubi to

#5 OFFLINE   dario69

dario69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 sierpień 2022 - 16:11

Dzięki za dotychczasowe sugestie. Kraaga nie brałem pod uwagę, ale na pewno wezmę, tym bardziej że o lżejszych wersjach mam świetne zdanie.
Do kol. czarny1 pewnie się odezwę, bo pływam czasem po tych rewirach, a pomacać gotową wędkę to najlepsza opcja.
  • TommyW lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych