Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2019 - 17:07

Na większości odcinków jest ok, po prostu opisałem najdzikszy fragment rzeki jaki znam :D Trzeba próbować, ale wczesna wiosna to będzie raczej spacer i poznawanie rzeki, a nie łowienie ryb :P



#22 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 14 styczeń 2019 - 22:55

Potwierdzam opinie przedmówców. Raba jest raczej płytka, zakrzaczona, niemal pusta do późnej wiosny. Nawet jak ryby w niej zaczynają być aktywne to pomimo namierzenia np niebrzydkich kleni, ogromnie trudno się do nich dobrać. Szkolone. Pstrągi poniżej Gdowa to praktycznie wyłącznie uciekinierzy z no-killa i odcinków specjalnych powyżej. Trzeba poznać tę wodę, żeby umieć sobie tam radzić, zwłaszcza gdy nic się nie dzieje. Są całe kilkusetmetrowe, czy nawet kilometrowe odcinki praktycznie bezrybne, ale można namierzyć stadko fajnych kleni, "melinę" bolenia a nawet brzanową rafę. Tylko potem trzeba to jeszcze skusić do brania...

Poza tym bywają okresy w lecie, gdy na skutek upałów i braku powodzi (zapora Dobczyce) kamieniste dno rzeki szczelnie porasta kożuch brunatnych glonów. Bywa też, że woda niesie tysiące nitkowatych zielonych "kłapci" i takie futro trzeba co rzut zdejmować z przynęty. Generalnie trudna woda. Adam Kozłowski (blog wedkarskiewakacje) kilka razy zrobił tam spotkanie spiningowo-muchowe grupy kolegów i zwykle był dramat w wynikach. Podobnie tragiczną opinię o Rabie mają chłopaki z Tarnowa, którzy mają jedną z tur swojej ligi okręgowej w Damienicach.

Chyba z powodu niewielkiego rozmiaru Raba podatna jest na przełowienie i kłusoli. Jakoś się jednak broni. Poza tym jest niezdeptana, mało uczęszczana i znacznie czystsza niż Wisła.
Ja, mieszkając w połowie drogi między Rabą a Wisłą, mimo wszytsko zwykle wybieram Królową.



#23 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:41

Pstrągi są rzeczywiście nieliczne i małe, ale trafiają się i większe, ale co roku na innych metach. Brzan w zeszłym roku namierzylem multum i to takich ok 70cm, złowiłem jedna na 25cm. Kleni jest, ale tylko w konkretnych okresach roku w określonych miejscach, później kilometry pustki. W zeszłym roku kleniowego szalu nie bylo, największe może 55cm, dwa lata temu było kilka 60. Może ten rok będzie lepszy, szykuje się duża wodą, może przepłukać dno z mułu a wtedy powinien trafić się dobry sezon.

#24 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:22

Witam Raba Dobczyce-Gdow to mucha i odcinek no kill A niżej to również odcinek no kill przynęty sztuczne i roslinne

#25 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:10

Czyli spinningowac można dopiero od Gdowa? Gdzie jest granica? To że jest no kill to akurat spoko, ciekawe czy ktoś tego pilnuje.
Byle do wiosny i będziemy tu wrzucać zdjęcia okazów z Raby.

#26 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:17

Czyli spinningowac można dopiero od Gdowa? Gdzie jest granica? To że jest no kill to akurat spoko, ciekawe czy ktoś tego pilnuje.
Byle do wiosny i będziemy tu wrzucać zdjęcia okazów z Raby.

Hmmm jesteś z Krakowa i na forum pytasz o granicę odcinków?? Na 100% masz to napisane w wykazie wód, a poza tym 15 sekund na sprawdzenie w necie czy nic sie nie zmieniło i na interaktywnej mapie wód okręgu widać że wypada tak jak dotychczas na moście w Gdowie, tym starszym przy ul. Łapanowskiej.



#27 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:10

Tak wszystko jest napisane.A czy jest panowie moze gdzies napisane jak maja byc uzbrojone przynety np-wobler na nowo otwartym odcinku nokill ponizej mostu w gdowie az do ujscia stradomki?Chodzi mi czy to jeden hak bezzadziorowy czy moga tez byc dwie kotwice bezzadziorowe?Bo ponoc róznie to wedkarze postrzegaja i osoby patrolujace,jesli takowe wogóle sie znajda.Chociaz ja jeszcze tam niestety kontroli niedoswiadczyłem.

#28 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 15 styczeń 2019 - 23:20

Ponoć oficjalnie mają być dwa haki bezzadziorowe.

#29 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2019 - 23:33

Marne te wpisy jak na większości rzeczek. A jak OS/ no kill? Wydawało mi sie że nie tak źle. Stowarzyszenie tam działa, sądząc z netu, prężnie (szacunek dla nich).

 

Raz wpadłem na no kill koło Gdowa z muchą, w sierpniu (po drodze z Wrocka nad San). Marnie trafiłem bo woda była mocno podwyższona i brudna była po burzy. Złowiłem dwa tęczaki na stramer (max 45) i kilkanaście małych kleni na suchą.

 

Miałem zamiar w tym roku tam zawitać na powtórkę.



#30 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2019 - 10:58

Mapka interaktywna  PZW Kraków nie uwzględnia jeszcze  nokilla od Gdowa do ujścia Stradomki  ...

Nie ma też nic o tym co jest wymagane  od strony przynęt na tym nowym nokillu.

Paragraf 3h w zezwoleniu okresowym na strronce PZW Kraków  mówi tylko o wymaganiach o nokillu muchowym.

 

Ale  mają czas jeszcze 2 tygodnie.

Jak zwykle coś się urodzi na ostatnią chwilę...

Ale to dobry krok dla tej rzeki.



#31 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:03

Pokazuje koniec odcina muchowego...
Tam zaczyna sie ogólny...
Ujscie Stradomki tez chyba widoczne 😀

#32 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:09

Najlepszym krokiem były by jeszcze czeste kontrole na wspomnianym odcinku rzeki.

#33 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:04

Może jest za mało kontroli ale i tak duży plus za no kill poniżej Gdowa bo patrząc na to teraz zrobił się naprawdę duży odcinek no kill bo od Dobczyc do mostu w Chełmie.

#34 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:38

Tak naprawdę jest to jeszcze dalej bo do Cikowic.

Teoretycznie jest to ok , nawet kilka potoczków może robić za tarliska na tym obszarze.

 

Ale tylko na nokillu tarnowskim miałem regularne kontrole ( czytaj 1 ,2 razy w roku )  :)

Poniżej Gdowa - nigdy ( czytaj ponad 30 lat...)

 

Co do uzbrojenia  przynęty to jest to w paragrafie 3 pkt "i" 

i) zabierania, posiadania złowionych ryb, podbierania złowionych ryb do podbieraka innego niż z siatki bezwęzłowej, połowu ryb na haczyk inny niż z jednym ostrzem bez zadziorowy lub pozbawiony zadzioru oraz połowu innymi przynętami niż sztuczne i roślinne;

• Raba od mostu drogowego w Gdowie do ujścia rzeki Stradomki

 

Zapis jednoznaczny co do podbieraka i zakaz używania kotwiczek. 

Czyli kotwice odpadają ale ile haczyków może być na woblerze ?  bo to nie jest dla mnie jasne .

Użyto tylko słowa haczyk , ale  określając  tylko jaki ma być -> bez zadzioru .

 

Jeśli jeden tylko to trzeba będzie kombinować z wyważeniem dla "większych" woblerów  tzn >4,5 cm w górę..



#35 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2019 - 17:08

Dziś opłaciłem składki PZW. Raba w całości jest nokill i odcinek poniżej Gdowa jest w całości wpisany do łowisk dostępnych jedynie po opłaceni składki "pełnej". Względem ub. roku jest to spora zmiana, gdyż dotychczas Raba była dostępna tak samo jak Wisła po opłaceniu składki niepełnej. Obecnie haracz niepełny to 270 zł. Pełna opłata jest wyższa o 120 zł.

#36 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:13

No i bardzo dobrze!!! Brawo dla ludzi którzy się do tego przyczynili. Duży odcinek no kill.

#37 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:06

Brawa beda wieksze napewno jezeli beda wogóle kontrole bo jak napisał,, krzysju"
Z tymi kontrolami faktycznie tak jest czyli ponizej gdowa ,,most"niezaznałem jeszcze zadnej chociaz dziwne bo wyzej jest muchowy nokill lecz widocznie nikomu sie niechce,bo niema pewnie zbytnio czego.I nawet zrobienie odcinka niegwarantuje ze beda ryby.A sami wedkarze niełowia przed i po zachodzie,a koledzy kłusole robia co chca i kiedy chca.
A apropo haków to znajomy ma wiesci od komendanta strazy .
Mozna łowic na haki tylko bezzadziorowe badz zagiete.Albo w woblerach dwie sztuki.Wiec jest dobrze.
Zakaz zabierania jest jasny miec moze niebedzie widoku miesiarzy.

#38 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:18

Z kontrolami to wszędzie jest bida... No ale może chociaż miesiarze znikną. Wiadomo od dawna... kto jest ok to regulaminu będzie przestrzegał i dbał o ryby, A kto ma to w dup.. to żaden regulamin nie pomoże... prawo w naszym kraju jest jakie jest i tyle.

#39 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:47

Bez jaj. Pełna opłata to prawie 4 stówy. To 20 dniówek na komercji (bez zabierania ryb). Mało który członek PZW Kraków jest na rybach więcej razy. Skoro tak, to można założyć że za taką dzienną składkę 20 złotową da się zrobić zadbane, pilnowane, posprzątane łowisko! A zatem, idąc dalej, PZW jest w stanie dysponując zbieranym haraczem, zadbać o półnaturalne łowiska, tarliska, ryby i ich dobrostan.

Ja bez mrugnięcia okiem wydałbym i więcej na roczną licencję, gdyby zwiazek faktycznie oferował łowiska a nie baseny z pojedynczymi niedobitkami. W obecnym stanie NIC nie zmienia czy związek na takiej Rabie czy Wiśle gospodaruje czy nie. Ściągana opłata roczna idzie na karpie do burdeli dla dziadków i biuro "działaczy".



#40 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 23:14

Tak czy siak za pare sezonów moze dwa lub trzy zobaczymy czy przepis cos dał by ryb było wiecej.A puki co szanujmy sie jako wedkarze na rzece i dbajmy wspólnie o to co jest by było lepiej.A burdele jak brzegi gdzie dziady mało co ,sie niezabijaja o miejscówke gdzie pływaja pstragi po zarybieniu,to słaby widok.Wiec wole puki co pospacerowac po rabie nawet na pusto.I tak warto swoje trzeba wychodzic by miec swoje piec minut.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych