Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 16 lipiec 2020 - 12:53

Noto teraz mam rozkminke ile kubików na sekunde przepływa podczas nizówki,bo myslałem ze 7obecnych to juz nizówka ale patrzac na wodowskaz to pewnie około 4.Czyli woda super do łowienia.Nic tylko nad wode.

#222 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 16 lipiec 2020 - 13:37

Z racji tego, że Raba w okolicach Bochni jest dla mnie najbliżej, to obserwuję wodowskaz Proszówki i zapamiętałem, że stan wody 215cm, to była zeszłoroczna niżówka. Ile m3 wody wtedy szło, to nie pamiętam.

 

http://monitor.pogod...hydro/149200170



#223 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 16 lipiec 2020 - 14:55

A no tak wiec ja mam ten problem ponizej zapory skoro jest teraz 7 a na nizówce to chyba z 4.Ale teraz woda jest chyba ok.
  • gregor269 lubi to

#224 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 lipiec 2020 - 22:38

O 16:30 płynęła breja gliniasta koło Książnic.



#225 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 lipiec 2020 - 12:46

Koledzy jak po wczorajszej zlewie wygląda Raba poniżej Dobczyc? Kawa czy zapora puszcza coś czystszego?



#226 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 06:31

Jak tam panowie kolor raby ok?

#227 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 lipiec 2020 - 15:27

Wczoraj połowiłem poniżej Dobczyc na muchowym. Woda jeszcze trącona, tak na oko ok. 50-80 cm widoczności (tzn. na takiej głębokości widziałem zarys kamieni). Pstrąga nie dorwałem ale uparłem się na łowienie na suchą (testowałem nowy kij). Jedyne co mi się udało przechytrzyć to nieduże klenie i jelce.



#228 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 15:28

Czyli woda ok tylko szloda ze niebrały a to dobrze wrózy pod spina skoro niepołowiłes na sucha.

#229 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 lipiec 2020 - 15:35

Byłem też o durnej porze 12:00-15:00. Jeden napotkany koleś wyciągnął kilka sztuk, w tym jednego 50+ na streamera, także jakaś współpraca miała miejsce...



#230 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 16:18

Noto fakt godzine wybrałes wybitnie nie na pstragi raczej pod wygrzewajace sie kleniki i drobnice.

#231 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 27 lipiec 2020 - 12:13

Wytrzymałem bez łowienia około 24 godzin. Wieczorkiem krótki wypad wieczorem nad Rabę w Bochni. Woda super, minimalnie o 20 cm większa od idealnej. Kolorek zielonkawy, lekko zmącony, ale dobry. W pierwszym rzucie po zmianie woblera na 10 cm Widła prowadzonego wolno po łuku pod prąd branie energiczne na środku , murowanie do dna w kierunku brzegu , zaczep ,ryba stracona i kawałek folii na kotwicach. Obstawiam brzanę. Potem na Soula prowadzonego w ten sam sposób , branie na środku , kocioł, HM do 28 g wygięty , ale akurat gapiłem się w górę rzeki i nie zauważyłem ani nie zaciąłem brania i spad. Brakuje palców u rąk i nóg , żeby zliczyć serię wyjść na ryby bez konkretnego połowu.



#232 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 27 lipiec 2020 - 13:18

A jak z komarami nad wodą? Nadal jest ich mnóstwo? Czy coś zaczyna się uspokajać?



#233 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 27 lipiec 2020 - 14:53

A jak z komarami nad wodą? Nadal jest ich mnóstwo? Czy coś zaczyna się uspokajać?

 

Nawet się deet'a 50% nie boją.



#234 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 27 lipiec 2020 - 15:04

Wczoraj raba na spiningowym odcinku ryby ogólnie brały słabo i niezdecydowanie,ogólnie były blisko dna lub w miejscach zacienionych gdy słonce wyszło wyzej,sporadycznie gdzies cos zebrało.Kolega trafił 6pstragów i okonia ale rozmiarowo około 30 ja 3sztuki ale dwa około 30 i maluszka dwa teczaki z czego kolegi jyz do foty.Pobic i spadów było parenascie.Ale to niebył zbyt dobry czas na pstragi gdy słoneczko wyszło wyzej.Gdyby był chłodny dzien mysle ze było by naprawde dobrze.Zato komary dopisały jak nigdy tylu ukaszen co w niedziele niemiałem przez cały ten sezon.

#235 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 28 lipiec 2020 - 22:13

Raba w Bochni. Woda idealna. Łowiłem od 19-21. Wynik? Jak to mówią naszym na Eurowizji - „ nul points”. I tak od 1 maja, jestem bez ryby. Zero oznak żerowanua drapieżnika. Tam gdzie w zeszłym roku strzelały bolenie, atakowały szczupaki pod nawisającymu gałęziami jest pusto. W tym samym miejscu widywałem i łowiłem bolenie za każdym razem. Jest dno. Tu jakaś zbiórka , tu brzana grzbiet pokaże, przewali się leszcz ale to pojedyncze ryby. Jest coraz gorzej i będzie jeszcze gorzej.
Kończy mi się cierpliwość i obawiam się że znów będzie kilka lat pauzy. Chyba jutro nowych wobków z paczkomatu nie wyjmę ...
Też tak macie ?

Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 28 lipiec 2020 - 22:16


#236 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 28 lipiec 2020 - 23:14

Nie nie mamy :D. Jak coś zamówię to odbieram ;) .

Byłem ostatnio w sobotę na Wisełce, rzeczywiście ciężko . Po zachodzie słońca pomimo Deet , ale 8 procentowego, stosownego cały czas, nie szło wytrzymac. Tylko 2 okonki do 25cm, spadła brzana , ale podpięta, i sumek chciał mnie pozbawić ponad 150 metrów nowej plecionki 0,19-ki PP, ale całe szczęście pod koniec nie wytrzymała kotwiczka w Krakusku- moja wybawczyni :D  :) . Także coś się dzieje , ale mało czasu na ryby a jak jest to pogoda do kitu i zmienna, a najgorzej z komarami. :D


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 28 lipiec 2020 - 23:16

  • kiełbik lubi to

#237 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 lipiec 2020 - 09:07

Edek takie wyniki masz że powinieneś się mocno zastanowić o zapisaniu się do ligi spinningowej 😁 a tak na poważnie to zmień miejscówkę a nie stercz na jeden mecie cały sezon

#238 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 29 lipiec 2020 - 11:49

Edek takie wyniki masz że powinieneś się mocno zastanowić o zapisaniu się do ligi spinningowej 😁 a tak na poważnie to zmień miejscówkę a nie stercz na jeden mecie cały sezon



No, nicka też trzeba zmienić ... :(

#239 OFFLINE   daczsan

daczsan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 lipiec 2020 - 12:25

Tu nie ma się co łamać, trzeba złapać za kij i próbować do skutku, ten rok jest dość ciężki, ale jak się nie próbuje to efektów nie będzie :D


  • jerzy6 lubi to

#240 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 29 lipiec 2020 - 12:38

Tu nie ma się co łamać, trzeba złapać za kij i próbować do skutku, ten rok jest dość ciężki, ale jak się nie próbuje to efektów nie będzie :D


„ Machaj wędą , a wyniki będą.” Tak? Oby ...
  • jerzy6 i daczsan lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych